HWSW Informatikai Kerekasztal: Kondenzátor csere alaplapon - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Kondenzátor csere alaplapon Értékeld a témát: -----

#31 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2009. 11. 28. 10:14

Idézet: molnarsanyi32 - Dátum: 2009. nov. 28., szombat - 7:35

A kondik a proci körul puffernek vannak. Érdemesebb magasabb uF értéket választani helyette.
2200 helyett 2500 vagy akár 3000, ezt csak a hely szabja meg.
A márkája mindedgy, csak a megfelelő hőfokot bírja.
Nekem van jónéhány bontott működésképtelen lapom, amikből a kondikat szoktam kiszedegetni,
ha kell egy másikhoz.
A proci körül az összeset cseréld.
Nem olyan nehéz művelet, csak egy kis türelem kell hozzá.

Akkoriban nem voltak alulméretesek a lapok, és itt nem a kapacitás az elsődleges érték, hanem az ESR, ami viszont több, nagyokk, párhuzamos kapacitás eredőjével alacsonyabbra adódik. A mai kondiknál ez nem igényel több kapacitást. 2500, 3000uF nem létezik a boltban, 3300uF lesz a következő, az meg magasságban, esetleg átmérőben túl nagy. Márka abszolút nem mindegy, rengeteg gagyi kapható a mai napig, célszerű japánt keresni, de annak ára miatt a néhány bevált kínai is alkalmas bőven (Jamicon, Yageo...), többivel meg nem kell foglalkozni.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#32 Felhasználó inaktív   attilav 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.692
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 01. 17:34

Találtam egy helyi boltban capXon LZ 10v-os 1000uF 2200uF kondikat, csak ez a márka volt nekik, lesz ami lesz alapon megvettem, méretben is megfelelőek voltak, végülis olcsóbb volt mint rendelni a lomexből ahonnan 2K alatt nem is lehet rendelni.

Rákerestem a neten és ezt találtam
http://www.capxongro..._2122238549.pdf
Elméletileg ezek low esr-esek.
Itt van a teljes kondi termék listájuk
http://www.capxongro...l_cat_full.aspx
Itt az LZ-re írja h
Ultra low ESR,
High ripple current, persze a pdf-ben meg magán a kondin sincs infó az esr-ről vagy leglábbis én nem találtam.
A pdf-ben annyit megemlít h ultra low impendance. Tehát gondolom akkor a kondik jók.
Lemértük a kondikat tolómérővel a 1000uF-os 8mm, a 2200uF-os 10mm átmérőjű
Ez alapján a 10x25 8x15 körüli méretek jók, ez volt a leghasonlóbb méret a lomex oldalán.
Ezek yageok jöttek ki:
2200uF 10V 10x25 SC010M2200B5S-1025 (YAG) RoHS RM 5.0 20% 105° 3000h LOW ESR & IMP.
1000uF 10V 8x15 RM 3.5 20% 105° 3000h SC010M1000B3F-0815 (YAG) RoHS LOW ESR & IMP.
Rendeljek ilyeneket vagy jó lesz az a capxon ?

Szerkesztette: attilav 2009. 12. 01. 17:46 -kor

Abit IC7, Kingmax MPXD42F-D8KT4B 400Mhz 2x1GB,
Pioneer 112D, Prescott 2.8, Leadtek A6200TD,
Samsung 160GB 8MB HD160JJ S-ATA NIDEC motor,
WD5002ABYS-01B1B0 S-ATA 500 GB, Hannsg HI221DP 22" LCD,
Intel Pro/100S

#33 Felhasználó inaktív   djculture 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.810
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 01. 19:02

Idézet: attilav - Dátum: 2009. dec. 1., kedd - 18:34

Találtam egy helyi boltban capXon LZ 10v-os 1000uF 2200uF kondikat, csak ez a márka volt nekik, lesz ami lesz alapon megvettem, méretben is megfelelőek voltak, végülis olcsóbb volt mint rendelni a lomexből ahonnan 2K alatt nem is lehet rendelni.

Rákerestem a neten és ezt találtam
http://www.capxongro..._2122238549.pdf
Elméletileg ezek low esr-esek.
Itt van a teljes kondi termék listájuk
http://www.capxongro...l_cat_full.aspx
Itt az LZ-re írja h
Ultra low ESR,
High ripple current, persze a pdf-ben meg magán a kondin sincs infó az esr-ről vagy leglábbis én nem találtam.
A pdf-ben annyit megemlít h ultra low impendance. Tehát gondolom akkor a kondik jók.
Lemértük a kondikat tolómérővel a 1000uF-os 8mm, a 2200uF-os 10mm átmérőjű
Ez alapján a 10x25 8x15 körüli méretek jók, ez volt a leghasonlóbb méret a lomex oldalán.
Ezek yageok jöttek ki:
2200uF 10V 10x25 SC010M2200B5S-1025 (YAG) RoHS RM 5.0 20% 105° 3000h LOW ESR & IMP.
1000uF 10V 8x15 RM 3.5 20% 105° 3000h SC010M1000B3F-0815 (YAG) RoHS LOW ESR & IMP.
Rendeljek ilyeneket vagy jó lesz az a capxon ?

Jó az a capXon szerintem.Jó, kevesebb az élettartama mint a yageoknak.

Szerkesztette: djculture 2009. 12. 01. 19:04 -kor

Ki a halott vinyók istene?
Hádédész..

#34 Felhasználó inaktív   Zoz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 573
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 02. 09:13

Létezhet, hogy olyan kondi is hibás, amin semmi fizikai elváltozás (púp, kifolyás, stb) nem látszik?
Abit SA7, OST 6.3V 3300-as kondik vannak a procitápnál.

Elég furcsán fagyogat, terhelve (pl Prime95) elmegy órákig, de ha ott van hagyva csak úgy üresjáratban (max valami primitív képernyővédő), és aztán újra elkezdene az ember dolgozni vele, akkor csonttá fagy.
Enterprise 128 / Zilog Z80A@7.12Mhz / 1MB DIP RAM 80ns / 32KB CMOS SRAM / 512KB ROM / Quantum Fireball 540 / WD1772@8/16Mhz / Teac FD55FV / TEAC FD55GFR / NEC FD1305 / ALPS DFP723A
Enterprise Forever!

#35 Felhasználó inaktív   djculture 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.810
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 02. 16:04

Idézet: Zoz - Dátum: 2009. dec. 2., szerda - 10:13

Létezhet, hogy olyan kondi is hibás, amin semmi fizikai elváltozás (púp, kifolyás, stb) nem látszik?

Lehet hát kiszárad eltünik belőle az elektrolit netán észre se veszed de alulról távozik az elektrolit.
Ki a halott vinyók istene?
Hádédész..

#36 Felhasználó inaktív   Zoz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 573
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 03. 08:16

Idézet: djculture - Dátum: 2009. dec. 2., szerda - 16:04

Lehet hát kiszárad eltünik belőle az elektrolit netán észre se veszed de alulról távozik az elektrolit.

Elvileg elképzelhető, de gyakorlatban PC alaplapon mindig csak kifolyt, felpúposodott rossz kondikat láttam.

Várnám, hogy van-e valakinek konkrét tapasztalata ezekkel az OST kondikkal?
Érdemes-e szenvedni a lappal, vagy úgyis más baja van, repüljön egyből a kukába?
Enterprise 128 / Zilog Z80A@7.12Mhz / 1MB DIP RAM 80ns / 32KB CMOS SRAM / 512KB ROM / Quantum Fireball 540 / WD1772@8/16Mhz / Teac FD55FV / TEAC FD55GFR / NEC FD1305 / ALPS DFP723A
Enterprise Forever!

#37 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2009. 12. 03. 08:25

Idézet: Zoz - Dátum: 2009. dec. 3., csütörtök - 8:16

Elvileg elképzelhető, de gyakorlatban PC alaplapon mindig csak kifolyt, felpúposodott rossz kondikat láttam.

Várnám, hogy van-e valakinek konkrét tapasztalata ezekkel az OST kondikkal?
Érdemes-e szenvedni a lappal, vagy úgyis más baja van, repüljön egyből a kukába?

Én meg olyat is, ami nem folyt :D . Ost is szar kategória pláne régi lapokon, egy kört érdemes futni vele, RAM, CPU, lapkakészelt kondijaira forrasztani egy-egy 1-3000uF-os valami jobbat és tesztelni, hogy van-e valami értékelhető változás. Ha van, akkor pedig jöhet a 20 kondis beszerzés és javítás rendesen.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#38 Felhasználó inaktív   Zoz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 573
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 03. 10:45

Idézet: didyman - Dátum: 2009. dec. 3., csütörtök - 8:25

Ost is szar kategória pláne régi lapokon, egy kört érdemes futni vele

Köszi!
3300-as OST-ken kívül még egy marék 1000-es G-LUXON van elszórva rajta, ez is fos?
Enterprise 128 / Zilog Z80A@7.12Mhz / 1MB DIP RAM 80ns / 32KB CMOS SRAM / 512KB ROM / Quantum Fireball 540 / WD1772@8/16Mhz / Teac FD55FV / TEAC FD55GFR / NEC FD1305 / ALPS DFP723A
Enterprise Forever!

#39 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2009. 12. 03. 11:48

Idézet: Zoz - Dátum: 2009. dec. 3., csütörtök - 10:45

Köszi!
3300-as OST-ken kívül még egy marék 1000-es G-LUXON van elszórva rajta, ez is fos?

Az. :D
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#40 Felhasználó inaktív   attilav 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.692
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 12. 16. 18:33

Sikerült kiforrasztani a kondikat egy Lux 60w-os tűhegyes pákával. Nem forrasztóállomás, csak sima páka, de úgytünik a célnak megfelel, jár hozzá ón, meg forrasztózsír, igaz elektronikai ónt vettem inkább, az jobb erre a célra.
Ugyanebből a fajta pákából vettem 30w-osat is mert a dobozán az volt h inkább azt ajánlák nyákhoz, de a teljesítménye nem volt elég.
A pákák nem voltak drágák szvsz, nem tudom mennyibe voltak külön a pákák, mert nincs itt a számla, de az össz cucc amit
vettem egy tizesből megállt, 30w 60w páka egy terkercs elektronikai ón, egy kis tekercs sima rádiótechnikai ón, ónszívó, egy fogó (de nem volt rá szükség mert kézzel is ki tudta szedni a kondikat).
Holnap beforrasztjuk az új kondikat. Egy munkatársam csinálja.

Szerkesztette: attilav 2009. 12. 16. 18:37 -kor

Abit IC7, Kingmax MPXD42F-D8KT4B 400Mhz 2x1GB,
Pioneer 112D, Prescott 2.8, Leadtek A6200TD,
Samsung 160GB 8MB HD160JJ S-ATA NIDEC motor,
WD5002ABYS-01B1B0 S-ATA 500 GB, Hannsg HI221DP 22" LCD,
Intel Pro/100S

#41 Felhasználó inaktív   pitius 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.990
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 02. 22. 20:47

Sziasztok!

Van egy Abit SR7-8X alaplappal szerelt gép és az utóbbi időben furcsa fagyásokat produkált. Belekuksiztam a gépbe, hát legalább 3 db púpos kondit látok benne (de elképzelhető, hogy több is van).

Fehérváron lenne valaki aki kicserélné? Vagy hagyjam a fenébe és keressek egy még működő jó állapotú használt lapot? (kb. 6-8e pénzért már láttam).
Amennyiben van aki megcsinálná nekem, dobjon egy privátot és ott egyeztetünk.

Előre is köszi.

#42 Felhasználó inaktív   vasste 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.212
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 06. 20. 20:19

Sziasztok!

Nem mai téma, de a problémám éppen idevág. Adott egy ősrégi ABiT NF7 lap, körülbelül annyi üzemórával a háta mögött mint egy katonasági ZIL teherautó, nagyjából 30db Rubycon, és egy darab Nichicon kondenzátorral. Ez utóbbi gyászos állapotban. A lap semmiféle életjelet nem produkált, POST-ig sem jutott, de látszólag más külsérelmi nyom nem volt. Ahogy neten utánajártam sajnos nem mondható szokatlan halálnemnek a fenti, mivel más alapanyaggal nem rendelkeztem, az eredetileg 1800uF-os, 6.3V-os, 105C-os kondenzátor helyett egy szintén sokéves, 1500uF-os, 6.3V-os példányt forrasztottam be. Az élet visszazért a szerkezetbe, de sajnos stabilnak nem igazán mondató, pár perc bemelegedés után random kikapcsol/újraindul, és egészen addig sztrájkol, amíg vissza nem hűl. Lehetséges, hogy az instabilitás oka a kisebb kondenzátor használata? Sajnos a cserekondenzátor előélete sem fordulatoktól mentes, egy régi passzív hűtésű videokártya bordájának tövéből forrasztottam ki, márkáját tekintve pedig nincs neki, de feltételezve, hogy jó, 16%-nyi eltérés ennyit számítana, vagy feltehetően más helyütt is véres a torka a leányzónak?

-Amennyiben nem sikerül szereznem a gyárival megegyező paraméterű kondenzátort (nem tudom 6.3V-os, 1800uF-os kondenzátor kapható-e minden sarki műszerésznél), helyettesíthetem másikkal? Ahogy utána olvastam az üzemi feszültség nyugodtan lehet nagyobb(mennyivel? 10V gondolom még ok), de a kapacitással kapcsolatban megoszlanak a vélemények. Természetesen nem valami batár darabra gondolok, hanem pl. egy 2200-asra, vagy a legkisebbre, amit be tudok szerezni, és az eredetinél nagyobb kapacitású.

Mivel a lap kétségtelen fejlődést mutatott az 1980Ft-os Tesco Value pákával történő hadakozás után, 150-200Ft-ot, és 6 percet nem sajnálnék a megmentésére, de figyelembe véve, hogy piaci értéke egy használt tyúk szintjén mozog, vagyonokat nem költenék rá. Ha nem sikerül, hát nem sikerül, kidobom az első utamba kerülő elektronikai hulladokhasznosítóba viszem.

Frissítés #1: Időközben találtam még egy kollégát, akinek alaplapja ugyanezen tüneteket produkálta, ugyanennek a kondenzátornak a púposodása mellett. Ő kimérte a delikvenst, és úgy találta, hogy a kapacitása 1800-ról 1320-ra csökkent. Valószínűleg az általam beleműtötté sem lehet sokkal több. A későbbi NF7-ekben egyébént már Rubycon teljesít szolgálatot.

Szerkesztette: vasste 2012. 06. 20. 20:35 -kor


#43 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 06. 20. 20:36

Üzenet megtekintéseIdézet: vasste - Dátum: 2012. 06. 20. 21:19

Sziasztok!

Nem mai téma, de a problémám éppen idevág. Adott egy ősrégi ABiT NF7 lap, körülbelül annyi üzemórával a háta mögött mint egy katonasági ZIL teherautó, nagyjából 30db Rubycon, és egy darab Nichicon kondenzátorral. Ez utóbbi gyászos állapotban. A lap semmiféle életjelet nem produkált, POST-ig sem jutott, de látszólag más külsérelmi nyom nem volt. Ahogy neten utánajártam sajnos nem mondható szokatlan halálnemnek a fenti, mivel más alapanyaggal nem rendelkeztem, az eredetileg 1800uF-os, 6.3V-os, 105C-os kondenzátor helyett egy szintén sokéves, 1500uF-os, 6.3V-os példányt forrasztottam be. Az élet visszazért a szerkezetbe, de sajnos stabilnak nem igazán mondató, pár perc bemelegedés után random kikapcsol/újraindul, és egészen addig sztrájkol, amíg vissza nem hűl. Lehetséges, hogy az instabilitás oka a kisebb kondenzátor használata? Sajnos a cserekondenzátor előélete sem fordulatoktól mentes, egy régi passzív hűtésű videokártya bordájának tövéből forrasztottam ki, márkáját tekintve pedig nincs neki, de feltételezve, hogy jó, 16%-nyi eltérés ennyit számítana, vagy feltehetően más helyütt is véres a torka a leányzónak?

-Amennyiben nem sikerül szereznem a gyárival megegyező paraméterű kondenzátor (nem tudom 6.3V-os, 1800uF-os kondenzátor kapható-e minden sarki műszerésznél), helyettesíthetem másikkal? Ahogy utána olvastam az üzemi feszültség nyugodtan lehet nagyobb(mennyivel? 10V gondolom még ok), de a kapacitással kapcsolatban megoszlanak a vélemények. Természetesen nem valami batár darabra gondolok, hanem pl. egy 2200-asra, vagy a legkisebbre, amit be tudok szerezni, és az eredetinél nagyobb kapacitású.

Mivel a lap kétségtelen fejlődést mutatott az 1980Ft-os Tesco Value pákával történő hadakozás után, 150-200Ft-ot, és 6 percet nem sajnálnék a megmentésére, de figyelembe véve, hogy piaci értéke egy használt tyúk szintjén mozog, vagyonokat nem költenék rá. Ha nem sikerül, hát nem sikerül, kidobom az első utamba kerülő elektronikai hulladokhasznosítóba viszem.

A feszültsége lehet bármennyivel nagyobb, csak beférjen a régi helyére. Attól csak tartósabb lesz.
Arra figyelj, hogy 105 fokos legyen, hogy ne öregedjen el hamar.
Plusz, hát elvileg nem árt, ha alacsony ESR-es a kondi, vagy ha mondod az eladónak, hogy számítógép alaplapba kell. (Egyik boltban elmagyarázták, hogy nem feltétlen kell alacsony ESR-es, és hogy van náluk direkt alaplapba való, de hogy az miben különbözik egy "sima" kondenzátortól, és mitől alaplapba való, azt nem mondták el; tán majd itt kifejti valaki, aki tudja)
1500 uF elvileg elég lesz, ha jobb nincs, annyira bizonyára nincs kicentizve a dolog. De inkább érdemes volna legalább akkorát tenni bele, mint ami volt benne, 2200 inkább jó volna, mint a kisebb kapacitású.

Meg lehet a többi kondit is cserélni kéne, csak szemmel nem látszik rajtuk.

#44 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 06. 20. 20:39

Ja, és a sztatikus töltéssel vigyázz, balszerencsés esetben tönkrevághatja a CPU-t, memóriát vagy a csipszetet.
Érdemes nem műszálas ruhában csinálni, meg előtte megtapizni a földelést, és ha lehet, akkor kerülni kell az alaplapon az érintkezők, forrasztások fogdosását.

#45 Felhasználó inaktív   vasste 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.212
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 06. 20. 21:06

Üzenet megtekintéseIdézet: Sparow2 - Dátum: 2012. 06. 20. 21:36

A feszültsége lehet bármennyivel nagyobb, csak beférjen a régi helyére. Attól csak tartósabb lesz.
Arra figyelj, hogy 105 fokos legyen, hogy ne öregedjen el hamar.
Plusz, hát elvileg nem árt, ha alacsony ESR-es a kondi, vagy ha mondod az eladónak, hogy számítógép alaplapba kell. (Egyik boltban elmagyarázták, hogy nem feltétlen kell alacsony ESR-es, és hogy van náluk direkt alaplapba való, de hogy az miben különbözik egy "sima" kondenzátortól, és mitől alaplapba való, azt nem mondták el; tán majd itt kifejti valaki, aki tudja)
1500 uF elvileg elég lesz, ha jobb nincs, annyira bizonyára nincs kicentizve a dolog. De inkább érdemes volna legalább akkorát tenni bele, mint ami volt benne, 2200 inkább jó volna, mint a kisebb kapacitású.

Meg lehet a többi kondit is cserélni kéne, csak szemmel nem látszik rajtuk.


Köszönöm a választ!

Sajnos az 1500uF-os nem tűnik annyira belevalónak, nem stabil vele a lap (bár legalább már elindul vele), tehát lefelé nem nagyon tudtam eredményesen eltérni. Kérdés, ha felfelé indulok milyen eredménnyel jár. Sajnos mint eddig észrevettem a gyártók szeretnek nem túl gyakori típusokat használni, mindez a lakhelyemmel súlyosbítva, így gyanítom, pontosan belevalót nem fogok találni. Low-ESR-t megemlítem majd, az összes cseréje (vagy legalább a nagyobb pufferkondiké) bőven meghaladná a lap értékét.

#46 Felhasználó inaktív   vasste 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.212
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 06. 23. 20:34

Önmagamnak válaszolok.

Egyik témában járatosabb ismerősöm véleménye szerint a lapnak mennie kellett volna az 1500-as kondenzátorral is, elképzelhető, hogy a donorként funkcionáló videokártya éppen a kondik miatt volt működésképtelen.

Lényeg ami a lényeg szereztem bele egy 6.3V-os, 2200-as kéménykét, másfél órája fut rajt a Prime95, és a 3DMark párhuzamosan teljesen stabilan. Nem egy komoly hozzáértés igénylő művelet, aki hasonló cipőben jár, véleményem szerint bátran próbálkozzon vele, egy kiforrasztó szalagot viszont mindenképpen szerezzen be, mert anélkül a tűhegyni lábak furatát igencsak nehéz megtisztítani.

#47 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2012. 06. 23. 22:08

Üzenet megtekintéseIdézet: vasste - Dátum: 2012. 06. 23. 21:34

Önmagamnak válaszolok.

Egyik témában járatosabb ismerősöm véleménye szerint a lapnak mennie kellett volna az 1500-as kondenzátorral is, elképzelhető, hogy a donorként funkcionáló videokártya éppen a kondik miatt volt működésképtelen.

Lényeg ami a lényeg szereztem bele egy 6.3V-os, 2200-as kéménykét, másfél órája fut rajt a Prime95, és a 3DMark párhuzamosan teljesen stabilan. Nem egy komoly hozzáértés igénylő művelet, aki hasonló cipőben jár, véleményem szerint bátran próbálkozzon vele, egy kiforrasztó szalagot viszont mindenképpen szerezzen be, mert anélkül a tűhegyni lábak furatát igencsak nehéz megtisztítani.

Ónszippantóval azért egyszerűbb, de én pl. nem tisztítom a lukakat. Hevítem és az új láb belemegy szépen. Az 1500uF untig elég oda, de az ESR a lényeg, az az öreg kondiban szar lesz, meg hát mérni sem mérted egyik paramétert sem. Sparow említette, de tulképpen az alacsony ESR a lényege minden alaplapi kondinak: A többtíz kHz-es frekvencián szükséges kapacitás alig párszáz nF lenne, de a tápegység alacsony kimeneti impedanciáját a minél nagyobb kapacitással járó alacsonyabb ESR adja meg. Csak iylet és csak újat-kivéve a japánokat. A Rubykat nem kell cserélni, a Nichicon is csak ritka véletlen (sajnos sok véletlen van velük).
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#48 Felhasználó inaktív   mcload21 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 28. 21:18

Sziasztok. Nemrég vettem egy nagyon pöpec kis P3-ast - retro miatt. Újszerű, kifogástalan állapotban van a kondikat kivéve :(. - kettő már púpos.
Yageo kondik - 2700mF, 1500mF, 1000mF 10- és 6,3v-osak. Van még jópár apró, de azok nem hiszem, hogy tönkremennének ...
Vidéki vagyok és Miskolc van a legközelebb, de az ottani elektronikai boltokban azt tapasztaltam, hogy örülhetek ha valami noname, vagy hasonló értékű kondit kapok.
Rubycon, esetleg Yageo kondikat honnan lehet venni, vagy rendelni? - mert az általam ismert webshopokban sincs túl nagy választék.
Az is érdekelne, hogy Miskolcon foglalkoznak valahol alaplap javítással? Vagy ha valaki profi módon meg tudja csinálni, be tudja szerezni a minőségi kondikat és nem süti meg őket, az is érdekelne.

#49 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 28. 23:21

Üzenet megtekintéseIdézet: mcload21 - Dátum: 2014. 12. 28. 21:18

Sziasztok. Nemrég vettem egy nagyon pöpec kis P3-ast - retro miatt. Újszerű, kifogástalan állapotban van a kondikat kivéve :(. - kettő már púpos.
Yageo kondik - 2700mF, 1500mF, 1000mF 10- és 6,3v-osak. Van még jópár apró, de azok nem hiszem, hogy tönkremennének ...
Vidéki vagyok és Miskolc van a legközelebb, de az ottani elektronikai boltokban azt tapasztaltam, hogy örülhetek ha valami noname, vagy hasonló értékű kondit kapok.
Rubycon, esetleg Yageo kondikat honnan lehet venni, vagy rendelni? - mert az általam ismert webshopokban sincs túl nagy választék.
Az is érdekelne, hogy Miskolcon foglalkoznak valahol alaplap javítással? Vagy ha valaki profi módon meg tudja csinálni, be tudja szerezni a minőségi kondikat és nem süti meg őket, az is érdekelne.

http://lomex.hu/hu/webshop/#/page,0
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#50 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2014. 12. 29. 00:12

2700-asat nem is fogsz kapni. 3300-as lesz helyette, jó az is, de ha csak 2200-as, az sem dráma-sőt (nem a kapacitása számít). Ezreset sem érdemes külön, 1500-as van, jó helyette. És akkor már csak ez a két érték kell. Miskolc nagy város, csak lesz ott hozzáértő. Amúgy ha bontott lap van, japán kondikkal, azokkal is lehet javítani, nem lesz baja sose, nem olyan nagy dolog, hogy ennyit agyalj rajta. A profi módot már csak azért sem érdemes emlegetni, mert egy profi kondicsere az alaplap jelenkori értékének tízszeresénél indul, új japán kondkkal, forrólevegős munkaállomással, mert ugye a profi szervizt fenn is kell tartani, oksoba meg egy jó pákával párezeért megcsinálja akárki, aki már csinált ilyet, nem fogja elrontani.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó