HWSW Informatikai Kerekasztal: Franciaország drákói szigorral csapna le a P2P-re - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Franciaország drákói szigorral csapna le a P2P-re A cikkel kapcsolatos fórum Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2009. 03. 12. 11:36

Idézet

Amennyiben egy jogvédő szervezet vagy kiadó értesíti az internetszolgáltatót arról, hogy az egyik felhasználója tiltott anyagokat forgalmaz, először e-mailben, később ajánlott levélben kell figyelmeztetnie őt, ha ennek ellenére sem hagy fel az ördögi tevékenységgel, megszüntethetik az elérését.


Franciaország drákói szigorral csapna le a fájlcserélőkre

#2 Felhasználó inaktív   kisrobert 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.564
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 12. 12:17

"nyilvános helyeken (pl. internetkávézók, hotspotok) pedig csak olyan weboldalak lesznek elérhetők, amelyeket előzetesen a kormányzat jóváhagyott."
Kína2 ?

#3 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 12. 14:32

Az nem világos, hogy a weboldalak elérésének korlátozását miként lehet összekeverni a p2p-vel... Főleg nem annak is az illegális használatával. Merthogy a p2p önmagában soha nem illegális - ez bizonyítható is, joghézagokat szülve. Azt meg bizonyítani, hogy valaki p2p-n feketén forgalmaz, már nagyobb feladat.
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#4 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2009. 03. 12. 16:48

Idézet: Warrior - Dátum: 2009. márc. 12., csütörtök - 15:32

Az nem világos, hogy a weboldalak elérésének korlátozását miként lehet összekeverni a p2p-vel... Főleg nem annak is az illegális használatával. Merthogy a p2p önmagában soha nem illegális - ez bizonyítható is, joghézagokat szülve. Azt meg bizonyítani, hogy valaki p2p-n feketén forgalmaz, már nagyobb feladat.

Gondolom a cél az hogy ne tudd elérni az ismert torrentoldalakat, trackereket, stb. Persze ettől még nyilvánvaló, hogy akár jogtiszta cuccot, pl. Linux-disztrit is tölthetnél onnan, de azért lássuk be, a legtöbben nem azért járnak a Mininovára, TBP-re, satöbbi.

#5 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 03. 12. 19:19

Idézet: Ytse - Dátum: 2009. márc. 12., csütörtök - 16:48

Gondolom a cél az hogy ne tudd elérni az ismert torrentoldalakat, trackereket, stb. Persze ettől még nyilvánvaló, hogy akár jogtiszta cuccot, pl. Linux-disztrit is tölthetnél onnan

Meg nyilvános helyet, hotspotot hazsnáljunk msn, skype, gmail, webmail, napi portálok nézegetésére, de az FTP is már egy kirtikus dolog lehet. Nyilván nekem is jól jött volna itt-ott, de meg bírtam oldani másképp is.
Make love not Wor.

#6 Felhasználó inaktív   EV6 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.700
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 12. 22:06

Pedig nem is hülyeség ez az átalánydíjas dolog. Legyen akkor x összeg a UPC féle torrentkorlátozós net, x+5$ pedig ami megy normálisan és akkor hagyjanak végre békén mostantól az ilyen jogtipró marhák. Nekem ennyit megérne.

Szerkesztette: EV6 2009. 03. 12. 22:06 -kor

processzort tervezni gyartani nem kulonosebben nehez, csak tapasztalat es penz kell hozza, a tudas fonn van a neten - vers
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam. - Gyula2222
...a végtelen felénél túl helyezkednek el... - flashdesignor
...jönnek a további tovább konkretizálások egészen addig, h egy egy adott esetben pontosan mik és hogyan vannak. - Gyula2222

#7 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 03. 12. 22:11

Idézet: EV6 - Dátum: 2009. márc. 12., csütörtök - 22:06

torrentkorlátozós net, x+5$ pedig ami megy normálisan és akkor hagyjanak végre békén mostantól az ilyen jogtipró marhák. Nekem ennyit megérne.

Aztán PENre is rátolták, mert akkor majd békénhagynak a zenemásolással otthonra.
Make love not Wor.

#8 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 13. 09:11

Idézet: EV6 - Dátum: 2009. márc. 12., csütörtök - 23:06

Pedig nem is hülyeség ez az átalánydíjas dolog. Legyen akkor x összeg a UPC féle torrentkorlátozós net, x+5$ pedig ami megy normálisan ...

Egyetértek.

Mindazonáltal szerintem a +5 elosztásából, a részesedésből gond lenne, hogy pontosan ki mennyit mikor kapjon.
Mintha azt mondanák, hogy x összegért befogom a számat. Én azt mondom, OK. De később, ha a mondanivalóm fajsúlyosabb lesz, már lehet, hogy nem elég az x.
Sajnos átalánydíjon szerintem ezt nem lehet gyakorlatban működtetni, valakinek tutira lesz ellenvetése.
Még akkor is, ha a nagy számok törvénye mást mond (mármint hogy az x-ekből befolyt bevétel mire lenne elég). Mert akkor egyszerűen azt fogják kevésnek tartani.
Úgy gondolom, hogy a p2p forgalom korlátozásával a problémát épp a másik végéről próbálják megközelíteni, mintha a mérges kígyót a farkánál fogva akarnák elkapni.
Valóban nem lenne rossz megoldás a felár, ha csak pénzt akarnak a kiadók, kompenzálandó a bevételkiesést.  De amíg ilyen piszok bonyolult ez a rendszer (a kiadók, a terjesztés, az internet...), s amíg ilyen piszok primitív megoldásokat akarnak (s néhol tudnak is) bevezetni, addig a kígyó feje szerintem szabadon fog csapkodni.
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó