HWSW Informatikai Kerekasztal: Dataplex és adatközpontok - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Dataplex és adatközpontok cikk, kommentek Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2007. 05. 03. 21:45

Üdv mindenkinek!

Múlt héten a Dataplex beengedte a sajtót az adatközpontjába, erről készült egy kis összefoglaló.

Szigorúan őrzött szerverek: megtelt a Dataplex adatközponth
https://www.hwsw.hu/hirek/33291/dataplex_ad...er_hosting.html

Remélem tudtam újat mondani. Ha van kérdésetek, észrevételetek, ne tartsátok magatokban, minden nem fért bele az anyagba.

#2 Felhasználó inaktív   rohamkocka 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.132
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 03. 21:52

Idézet: special - Dátum: 2007. máj. 3., csütörtök - 22:45

Üdv mindenkinek!

Múlt héten a Dataplex beengedte a sajtót az adatközpontjába, erről készült egy kis összefoglaló.

Szigorúan őrzött szerverek: megtelt a Dataplex adatközponth
https://www.hwsw.hu/hirek/33291/dataplex_ad...er_hosting.html

Remélem tudtam újat mondani. Ha van kérdésetek, észrevételetek, ne tartsátok magatokban, minden nem fért bele az anyagba.

Már most itt tartunk, a cikk szerint pedig még hatalmas fejlődés előtt állunk. :OOO
Ki hitte volna néhány éve. :)
----------
rohamkocka



#3 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2007. 05. 03. 22:32

Idézet: rohamkocka - Dátum: 2007. máj. 3., csütörtök - 22:52

Már most itt tartunk, a cikk szerint pedig még hatalmas fejlődés előtt állunk. :OOO

Vannak ennél durvább dolgok is... Egy részében tán érdekelt vagy, kaptál privát mailot.

Kollégáknak vannak ott cuccaik, jó hely, meg minden, én is csak lestem, mikor nem voltam vele képben, cska úgy "kinőtt" a földből, majd oda kellett vinni atomsok gépet. Ahhoz képest, hogy a BIX az ország szíve, de 2 ember gallyra bírná tenni az egészet erőszak nélkül, hát jahh, nem semmi.
Make love not Wor.

#4 Felhasználó inaktív   rohamkocka 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.132
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 04. 11:59

Idézet: Jahno - Dátum: 2007. máj. 3., csütörtök - 23:32

Vannak ennél durvább dolgok is... Egy részében tán érdekelt vagy, kaptál privát mailot.

Kollégáknak vannak ott cuccaik, jó hely, meg minden, én is csak lestem, mikor nem voltam vele képben, cska úgy "kinőtt" a földből, majd oda kellett vinni atomsok gépet. Ahhoz képest, hogy a BIX az ország szíve, de 2 ember gallyra bírná tenni az egészet erőszak nélkül, hát jahh, nem semmi.

Mail elfogva.  :)
----------
rohamkocka



#5 Felhasználó inaktív   SFIJ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.145
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 04. 16:33

Idézet: Jahno - Dátum: 2007. máj. 3., csütörtök - 22:32

Vannak ennél durvább dolgok is... Egy részében tán érdekelt vagy, kaptál privát mailot.

Kollégáknak vannak ott cuccaik, jó hely, meg minden, én is csak lestem, mikor nem voltam vele képben, cska úgy "kinőtt" a földből, majd oda kellett vinni atomsok gépet. Ahhoz képest, hogy a BIX az ország szíve, de 2 ember gallyra bírná tenni az egészet erőszak nélkül, hát jahh, nem semmi.

egyfelol a BIX tobb telephelybol all, tehat redundans, masfelol a haza internetszolgaltatok kozt vegez adatcseret. a a bix kiesik az meg nem jelenti azt, hogy a szolgaltatok kozott leall az adatcsere, csupan annyit, hogy nem magyarorszagi routeren fog megtortenni az atjaras...
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν

What do stars do? They shine.(Yvaine)

#6 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 04. 16:56

elmeletileg...
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#7 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2007. 05. 04. 19:13

Idézet: SFIJ - Dátum: 2007. máj. 4., péntek - 17:33

egyfelol a BIX tobb telephelybol all, tehat redundans, masfelol a haza internetszolgaltatok kozt vegez adatcseret.

Nézd, most állt meg az EnterNet 4.5 órára, miközben először hívtam a supportot, nem tudtak semmit, utána telszámok nem elérhetők, net nincs. Kerülőút, sógor ismerőse, rendszergazda haver, nagy nehezen kiderült, hogy jajaja, valami nem működik.

4 óra alatt nem nagyon tudtak dűlőre jutni, utólag tuti nem mondják meg az igazat, vagy másra kenik, de tényleg, 4 órát álltak a béreltek, annyit sem mondtak, hogy blábláblá, rézbőrűek elvitték a rezet, kb. 3 óra a kicsere, útban a support. Akkor tudjuk, hogy mi a pöcs van.

BIXen meg egyszer eltévedtem az alagsorban, szép köteg kábelek, meg optikák mennek, ha valaki benyög egy ott tanyázó cégnevet akkor simán beengedik, innentől kezdve bátorság meg oldalvágó kérdése, de fél napra tuti megborulna minden. Kb. erre gondoltam, mert ezek után mikor a kis sarki hostingos cég is szépen írja a redundáns tápellátást, meg a híres biztonsági szolgálatot, akkor had röhögjek már, mert páran odabent már rájöttek, hogy gyakorlatban nem mindig így működik.
Make love not Wor.

#8 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 05. 01:00

Jól néz ki. Ami még sokkalta durvább hely lehet, az a Level3 (Usa), mármint az alaján, amennyit illetékes kollégám elárult róla (nem sokat :D ).

#9 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2007. 05. 05. 01:22

Idézet: FakeJack - Dátum: 2007. máj. 5., szombat - 2:00

Jól néz ki. Ami még sokkalta durvább hely lehet, az a Level3 (Usa), mármint az alaján, amennyit illetékes kollégám elárult róla (nem sokat :D ).

Meg a másik kettő, amiről esetleg lehet fotókat tolni...

Mindig érdekes dolognak tartottam, mikor az operátori szoba iszonyat durván néz ki, csupa jó vas, megadurva Sun gépek, ujjlenyomatos beléptető, operátori szobákban 100"-as LCD kijelzők, erre vasak közt ott lóg egy 15 forintos LinkSys WRTG router. Ezek mindig megborulok, hogy akkor most mi van?

Mrtg grafikonon lehet követni a helység hőmérsékleteit, aztán tudásához képest nem drága, mikor itthon pár megabites folyamatos külföldért már beszólnak. Képeket weben elég nehéz találni, legalább olyan szűkszavú/semmitmondó, mint a dataplex oldal.
Make love not Wor.

#10 Felhasználó inaktív   shabba 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.433
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 05. 01:39

FakeJack:

Persze hogy vannak nagyobbak, elvégre mi kis pont vagyunk a nagy internet galaxisban. Ott vannak pl a Tier-1 NAP-ok, vagy olyan nagy IX központök közelében épült szerverfarmok mint pl. Amszterdam, London, Frankfurt, Párizs.

Pl. a Nap of Americas már egy elég régi Tier-1 NAP, anno 2001 körül épült, az volt az 5. Tier-1 NAP, de az első olyan amit nagyon sok távközlési cég konzorcium pakolt össze, és vagy 100 körüli világviszonylatban is nagynak számító szereplőre kell gondolni, nem kis Tíkomra. És gondolom az elmúlt 6 év alatt építettek még annál is durvábbakat.

Itt egy régi PDF a Nap of Americas-ról: http://www.i2design.com/pdf/NAP.pdf

De pl. az Equinix sem épp kispálya kategória: http://www.equinix.c...v/ibx/index.htm

Szerkesztette: shabba 2007. 05. 05. 01:57 -kor


#11 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2007. 05. 05. 02:04

Idézet: shabba - Dátum: 2007. máj. 5., szombat - 2:39

De pl. az Equinix sem épp kispálya kategória:

Meg a Cogent:

http://www.colocationunlimited.com/images/...ork_map_med.jpg

De akkor link a fentebb emlegetett Level3-ról:

http://www.colocatio...ges/L3_full.jpg

(frissebbet nem találtam, éppen baszakodik a külföldem  :Đ )
Make love not Wor.

#12 Felhasználó inaktív   wulgar 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 05. 15:26

Azért nem kell seggreesni a Dataplex előtt, elképesztően amatőr hibákat tudnak véteni, tapasztalatból tudom.

#13 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2007. 05. 05. 17:30

wulgar, mesélj egy kicsit.

#14 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 06. 02:27

De ne wulgárisan ám! :Đ

#15 Felhasználó inaktív   wulgar 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 06. 05:33

Egy apró példa, ezért talán nem szedik le a fejem: A Dataplexben tárolt szervereink, hálózati eszközeink duplatáposak, két külön fázisra kötve. Elektromos hálózat karbantartása, egyik fázist lekapcsolják, és az eszközök 80%-a leáll. Természetesen rosszul voltak felcimkézve és bekötve a konnektorok, szóval a szerverek, switchek, routerek hiába voltak dupla táposak, ugyanazon a fázison voltak.

#16 Felhasználó inaktív   KingFishR 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 235
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 06. 07:38

Idézet: wulgar - Dátum: 2007. máj. 6., vasárnap - 4:33

Elektromos hálózat karbantartása, egyik fázist lekapcsolják, és az eszközök 80%-a leáll.

És ezzel gondolom természetesen meg is valósították az 5 perces évi állásidőt, sőt a legtöbb gép esetében túl is lépték.

#17 Felhasználó inaktív   Nagyika 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 179
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 07. 15:30

Futhatná a bevételből egy épkézláb és informatív weboldalra, mert ami most van, az gagyi bt kategória.

#18 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2007. 05. 07. 15:49

Idézet: Nagyika - Dátum: 2007. máj. 7., hétfő - 16:30

Futhatná a bevételből egy épkézláb és informatív weboldalra, mert ami most van, az gagyi bt kategória.

Minek jobb, ha így is koppig vannak? Elég sok cégnél van ilyen Pistikegazdaságos, amit 2002-ben elkezdtek, de állandó partner úgysem a webet nézegeti, új partner meg csak a mailcímig kívácsi, oszt úgyis kimegy hozzá Kvzni a mérnökember, meg a miniszoknyás salescsaj :-)
Make love not Wor.

#19 Felhasználó inaktív   SFIJ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.145
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 07. 16:07

Idézet: Jahno - Dátum: 2007. máj. 7., hétfő - 15:49

Minek jobb, ha így is koppig vannak? Elég sok cégnél van ilyen Pistikegazdaságos, amit 2002-ben elkezdtek, de állandó partner úgysem a webet nézegeti, új partner meg csak a mailcímig kívácsi, oszt úgyis kimegy hozzá Kvzni a mérnökember, meg a miniszoknyás salescsaj :-)

pontosan. megjelentek ezek az igenyeskedok. a weblapnak nem szepnek kell lenni, hanem hasznalhatonak. az ekormanyzat ugyfelkapuja nagggyon csicsas, de emellet hasznalhatatlan, mert semmi olyat nem talasz meg rajta trivialisan amire neked egysegsugau allampolgarnak szuksege vagyon. de vanik jsp, clientside java applet es minden folosleges szar...

Szerkesztette: SFIJ 2007. 05. 07. 16:08 -kor

νιψονανωμηματαμημωνανοψιν

What do stars do? They shine.(Yvaine)

#20 Felhasználó inaktív   Socket 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.663
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 07. 21:46

Off:
Bár eget verő baj nincs az oldallal, de hagy fűzzek utolsó mondatokhoz pár megjegyzést. Az "elszánt" web programozóknak és megrendelőiknek fel kellene végre kötniük a gatyájukat és „b” kategóriás lapok helyett olyanokat létrehozni, amik színvilágukban, és egyéb megjelenésükben jól harmonizálnak egy adott céghez. Akinek ilyen jelentőségű cége van, az csináljon (csináltasson) esztétikus (szándékosan nem szépet mondtam..), jól használható, letisztult, a kor igényeihez igazodó oldalt, önreklámra sem utolsó.  Ez a mail címig eljut meg már a felejtős kategória, aki igényes az ad magára, ennyi, slussz passz. :)  Az ilyen dolgokról mindig a nagyképű betanított üzletember (munkások) –akiket nem szeretek (ez egy saját kategória a fejemben :-) )- jutnak eszembe, nem tudom miért, csak az asszociáció így működik a fejemben . :)

Szerkesztette: Socket 2007. 05. 07. 21:50 -kor

http://tet-halo.ning.com/
TeT háló-Tanulást segítő technológiák.
Pedagógus mentor rendszer.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó