HWSW Informatikai Kerekasztal: Ember az iGO mögött: beszélgetés Kátai Attilával - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Ember az iGO mögött: beszélgetés Kátai Attilával a cikkel kapcsolatos kommentek

#1 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2007. 03. 14. 13:40

Üdv!

Az iGO sikere kapcsán megkerestük a NavNGo-t, és Kátai Attila alapító taggal és ügyvezető igazgatóval beszélgettünk a cégről,a navigációs piacról, és a jövőről.

Robbanás előtt a navigációs piac -- beszélgetés a NavNGo alapítójával


Várjuk a kommenteket, észrevételeket!

#2 Felhasználó inaktív   Satriani 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 22.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 14. 15:16

Felkészült kérdező voltál, jó beszélgetés sikeredett. Szívesen olvastam volna bővebben a friss autós termékről (limousine) és arról, milyen mobilplatformra fejlesztenek és mikorra várható az iGO mobiltelefonokra szánt verziójának megjelenése, de egyrészt ezekről már tudunk apróságokat, másrészt minden nem férhet bele két oldalba. Érdekes olvasmány volt.

Azért egy dolgot kérdezek, talán tudod rá a választ. Úgy tudom, symbianra fejlesztenek. Ebbe vajon bele fog-e tartozni az UIQ3 felület, vagy csak S60-ra lesz iGO?

Szerkesztette: Satriani 2007. 03. 14. 15:18 -kor


#3 Felhasználó inaktív   Degeczi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.976
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 14. 15:20

esetleg a térképbérlés lehetőségéről

pl ha csak évente 1-2 alkalommal utazik vki nyugateurópába, ezért nem fogja megvenni sok tízezerért a térképet, inkább warezol - pedig ésszerű áron bérlést biztosan sokan választanának, hiszen ott könnyen egyensúlyba hozhatóak az előnyök a költséggel

#4 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2007. 03. 14. 16:14

Idézet: Degeczi - Dátum: 2007. márc. 14., szerda - 15:20

esetleg a térképbérlés lehetőségéről

pl ha csak évente 1-2 alkalommal utazik vki nyugateurópába, ezért nem fogja megvenni sok tízezerért a térképet,

Első sarki GPSboltban megteheted, már majdnem mindenhol van GPS bérlési lehetőség.
Make love not Wor.

#5 Felhasználó inaktív   SFIJ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.145
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 14. 16:18

Idézet: Degeczi - Dátum: 2007. márc. 14., szerda - 15:20

esetleg a térképbérlés lehetőségéről

pl ha csak évente 1-2 alkalommal utazik vki nyugateurópába, ezért nem fogja megvenni sok tízezerért a térképet, inkább warezol - pedig ésszerű áron bérlést biztosan sokan választanának, hiszen ott könnyen egyensúlyba hozhatóak az előnyök a költséggel

szerintem tre ember az aki ezt lewarezolja. a navngo kis ceg kell nekik a bevetl, ha lewarezolod akkor nem lesz penzuk fejleszteni esetleg csodbe mennek temeg ugy jarsz mint 2000 elott, nem lesz hasznalhato autos GPS magyarorszagon...
Megaztan hudeqrvadraga am egy mitac PNAvalami 120 ezerert bennea  full europa terkeppel....

Szerkesztette: SFIJ 2007. 03. 14. 16:24 -kor

νιψονανωμηματαμημωνανοψιν

What do stars do? They shine.(Yvaine)

#6 Felhasználó inaktív   Degeczi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.976
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 14. 16:46

nem tudom, PDA-m sincs (illetve van, csak azon az Atari Portfolion nem hiszem, h futna ilyesmi :), de szerintem több tízezres kiadást csak a folyton úton lévőknek ér meg egy térkép
de mindegy, ha már valóban lehet bérelni, akkor eleve nyitott kaput döngettem

#7 Felhasználó inaktív   Satriani 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 22.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 14. 17:04

Idézet: SFIJ - Dátum: 2007. márc. 14., szerda - 16:18

Megaztan hudeqrvadraga am egy mitac PNAvalami 120 ezerert bennea  full europa terkeppel....

Ne röhögtess már, évi egy nyaralásért mé' venne valaki 120 rongyért egy PNA-t? :D

#8 Felhasználó inaktív   SFIJ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.145
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 14. 17:24

Idézet: Satriani - Dátum: 2007. márc. 14., szerda - 17:04

Ne röhögtess már, évi egy nyaralásért mé' venne valaki 120 rongyért egy PNA-t? :D

ehhh.. es mert vesz kekszinszuros refiizzokat darabjat 15 ezerert, meg 60 ezres melynyomot a csomagtartoba? :D a PNA-nak meg haszna is van, nemis kicsi
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν

What do stars do? They shine.(Yvaine)

#9 Felhasználó inaktív   SFIJ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.145
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 14. 17:28

Idézet: Degeczi - Dátum: 2007. márc. 14., szerda - 16:46

nem tudom, PDA-m sincs (illetve van, csak azon az Atari Portfolion nem hiszem, h futna ilyesmi :), de szerintem több tízezres kiadást csak a folyton úton lévőknek ér meg egy térkép
de mindegy, ha már valóban lehet bérelni, akkor eleve nyitott kaput döngettem

nagyra ertekelem azokat az embereket, akik magyarorszag mind a 3200 telepuleset utcaszinten beteve ismerik - en bevallom nem vagyok ilyen es igaz atlagosan csak havonta, de el kell mennem olyan he;yekre is, amirol gozom sincs hogy merre van. na akkor ugye regebben ment az autosterkeppel a szopas, otthon joelore tervezgetes majd utkozben a raebredes hogy benezted, rosszhelyen tertel le a foutrol, etc, etc, etc. PNA-ba csak beutod a cimet es nyugodt vagy. ez egy olyan dolog, hogy nem hiszed el hogy mennyire hasznos, amig nem probaltad ki.
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν

What do stars do? They shine.(Yvaine)

#10 Felhasználó inaktív   Degeczi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.976
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 14. 18:08

tudom, kértem már kölcson olyan ismerőstől, aki tényleg rendszeresen járja az országot
de ahhoz még mindig hatalmas összeg, h magamnak vegyek akár célgépet, akár PDA + szoftvert

#11 Felhasználó inaktív   RiCS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.714
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 14. 18:14

Azthiszem nem érted mi a dörgés. PNA-t 120k-ért évi egy-két-három útra csak az veszi meg akinek sok a fölös pénze, aki fizetésből él mint én és a családom az nem valószínű - akármilyen kis cég is fejleszti rá a szoftvert, ez van. Bérel, esetleg kölcsönkéri a haverét, de ha van valamilyen hardware-e akkor meg warezol, mert ez itt a balkán mindenki úgy spórol ahol tud. Ha lesz pénzem akkor ígérem meg fogok venni egy erősebb gps pda-t mondjuk a fusi 560-ast de addig bőven megteszi az ősöreg meridian platinum is. ;)

#12 Felhasználó inaktív   SFIJ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.145
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 14. 18:30

Idézet: RiCS - Dátum: 2007. márc. 14., szerda - 18:14

Azthiszem nem érted mi a dörgés. PNA-t 120k-ért évi egy-két-három útra csak az veszi meg akinek sok a fölös pénze, aki fizetésből él mint én és a családom az nem valószínű - akármilyen kis cég is fejleszti rá a szoftvert, ez van. Bérel, esetleg kölcsönkéri a haverét, de ha van valamilyen hardware-e akkor meg warezol, mert ez itt a balkán mindenki úgy spórol ahol tud. Ha lesz pénzem akkor ígérem meg fogok venni egy erősebb gps pda-t mondjuk a fusi 560-ast de addig bőven megteszi az ősöreg meridian platinum is. ;)

persze ertem en, 120k nincs egy pna-ra, de HP/Asus/FuSi PDA-ra mar van 160k esha van mar pda akkor varezoljuk le az iGO-t ra :)
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν

What do stars do? They shine.(Yvaine)

#13 Felhasználó inaktív   gazdi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.474
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 14. 19:59

"kis cég" témára: most mennek ki egy budai villába, körben park, nyitott és zárt uszoda, alul konditerem, olyan munkakörülmények amit banki felsővezetői körökben lehet látni. Félreértés ne essék, nem irigylem tőlük a szó rossz értelmében, kemény munka van benne, GraphiSoft szintű sikereket nekik is legalább. Csak azért mondtam, hogy nem feltétlenül kell megsajnálni azt a kis céget. Meg tudja és meg is akarja adni a prémium szintű környezetet a prémium szintű elvárásokhoz a munkavállalóinak.
Hallgatok, hogy ne rongáljam tovább a tudásom halvány látszatát. (*)

#14 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2007. 03. 15. 00:46

Idézet: gazdi - Dátum: 2007. márc. 14., szerda - 19:59

Meg tudja és meg is akarja adni a prémium szintű környezetet a prémium szintű elvárásokhoz a munkavállalóinak.

Meg tapossák ki prémiumilag az alkalmazottak belét  :D
Make love not Wor.

#15 Felhasználó inaktív   Yoisten 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.728
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 15. 13:00

Idézet: Degeczi - Dátum: 2007. márc. 14., szerda - 16:46

nem tudom, PDA-m sincs (illetve van, csak azon az Atari Portfolion nem hiszem, h futna ilyesmi :), de szerintem több tízezres kiadást csak a folyton úton lévőknek ér meg egy térkép
de mindegy, ha már valóban lehet bérelni, akkor eleve nyitott kaput döngettem

A magyar verzió 22ezres bruttó ára nagyjából a kétszerese egy sok száz település utcaszintű térképét is tartalmazó friss magyar térképnek. A papír alapúnak azonban nagy hátránya, hogy a későbbiekben sehogy nem tudod frissíteni, lapozgatni kell és ha egyedül mész esélytelen városon belül használni.
Azonba egy gps képes pda nagyságrendileg 100ezres ára mellett elfogadható. (Ilyen szempontból én nem vagyok mérvadó, mert budapesten sem tudtam közlekedni két éve autóval, nemhogy azon kívül :D)

A K-NY és egész Európa térképet tekintva valóban borsosabb a 36, illetve 52ezer HUF. Én is kölcsön kértem egyet tavaly. Anélkül viszont eszem ágában nem jutott volna olaszországon belül mondjuk Veronába átruccani, vagy nem az autópályán közlekedni, hanem nézelődni a kantriszájdon.
Ellenben a horvát térképben csalódtam, mert még a tengerparti útvonalak sem voltak jók/teljesek benne. Ott nem is nagyon ruccantunk sehova.

#16 Felhasználó inaktív   Yoisten 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.728
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2007. 03. 15. 13:02

Idézet: gazdi - Dátum: 2007. márc. 14., szerda - 19:59

"kis cég" témára: most mennek ki egy budai villába, körben park, nyitott és zárt uszoda, alul konditerem, olyan munkakörülmények amit banki felsővezetői körökben lehet látni. Félreértés ne essék, nem irigylem tőlük a szó rossz értelmében, kemény munka van benne, GraphiSoft szintű sikereket nekik is legalább. Csak azért mondtam, hogy nem feltétlenül kell megsajnálni azt a kis céget. Meg tudja és meg is akarja adni a prémium szintű környezetet a prémium szintű elvárásokhoz a munkavállalóinak.

A cikkben elhangzott, hogy nem az igor eladásokból élnek. Nekem azonban annyira bejön az igo, hogy a szopóskurvákat sem irigyelném a fejlesztőktől munka közben.

#17 Felhasználó inaktív   kalanti 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 15. 14:50

Hallo,
nem is hozzászólnék, hanem kérdeznék....
Az a bizonyos "magyar verzió" 22ezres bruttó áron futtatható pl. a VW Navi készülékén is, amelyiken a TeleAtlasz fut, vagy mondjuk a Becker Traffic Assist Highspeed 7934 kézi készülékén is?
Vagy van egyáltalán olyan magyar navi szoftver amelyik fut ezeken a készülékeken?
Előre is kössz ha segít valaki...

#18 Felhasználó inaktív   RiCS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.714
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 15. 20:07

Idézet: Yoisten - Dátum: 2007. márc. 15., csütörtök - 13:00

Ellenben a horvát térképben csalódtam, mert még a tengerparti útvonalak sem voltak jók/teljesek benne. Ott nem is nagyon ruccantunk sehova.

Igaz hogy gps meg technokorszak meg minden de tömegesen elterjedt kézi gps-ek kora előtt vagy a térképpel el nem látott cuccok előtt is élvezettel csavargott az ember ismeretlen ám csodaszép tájakon. Nehogymár hogy ez akadályozott meg egy jó kis tengerparti nézelődésben mert eldobom az agyam. :)

#19 Felhasználó inaktív   Szanya 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 348
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 16. 11:32

Ez jó. :-) Bizonyos helyeken nekem is az a lényeg, hogy olyan helyeket is meglátogassak, amik nincsenek rajta a térképen.

A másik felvetésre pedig annyit, hogy a csengőhang letöltésekre többet költenek az emberek, mint amennyibe ez a szoftver kerül, de legalábbis összemérhető. Továbbá a 2- 3 havonta telefontt cserélő személyek sem feltétlenül a milliomosok között keresendőek. Szal szerintem a magyarok nem azért warezolnak, mert "muszáj", hanem azért, mert szokás. De úgy veszem észre, hogy egyre inkább visszaszorulóban lévő szokás. Szóval nekem senki ne sírjon, hogy drága valami, amíg annyi esze van, hogy új Suzukit lízingel hitelre, minimálbérre bejelentett állással. Mondja azt, hogy nincs kedve pénzt kiadni navigációra. Azt megértem. :-)
"Cyborgból nem lesz gépsonka." - Szanya csak egy van! -
www.vitorlasoktatas.hu

#20 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2007. 03. 17. 22:33

Idézet: Satriani - Dátum: 2007. márc. 14., szerda - 15:16

Felkészült kérdező voltál, jó beszélgetés sikeredett. Szívesen olvastam volna bővebben a friss autós termékről (limousine) és arról, milyen mobilplatformra fejlesztenek és mikorra várható az iGO mobiltelefonokra szánt verziójának megjelenése, de egyrészt ezekről már tudunk apróságokat, másrészt minden nem férhet bele két oldalba. Érdekes olvasmány volt.


Köszi! Ez egy "bevezetés" jellegű interjú akart lenni, vagyis képbe rakni az olvasókat -- és őszintén szólva, többnyire engem is. Ebből kifolyólag a termékek most háttérbe szorultak, nem ez volt a fókusz. Mivel a navigáció tényleg egyre fontosabb, így valószínűleg mi is egyre többet fogunk a kérdéssel foglalkozni, és hírek formájában megemlékezünk a terméktervekről. Kérdeztem egyébként mobiltelefonos bejelentéssel kapcsolatban, de egyelőre nem mondtak, vagy nem akartak semmit mondani.

Idézet

Azért egy dolgot kérdezek, talán tudod rá a választ. Úgy tudom, symbianra fejlesztenek. Ebbe vajon bele fog-e tartozni az UIQ3 felület, vagy csak S60-ra lesz iGO?


Őszinte leszek: halvány gőzöm sincs. De megkérdem. Most kint vannak a CEBIT-en.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó