HWSW Informatikai Kerekasztal: OEP Vényíró program... - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

OEP Vényíró program... adatbázis hiba Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   pjotr007 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 861
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 02. 20. 18:02

Ismeri valaki az OEP vényíró programját?
Képtelen vagyok használni... sikerült feltelepíteni el is indult egyszer
majd adatbázis inicializálási hibával elszáll.
Borlandot telepített és firebird servert...
Azt mondja, hogy unaviable database
Ötletek?

#2 Felhasználó inaktív   preti 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 02. 27. 10:01

Idézet: pjotr007 - Dátum: 2007. febr. 20., kedd - 18:02

Ismeri valaki az OEP vényíró programját?
Képtelen vagyok használni... sikerült feltelepíteni el is indult egyszer
majd adatbázis inicializálási hibával elszáll.
Borlandot telepített és firebird servert...
Azt mondja, hogy unaviable database
Ötletek?

Én sem ismerem annyira esetleg tanácsot tudok adni.
A telepítési mappában a setup.ini fájlt nyisd meg.
Keresd meg a következőt:
[ALIAS PARAMETERS]
SERVER NAME=C:\Program Files\Oep_venyiro\Data\maid_********.FDB
Ez az adatbázis elérési útja (alapértelmezés szerint). Ezt ellenőrizheted.
Ha nem segít, másold le az FDB fájlt, telepítsd újra az egészet, majd az FDB fájlt másold vissza a Data könyvtárba. Így nem vesznek el az adatok.
Én azzal küszködök, hogy két hálózatban lévő gépen futó Oep egy adatbázist használjon.

#3 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2007. 02. 27. 10:17

Idézet: preti - Dátum: 2007. febr. 27., kedd - 10:01

Én sem ismerem annyira esetleg tanácsot tudok adni.
A telepítési mappában a setup.ini fájlt nyisd meg.
Keresd meg a következőt:
[ALIAS PARAMETERS]
SERVER NAME=C:\Program Files\Oep_venyiro\Data\maid_********.FDB
Ez az adatbázis elérési útja (alapértelmezés szerint). Ezt ellenőrizheted.
Ha nem segít, másold le az FDB fájlt, telepítsd újra az egészet, majd az FDB fájlt másold vissza a Data könyvtárba. Így nem vesznek el az adatok.
Én azzal küszködök, hogy két hálózatban lévő gépen futó Oep egy adatbázist használjon.

cd-meghajtót tud használni adatbázis-elérési útvonalnak?
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#4 Felhasználó inaktív   preti 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 02. 27. 15:08

Idézet: didyman - Dátum: 2007. febr. 27., kedd - 10:17

cd-meghajtót tud használni adatbázis-elérési útvonalnak?

Szerintem igen. De biztos, hogy hibaüzenetet fog adni, mivel nem fog tudni oda írni.

#5 Felhasználó inaktív   Borzas73 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 214
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 24. 23:24

Sziasztok! Segítség kellene S.O.S!!!!!  :eek:

Ügyfelünknek elszállt a vényíró programja, s nincs meg az eredeti, amivel újra lehetne húzni.  :(

Azt kiderítettem, hogy ezt a telepítőt keresi a program:  oep_moj_20070416.exe

Az OEP oldalán már nincs kint, mert állítólag leálltak a támogatásával, de valahogy szerencsétlen orvosnak mégis le kell adnia a jelentéseket...

ELŐRE IS HÁÉÁS KÖSZÖNETEM A SEGÍTSÉGETEKÉRT!!!  :respect:
Lenon volt? Hát nem Lenin?

#6 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 25. 18:43

Idézet: Borzas73 - Dátum: 2008. jan. 24., csütörtök - 23:24

Az OEP oldalán már nincs kint, mert állítólag leálltak a támogatásával, de valahogy szerencsétlen orvosnak mégis le kell adnia a jelentéseket...

Kicsit naív lesz a kérdés, de ha leálltak a támogatásával, akkor nincs helyette más?
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#7 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 26. 08:50

Idézet: Borzas73 - Dátum: 2008. jan. 25., péntek - 0:24

Sziasztok! Segítség kellene S.O.S!!!!!  :eek:

Ügyfelünknek elszállt a vényíró programja, s nincs meg az eredeti, amivel újra lehetne húzni.  :(

Azt kiderítettem, hogy ezt a telepítőt keresi a program:  oep_moj_20070416.exe

Az OEP oldalán már nincs kint, mert állítólag leálltak a támogatásával, de valahogy szerencsétlen orvosnak mégis le kell adnia a jelentéseket...

ELŐRE IS HÁÉÁS KÖSZÖNETEM A SEGÍTSÉGETEKÉRT!!!  :respect:

http://www.linuxbazi...id=970&start=10

talán megvan az ottani Spahi-nak

#8 Felhasználó inaktív   oli83 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 27. 17:22

Ezuton szeretnék segítséget kérni a program kezeléséhez.

Olyan problémám lenne, hogy egy elírást szeretnék korrigálni. Az első lépéseknél, amikor még csak kisérleteztem a programmal, egyik betegem véletlenül beírtam egy napra, és most onnan öt nem tudom kitörölni. Mit tehetnék? Hogyan tudok kitörölni egy rossz helyre beírt beteget?

Kérlek segítsetek  :confused:

#9 Felhasználó inaktív   Tron65 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.738
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2008. 01. 27. 17:23

Szerintem meg kinn van az OEP oldalán, csak épp valamiért (?) eldugták a "Szakmai oldalak"-ra, ahol a moj szócska beírásával beletelt vagy 4 másodpercembe megtalálni. Igaz, hogy csak szimplán MOJ_INSTALL-nak hávják, de szerintem jó lesz Neked az is.
Az analfabétáknak ugyanúgy ízlik a betűtésztával készült leves?

#10 Felhasználó inaktív   asdf 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.179
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 14. 10:30

Epp most szivok en is egy ilyen venyiro koltoztetessel. Ez a regi program mar nem letoltheto, mar valami uj van helyette. Viszont az meg nem tud olyanokat, mint a regi, ergo a regi kell mindekepp. Ofcoz a halott gepen meg veletlen sincs meg installban, oep oldalrol meg mar levettek a regit. Ahh, tok kivan...

Szerk: megis megvan az install :D

Szerkesztette: asdf 2008. 02. 14. 11:14 -kor

Archív:
Akár 3*-os összegbe is kerülhet egy SMS elküldése egyes újabb telefonokon!
Info, kérdőív, petíció:  http://unicodesms.freeweb.hu

#11 Felhasználó inaktív   Borzas73 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 214
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 14. 17:15

Idézet: Tron65 - Dátum: 2008. jan. 27., vasárnap - 17:23

Szerintem meg kinn van az OEP oldalán, csak épp valamiért (?) eldugták a "Szakmai oldalak"-ra, ahol a moj szócska beírásával beletelt vagy 4 másodpercembe megtalálni. Igaz, hogy csak szimplán MOJ_INSTALL-nak hávják, de szerintem jó lesz Neked az is.

Szia!

Sanos, kedves Tron, ezt a kört már lefutottam, mert én is aszitttem, hogy ugyanaz, de persze jól nem az. Egy jóval egyszerűbb - akár gagyinak is nevezhetném - a régi verzióhoz képest. Tulajdonképp az 1.0 után a 0.1  :( Amiért nem akarom komolyabban fikázni, az az, hogy valószínűleg valaki megkapta, hogy isziri, csinálon valamit, mert nem maradhatnak a dokik vényíró nélkül, s ennyi idő alatt enyyire futotta.

A lényeg az, hogy az elődjével - amit az OEP bevallása szerint hirtelen, jogi okok miatt távolítottak el, s a support is megszűnt - az új program a kompatibilitás halvány szikráját sem mutatja.  :(

Nemhogy tudásban, de az eddigi adatokat sem lehet használni, szerencsétlen dokik kezdhetik a 0-ról...

Mivel nem ismerem a körülményeket 100%-ig távol álljon tőlem, hogy bárkit is elítéljek. Az azonban elgondolkodtató, hogy valamit kötelezővé teszek egy embercsoport számára, majd lehetetlenné teszem a kötelessége teljesítését.

Azt már csak félve merem megemlíteni, hogy egy ilyen program, amit országszerte használnak, mégha nem is 5000 funkciós, de a példányszám miatt akkor sem 2Ft. Aztán egyszercsak eltűnik, támogatásnak meg lőttek, programhasználatnak dettó. Remek. Ez nekem úgy tűnik, mintha valaki totál dilettáns módon kötött volna üzletet: sok pénzért semmi. (Kivéve, ha eleve ki sem fizették, s ezért tűnt el. Aakkor meg azér' a dilettancia  :omg:  )

Ja, s a program pótprogramja sem lehetett 2Ft, akármilyen szerény tudású is. No, mára ennyit a mérgelődésből...

Innentől úgy döntöttem, vidám leszek!  :cool:
Lenon volt? Hát nem Lenin?

#12 Felhasználó inaktív   havri1 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.249
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 14. 17:56

Üdw!

Nekem annyi lenne a gondom, ügyfélnél tegnap este szembesültem, hogy a MOJ 1,0 frissíthető az oep honlapjáról, mégpedig 1,2 verzióra. Egész más a program.
A gond a következő:
A régi verzióból nem képes az adatbázist áthozni az újra.  :eek:
AZ összes beteget újra kellene húzni.. Ha valaki tudna ebben segíteni, hogyan lehet a régi programból kinyerni a betegeket, azt megköszönném!
Enermax 525W Pro82+, Gigabyte GA-EP35C-DS3R, Core™2 Quad CPU Q9400, Zalman CNPS9500 AT, 2x 4GB Kingmax DDR3-1333 , Gigabyte GTX460OC 768mb, ADATA 64gb SSD, 2x 500GB SATA2 Hitachi (R0),HITACHI 1500GB 7K3000 SATA3, Pioneer 212D, Toshiba SD-M1802, 22"W Asus, Logitec MOMO Racing, APC CS500, Windows 7 / 64, Net : 25/5 DSL Extra by thome

#13 Felhasználó inaktív   asdf 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.179
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 14. 20:23

Par napon belul kijon egy ujabb vezio, az mar tud majd importalni.
Archív:
Akár 3*-os összegbe is kerülhet egy SMS elküldése egyes újabb telefonokon!
Info, kérdőív, petíció:  http://unicodesms.freeweb.hu

#14 Felhasználó inaktív   havri1 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.249
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 15. 20:43

Idézet: asdf - Dátum: 2008. febr. 14., csütörtök - 19:23

Par napon belul kijon egy ujabb vezio, az mar tud majd importalni.

Ma felhívta a doktornő az OEP-et, és az MDD által fejlesztett új MOJ programot fogadják el, az első negyedéves jelentésekre. Sajnos ez csak február végéig ingyenes, utána 1xxxft/hóLINK
Ami az OEP honlapján fent van jelenleg 1.2es MOJ LINK vényíró, az nem jó, mert nem tud importálni, és rossz a program (ezt mondták a telefonban).

Hétfőn lesz továbblépés a dologban, akkor kimegyek, és felhVom én a rendszerinformaitikus (vagy az illetékest), és írom, hogy mi a stájsz..
De ez köztünk szólva vicc, amit az OEP csinál..

Szerkesztette: havri1 2008. 02. 15. 20:44 -kor

Enermax 525W Pro82+, Gigabyte GA-EP35C-DS3R, Core™2 Quad CPU Q9400, Zalman CNPS9500 AT, 2x 4GB Kingmax DDR3-1333 , Gigabyte GTX460OC 768mb, ADATA 64gb SSD, 2x 500GB SATA2 Hitachi (R0),HITACHI 1500GB 7K3000 SATA3, Pioneer 212D, Toshiba SD-M1802, 22"W Asus, Logitec MOMO Racing, APC CS500, Windows 7 / 64, Net : 25/5 DSL Extra by thome

#15 Felhasználó inaktív   Tron65 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.738
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2008. 02. 18. 11:53

Idézet

De ez köztünk szólva vicc, amit az OEP csinál..

Főleg, ha figyelembe vesszük, hogy nem ő csinálja.
Ezt is, mint sok más hasonló programot nem az OEP ír, hanem külsős. Cégváltáskor naná, hogy nem kompatibilis a régivel.
Ezt se köteles senki használni egyébként, a megfelelő helyen nagyon szépen le van írva a standard, mit kell tudnia a vényíró rendszernek.
Az analfabétáknak ugyanúgy ízlik a betűtésztával készült leves?

#16 Felhasználó inaktív   havri1 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.249
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 18. 20:35

Ma sikerült beszélnem egy fejlesztővel az MDD-nél, és megvan a módszer, miszerint ki lehet nyerni az előző OEP Vényíróból az adatokat.
Start menü, programok, OEP vényíró, és ezen belül technikai keresés..vagy technikai teszt (nem emlx, nincs előttem).
Ezt el kell indítani, majd a megjelenő ablakban bal felül, fájl, és felülről a 3. opció: adatbázis átmentése.
Itt forrásnak meg kell keresni a 2007es dátumú adatbázist (program files/oep vényíró/data/), majd célnak az újat , 2008ast.
Ha minden ok, átmenti.
Megjelent 15-én egy újabb verzió, már az tölthető le az MDD honlapjáról.
Kicsit fura, hogy ezt egy sima upgradeval nem oldja meg a program, illetve ha az új MDD-t uninstalálom, akkor az előző szoftver, és adatbázis is ugrik..Nem kérdez rá, nem figyelmeztet.

Remélem tudtam segíteni.
Enermax 525W Pro82+, Gigabyte GA-EP35C-DS3R, Core™2 Quad CPU Q9400, Zalman CNPS9500 AT, 2x 4GB Kingmax DDR3-1333 , Gigabyte GTX460OC 768mb, ADATA 64gb SSD, 2x 500GB SATA2 Hitachi (R0),HITACHI 1500GB 7K3000 SATA3, Pioneer 212D, Toshiba SD-M1802, 22"W Asus, Logitec MOMO Racing, APC CS500, Windows 7 / 64, Net : 25/5 DSL Extra by thome

#17 Felhasználó inaktív   asdf 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.179
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 19. 23:11

:omg:
Archív:
Akár 3*-os összegbe is kerülhet egy SMS elküldése egyes újabb telefonokon!
Info, kérdőív, petíció:  http://unicodesms.freeweb.hu

#18 Felhasználó inaktív   Chei 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 15
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 03. 02. 21:54

Én is belefutottam ebbe az jelentéskészítő-frissítésbe, leírom hogy mire jutottam:
Az MDD nevű cég fejlesztette a régi ingyenes verziót, az ő honlapjukról letölthető a frissített MDD_venyiro program. Ez gyakorlatilag nem ingyenes, előfizetés nélkül nem érhető el a jelentéskészítés funkckó. Ebbe a programba áttölthető az összes korábbi betegadat a régi OEP vényíró teszt.exe menüjéből az "Adatok áttöltése" menüpontot választva (meg kell adni a régi program OEP_venyiro/Data/maid_*.fdb és az új program MDD_venyiro/data/maid_*.fdb fájlját, hogy átkerüljenek az adatok).
Az OEP honlapján elérhető egy új jelentőprogram (MOJ 1.2.0). Ezzel sok tapasztalatom nincs, kényelmetlenebbnek néz ki a réginél, de a legnagyobb baja az, hogy szerintem nem tudja beolvasni a régi program adatait.
A kérdésem elsősorban az lenne, hogy milyen lehetőségem van, ha nem akarok havi 2100 forintot kifizetni.
Van valakinek tapasztalata az OEP honlapon található új programmal? Mennyire használható? Úgy láttam, hogy több adatot kell megadni, mint a régi programban.
Használható a régi program továbbra is a jelentéskészítéshez, vagy megváltoztak a szabályok, és a régi formátumot már nem fogadja el az OEP?
Az is eszembe jutott, hogy ha a meglévő .fdb Firebird adatbázisfájlból tudnék csinálni egy SQL dumpot, és azt beimportálnám a MOJ .mdb adatbázisába, akkor megspórolnám a január-februárra felvett 3-400 beteg újbóli bevitelét. Ezzel próbálkozott már valaki? Milyen programokkal lehet ezt megoldani?

#19 Felhasználó inaktív   tapodia 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 07. 11:52

Íme itt egy ingyenes vényíró szoftver: www.dokiplus.hu

Érdemes megnézni, van olyan jó mint a fizetős társaik. ;-)

Az adatok konvertálása is megoldható, csak beszélni kell a fejlesztővel.

#20 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 07. 13:40

Idézet: tapodia - Dátum: 2008. máj. 7., szerda - 12:52

Íme itt egy ingyenes vényíró szoftver: www.dokiplus.hu

Érdemes megnézni, van olyan jó mint a fizetős társaik. ;-)

Az adatok konvertálása is megoldható, csak beszélni kell a fejlesztővel.

miért beszélsz magadról harmadik személybe?
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó