HWSW Informatikai Kerekasztal: T-Com telefon nélküli ADSL - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (9 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

T-Com telefon nélküli ADSL Drágább és forgalmi korlátos is? Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2007. 03. 12. 12:37

Idézet

Lapunk értesülései szerint a telefonelőfizetés nélküli ADSL havidíja jóval magasabb lesz a "hagyományos" ADSL-énél, legfeljebb párszáz forinttal lesz olcsóbb mint az azonos sebességű ADSL és a legolcsóbb T-Com vezetékes telefonelőfizetés együtt.


Idézet

Úgy tudjuk, a telefonelőfizetés nélküli ADSL-csomagokra a T-Com nem biztosít akciókat a szolgáltatóknak, vagyis az értékesítés listaáron történik majd és valószínűleg belépési díjat is kell fizetni. Hátulütője még a telefonelőfizetés nélküli ADSL-nek, hogy maguk a csomagok is forgalomfüggőek.


https://www.hwsw.hu/hirek/33072/t-com_adsl_...tes_nelkul.html

#2 Felhasználó inaktív   trec 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 334
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 12. 12:42

Idézet: Ytse - Dátum: 2007. márc. 12., hétfő - 13:37


Nem túl biztató, de a szolgáltatók gondolom megpróbálják majd überelni egymást az akcióikban......... ;)

Igazából jól azok jártak/járnak akik:
-nagyvárosban laknak és van v. lesz betelepült szolgáltató
-van hűség és tartozás nélküli telefon előfizetésük

Ők elhordozhatják a vonalat és akár telefonszolgáltatást is kérhetnek az új szolgáltatótól havidíj nélkül akár.(vagy a 21-es körzet, neo.klip,megafone stb....)Így az ADSL előfizetésre nem rakódik rá a cikk által jósolt 2400 Ft !!!

Szerkesztette: trec 2007. 03. 12. 12:57 -kor


#3 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 12. 13:01

Szerintem a vonalhordozast most balgasag idekeverni, ez most kifejezetten a T-Comrol, illetve kereskedo partnereirol szol.

Krinyo
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

#4 Felhasználó inaktív   trec 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 334
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 12. 13:09

Idézet: Krinyo - Dátum: 2007. márc. 12., hétfő - 14:01

Szerintem a vonalhordozast most balgasag idekeverni, ez most kifejezetten a T-Comrol, illetve kereskedo partnereirol szol.

Krinyo

Igazad van !Csak azért írtam ide mert már korábban "összemosták" a kettőt együtt.De ettől függetlenül igaz, hogy jobb helyzetben vannak a nagyvárosban élők.Persze ott mindig is jobbak a lehetőseg... :)

Amúgy mire számítasz a csupasz ADSL-el kapcsolatban?Népszerű lesz ?

Szerkesztette: trec 2007. 03. 12. 13:12 -kor


#5 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2007. 03. 12. 13:20

Idézet: trec - Dátum: 2007. márc. 12., hétfő - 13:42

Nem túl biztató, de a szolgáltatók gondolom megpróbálják majd überelni egymást az akcióikban......... ;)

Ahogy a cikkből is kitűnik, valószínűleg nem, mivel ezekre a csomagokra a T-Com nem indít akciót, szóval a szolgáltatók csak saját szakállukra akciózhatnak, megkockáztatva azt hogy veszteséggel jönnek ki a buliból. Na most a jelenlegi hazai internetpiacon, amikor az internetszolgáltatók gyakorlatilag minimális árréssel dolgoznak... (ki lehet találni hogy folytatódik a mondat)

#6 Felhasználó inaktív   e-lias 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 15.635
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 12. 13:22

Hát, ha így lesz ahogy a cikkben olvasom, az a szarnak egy pofon. Mert ha annyi fenntartási költsége van egy ADSL -nek, mint majdnem egy telefon vonalnak, akkor nem értem, hogy miért nem számolják fel már most. Ha meg nincs annyi, akkor meg minek számolják fel a 2 rézdrótra? És miaz, hogy csak korlátos? Ez egyrészt kib*szás, másrészt a saját piaci érdekük védése. De remélem azért a gvh vagy a fogyasztóvédelem nem hagyja szó nélkül.

#7 Felhasználó inaktív   trec 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 334
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 12. 13:25

Idézet: Ytse - Dátum: 2007. márc. 12., hétfő - 14:20

Ahogy a cikkből is kitűnik, valószínűleg nem, mivel ezekre a csomagokra a T-Com nem indít akciót, szóval a szolgáltatók csak saját szakállukra akciózhatnak, megkockáztatva azt hogy veszteséggel jönnek ki a buliból. Na most a jelenlegi hazai internetpiacon, amikor az internetszolgáltatók gyakorlatilag minimális árréssel dolgoznak... (ki lehet találni hogy folytatódik a mondat)

Nem tudom milyen áréssel dolgoznak.Az minden esetre érdekes, hogy ha teljes hurokhordozással mész át valahova, ott elég kedvezők a díjak.Gondolom ennek ellenére bele van építve a díjcsomagba a vonalfenntartás.De ettől még aránylag kedvező áron érhetők el a csomagok (PanTel,Yo!Neked,tvnet stb....)

Ergo, ha van telefonvonalad akkor átmész a PanTelhez és kapsz 4990 Ft-ért 1M-es netet és NINCSEN SE TELEFON-ELŐFIZETÉS SE VONALFENTARTÁS !!!!!Ha nincsen telefonvonalad akkor meg ez lesz 4990 Ft + 2400 Ft? Plusz még bekötési díj is esetleg ?

Ez egy határ szar így !

Szerkesztette: trec 2007. 03. 12. 13:30 -kor


#8 Felhasználó inaktív   Norbi27 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 106
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 12. 13:30

Én emitel területen vagyok. Nálunk már kirakták az áprilistól érvényes ASZF-et, amelyben benne vannak a telefon nélküli ADSL árak is. Nekem jelenleg kombinált díjcsomagom van, 3008/384 ADSL (amit még ebben a hónapban 8096/512-re emelnek) + Fix Favorit telefon előfizetés. Ez így 2 éves szerződéssel 15744 Ft. A 3 megás normál ADSL eddig 17040 Ft volt + telefon. Mostantól 14190 +tel. Az áprilistól előfizethető telefon nélküli 8 megás ADSL 16590 Ft lesz. Mindegyik 2 éves szerződéssel.
Nem tudom, ki lesz az a hülye aki előfizet ilyenre, mikor Fix Favorittal majdnem 2 ezerrel olcsóbb

#9 Felhasználó inaktív   trec 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 334
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 12. 13:34

Lehet rossz úton járok, de a saját hálózattal rendelkező szolgáltatóknál is lehet, hogy rendelhető lesz csupasz ADSL ? (mondjuk túl sok nincs belőlük)

Szerkesztette: trec 2007. 03. 12. 13:35 -kor


#10 Felhasználó inaktív   shabba 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.433
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 12. 13:38

Úgy látom kb. azok jöttek be amiket már tavaly év végén is szimpla józan paraszti ész alapján valószínűnek tartottam. Ezek után nem tudok már meglepődni.

Idézet

Persze csak arról még nem tudni semmit és a tavasz is még odébb lesz. Ő ingyé akarta kapni és én ennek a variációnak adom a legkisebb esélyt.

Pl. mi van akkor ha vonal fenntartási díj lesz helyette, hasonló árban mint a hurokbérlet nettó 2400-zal

Vagy nagyker csomagok lesznek külön naked ADSL-re, drágábban mint a sima, közel hurokbérlet többlettel. De ezt lehet még cifrázni is. Pl. 2 éve a Tíkom bevezette a forgalom alapú nagyker díjat amit csak a Tíonlány "választott" a többi ISP-re nem sikerült ráerőltetni. A két nagyker konstrukció között nincs vagylagos választás, vagy egyik mellett kötelezi el magát egy szolgáltató vagy másik. Na mi van ha a Tíkom azt mondja naked ADSL-ből csak forgalom alapú nagyker csomagot alakít ki. Olyat meg csak a Tíonlány vesz tőle, ezzel szépen leszűkíti a kört. Ha a többi ISP is nakedet akar akkor jöjjön át másik nagyker konstrukcióba.

Vagy másik tipp, külföldön is van olyan hogy naked ADSL csak a legkisebb, legolcsóbb csomaghoz van. A többihez nincs ilyen nagyker csomag, ott marad a hagyományos ADSL+tel megoldás.

Vagy a 2play és 3play korszakban megszokott árazás az hogy minél több szolgáltatás vesz valaki egy céltől az annál kedvezőbb árat ad. Ilyen kedvezmény lehet mondjuk a naked ADSL. Pl. ha vesz Tíonlánytól 2play csomagot akkor KLIP-esek kap majd telefont meg netet, de a KLIP-nek ilyenkor van már havidíja ami magába foglal bizonyos FLAT hívásirányokat. Mondjuk mint németben ahogy a Tíonlány 10 euroért adja az ADSL mellé a 2play IP telefont. 3play esetén ott a Tíhóm. Viszont ezek meg mind kizárólagosan Tíhez köthető konstrukciók.

Most ősszel otthon németben Tíkom is csinált 2play,3play csomagkínálatot amit úgy olcsóbban ad, nem lennék meglepve ha valami hasonló sülne ki ebből, az viszont erősen Tí központú változás volt.

Szóval elég széles a repertoár hogy még mi sülhet ki ebből, csak az ember fantáziáján múlik és azon optimista vagy pesszimista irányba induljon el.

Majd kiderül tavaszra hogy is lesz ez a naked ADSL.


#11 Felhasználó inaktív   trec 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 334
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 12. 13:41

Idézet: shabba - Dátum: 2007. márc. 12., hétfő - 14:38

Úgy látom kb. azok jöttek be amiket már tavaly év végén is szimpla józan paraszti ész alapján valószínűnek tartottam. Ezek után nem tudok már meglepődni.


Teljes hurokhordozásnál miért lesz várhatóan olcsóbb a DSL? A saját hálózat miatt ?

#12 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 12. 14:07

Mivel nem lesznek nagyker akciók, ez csak akkor lenne kedvező, ha ugyanolyan csomagok lennének az internrtszolgáltatótoktól 2400 Ft-al olcsóbban. Másként hogy érné meg valakinek, hogy az adott dróton még telefonja sincs? Esetleg, ha az árba be lenne építve a VOIP telefon is.
"Légy szerény mint én..."

#13 Felhasználó inaktív   morfium 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 45
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 12. 14:32

Azért lehet hogy nem úgy lesz ahogyan a cikk jósolja.  A Yo neked például most is kérhető inaktív vonalra:

"KINEK JÓ A YO!?


Neked, ha ...

rendelkezel élő, vagy szüneteltetett telefon előfizetéssel, vagy használaton kívüli rézérpárral Magyar Telekom területen.
alacsonyabb ADSL havi díjra vágysz, és nem szeretnél mellé vezetékes telefon-előfizetési díjat fizetni.
alacsony percdíjakon továbbra is telefonálnál, és ragaszkodsz a mostani számodhoz.
egyetlen távközlési szolgáltatónál szeretnél mindent egy helyen, könnyedén elintézni.
már ADSL-előfizető vagy, és az új ügyfeleknek járó havidíjak mellett szeretnél szolgáltatót váltani."

1696/256 (igaz  3 év hűséggel) : 3990 FT ,    555/128 1 év hűséggel 4200 Ft.

(A remény hal meg utoljára)

#14 Felhasználó inaktív   trec 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 334
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 12. 14:38

Idézet: morfium - Dátum: 2007. márc. 12., hétfő - 15:32

Azért lehet hogy nem úgy lesz ahogyan a cikk jósolja.  A Yo neked például most is kérhető inaktív vonalra:

"KINEK JÓ A YO!?


Neked, ha ...

rendelkezel élő, vagy szüneteltetett telefon előfizetéssel, vagy használaton kívüli rézérpárral Magyar Telekom területen.
alacsonyabb ADSL havi díjra vágysz, és nem szeretnél mellé vezetékes telefon-előfizetési díjat fizetni.
alacsony percdíjakon továbbra is telefonálnál, és ragaszkodsz a mostani számodhoz.
egyetlen távközlési szolgáltatónál szeretnél mindent egy helyen, könnyedén elintézni.
már ADSL-előfizető vagy, és az új ügyfeleknek járó havidíjak mellett szeretnél szolgáltatót váltani."

1696/256   (igaz  3 év hűséggel) : 3990 FT ,    555/128   1 év hűséggel 4200 Ft.

(A remény hal meg utoljára)

A francokat!Csak a teljes hurokhordozás megy náluk.Esetleg ha nemrég mondtad le a telefont és azt a T-Com még nem szerelte le.Megkérdeztem telefonon !

#15 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 12. 14:52

A Yo Neked hurokhordozasos csomag, mondom, hogy ne keverjuk ide, ez nem az altaernativokrol szol. Illetve reszben igen, a T-Com elmulasztotta a lehetoseget, hogy kirantsa a talajt a labuk alol... szerencsere.

Krinyo
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

#16 Felhasználó inaktív   morfium 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 45
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 12. 14:52

Idézet: trec - Dátum: 2007. márc. 12., hétfő - 15:38

A francokat!Csak a teljes hurokhordozás megy náluk.Esetleg ha nemrég mondtad le a telefont és azt a T-Com még nem szerelte le.Megkérdeztem telefonon !

Akkor viszont nem értem hogy a weblapjukon miért írják ezt.. Ami viszont érdekes, hogy  néhány napig Pantel weblapján is hirdették inaktív vonalra  a csupasz adsl-t, azután ezt megváltoztatták.

Pedig reménykedtem......

#17 Felhasználó inaktív   shabba 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.433
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 12. 15:06

Idézet: trec - Dátum: 2007. márc. 12., hétfő - 14:34

Lehet rossz úton járok, de a saját hálózattal rendelkező szolgáltatóknál is lehet, hogy rendelhető lesz csupasz ADSL ? (mondjuk túl sok nincs belőlük)

Az alternatívok eddig is adtak csupasz ADSL-t. Az Actelnél tavaly tavasz óta van a Solo csomag. TvNetnél ősz körül jelent meg az ADSL3G+ csomag, GTS-Datanet alapból csak ilyen konstrukcióval jelent meg. Idén március 1-től már a Pantelnél sincs már kötelező telefon rendelés hanem opcionálissá vált.

A teljes hurok bérlet ára 2400+fa, ez eddig is be volt építve az alaternatívoknál. A részleges hurok bérleti díja 2006 ősz előtt 1000+fa volt amit ősszel megemeltek 1300+fára. A kettő különbözet kvázi a hurok beszédszolgáltatásra használt frekvencia bérleti díja. Ez tavaly ősz előtt 1400+fa volt, utána az ármelés miatt 1100+fára csökkent és közben az áfa mértéke is csökkent. Én kb ezt a különbözetet tartanám reálisnak vonalfenntartási díj alatt.

Az alternatív azért olcsóbb mert csak a legjobb piacokon vannak jelen, kiválogatva a legjobb megtérülést biztosító központokat jellemzően itt a fővárosban. Ezen kívül nekik kényszer az hogy olcsóbbak legyenek mint az inkubens ajánlata mert csak az árakkal tudnak új előfizetőket szerezni. És ha egy alternatív beruházott onnantól neki mindenképp előfizetőket kell szereznie, ez neki létkérdés mert különben a beruházása sosem térül meg. Ha már összeszedett kellő előfizetőt ami mellett már rentábilis lesz a beruházása az után már az alternatív sem lesznek olyan törtetők. A Tíkom sokkal kevésbé van ilyen megtérülési kényszerpályán, ő inkább az elveszett vonalas bevételeinek kompenzálására törekszik.

#18 Felhasználó inaktív   roczei63 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 12. 15:48

Hozzászólásom rövid:A T-com elösször tudjon internet elérést biztosítani azután álljon elő mindenféle javaslatokkal.Már a harmadik modemet küldik a lányomnak /már van jelszó és stb....csak hozzáférés nincs./
Azt hiszem a mai világba elvárható,hogy ahol T-com szolgáltatás van ott legyen internet szolgáltatás is.
Talán ez nagy probléma.....??????

#19 Felhasználó inaktív   trec 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 334
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 12. 17:08

Idézet: morfium - Dátum: 2007. márc. 12., hétfő - 15:52

Akkor viszont nem értem hogy a weblapjukon miért írják ezt.. Ami viszont érdekes, hogy  néhány napig Pantel weblapján is hirdették inaktív vonalra  a csupasz adsl-t, azután ezt megváltoztatták.

Pedig reménykedtem......

Krinyo írása az igaz mert összemosták a telefon-előfizetés nélküli (csupasz) ADSL-t a teljes hurokhordozással.Ha még ennek tetejében ezt a honlapon nem egyértelmüen tálalják az szerintem kimeríti a vevő megtévesztése című történetet.Persz csak részben mert ha nem tudnak szolgáltatni az inaktív vonaladra akkor úgysem fognak.Így a csalódáson kívül más károd nem lesz !

#20 Felhasználó inaktív   csucsregop 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 475
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 12. 18:55

Idézet: roczei63 - Dátum: 2007. márc. 12., hétfő - 16:48

Hozzászólásom rövid:A T-com elösször tudjon internet elérést biztosítani azután álljon elő mindenféle javaslatokkal.Már a harmadik modemet küldik a lányomnak /már van jelszó és stb....csak hozzáférés nincs./
Azt hiszem a mai világba elvárható,hogy ahol T-com szolgáltatás van ott legyen internet szolgáltatás is.
Talán ez nagy probléma.....??????

Már meg se haragudj, de a te problémád nem ehhez a topichoz tartozik. :offtopic:

Téma megosztása:


  • (9 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó