HWSW Informatikai Kerekasztal: Neroval DVD-írás - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Neroval DVD-írás ... Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   Lissa 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 31
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 05. 02. 18:54

Sziasztok!
Nero 8.3.2.1 em van és ezzel a programmal szeretnék egy avi filmet DVD-re kiírni dvd-r formátumba. Néhány helyen olvastam hogy a nero ban van olyan alprogram amivel nem kell külön konvertálni hanem egyből kiírja DVD-re dvd-r formátumba.
Valaki leírná nekem hogy kell ezt pontosan és a Nero melyik részével?
"Ő a sötétség, amikor a fények kihunynak, a csönd, amikor a hangok elnémulnak. Övé a legapróbb bogár és a leghatalmasabb király utolsó lélegzete. Mindanyiunkat ismer, és mindanyiunkat követ, amig nem üt az utolsó óránk. Árny maga a Halál."
                                                Darren Shane

#2 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 05. 02. 22:06

Így igaz, a Nero Vision tud ilyet csinálni. Nem bonyolult a használata.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#3 Felhasználó inaktív   fanatik 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 05. 03. 07:38

Idézet: Lissa - Dátum: 2009. máj. 2., szombat - 18:54

Sziasztok!
Nero 8.3.2.1 em van és ezzel a programmal szeretnék egy avi filmet DVD-re kiírni dvd-r formátumba. Néhány helyen olvastam hogy a nero ban van olyan alprogram amivel nem kell külön konvertálni hanem egyből kiírja DVD-re dvd-r formátumba.
Valaki leírná nekem hogy kell ezt pontosan és a Nero melyik részével?

Ha csak az a cél, hogy a film avi formátumban kerüljön rá egy Dvd lemezre akkor egyszerűen kiirod adatként a néróval, amennyiben a dvd szabványnak megfelelően dvd video-t akarsz késziteni akkor konvertálni kell!
Pl ezzel a progival :DVD Flick Letöltése

#4 Felhasználó inaktív   Lissa 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 31
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 05. 06. 00:35

Nem avi formátumban akarom kiírni hanem dvd-r formátumba.
A Nero Visional már közbe el is kezdtem de valamiért nem írta rá az egész filmet, mert hogy nem fért rá... 4,7 GB os DVD-re...
Nem lehet ezt valahogy megoldani, beállítani a programban hogy ráférjen egy DVD-re?
"Ő a sötétség, amikor a fények kihunynak, a csönd, amikor a hangok elnémulnak. Övé a legapróbb bogár és a leghatalmasabb király utolsó lélegzete. Mindanyiunkat ismer, és mindanyiunkat követ, amig nem üt az utolsó óránk. Árny maga a Halál."
                                                Darren Shane

#5 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 05. 06. 21:53

Idézet: Lissa - Dátum: 2009. máj. 6., szerda - 0:35

Nem avi formátumban akarom kiírni hanem dvd-r formátumba.
A Nero Visional már közbe el is kezdtem de valamiért nem írta rá az egész filmet, mert hogy nem fért rá... 4,7 GB os DVD-re...
Nem lehet ezt valahogy megoldani, beállítani a programban hogy ráférjen egy DVD-re?

A 8-as Nerót még nem használtam, csak a 7-est, de remélhetően nincs nagy különbség. Elvileg alul van egy mérőcsík, ami mutatja, hogy mennyi helyet fog elfoglalni a kész anyag a korongon. Jobbra tőle pedig be lehet állítani, hogy tulajdonképpen milyen korongról is van szó (DVD, DVD-9, stb.) Ha ezt a megfelelő típusra állítod be, akkor automatikusan úgy lövi be a kódolás minőségét a Nero Vision, hogy a végeredmény ne lépje túl a 4,7 GB-os limitet. Egyébként ha a mérőskála már a piros tartományba lép, akkor el se kezdd a kódolást/írást, mivel túl nagy lesz a végeredmény.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#6 Felhasználó inaktív   Lissa 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 31
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 05. 15. 21:46

Idézet: Root_Kiskacsa - Dátum: 2009. máj. 6., szerda - 21:53

A 8-as Nerót még nem használtam, csak a 7-est, de remélhetően nincs nagy különbség. Elvileg alul van egy mérőcsík, ami mutatja, hogy mennyi helyet fog elfoglalni a kész anyag a korongon. Jobbra tőle pedig be lehet állítani, hogy tulajdonképpen milyen korongról is van szó (DVD, DVD-9, stb.) Ha ezt a megfelelő típusra állítod be, akkor automatikusan úgy lövi be a kódolás minőségét a Nero Vision, hogy a végeredmény ne lépje túl a 4,7 GB-os limitet. Egyébként ha a mérőskála már a piros tartományba lép, akkor el se kezdd a kódolást/írást, mivel túl nagy lesz a végeredmény.

Köszönöm! Bocsi hogy csak most vettem észre hogy válaszoltál, meg fogom próbálni :)
"Ő a sötétség, amikor a fények kihunynak, a csönd, amikor a hangok elnémulnak. Övé a legapróbb bogár és a leghatalmasabb király utolsó lélegzete. Mindanyiunkat ismer, és mindanyiunkat követ, amig nem üt az utolsó óránk. Árny maga a Halál."
                                                Darren Shane

#7 Felhasználó inaktív   Lincy 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 26. 12:08

Hello! Lenne egy kis problémám. 9  GB-os DVD-t szeretnék 2 4,7-esre átírni.
Lehetséges-e és ha igen, akkor hogy döntöm el, hogy hol vágja el. Nem filmről van szó, hanem egy koncert DVD-ről extrákkal. Nero 8.1.1.0 a programom.

Előre is köszi a segítséget!

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó