HWSW Informatikai Kerekasztal: Miért nincs internet kapcsolatom? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Miért nincs internet kapcsolatom?

#1 Felhasználó inaktív   palamer 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 220
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 17. 17:55

Sziasztok!
Egy olyan probléma kapcsán kérném a segítségeteteket, amivel képtelen vagyok megbírkózni.
Vettem egy Fujitsu Siemens Amilo laptop-ot. Feltettem rá a Windows Xp-t, és noha pontosan tudom hogyan kell az TCP/IP protokoll adatait beállítani, amit meg is tettem, a gép nem érzékeli a Net-et. A routerrel kommunikál, azaz van hálózati kapcsolatom, de a Net-re nem tudok vele fellépni. Először azt hittem, hogy az Explorer szarakodik, de a Firefox-szal sincs Net.
Mi lehet a baj? Előre is köszi a segítséget!

#2 Felhasználó inaktív   kroozo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.900
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 17. 17:58

DNS megy?
And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul.


“It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.”

#3 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2007. 11. 17. 18:18

IPcímet kap a routertől rendeset, vagy ha fixIP, akkor legalább a router pigelhető? Kifelé valami pingelhető IP alapon? Névvel?
Make love not Wor.

#4 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 17. 18:55

Idézet: palamer - Dátum: 2007. nov. 17., szombat - 18:55

Sziasztok!
Egy olyan probléma kapcsán kérném a segítségeteteket, amivel képtelen vagyok megbírkózni.
Vettem egy Fujitsu Siemens Amilo laptop-ot. Feltettem rá a Windows Xp-t, és noha pontosan tudom hogyan kell az TCP/IP protokoll adatait beállítani, amit meg is tettem, a gép nem érzékeli a Net-et. A routerrel kommunikál, azaz van hálózati kapcsolatom, de a Net-re nem tudok vele fellépni. Először azt hittem, hogy az Explorer szarakodik, de a Firefox-szal sincs Net.
Mi lehet a baj? Előre is köszi a segítséget!

honnan tudod a tcp/ip beállításokat? biztosan kellenek azok?
ha van routered, akkor ezeket nem a routeredben kell(ene) beállítani?
honnan tudod, hogy a routerrel kommunikál a géped?  router admin felületét eléred?

Nem tudom milyen routered és neted van, de az esetek nagy részében a router dhcp-zik és a gépeken semmit nem kell/ nem szabad a tcp/ip-nél beállítani.

#5 Felhasználó inaktív   palamer 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 220
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 18. 11:02

DNS rendben

Fix IP-cím van, amit a Chello adott meg, de most, hogy mondod, a ping-elés nem vezetett eredményre, nem látja a routert a laptop. Ezt már csak azért nem értem, mert jobb oldalon lent a kis hálózati ikon szerint van rendesen kapcsolat.
A router biztos rendben megy, mert az asztali gépem a TCP/IP protokoll beállításain keresztül rendesen működik.
Remélem nem írtam hülyeséget le, de a cimbim hasonló gépét simán összetudtam hozni a routerrel, és így a Net-tel is. Szóval csináltam már ilyet, és akkor nem volt gond.
Olyan, mint ha az XP-ben lenne valami beállítás, ami itt akadályt képez.

#6 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 18. 11:15

Idézet: palamer - Dátum: 2007. nov. 18., vasárnap - 12:02

A router biztos rendben megy, mert az asztali gépem a TCP/IP protokoll beállításain keresztül rendesen működik.

Ez alatt mit értesz? 
Ha routered van, az esetek 99% -ban semmit nem szabad beállítani a tcp/ip -nél, hagyni kell auto-n mindent.

Milyen routered van?

#7 Felhasználó inaktív   palamer 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 220
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 18. 18:20

Idézet: pgyafi - Dátum: 2007. nov. 18., vasárnap - 10:15

Ez alatt mit értesz? 
Ha routered van, az esetek 99% -ban semmit nem szabad beállítani a tcp/ip -nél, hagyni kell auto-n mindent.

Milyen routered van?

D-Link, de nem azzal van a baj, hisz most is azon keresztül vagyok a Net-en.
Azért fix IP-címes, mert megosztjuk egy cimbimmel a Net-et, és kb. 5-6 éve már így üzemelünk, de egyébként pedig fogalmam sincs. Ha nyomok egy auto-t, akkor nem talál semmilyen csatlakozást.
Nincs is ezzel semmi gond, hisz az elmúlt évek alatt nem ez az első, hogy kapcsolatot létesítek a Net-tel, de ilyen problémával mémg soha nem találkoztam. Szerintem tuti XP probléma az ügy.

#8 Felhasználó inaktív   Tron65 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.738
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2007. 11. 18. 20:00

FIX IP, de a ROUTERNEK !!!
A gépedet hagyd szépen DHCP-n.
Javaslom még a MAC cím letükrözését a routernek, ugyanis csellóék ez alapján engednek be. Vagy nem.

U.i.: Az, hogy a gép hálózati kapcsolatot jelez, mindössze annyit jelent, hogy az UTP adási érpárján látja az ellenoldal lezáró ellenállását. Ettől még lehet, egyetlen bit forgalom sincs.

Szerkesztette: Tron65 2007. 11. 18. 20:02 -kor

Az analfabétáknak ugyanúgy ízlik a betűtésztával készült leves?

#9 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2007. 11. 18. 20:15

Idézet: palamer - Dátum: 2007. nov. 18., vasárnap - 11:02

DNS rendben

Fix IP-cím van, amit a Chello adott meg

Chellonál milyen csomag? Mert az rohadtul DHCPvel szokott működni, aztán hiába adja ugyanazt az IP-t fixen, attól még dnamikus kiosztásnak számít.
Make love not Wor.

#10 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 18. 20:23

DNS-t hol tárolod?
"Légy szerény mint én..."

#11 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 18. 20:29

Idézet: palamer - Dátum: 2007. nov. 18., vasárnap - 19:20

D-Link, de nem azzal van a baj, hisz most is azon keresztül vagyok a Net-en.
Azért fix IP-címes, mert megosztjuk egy cimbimmel a Net-et, és kb. 5-6 éve már így üzemelünk, de egyébként pedig fogalmam sincs. Ha nyomok egy auto-t, akkor nem talál semmilyen csatlakozást.
Nincs is ezzel semmi gond, hisz az elmúlt évek alatt nem ez az első, hogy kapcsolatot létesítek a Net-tel, de ilyen problémával mémg soha nem találkoztam. Szerintem tuti XP probléma az ügy.

Kicsit zavaros.
Fix ip cimnek semmi köze a megosztáshoz. Nem fix ip-vel is ugyanúgy mennei kell.
Mi az, hogy "nem talál semmilyen csatlakozást"?

Nem lehet, hogy a routerben be van kapcsolva a mac address korlátozás?

Milyen adatokat állítasz be tcp/ip-nél?  És mi a routered ip cime?

Amíg nem tudod pingelni a routeredet, addig kár tovább menni.
Szóval:
- kábel biztosan jó?
- lan driver fet van?
- xp szerint megfelelően működik?

Biztos nem xp probléma ez.

#12 Felhasználó inaktív   palamer 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 220
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 18. 22:55

Idézet: pgyafi - Dátum: 2007. nov. 18., vasárnap - 19:29

Kicsit zavaros.
Fix ip cimnek semmi köze a megosztáshoz. Nem fix ip-vel is ugyanúgy mennei kell.
Mi az, hogy "nem talál semmilyen csatlakozást"?

Nem lehet, hogy a routerben be van kapcsolva a mac address korlátozás?

Milyen adatokat állítasz be tcp/ip-nél?  És mi a routered ip cime?

Amíg nem tudod pingelni a routeredet, addig kár tovább menni.
Szóval:
- kábel biztosan jó?
- lan driver fet van?
- xp szerint megfelelően működik?

Biztos nem xp probléma ez.

Okay! Lehet, hogy egy kicsit zavaros, amit írtam, és ennek legfőbb képp az az oka, hogy nem vagyok jártas túlzottan a hálózat és annak telepítése világában.
De amit tudok az az, hogy amikor feltelepítek egy XP-t, akkor a hálókártya telepítését követően minden alkalommal meg kellett adnom a TCP/IP adatokat. Ezek fixek, és nem tudom, hogy mi miatt azok, amik. Azonban eddig ezt követően mindig ment a Net. Kb már vagy 10-15 alkalommal megcsináltam ezt.
Ha az IP címet automatikus kérésre állítom, akkor nincs Net, viszont, ha beírom a szükséges paramétetreket, akkor ezeddig még sohasem volt gond.
A routert amióta megvettük, nem kellett bántanunk, ő tette a dolgát. Se én, se a felhasználótársam nem nyúlt hozzá. Ergo, nem lehet a mac adress korlátozás bekapcsolva.
Mégegyszer mondom, hogy nem az első alkalom lenne, hogy telepítek egy új XP-t, és ehhez beállítom a hálózatot is. Most először, hogy nem működik, és én semmit nem csináltam másként, mint ezt megelőzően.
A kábel egyébként rendben, mert az asztali gépem simán fut ezen keresztül, bár azt is kipróbáltam, hogy kábeles, és nem vezeték nélküli kapcsolattal kontaktálok(nék) a Net-tel a laptop által. Szóval hidd el, az alap dolgokat normálisan beállítottam, már csak a Net hiányzik.

#13 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2007. 11. 18. 23:01

Idézet: palamer - Dátum: 2007. nov. 18., vasárnap - 22:55

Mégegyszer mondom, hogy nem az első alkalom lenne, hogy telepítek egy új XP-t, és ehhez beállítom a hálózatot is. Most először, hogy nem működik, és én semmit nem csináltam másként, mint ezt megelőzően.

Yááááj, akkor kezdjük.

Gépnek ha fixet adzs, akkor olyat, ami a router tartományával egybeesik, de router nem DHCPzik kresztbe rá.

Ha router pld: 10.5.5.1

Akkor egyik gép: 10.5.5.2
másik gép: 10.5.5.3

Átjáró+DNS mindegyiknél a router.

Aztán ha router DHCPzik, akkor magától is ki tud osztani bármit, ezért erőltetjük, akkor magát adja DNSnek, gatewaynek, valamint sorban szépen számozza a gépeket. Tedd automatára, mennie kell, addig meg ne kavarj, míg a router nem tudod pingelni.

Valamint olvass sokat, hálózatokról, routerekről, egyebekről, mert nem mindegy milyen fixIP-t adsz a gépnek, az elvileg hálózatonként más, de nyilván 2 egyforma gyári beállítással rendelkező LinkSys routernél ugyanazzal fog máködni.
Make love not Wor.

#14 Felhasználó inaktív   palamer 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 220
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 19. 06:24

Idézet: Jahno - Dátum: 2007. nov. 18., vasárnap - 22:01

Yááááj, akkor kezdjük.

Gépnek ha fixet adzs, akkor olyat, ami a router tartományával egybeesik, de router nem DHCPzik kresztbe rá.

Ha router pld: 10.5.5.1

Akkor egyik gép: 10.5.5.2
másik gép: 10.5.5.3

Átjáró+DNS mindegyiknél a router.

Aztán ha router DHCPzik, akkor magától is ki tud osztani bármit, ezért erőltetjük, akkor magát adja DNSnek, gatewaynek, valamint sorban szépen számozza a gépeket. Tedd automatára, mennie kell, addig meg ne kavarj, míg a router nem tudod pingelni.

Valamint olvass sokat, hálózatokról, routerekről, egyebekről, mert nem mindegy milyen fixIP-t adsz a gépnek, az elvileg hálózatonként más, de nyilván 2 egyforma gyári beállítással rendelkező LinkSys routernél ugyanazzal fog máködni.

Okay kipróbálom a DHCP-s verziót, bár ezeddig a fix IP sem okozott gondot. Két gép természetesen soha nem kapott azonos címet, és igyekeztem az átjáró+egyéb adatokat is jól beírni (ami természetesen a routeré). Mindenesetre köszi a segítséget.

#15 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 19. 07:16

Idézet: palamer - Dátum: 2007. nov. 18., vasárnap - 23:55

egy XP-t, akkor a hálókártya telepítését követően minden alkalommal meg kellett adnom a TCP/IP adatokat. Ezek fixek, és nem tudom, hogy mi miatt azok, amik.

Konkrétan mik ezek?
Mi a router ip cime?
Konkrétan milyen router?  Valaki csak beállította ha működik..

Szerkesztette: pgyafi 2007. 11. 19. 07:17 -kor


#16 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 19. 18:54

Nem lehet, hogya DNS lekérés túlterhelt? Néha ez is előfordul. A DNS-t a TCP/IP tulajdonságoknál állítottad be, vagy esetleg a a routerben van megadva?
"Légy szerény mint én..."

#17 Felhasználó inaktív   attilav 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.692
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 19. 19:21

Ha egy fix IP-s kapcsolat van és azon osztozik két gép akkor a fix IP-t sosem a gépeken kell beállítani hanem a routeren, a router meg ad a gépeknek egy belső hálózati IP-t a saját dhcpjével, a gépek legyenek dhcpn(IP cím automatikus kérése, DNS kiszolgáló címének automatikus kérése), és azt is ellenőrizd hogy a router dhcpje be van e kapcsolva, ehhez tudnod kell a router IP címét, meg jelszavat/nevet ha van. Az ip-t beírod a böngészőbe, és ha be tudsz lépni akkor rakj egy screenshotot, ebből többet tudunk mondani mi merre.
Illetve ha nincs bekapcsolva a dhcp a routerben akkor előfordulhat hogy nem érdel el a routert, ezesetben nézd meg a router használatiját, és a benne levő IP-címmel azonos tartományba eső IP-ket adj a gépeknek. átjáró és DNS pedig router IP.
Pl ha router 192.168.1.10 akkor a gépeknek 192.168.11 192.168.1.12 stb.

Szerkesztette: attilav 2007. 11. 19. 19:31 -kor

Abit IC7, Kingmax MPXD42F-D8KT4B 400Mhz 2x1GB,
Pioneer 112D, Prescott 2.8, Leadtek A6200TD,
Samsung 160GB 8MB HD160JJ S-ATA NIDEC motor,
WD5002ABYS-01B1B0 S-ATA 500 GB, Hannsg HI221DP 22" LCD,
Intel Pro/100S

#18 Felhasználó inaktív   FCs 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.729
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 19. 21:02

ne kiabáljunk a témák címében, ha kérhetem

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó