HWSW Informatikai Kerekasztal: Milyen egeret? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (135 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Milyen egeret? Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   [FERee] 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 22
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 08. 27. 18:43

Hello!

Hát a kérdést tulajdonképpen már elárultam. Új egeret szándékozom venni, de MILYET?
Annyi lenne a kikötés, hogy optikai legyen, de ne vezetéknélküli, az ár pedig <=10.000 HUF

Előre is mindenkinek köszönöm
FERee
The Big Brother is watching You!

#2 Felhasználó inaktív   Degeczi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.976
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 08. 27. 20:41

mancstol is fugg
nekem olyan szeles, h a vekony peldanyok (sok Logitech, olcsobb MS) eleve nem jottek szamitasba
a "nagy MS" optikai tokeletes lett volna, de az ara is, igy vegul egy Geniusnal maradtam
nem bantam meg, regebben mar csak a valtozatossag kedveert is vettem felevente/evente egy egeret, de ez mar lassan 2 eve van es nincs is tervben a csereje

#3 Felhasználó inaktív   [ric] 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 282
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 08. 27. 21:00

Nekem 2 eve Logitech optikai van,(nem cordless) hibatlan de azt hiszem egy picit tobb,mint 10000.A kezem szerintem tok atlagos ;)

#4 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2002. 08. 27. 22:13

Most valami 3ezer+FA környéki áron szaladgálnak nálam az optikai Logitech egerek, és drótosak, 5+FA körül a drótos/golyós/vezetéknélküli. A nagy 16 rugós dögjeit két kézzel bírnám tologatni, hogy kényelmes legyen, szal ki kell próbálni. Én is így kezdtem, először hoztam egy Acer bill+optikai egér kombinációt, aztán Samsungot, de végül maradtam a Compaq billnél, meg Logitech egérnél :-)
Make love not Wor.

#5 Felhasználó inaktív   mtx 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 647
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 08. 28. 13:27

Logitech Mouseman Dual Optical. Nagyon jó darab. Nagyfelbontású és precíz. Ha néha rajzolsz vagy FPS-ezel akkor ilyet vegyél (vagy más nagyfelbontásút). Kb. 5 hónapja picit több volt mint 10 rugó. Most nem tudom mennyi lehet.
neduddki!

#6 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 08. 28. 14:08

Microsoft optikai egereket nagyon tudom ajánlani. megjelenése óta nyuzok (illetve 1 hónapja már nem) egy intellimouse explorert, asszem ez volt az első ilyen jellegű optikai egér, és máig tökéletes.
és kb 1 hónapja vettem egy uyganilyet drótnélküliben, ez is nagyonkirály :)
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#7 Felhasználó inaktív   hadur2002 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.472
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 08. 28. 19:11

ha esetleg a microsoft mellett dontesz fel tudok ajanlani egy intellimouse explorer 3.0-t.5napos,usb de van hozza atalakito.5gomb, gorgeto, optikai, vezetekes, ezust szinu. 8500ft ert viheted, az electric worldben brutto21000 volt kb 2hete.igaz a vezeteknelkuli volt 23000. 06203239975
Újszerű, kiállítási darab notebookok garanciával!! Érdeklödj priviben! Országos házhozszállítás ingyen! :)

#8 Felhasználó inaktív   Degeczi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.976
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 08. 28. 22:05

idézet:
Ezt írta hadur2002:
az electric worldben brutto21000 volt kb 2hete[/quote]

elaraztak, [url="http://"http://www.mistral.hu/bolt/arlistakeret.php3?arl=8"]mashol[/url] netto 6500 ugyanez

#9 Felhasználó inaktív   HAMMER 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.485
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 08. 28. 23:53

markat javaslok: Logitech (webcam ba is) hogy miert? - mert nagyszeru!

#10 Felhasználó inaktív   staffy 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 62
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 08. 29. 13:49

Én a TESCO-ban vettem egy TARGET nevű állatot fél éve Br 5eFt körül. Ez egy A4TECH WOP-35 koppintás (az eredeti 6
eFt körül volt). Az XP drivert is onnan töltöttem le.
A MS állat otromba nagy volt a tenyeremnek. Két görgös,
négy billentyűs, nekem bevált.

#11 Felhasználó inaktív   hadur2002 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.472
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 08. 29. 14:02

lemegyek 8000ft-ra
Újszerű, kiállítási darab notebookok garanciával!! Érdeklödj priviben! Országos házhozszállítás ingyen! :)

#12 Felhasználó inaktív   hugi_0 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 352
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 08. 29. 20:15

nekem egy A4Tech 4D+ os 1999.08 -ota( www11 ) egerem volt
de mivel annyira megszoktam a formajat sokaig kellet keresgelnem mire ratalaltam a megfelelo optikaira ez pedig : MS Intellimouse Explorer 3.0A lett (Brt: 8539 Ft).
Nem akartam ugy egerett venni hogy nem probalom ki igy 2 3 honap elteltevel sikerult tapasztalatokat szereznem es ugyerzem nagyon jol valasztottam.
EPOX 8RDA+ 1700XP@10X200Mhz, Spire FalconRock II (Tukorfenyesre poliroztam) 2X256DDR(Samsung PC2100) 512MB (Kingston PC2100), PM ATI8500 128MB, Seagate Barracuda IV 80GB, DiamondMax Plus 9 60GB, CD-RW GCE-8240B, IntelliMouse Explorer 3.0,
XP Hun SP1, ircnet #aoe.hu vagy #aom.hu

#13 Felhasználó inaktív   Agyzuzo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 239
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 08. 31. 08:14

Nekem van Microsoft IntelliEye 3.0 és Logitech Dual Optical is. Személy szerint a Microsoft egerét jobban csípem, a Logi nekem egyáltalán nem áll kézre... Szvsz anélkül meg ne vedd, hogy legalább egyszer rá nem tetted volna a macsod és nem lökdösted volna pár centit, csak hogy érezd mennyire simul a kezedbe.

#14 Felhasználó inaktív   Degeczi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.976
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 09. 01. 10:37

nos,
mivel hadur miatt kiderult, h mostanaban eleg szepen lementek az optikai MS egerek arai, vegul ugy dontottem veszek egyet, s igy mindket otthoni gepen optikai lesz (a masik egy Genius)

fogasra nekem a Genius jon be jobban, kulonosen a bal oldalan levo gombok miatt: azok ellenallasa eppen akkora, h ne lehessen oket veletlenul megnyomni
az uj MS Explorer-nel ugyanezek tul konnyen jarnak, akar az eger tologatasa kozben is konnyen benyomodnak

a MS reces feluletu gorgoje viszont nagyon jo, s az is, h a szoftverben be lehet allitani: gyorsabb gorgetesnel gyorsitson a scrollozason

ami viszont sokkal fontosabb: tenyleg jonak tunik az uj optika
a MS oldalan hihetetlen adatokat irnak rola (mp-enkent 6000 kepet ertekel, szemben az osszes tobbi egerrel, ami 2500 alatt van. pl regi MS egerek is 1500), de valoban nagyon precizen mukodik, es meg a feluletre is kevesbe erzekeny: mig a Genius-t pl szovetalateten kell hasznaljam, mert a fenyes muanyagokon (bar azokon konnyebb tologatni) hajlamos teveszteni, addig az uj MS egernek nincs ilyen gondja

szoval egyelore a Genius ment a masodik gepre, a MS az elsodlegesre - az oldalgombokat majd megszokom

#15 Felhasználó inaktív   tusi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 441
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 09. 01. 13:23

Sok egeret kipróbáltam már, de fogásra nekem a Genius Powerscroll+eye jött be. Bruttó 6000 Ft-ért vettem.
Az alja áttetsző fekete, szóval designra sem utolsó, de mind jobb kézbe, mind bal kézbe tökéletesen simul. Kép .
Ennek nincs oldalt 2 gomja, de nem is hiányzik.
Togglemouse szoftverrel valami álom.

#16 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 09. 01. 13:37

Kép
¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

#17 Felhasználó inaktív   Charles 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.005
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 09. 02. 00:43

2 egér között kéne választani:

Logitech iFeel Mouseman (nem az Ifeel miatt, hanem a forma és design és a kék logo :D)

[url="http://"http://firingsquad.gamers.com/hardware/ifeelmm/images/3.jpg"]http://firingsquad.g...mm/images/3.jpg[/url]

Logitech Wheelmouse optical.

[url="http://"http://www.littlewhitedog.com/images/reviews/hardware/00020/splash.jpg"]http://www.littlewhi...0020/splash.jpg[/url]

Természetesen a 2. olcsóbb, de ez most nem szempont.
A Dual opticalt hagyjuk, nekem nem is tetszik, meg fogásra se túl jó.

A kérdés, hogy vki tudja-e a iFeel-ben milyen optika van? Mert erről nem találtam semmit. A másikban 800 dpi-t írnak.
Akkor mi ez a MS-os 6000 kép/mp? Az hány dpi?

A vásárlás még nem aktuális, csak előre érdeklődöm... :D

Üdv!

[ 2002. szeptember 02.: Charles szerkesztette a hozzászólást ]

[ 2002. szeptember 07.: Charles szerkesztette a hozzászólást ]
"Azt szeretném ha az én gépem... Penge képek, élethű hang és tökéletesen gyors 3-D. AMD Nekem is!" :D

#18 Felhasználó inaktív   Agyzuzo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 239
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 09. 02. 15:24

A fenti kettő közül én inkább az iFeel-re szavaznék... Kényelmesebbnek tűnik, meg nagyobb és az sem egy elhanyagolható szempont (bár lehet hogy ezt csak a saját lapáttenyereim miatt mondom :D)

#19 Felhasználó inaktív   Charles 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.005
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 09. 02. 17:20

Kösz!

Te a CS-s Agyzuzó vagy? :D

Amúgy az csak a baj, hogy DPI adatot nem tudok az iFeel-ről. Összehasonlítást nem tudtok a 2 ről? (bár nem azonos korúak)

Üdv!
"Azt szeretném ha az én gépem... Penge képek, élethű hang és tökéletesen gyors 3-D. AMD Nekem is!" :D

#20 Felhasználó inaktív   nyunyu 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 09. 03. 10:05

Miert nem jo a sima MouseMan Optical? (Ha meg kapni, Logitech weblapjan mar nem latom)

Formara ugyanaz, mint az iFeel, es joval konnyebb...(nehez a vibramotor, en inkabb kiszereltem)
Csak a szine sotetkek, viszont a keken vilagito Logitech logo rajta van.

Amugy meg nekem nem jott be ez a forma, a regi, 98-as MouseMan+ sokkal kenyelmesebb volt a nagy, lapat gombjaival.

Ugyhogy most azon gondolkozok, hogy megiscsak M$ termeket fogok venni, 3db Logitech utan...

Esetleg keresztezem az iFeel elektronikajat a MouseMan+ hazaval :cool:
Bar a ket eger gorgoje nem ugyanott van :mad:

Téma megosztása:


  • (135 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó