HWSW Informatikai Kerekasztal: Windows Xp és a virtuális memória - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Windows Xp és a virtuális memória

#31 Felhasználó inaktív   rol33 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 401
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 19. 18:45

Idézet: Eleanor - Dátum: 2006. aug. 19., szombat - 15:58

256 MB

mind1ik?

#32 Felhasználó inaktív   Eleanor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.620
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 20. 00:05

Idézet: rol33 - Dátum: 2006. aug. 19., szombat - 18:45

mind1ik?

Igen.
 
 
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
 

#33 Felhasználó inaktív   rol33 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 401
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 20. 09:04

Idézet: Eleanor - Dátum: 2006. aug. 19., szombat - 23:05

Igen.

ok, köszi

#34 Felhasználó inaktív   runo 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 75
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 23. 15:41

Idézet: bibe - Dátum: 2006. aug. 13., vasárnap - 20:52

A Windows bizonyos belso muveletekre mindig a pagefile-t hasznalja.
Nem szabad teljesen kikapcsolni! Mert ez lesz a vege..... :)

Amugy ha nem a rendszerparticion van a pagefile, csak egy hatranya van: nem kepes a rendszer teljes memoria dump-ot csinalni kek halalkor. De foldi halandoknak nem is lesz ra szuksege... :)

Mióta 1 gb ram van a gépemben /2éve/ ki van kapcsolva a virtuális memória, rendszer stabilabbnak és gyorsabbnak tűnik.
Persza van hogy be kell kapcsolni, mert bizonyos játékok nem hajlandóak elindulni a virtuális memória nélkül - optimalizálva van minden bizonnyal :D
Ez itt az ön reklámjának a helye!

#35 Felhasználó inaktív   zsita 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 23. 19:16

Én az utóbbi időben máshogy oldom meg a dolgot:
A winchester leggyorsabb területére -előre- lefoglalok/kihagyok egy 2GByte-os területet, amit csak az XP
telepítése után particionálok NTFS-re. (Tehát nem ez lesz a "C:\ , hanem valami más betűjelet kap!!!"
Ezek után csak ide engedélyezem a swap-filet.
Ezzel a módszerrel kapok egy szép kerek, gyors lapozó fájlt egy saját partición, és a system C:\ sem töredezik agyon.

Zsita.
 

#36 Felhasználó inaktív   satukan 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 20
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 24. 19:30

Hali!

Asztali gépemben 384 mega ram van, lapozó fájl mérete a szokásos a windows által beállított 300-700 mega közötti érték. Múlt héten elkezdett a rendszer figyelmeztetni, h kevés a memória, ezért nagylelkűen felemeltem 2gigára. Mostanra ez is elfogyott, vmi szó szerint lassan felzabálja. Nem hiszem, h vírus, mert azt a panda elintézte volna szerintem. A feladatkezelőben sem látok semmi szokatlant. Szerintetek mi okozza ezt?

#37 Felhasználó inaktív   Eleanor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.620
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 25. 09:34

Idézet: satukan - Dátum: 2006. aug. 24., csütörtök - 19:30

Hali!

Asztali gépemben 384 mega ram van, lapozó fájl mérete a szokásos a windows által beállított 300-700 mega közötti érték. Múlt héten elkezdett a rendszer figyelmeztetni, h kevés a memória, ezért nagylelkűen felemeltem 2gigára. Mostanra ez is elfogyott, vmi szó szerint lassan felzabálja. Nem hiszem, h vírus, mert azt a panda elintézte volna szerintem. A feladatkezelőben sem látok semmi szokatlant. Szerintetek mi okozza ezt?

Vírus.
 
 
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
 

#38 Felhasználó inaktív   Vaffi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 163
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 25. 21:58

Kép

Szerkesztette: Vaffi 2006. 08. 25. 22:11 -kor

Lesz még itt 3,60 -as kenyér............., mihelyt bevezetik az euró-t!

#39 Felhasználó inaktív   ErőVarázsló 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 142
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 28. 09:57

Idézet: Swarz - Dátum: 2002. okt. 5., szombat - 11:53

Sziasztok. Tegnap az a furcsa helyzet állt elő, hogy fix 768Mb pagefile esetén a Windows közölte, hogy a virtuális memória minimális mérete nem elég bizonyos programok futtatásához. A beállításoknál a javasolt méret 382Mb (256Mb Ram) de se annyival, se sokkal többel nem elékszik meg. Arra rájöttem, hogy ha mind a 3 winchesteren engedélyezem a lapozófájlt (C: fix 382,D,E: windows kezeli) akkor nem sipákol a méret miatt. A minimum szerinte 2Mb ha ennél nagyobb akkor ok, de csak ha mindenhol engedélyezve van. Ez igy normális?

Használj cachemanXP-t fassza ingyenes ill. ég azá tehetőbb és autooptimailizálás is van benne.
Ezután kb. 10% gyorsabb gép és kész is.Kép
There Are 10 Types Of People In the World;
Those That Understand BINARY And Those That Don't...

#40 Felhasználó inaktív   SFIJ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.145
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 28. 11:11

Idézet: Eleanor - Dátum: 2006. aug. 25., péntek - 9:34

Vírus.

vagy nem. lehet desktop csicsazo tema, vagy barmilyen gizmo.
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν

What do stars do? They shine.(Yvaine)

#41 Felhasználó inaktív   ErőVarázsló 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 142
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 28. 11:21

Idézet: SFIJ - Dátum: 2006. aug. 28., hétfő - 11:11

vagy nem. lehet desktop csicsazo tema, vagy barmilyen gizmo.

Desktop csicsa = windows xp and vista
There Are 10 Types Of People In the World;
Those That Understand BINARY And Those That Don't...

#42 Felhasználó inaktív   Eleanor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.620
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 28. 12:35

Idézet: SFIJ - Dátum: 2006. aug. 28., hétfő - 11:11

vagy nem. lehet desktop csicsazo tema, vagy barmilyen gizmo.

Lehet bármi. De ami egy nyugalmas időszak után egyszercsak elkezd "fölzabálni", az vírus. :)
 
 
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
 

#43 Felhasználó inaktív   Vulpex 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 802
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2006. 09. 08. 13:41

Nos, kipróbáltam az előző oldalon leírt módszert:

A lapozófájlt úgy állítottam be, hogy a mérete mindig 768 MiB legyen.

Ez azt jelenti, hogy a kezdeti méret most pontosan ugyanakkora, mint a maximális méret (768 MiB, a fizikai memória 3x-osa).

Az alapértelmezett beállításokhoz viszonyítva, nem tapasztalok komolyabb változást a rendszer működési sebességében. Úgy összességében nem lett gyorsabb, sem lassabb az XP. A nagyobb programok kicsivel gyorsabban indulnak és záródnak be talán, én legalábbis így vettem észre (stopperrel nem mértem).

Az viszont igaz, hogy akármit csinálok a rendszerrel, akárhány programot futtatok egyszerre, a lapozófájl egyáltalán nem töredezik, így a rendszer teljesítménye hetekkel később is optimális. A szabad lemezterület is jobban átlátható, ha a swap mérete mindig fix, nem változik.

Korábban, amíg az alapértelmezett beálítások voltak érvényben, néhány hónapos működés után az XP teljesítménye fokozatosan lecsökkent: a programok és a rendszer sebessége általában véve lelassult, ezt leginkább olyan gépeken lehet megfigyelni, amikben kicsi fizikai memória (pl 256 MiB) van (itt nagyobb igénybevételnek van kitéve a swap nyilván). Ezen a lapozófájl fizikai törlésével és újra létrehozásával lehet segíteni, de ezt minden hónapban legalább 1x el kell játszani.

És még egy érdekesség: Ismerősöm korábban jelezte, hogy a Win folyamatosan a virtuális memóriára panaszkodik: folyamatosan megnöveli annak méretét, pedig fixre van beállítva neki is. Miért növeli meg az XP a swapet, ha egyszer fixre állítom be?.. Nem értem. :think:

#44 Felhasználó inaktív   Astron 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 609
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 09. 10:49

na most olvasgattam a hsz-eket,de öszezavaradotam.a kérdésem:melyik particion a legérdemesebb tenni a lapozófájlt?amelyiken a windows van ,vagy egy másikra?
Asrock X58 Extreme, Intel I7-930 Boxed, Corsair XMS3 DDR3-RAM 6GB PC3-1600 Kit, Geforce Gigabyte GTX460 1GB, Samsung Spinpoint F3 HDD (HD322GJ), CM590 ház, Enermax Pro82+ 425w táp

#45 Felhasználó inaktív   droland 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.194
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 09. 17:08

Ha két vinyód van
_______________

Legyen 1 és 2, amiből az 1 a windows, akkor mindenképp érdemes a 2-esre rakni, érdemes ott csinálni egy 2 gigás partíciót, amiből FIX 1 giga a swap a maradékot A TEMPNEK, így van egy fix soha nem töredező virtuális memóriád, a partíció maradék része meg a "szemét-nek" van, így a maradék szemét önmagát úgy is töredezi - hisz azért szemét - mást meg nem töredez, mert a többi partícióra nincs szemetelés a swap pedig fix.

Ha egy vinyód van, akkor nyilván több felé van osztva.
______________________________________________

A minimális osztás ilyenkor a 3, amiből 1/ windows, 2/ swap+temp 3/ egyéb adatok, ez 3-nál is lehet több, pl. játékok, dokumentumok, multimédia.
Ilyenkor is külön van a swap+temp, mint az első esetben és nem töredezik pluszban a "genyók" miatt a többi partíció.

__________________

Összefoglalva: ne legyenek együtt a "windowssal" - sőt mással sem - a swap és a temp.

UI: Érdemes mindig fixre állítani.

Személyes tippek:

1/ 1 giga ram alatt azért érdemes fix 1gigára állítani, mert ne sírjon ha keves.
2/ 1 giga ramtól meg azért érdemes 1 gigára állítani, mert több meg minek.
3/ Ergo: állítsd fix 1 gigára, azaz 1024-1024-re.

Végső UI az 1giga miatt síróknak: Ilyen vincsi/méret árak mellett sírni ugye...

______________________

Nekem pl így néz ki:

Magyarázat: Windows ÉS swap+temp külön, INDOK: No comment, egyértelmű...
Magyarázat: Játékok ÉS Dolgok/Media külön, INDOK: játék közben dvd-re írni akár zenét, filmet, cuccost NEM GOND, mivel nem egy vinyóról dolgozik a win, az egyikről játszom, a másikról írok.

Remélem érthető a magyarázat...

UI: Temp+swap azért 10giga szelet, mert nálam az egyéb dvd szerkesztő progik is oda "szemetelnek" és tudjátok, ekkor bizony vannak ilyen 4-6gigás cumók is dvd video szerkesztésnél...

Csatolt fájl:


Szerkesztette: droland 2006. 09. 09. 17:14 -kor

Laptop / C2D 5550 / 2Gb / 160Gb / X3100 / Intel 965 / XP SP3

#46 Felhasználó inaktív   Astron 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 609
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 09. 17:24

aham!
thx
Asrock X58 Extreme, Intel I7-930 Boxed, Corsair XMS3 DDR3-RAM 6GB PC3-1600 Kit, Geforce Gigabyte GTX460 1GB, Samsung Spinpoint F3 HDD (HD322GJ), CM590 ház, Enermax Pro82+ 425w táp

#47 Felhasználó inaktív   Eleanor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.620
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 10. 06:53

A két különböző HDD-n levő rendszer és lapozófájl esetén egy stabil lassítás be van építve: a két HDD közötti átlépés ideje. Ami AT busz esetén igencsak jelentős lehet, az egy csatornán levő két eszköz közül mindig csak egy kommunikálhat!

Temp fájl esetén - ami állandó matatást jelent - a késleltetés még nagyobb.

Szóval régi és jól bevált módszere a szar pofozásának. :)
 
 
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
 

#48 Felhasználó inaktív   vatom 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.334
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 11. 17:02

Már legalább 4 konfig óta 2 giga ramom van és ez alatt mindig kikapcsolom a swapfájlt. Soha nem volt még gondom vele, minden megy rendesen és pörgősen, BF2 imádja. 2 giga alatt viszont kötelező!

#49 Felhasználó inaktív   Vulpex 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 802
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 13. 19:10

Idézet: droland - Dátum: 2006. szept. 9., szombat - 18:08

.....

Ezt az előző oldalon már leírtuk:

Egy winyón belül szerintem nem érdemes külön partícióra rakni a swapet, ugyanis az teljesítménycsökkenéssel járhat, ha a swap fájl nagyon messze kerül a rendszerfájloktól.

Úgy viszont érdemes lenne megpróbálni, ha lenne egy cca 1GB-s partíció a lemez elején, és arra kerülne a swap. Ezután jönne a rendszer partíciója, majd izlés szerint a többi:

1. C: Swap és az indítófájlok: ntldr, stb. (C: az aktív partíció)
2. D: Rendszer (Windows mappa, Programfiles mappa)
3. E: F: ...: További partíciók

Tehát C: lenne továbbra is az aktív partíció, azon lennének az indításhoz szükséges fájlok is, tehát C: a bootolható partíció. De azon lenne a swap, esetleg a hiberfil.sys is... Viszont maga a rendszer, a Windows mappa a D: -n helyezkedik el.

A merevlemez elejét lehet a leggyorsabban elérni, és közvetlenül a swap mellett van a Windows is.

Érdemes lenne kipróbálni ezt a módszert, vagy szerintetek hülyeség? :think:

szerk. A C: -re kerülhetne a temp is, a swap és a hiberfil mellé. De az is jó módszer, amit már korábban, néhány HSZ-szal ezelőtt leírtam, ilyenkor nem kell külön partíció sem. (kiegészítve azzal, hogy pontosan 1 GB swap ajánlott mindenképp, nem több és nem kevesebb)

Szerkesztette: Suricated 2006. 09. 13. 19:15 -kor


#50 Felhasználó inaktív   Bird-Of-Prey 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.243
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2008. 03. 02. 00:58

kicsit  :up:

mivel elöregedett a topik, és azóta a memória árak esése, és a memóriák kapacitása az "egekbe" emelkedett, igy szinte hatványozódtak a memória mennyiségek az asztali gépeinkben.

és a kérdés:

4GB memóriánál kell-e még a lapozófile?
Nem állhatunk meg, ez denevérország....

Téma megosztása:


  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó