HWSW Informatikai Kerekasztal: svchost.exe alkalmazáshiba - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

svchost.exe alkalmazáshiba

#1 Felhasználó inaktív   7of9 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.633
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 03. 00:03

Üdv!

A helyzet fokozódik.  :(

Netezés közben időnként /csatlakozás után van, hogy 5-10 perccel, van, hogy szinte azonnal, van hogy órák elteltével/ kapom a következő hibaüzenetet.

svchost.exe - Alkalmazáshiba

Kép

Hopp, ez kicsi lett, szóval a szöveg:

A "0x001f1cb0" címen található utasítás a "0x485449501" memóriacímre hivatkozott. A memóriaterületen nem végezhető el a következő művelet: written.

Ezután levág a netről /az éppen aktív oldal pár percig még működik/, ráadásul a gép teljesen hanyattesik, minden lefagy, ikonok, tálca, start-menü, és a futó alkalmazások is. Feladatkezelőt sem tudom használni.

A legmókásabb egyébként, hogyha nem okézom le, akkor vígan fut tovább a net és a gép is. E sorok írása közben is itt figyel a hiba-ablak. Van erre más megoldás is, minthogy a képernyő részévé válik a csúnya piros X-es hibaüzi?

XP sp2-ő van fenn, a vinyó frissen formázott, a rendszert pár napja húztam fel, driverfrissítés vírusellenőrzés megvolt.

Feltúrtam a netet 'svchost.exe'-hibák után kutatva, de nem lettem okosabb. Itt HWSW-n is volt jópár topicja már ennek az alkalmazásnak, de megoldást nem tudtam kiszűrni, mondjuk azok más hibajelenségek voltak.
Mi okozhatja a gondot, és hogyan orvosolható? Memóriahiba? Ezt hogyan lehet kideríteni?

Előre kösz a segítséget, szétvet az ideg.

Szerkesztette: 7of9 2008. 12. 03. 00:15 -kor

"Egy macskát mindenre megtaníthatsz, amit ő szeretne csinálni."
"Ha nem kérdeznek, ne válaszolj."

#2 Felhasználó inaktív   7of9 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.633
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 03. 00:46

Az az érdekes, hogy volt egy debugos mizériám, akkor is az svchost szerepelt a hibaüzenetekben.
Valami rendszerszolgáltatás hal be az svchost.exe-n keresztül? Hálókártya akad össze valamivel?
Valami rendszerszolgáltatás hal be az svchost.exe-n keresztül? Hálókártya akad össze valamivel?

Szerkesztette: 7of9 2008. 12. 03. 01:32 -kor

"Egy macskát mindenre megtaníthatsz, amit ő szeretne csinálni."
"Ha nem kérdeznek, ne válaszolj."

#3 Felhasználó inaktív   7of9 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.633
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 03. 00:47

:(

Szerkesztette: 7of9 2008. 12. 03. 01:32 -kor

"Egy macskát mindenre megtaníthatsz, amit ő szeretne csinálni."
"Ha nem kérdeznek, ne válaszolj."

#4 Felhasználó inaktív   Eleanor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.620
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 03. 07:44

Idézet: 7of9 - Dátum: 2008. dec. 3., szerda - 1:46

Az az érdekes, hogy volt egy debugos mizériám, akkor is az svchost szerepelt a hibaüzenetekben.

Az svchost.exe egy általános futtatórutin, hasonló, mint a rundll32.exe.

A Process explorerrel próbáld meg kideríteni, mi hívja meg éppen akkor.
 
 
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
 

#5 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 03. 08:15

Sérülése, leállása pedig gyakran hálózati szolgáltatások leállását okozza. Ezért vág le a netről. Hibáját sajnos okozhatja pár dolog.

Memtest-et is adhatsz neki, de a process explorer eredményét is várjuk... :)

XP telepítés után "rögtön" jelentkezett?

Szerkesztette: Warrior 2008. 12. 03. 08:16 -kor

"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#6 Felhasználó inaktív   djculture 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.810
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 03. 09:02

Start menü Futtatás .A Megnyitás mezőbe írd be a cmd parancsot,enter.Aztán a megjelenő dos parancssorba Tasklist /svc  parancsot, majd enter.Na ott milyen szolgáltatásokat ir ki hibaüzi előtt meg után is megkéne nézni.
Ki a halott vinyók istene?
Hádédész..

#7 Felhasználó inaktív   M@Xtreme 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.497
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 03. 09:52

Ehhez valami kíndóz frissítés kell, anno én is belefutottam. Ha tudsz várni kb 16:30-ig, (kb ilyen tájba érek haza a melóból)  akkor feltöltöm neked mert a nevét nem tudom :)

szerk: Azért majd 1 pmet dobj valamikor ezügyben, mert úgy elfelejtem mint a huzat  :Đ 

Szerkesztette: M@Xtreme 2008. 12. 03. 09:54 -kor


#8 Felhasználó inaktív   7of9 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.633
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 03. 13:50

Idézet: M@Xtreme - Dátum: 2008. dec. 3., szerda - 9:52

Ehhez valami kíndóz frissítés kell, anno én is belefutottam. Ha tudsz várni kb 16:30-ig, (kb ilyen tájba érek haza a melóból)  akkor feltöltöm neked mert a nevét nem tudom :)

szerk: Azért majd 1 pmet dobj valamikor ezügyben, mert úgy elfelejtem mint a huzat  :Đ 

Kösz srácok, rajta vagyok a témán, jókat írtok, most sajna nincs időm, este dobom az infókat.
"Egy macskát mindenre megtaníthatsz, amit ő szeretne csinálni."
"Ha nem kérdeznek, ne válaszolj."

#9 Felhasználó inaktív   StLewis 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 987
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 04. 09:38

Egy tippel én is beszállok a "buliba": próbaképpen tiltsd le a windowsupdate-ot. Ha ezek után nem csinálja, akkor gyanus, hogy az alábbi leírás segíthet (tudom, nem kimondottan köthető ehhez a hibához, de sose tudni)
http://www.msw.hu/cikkek/42/windows_xp_svc...t_megoldas.html

Üdv
"Néha mindenki elkövet néhány hibát/De ha magadba nézel és azt látod hogy/A szíved tiszta akkor/ Jó az út amin jársz és többé/ Ne is fordulj vissza" -Tankcsapda-Örökké tart

#10 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 04. 11:25

Semmi, csak olvasni tanultam.:)

Szerkesztette: Warrior 2008. 12. 04. 11:26 -kor

"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#11 Felhasználó inaktív   M@Xtreme 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.497
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 06. 09:28

Idézet: 7of9 - Dátum: 2008. dec. 3., szerda - 14:50

Kösz srácok, rajta vagyok a témán, jókat írtok, most sajna nincs időm, este dobom az infókat.

Mondtam hogy PM me, mert elfelejtem :D Meg is történt:)

Vagy már nem áll fent a probléma?

#12 Felhasználó inaktív   Mirones 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 21. 16:53

Idézet: M@Xtreme - Dátum: 2008. dec. 6., szombat - 9:28

Mondtam hogy PM me, mert elfelejtem :D Meg is történt:)

Vagy már nem áll fent a probléma?

Én küldtem neked és számítok rád!
Előre is köszi!

#13 Felhasználó inaktív   7of9 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.633
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 25. 15:55

Hú, fórumtársak, elnézést, nem voltam mostanában.

Szóval megoldottam, leírom, hátha más is okul belőle.

Szóval a netet túrva rájöttem, hogy ez egy elég gyakori hiba, amit az svc-alkalmazások generálnak. Elég sok emberkével előfordul, a tünetek nem csak netes fagyások, hanem leggyakrabban indokolatlan proci és memóriazabálás -> lassulás, fagyások, netes problémák, akár teljes rendszerösszeomlás...

Maga a Microsoft is kiadott egy közleményt, hogy tud a hibáról, bekopizom:

"Az Svchost.exe folyamattal kapcsolatos problémák lépnek fel a frissítések Automatikus frissítések szolgáltatással való keresésekor vagy a Windows Installer programot használó alkalmazások frissítéseinek telepítésekor

A Jelenség
A Megoldás
Letöltési információk
A Windows x86-alapú változatai
A Windows x64-alapú változatai
A Windows Itanium-alapú változatai
Állapot
További Információ

A Jelenség
Amikor az Automatikus frissítések szolgáltatással frissítéseket keres valamely, a Microsoft Windows Installer 3.1-es verzióját használó alkalmazáshoz, vagy frissíti a szóban forgó alkalmazást, az alábbi frissítési szolgáltatások használata esetén problémákat tapasztalhat:
• Microsoft Update
• Windows Server Update Services (WSUS)
• Microsoft Baseline Security Analyzer (MBSA), 2.0-s verzió
• Microsoft Systems Management Server Inventory Tool for Microsoft Updates (SMS ITMU)
A Windows Installer programot használó alkalmazások közé tartozik például a Microsoft Office 2003, a Microsoft Office XP és a Microsoft Windows Defender. Ezeknél az alábbi problémák jelentkeznek:
• Az Svchost.exe folyamat a frissítések keresése vagy telepítése során 100 százalékosan lefoglalhatja a processzort, és a folyamat hatására előfordulhat, hogy a számítógép hosszabb vagy rövidebb ideig nem válaszol.
• Az Svchost.exe folyamat hozzáférés-megsértést okoz a frissítések észlelése vagy telepítése során. A következőhöz hasonló hibaüzenet is megjelenhet:
SVCHOST.exe - Alkalmazáshiba
A 0x0745F2780 címen található utasítás a 0x000000000 címre hivatkozott. A memóriaterületen nem végezhető el a következő művelet: olvasás.
• Az Svchost.exe folyamat a frissítések észlelése vagy telepítése közben memóriavesztést okoz.

A lap tetejére
A Megoldás
A fenti problémák megoldásához a Microsoft az alábbi gyorsjavításokat biztosítja:
• A 916089. számú gyorsjavítás a következő megoldásokat nyújtja a jelenségeket bemutató szakaszban ismertetett három problémára:
• A gyorsjavítás bizonyos esetekben megszünteti a processzor 100 százalékos lefoglalását előidéző hibát, és általában a számítógép átmeneti lefagyását is. A Microsoft tudomása szerint azonban továbbra is jelentkezhetnek problémák.
• A gyorsjavítás megszünteti a jelzett hozzáférés-megsértéseket, továbbra is előfordulnak azonban hozzáférés-megsértések, mivel a kezdeti hozzáférés-megsértések következtében az Automatikus frissítések szolgáltatás leáll, mielőtt elérné a megfelelő helyeket a programkódban.
• A memóriavesztést a gyorsjavítás kiküszöböli.
A Microsoft Tudásbázis kapcsolódó cikke:
916089 (http://support.micro...com/kb/916089/) A Windows Installer programot használó frissítések - köztük az Office-frissítések - Windows Update szolgáltatással történő keresésekor előfordulhat, hogy a processzorterhelés hosszabb időszakokra eléri a 100 százalékot (Előfordulhat, hogy a hivatkozás részben vagy teljes egészében angol nyelvű tartalomra mutat.)
• A 927891. számú gyorsjavítás az Svchost.exe folyamat újonnan felfedezett váratlan leállásaira nyújt megoldást. A 916089. számú gyorsjavítás által nem megoldott hozzáférés-megsértések miatt a 927891. számú gyorsjavítás megszünteti az Svchost.exe folyamatban fellépő jelzett hozzáférés-megsértéseket is.

Megjegyzés: Ezek a másodlagos hozzáférés-megsértések a 916089. számú gyorsjavítás kiadásáig nem derültek ki, de nem a gyorsjavítás idézi elő azokat. A Microsoft Tudásbázis kapcsolódó cikke:
927891 (http://support.micro...com/kb/927891/) A 916089. számú gyorsjavító csomag telepítését követően hozzáférés-megsértésről tájékoztató hibaüzenet jelenik meg, amikor frissítést próbál telepíteni a Windows Update webhelyről (Előfordulhat, hogy a hivatkozás részben vagy teljes egészében angol nyelvű tartalomra mutat.)
A WSUS 3.0 ügyfélprogram a következő problémák megoldását segíti elő:
• A számítógépen frissítések keresésekor vagy telepítésekor magas processzorterhelés tapasztalható.
• Frissítések keresése vagy telepítése során a számítógép nem válaszol (lefagy).
E problémák megoldásához telepítenie kell a 927891. számú gyorsjavítást és az új WSUS 3.0 ügyfélprogramot.

Megjegyzés: A 927891. számú gyorsjavításnak része a 916089. számú gyorsjavítás.

Megjegyzés: Ez a megoldás orvosolja ugyan a számítógép átmeneti lefagyásával kapcsolatos problémát, valamint csökkenti a processzor nagymértékű lefoglalásának idejét, nem küszöböli ki azonban teljes mértékben a magas processzorterhelést. A frissítések telepítését követően ugyanakkor a számítógép a megszokott módon működik.

A lap tetejére
Letöltési információk
A WSUS 3.0 ügyfélprogram letöltéséhez kattintson az operációs rendszernek megfelelő hivatkozásra.
A Windows x86-alapú változatai
LetöltésA WindowsUpdateAgent30-x86.exe csomag letöltése (http://go.microsoft..../?LinkID=91237)
A Windows x64-alapú változatai
LetöltésA WindowsUpdateAgent30-x64.exe csomag letöltése (http://go.microsoft..../?LinkID=91238)
A Windows Itanium-alapú változatai
LetöltésA WindowsUpdateAgent30-ia64.exe csomag letöltése (http://go.microsoft..../?LinkID=91239)

A lap tetejére
Állapot
A Microsoft megerősítette, hogy a cikkben tárgyalt jelenség az érintett termékek hibájára vezethető vissza.

A lap tetejére
További Információ
A 927891. számú gyorsjavítás teljesen helyettesíti a 916089. számú gyorsjavítást. Amennyiben érintik a jelenségeket bemutató szakaszban ismertetett problémák, hajtsa végre az alábbi műveleteket:
1. Telepítse a 927891. számú gyorsjavítást.
2. Indítsa újra a számítógépet.
Ha valamelyik probléma továbbra is fennáll, lépjen kapcsolatba a Microsoft ügyfélszolgálatával.

Megjegyzés: A WSUS 3.0 ügyfélprogram teljes mértékben kompatibilis a WSUS 2.0 SP1 programmal


Szóval én annyit csináltam, hogy fetoltam ezeket a javítócsomagokat, illetve letiltottam a Microssoft automatikus frissítést. /Mondjuk fogalmam sincsen hogy az egy hm "biztonsági másolat edition XP" :)  esetén mit jelent./...

Azóta egyszer sem találkoztam a hibával, a gép/net tökéletesen működik.

Ha valakit érdekel vagy hasonló gondja van/volt, belököm a linkeket.


És köszönöm a segítséget, jó bejglizabálást mindenkinek!
"Egy macskát mindenre megtaníthatsz, amit ő szeretne csinálni."
"Ha nem kérdeznek, ne válaszolj."

#14 Felhasználó inaktív   7of9 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.633
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 12. 25. 16:13

Tehát:

1: Töltsd le a Windows Installer 4.5-öt, majd telepítsd,
2: Töltsd le a Windows Update Agent 3.0-t, majd telepítsd,
3: Indítsd újra a gépet
4: Végül töltsd le a "svchost.exe 100% CPU használat probléma megoldás" bat fájlt, és futtasd le

Kész is vagyunk, és nincs svchost gebasz.

Tudom, h konkurens fórumot linkelni paraszt dolog, de >itt< részletesen, linkekkel le van írva a dolog.

Ja, és nem azt mondom, hogy ez a tuti, de NÁLAM működött.
"Egy macskát mindenre megtaníthatsz, amit ő szeretne csinálni."
"Ha nem kérdeznek, ne válaszolj."

#15 Felhasználó inaktív   zolika932 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 02. 14:48

helloo
Kedves 7of9 én is találkoztam a mai napokban ezzel a problémával,nagyon megköszönném hogy ha megtudnád írni a linkeket!
előre is köszönöm!

#16 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 03. 01:45

Idézet: zolika932 - Dátum: 2009. márc. 2., hétfő - 14:48

helloo
Kedves 7of9 én is találkoztam a mai napokban ezzel a problémával,nagyon megköszönném hogy ha megtudnád írni a linkeket!
előre is köszönöm!

Ott van a link a hozzászólásában a kacsacsőrök között, szürke színnel, csak rá kell kattintani.
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó