HWSW Informatikai Kerekasztal: Filmkészítés rejtelmei, videó szerkesztés. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (33 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Filmkészítés rejtelmei, videó szerkesztés. Mit, hogyan a vágó pulton. Értékeld a témát: -----

#301 Felhasználó inaktív   wpepi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.825
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 14. 07:07

Idézet: Móncsa - Dátum: 2009. márc. 13., péntek - 20:57

Szia! Valamint szeretném a gépre felmásolt filmet szerkesztgetni pl. címet adni ,készítés dátumát feltüntetni,videóáttünéseket hozzáadni,lényegtelennek ítélt részeket törölni és szeretném a nem teljesen jól sikerült felvétel részeket feljavítani pl. élesíteni világosítani kontrasztot változtatni stb.
Olyan program érdekelne melynek a kezelése nem túl bonyolult lehetőleg magyar nyelvű legyen és legyen hozzá használati útmutató is.Ha nem ingyenes az sem gond egy bizonyos összeget áldoznák arra ,hogy jól sikerült videóim legyenek. Ehhez is tudnál tanácsot adni? Üdv.

Nem a programok kezelése bonyolult, hanem az NLE (Non Lineal Editing) megértése, a fogalmak megtanulása mely nélkül nem lehet szerkeszteni hiszen az ember nem tudja, hogy az adott funkció mit takar.
Először a szerkesztés fogalmait, mikéntjét kell megtanulni (ez nem programföggő mivel minden NL rendszerű programnál ugyanazok a műveleti szabályok).

Idézet

Ha nem ingyenes az sem gond egy bizonyos összeget áldoznák arra ,hogy jól sikerült videóim legyenek.

A jó videó nem program hanem kreativitás és tudás kérdése. Hiába van a legtöbbet tudó program a kezedben ha nincs mögötte kreativitás és megfelelő ismeret.
Ahogy Jahno írta, olvass sokat, tanulj és okosodj, mert ezek nélkül nem fogsz tudni jó videót készíteni.

#302 Felhasználó inaktív   Móncsa 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 14. 08:27

Idézet: Jahno - Dátum: 2009. márc. 14., szombat - 1:44

Olvas sokat, tanulj sokat, nőlj nagyot.

Kb. mintha meséljük el miképpen kell szívműtétet csinálni meg házat építeni. Ezek sem mennek egyik napról a másikra.

Szia! Engem program érdekelne és nem a program használata!

/Olyan program érdekelne melynek a kezelése nem túl bonyolult lehetőleg magyar nyelvű legyen és legyen hozzá használati útmutató is.Ha nem ingyenes az sem gond egy bizonyos összeget áldoznák arra ,hogy jól sikerült videóim legyenek. Ehhez is tudnál tanácsot adni? / Ebben kérném a segítségeteket. Üdv.

#303 Felhasználó inaktív   wpepi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.825
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 14. 10:01

Idézet: Móncsa - Dátum: 2009. márc. 14., szombat - 8:27

Szia! Engem program érdekelne és nem a program használata!

/Olyan program érdekelne melynek a kezelése nem túl bonyolult lehetőleg magyar nyelvű legyen és legyen hozzá használati útmutató is.Ha nem ingyenes az sem gond egy bizonyos összeget áldoznák arra ,hogy jól sikerült videóim legyenek. Ehhez is tudnál tanácsot adni? / Ebben kérném a segítségeteket. Üdv.

Látom, nem értetted amit Jahno írt.
Ő és én is arra akartunk rávilágítani, hogy a program önmagában nem lesz elegendő, mert a program használati útmutatójában nem foglalkoznak olyan alapvető kérdésekkel ami a vágáshoz, feliratozáshoz, effektezéshez, filterek használatához kell. A használati útmutató (a program user guide-ja ill. a help-je) csak az egyes menüpontokkal, funkciókkal foglalkozik, de nem tér ki olyan alapvető kérdésekre melyet a program használójának már illene tudnia. (ilyenek pld. a több pontos vágás, az alfa csatorna, a beégés, a fehéregyensúly, a színmintavételezés, a színtér, az RGB és az YUV színterek közötti különbség és a két színtér közötti átszámítás, félképsorrend, a maszkolás és annak technikái, a kulcsolás azaz a chroma key és a luma key szerepe és alkalmazása/alkalmazhatósága, a timeline fogalma, a cropping fogalma, a pixel arányok, a különböző szabványos videó formátumok és azok felbontásai és az alkalmazható bitráták (DV, MPEG2, tömörítetlen, stb.), a szabványos audio formátumok és tömörítések (PCM, Dolby Digital, stb.), stb. stb.).
A fenti példákat még sorolhatnám tovább.
Kezdő otthoni amatőrnek ott van pld. a Pinnacle Studio, Ulead. Kicsit nagyobb tudással rendelkezőnek pld. a Vegas. Profinak pld. az Adobe Premiere, Edius.
Ezeknek a programoknak mind van 30 napos ingyenesen letölthető próbaverziója mely segítségével megnézheted és eldöntheted melyiket akarod megvenni. Mindegyik programnak van használati útmutatója (User Manual) melyeket a programok mellé adnak ill. letölthetőek a programot készítő cég oldaláról.
Egyébként, ha ebben a topicban egy kicsit visszaolvastál volna akkor már megkaptad volna a választ hiszen egy csomó program meg lett itt már említve.
Nem igazán értem azt, hogy miért nem lehet egy kicsit önállóan gondolkodni és cselekedni, miért kell a sült galambot várni, hogy majd lesz itt valaki aki segít. Ha rászántál volna pár percet már rég megoldottad volna magadnak ezt a kérdést hiszen pld. a google kereső segítségével pár másodperc alatt rátaláltál volna ezeknek a programoknak a gyártói oldalaira melyek önmagukért beszélnek.

Az internet az információk kifogyhatatlan tárháza. Nincs olyan amit ne lehetne megtalálni és ne vedd sértésnek de azért nem ártana az internetet használni is és egy kicsit kreatívabb lenni.
Ha kérdéseid vannak szívesen segítek én is és más is aki jártas a témában de azért neked is kellene egy kicsit önállóan keresni, legalább ebben a topicban egy kicsit visszaolvasva.

#304 Felhasználó inaktív   Móncsa 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 14. 13:34

Idézet: wpepi - Dátum: 2009. márc. 14., szombat - 10:01

Látom, nem értetted amit Jahno írt.
Ő és én is arra akartunk rávilágítani, hogy a program önmagában nem lesz elegendő, mert a program használati útmutatójában nem foglalkoznak olyan alapvető kérdésekkel ami a vágáshoz, feliratozáshoz, effektezéshez, filterek használatához kell. A használati útmutató (a program user guide-ja ill. a help-je) csak az egyes menüpontokkal, funkciókkal foglalkozik, de nem tér ki olyan alapvető kérdésekre melyet a program használójának már illene tudnia. (ilyenek pld. a több pontos vágás, az alfa csatorna, a beégés, a fehéregyensúly, a színmintavételezés, a színtér, az RGB és az YUV színterek közötti különbség és a két színtér közötti átszámítás, félképsorrend, a maszkolás és annak technikái, a kulcsolás azaz a chroma key és a luma key szerepe és alkalmazása/alkalmazhatósága, a timeline fogalma, a cropping fogalma, a pixel arányok, a különböző szabványos videó formátumok és azok felbontásai és az alkalmazható bitráták (DV, MPEG2, tömörítetlen, stb.), a szabványos audio formátumok és tömörítések (PCM, Dolby Digital, stb.), stb. stb.).
A fenti példákat még sorolhatnám tovább.
Kezdő otthoni amatőrnek ott van pld. a Pinnacle Studio, Ulead. Kicsit nagyobb tudással rendelkezőnek pld. a Vegas. Profinak pld. az Adobe Premiere, Edius.
Ezeknek a programoknak mind van 30 napos ingyenesen letölthető próbaverziója mely segítségével megnézheted és eldöntheted melyiket akarod megvenni. Mindegyik programnak van használati útmutatója (User Manual) melyeket a programok mellé adnak ill. letölthetőek a programot készítő cég oldaláról.
Egyébként, ha ebben a topicban egy kicsit visszaolvastál volna akkor már megkaptad volna a választ hiszen egy csomó program meg lett itt már említve.
Nem igazán értem azt, hogy miért nem lehet egy kicsit önállóan gondolkodni és cselekedni, miért kell a sült galambot várni, hogy majd lesz itt valaki aki segít. Ha rászántál volna pár percet már rég megoldottad volna magadnak ezt a kérdést hiszen pld. a google kereső segítségével pár másodperc alatt rátaláltál volna ezeknek a programoknak a gyártói oldalaira melyek önmagukért beszélnek.

Az internet az információk kifogyhatatlan tárháza. Nincs olyan amit ne lehetne megtalálni és ne vedd sértésnek de azért nem ártana az internetet használni is és egy kicsit kreatívabb lenni.
Ha kérdéseid vannak szívesen segítek én is és más is aki jártas a témában de azért neked is kellene egy kicsit önállóan keresni, legalább ebben a topicban egy kicsit visszaolvasva.

Szia ! Köszi a tanácsokat. Ha minden igaz akkor fogok kapni egy eredeti Pinnacle Studio 11 programot amit egy ismerősöm kapott az olaszban vásárolt dvd írós kamerájához és neki nem kell. Azt nem tudom,hogy milyen nyelvek vannak a programhoz de már találtam egy 459 oldalas magyar használati utasítást hozzá a neten. Ha meglesz a program akkor majd elkezdem szerkesztgetni a filmeket és ha nem jól sikerül akkor nem mentem a változtatásokat és kezdem elölről. Előbb vagy utóbb csak meg fogom tanulni ,hogy mit hogyan kell csinálni. Gyakorlat teszi a mestert ahogy mondani szokták. A fényképek szerkesztgetését is megtanultam a PhotFiltre alkalmazásával , ott is ha valami nem sikerült akkor nem mentem és kezdhetem elölről. A filmek szerkesztgetésével nem akarok én csodákat csinálni csak a felvételeket akarom egy kicsit feljavítani ha a programnak van egy automata filmkészítési vagy javítási vagy szerkesztési programja / ahogy a PhotFiltre-nek a fényképekhez / az lehet ,hogy már nekem elég is. Két kisgyerek mellett nincs nekem arra időm hogy napokig szórakozzak egy-egy filmmel, de ugyanakkor nem akarok kifizetni a fotósoknak 5ezret egy kazettányi anyag megcsinálásáért. Üdv.

#305 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 03. 14. 23:30

Idézet: Móncsa - Dátum: 2009. márc. 14., szombat - 8:27

/Olyan program érdekelne melynek a kezelése nem túl bonyolult lehetőleg magyar nyelvű legyen és legyen hozzá használati útmutató is.

Legtöbb program ha ukrán nyelvű, akkor is meg lehet vele csinálni dolgokat, mert a timeline meg az ikonok ugyanazok.

Hiába javaslok egy Pinnacle studiót, ahhoz van magyar kéziköny is, nekem nem sikerült belőle megtanulni, míg el nem magyarázták a logikáját. De sajna így is csak alap dolgokkal vagyok tisztában, legjobb lenne wpepinél befizetni valami kiscsoportos továbbképzésre, ha lenne rá valami paramétere.

Feleségem elég jól halad benne, de jó lenne már párhuzamos videókat ide-oda babrálni, meg hasonlók, ehhez nekem is nagyot kell nőlni. Ismerős lassan 6 éve tanulja önerőből a Pinnaclét, azzal már teljesen jó házi kisfilmeket tolnak össze. Több hangsáv, jenetek, fotók, feliratok, házilag szerkesztett effektek, de ehhez nem keveset ült gép előtt, nézett utána, olvasta a könyvét, meg kísérletezett.

Én azt mondom, a Pinnacle Studiónak érdemes nekilátni, nem kell egyből a HD-s legnagyobbat megvenni, 1-el régebbi verziót általában olcsóbban adnak, akár kézikönyvvel együtt is. Talán a 9est mérték 6ezer körül, mondván kifutó dolog. Tanulni is bőven sok.
Make love not Wor.

#306 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 03. 14. 23:32

Idézet: Móncsa - Dátum: 2009. márc. 14., szombat - 13:34

Azt nem tudom,hogy milyen nyelvek vannak a programhoz de már találtam egy 459 oldalas magyar használati utasítást hozzá a neten.

Angol lesz. Egyrészt jobb is, mert akkor tán nincs benne bug a magyarítás miatt, valamint ha ezt bírod kezelni, akkor nem ijedsz meg egy másik, de ugyanígy angol nyelvű cucctól.

Magyar leírást meg linkelhetnéd, hátha jól jön ide a népeknek.
Make love not Wor.

#307 Felhasználó inaktív   Móncsa 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 15. 08:49

Idézet: Jahno - Dátum: 2009. márc. 14., szombat - 23:32

Angol lesz. Egyrészt jobb is, mert akkor tán nincs benne bug a magyarítás miatt, valamint ha ezt bírod kezelni, akkor nem ijedsz meg egy másik, de ugyanígy angol nyelvű cucctól.

Magyar leírást meg linkelhetnéd, hátha jól jön ide a népeknek.

Szia! Itt van a Pinnacle Studio 10-11-12 magyar nyelvű leírása. http://www.pinnaclesys.hu/  Üdv.

#308 Felhasználó inaktív   Matyesz94 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 17. 22:08

Sziasztok!

Segítsetek kérlek. Mit lehet akkor tenni, ha a menüben a magyar hang alatt az angol szól, az angol hang alatt pedig a magyar szól. Mindent jól csináltam szerintem, de nem értem mit ronthattam el az IFOEDIT-ben.

Köszönöm előre is!

#309 Felhasználó inaktív   Vazol 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 24
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 20. 15:15

Hello mindenkinek!
Pinnacle 10 Plus progit használok video szerkesztésre immár jó  két éve, de most nagyon kib@...tt velem!
Vagy két hete dolgozom egy projekten, sok-sok órányi munka fekszik benne és a szemétláda nem hajlandó DV aviban kimenteni a filmet! Illetve kipróbáltam a régebbi és egy új projekttel is, de semmit nem hajlandó DV aviként menteni, egyszerűen megáll, folyamatjelző kéken fut, képkocka az 1/1-en áll, proci használat 1-3%,megszakítás gombra kattintva fagyi,menüsor fehér üres sáv, progi a fejléc bezár gombjával kilép, WinXPtovább fut, a Pinacle hibajelentő ablaka bejelentkezik de választ nem kapni (mondjuk nem is csodálom, mert már ver.12-nél járnak). Semmi hibakódot nem ad a progi, viszont DVD-ISO-ba elment bármit! HELP PLEASE!!!!!  :respect: :banghead:

#310 Felhasználó inaktív   Olorin.papa 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 14. 19:51

Sziasztok!
Van DVD shrink 3.2-em, de már ezekkel az újabb kódolású filmekkel nem bír.
Tudtok valamit ajánlani nekem, hogy ki shrinkelhessem a filmeket?

#311 Felhasználó inaktív   wpepi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.825
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 15. 06:52

Idézet: Olorin.papa - Dátum: 2009. ápr. 14., kedd - 19:51

Sziasztok!
Van DVD shrink 3.2-em, de már ezekkel az újabb kódolású filmekkel nem bír.
Tudtok valamit ajánlani nekem, hogy ki shrinkelhessem a filmeket?

Szerinted a gyári DVD másolgatásnak mi köze a filmkészítéssel, szerkesztéssel foglalkozó topichoz?
Javaslom a google használatát és pár perc alatt megtalálod azokat a programokat melyek neked kellenek, de ha egy kicsit átbogarászod a fórum DVD rippeléssel foglalkozó topicjait akkor is fogsz találni.

#312 Felhasználó inaktív   Moha7 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 128
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 24. 00:29

Hello!

Lenne két kérdésem, hátha tudtok segíteni...

1. Milyen programmal érdemes videó maszkot csinálni (pl. egy szereplőt kivágni a háttérből)? Oké, hogy a normál videó editor is tudja, csak kicsit nehézkes. Van erre valamilyen célprogram?

2. Mit ajánlotok az alábbi problémára:
Adott egy videó (amiből csak a videósáv kell, a hang nem), MP4 containerben, x.264 codec-ben. Ezt szeretném olyan formátumba hozni, hogy a videószerkesztőben tudjak vele dolgozni. MP4 formátumot eleve nem eszi meg, az x.264 meg ugye csak encoder.
Eddig az Avidemux-ot használtam, azzal kódoltam át xvid-es avi-ba, csak olyankor a framerate nem jó, és lassabb lesz a videó (meg valamiért mintha az indexekkel baj lenne, mert nagyon nehézkesen lehet pozicionálni a fileban). Kipróbáltam még az ffdshow-t is, azzal viszont lejátszás tökéletes volt, de ha az x.264-es anyagot pl. Virtualdub-ban megnyitottam, csak csupa fekete kockát kaptam.

Ötlet valakinek?  :think:

Előre is köszönöm.
Programmers don't die! They just gosub without return...

#313 Felhasználó inaktív   dvsanyi30 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 24. 10:47

Sziasztok!

Kezdő videós vagyok.
DV avi fájlt ( fájlokat) szeretnék tömöríteni,mert dvd lemezre szeretném kiírni.
Egy órás DV kazetta felvétele tömörítés nélkül kb 12-15 gbyte,de mindenképp tömörítenem kell, hogy dvd lemezre ráférjen.Próbáltam már az Ulead programmal,de nagyon gyatra lett a minőség sajna.
Segítségeteket,véleményeteket kérem.

köszönöm

#314 Felhasználó inaktív   fanatik 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 25. 08:25

Idézet: dvsanyi30 - Dátum: 2009. ápr. 24., péntek - 10:47

Sziasztok!

Kezdő videós vagyok.
DV avi fájlt ( fájlokat) szeretnék tömöríteni,mert dvd lemezre szeretném kiírni.
Egy órás DV kazetta felvétele tömörítés nélkül kb 12-15 gbyte,de mindenképp tömörítenem kell, hogy dvd lemezre ráférjen.Próbáltam már az Ulead programmal,de nagyon gyatra lett a minőség sajna.
Segítségeteket,véleményeteket kérem.

köszönöm

DVD Video-t kell belőle csinálni pl: ezzel az ingyenes progival:
DVD Flick

#315 Felhasználó inaktív   TEST11 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 786
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 25. 13:12

Idézet: dvsanyi30 - Dátum: 2009. ápr. 24., péntek - 9:47

DV avi fájlt ( fájlokat) szeretnék tömöríteni,mert dvd lemezre szeretném kiírni.
Egy órás DV kazetta felvétele tömörítés nélkül kb 12-15 gbyte,de mindenképp tömörítenem kell, hogy dvd lemezre ráférjen.Próbáltam már az Ulead programmal,de nagyon gyatra lett a minőség sajna.
Segítségeteket,véleményeteket kérem.

A Ulaed inkább videó DVD készítésre találták ki. Neked Ha csupán a tárolás a szempont, akkor érdemes valami újjabb formátumban eltárolni. Ez a videó DVD mpeg2 helyet lehet mondjuk egy divx, wmv, vagy h264 variánsa. A wmv-t és a divx-et az asztali DVD lejátszók egy része is lejátsza. Amit mostanában próbáltam az a AVCHD ami tud 720*576-ot is tömöríteni és lehet kapni hozzá már 35e-ért asztalai BlueRay lejátszót. Ez utobbi formátum szerintem eléggé kiforrot , -egyébbként Sony fejlesztés vagy inkább úgy mondom japán (akik azért nem hülyék). A NERO-nak egy nagyon legális változatával kényelmesen betomoríthető és megírható a lemez. PC-n is ezzel azzal lejátszható.
Az mpeg2 DVD formátum meg szerintem felejthető. Főleg archiválásra... HDD-n egyébbként 300Ft/kazetta a tárolási költség; három DVD-re pedig kiirva kb. 200Ft/kazetta. A legegyszerűbb egy olyan elvet vallani, hogy ami nem ér meg 500-1000Ft-ot óránként mint képanyag; ott nem kell megnyomni a felvételgombot. :)

Szerkesztette: TEST11 2009. 04. 25. 13:13 -kor


#316 Felhasználó inaktív   dvsanyi30 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 27. 14:22

Idézet: fanatik - Dátum: 2009. ápr. 25., szombat - 9:25

DVD Video-t kell belőle csinálni pl: ezzel az ingyenes progival:
DVD Flick

kösz szépen, ki fogom próbálni

#317 Felhasználó inaktív   nagypapa99 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 33
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 28. 21:32

Sziasztok!
Kaptam egy DVD-t, tele megnyúlt alakokkal és épületekkel. Az történt ugyanis, hogy ismerősöm a kölcsönkapott videokameráján nem állította át az eredeti 16:9-es oldalarányt a megszokottabb 4:3-ra, de erre a DVD-írásnál sem ügyelt. Emiatt a szélesvásznú film csak úgy fért rá a 4:3 arányú képre, hogy az oldalai összenyomódtak, ennek következtében a függőleges vonalai megnyúltak. Többféleképpen próbáltam a felvételt 16:9-re konvertálni, és így helyreállítani az arányokat, sikertelenül. Laptop lejátszó programján helyreállítottam az arányokat, az S-video outon kiküldtem, de a DVD-írón összetört kép jelent meg. (ugyanerről a bemenetről egy kamera képe tökéletes) Érdekes, hogy ugyanez a jel a tv video bemenetére adva szép képet produkált. A tv SCART-ján levő video-kimenet nem változott az után, hogy a tv-n a 16:9-et állítottam be. Közben utánagondoltam, hogy ez amiatt van, hogy ezt a funkciót a tv a képeltérítés amplitudójának csökkentésével valósítja meg, aminek nincs hatása a videojelre.
Szóval, ki tud valami jó tippet adni az oldalarány korrigálására?
Előre is köszönöm.
Nagypapa

#318 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 29. 08:45

Idézet: nagypapa99 - Dátum: 2009. ápr. 28., kedd - 22:32

Kaptam egy DVD-t, tele megnyúlt alakokkal és épületekkel. Az történt ugyanis, hogy ismerősöm a kölcsönkapott videokameráján nem állította át az eredeti 16:9-es oldalarányt a megszokottabb 4:3-ra, de erre a DVD-írásnál sem ügyelt. Emiatt a szélesvásznú film csak úgy fért rá a 4:3 arányú képre, hogy az oldalai összenyomódtak, ennek következtében a függőleges vonalai megnyúltak.

En ugy tudom, hogy ez a normalis modja a 16:9-es kepanyag DVD-re rogzitesenek... anamorf kepnek hivjak, a DVD lejatszonak kezelnie kellene a valtast (azaz annak kellene raraknia az also felso fekete csikot ha 4:3-as teven akajak megjeleniteni). Szvsz nem kell ezen valtoztatni.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#319 Felhasználó inaktív   Juggler 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 29. 11:03

Sziasztok!
Teljesen amatőr vagyok. Otthoni házi felvételeimet szoktam összevágni egy Cyberlink Power Director nevezetű progival. Minden nagyon egyszerű szép és jó, csak.... az eredmény...
A kész munka rendszeresen szaggat, akadozik kicsit. Először fel sem tűnik, pár perc múlva már észre veszed, 10 perc után már nagyon zavaró...
Ez mitől lehet? A progi, vagy a hardver kevés hozzá? (P4 celeron 2.4 Ghz, 512Mb RAM)
Én a hardverre tippelek, de mivel tényleg csak hobbi szinten használom a gépet, nem vagyok biztos benne...

#320 Felhasználó inaktív   nagypapa99 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 33
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 29. 13:16

Idézet: Samott - Dátum: 2009. ápr. 29., szerda - 8:45

En ugy tudom, hogy ez a normalis modja a 16:9-es kepanyag DVD-re rogzitesenek...

Sajnos a régebbi tv-knél nincs lehetőség a 16:9/4:3 váltásra, ezért lenne szükség a konvertálásra, mely után a 4:3 képarányú képernyőn alul-felül fekete csíkkal, de méretarányosan lehetne látni a képet.

Téma megosztása:


  • (33 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó