HWSW Informatikai Kerekasztal: Scalix - email szerver - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Scalix - email szerver

#1 Felhasználó inaktív   webroot 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 206
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2006. 09. 25. 11:05

Sziasztok,

már kis ideje elkezdtem foglalkozni a Scalix-al, de ideje lenne jobban megismernem(nünk).
Amit érdemes tudni róla: több változata létezik amik fizetősek, de számomra jelenleg megfelelő az ingyenes
korlátlanul használható Scalix Community Edition.
Ez nagyjából ugyan azt tudja mint a kereskeldelmi változatok:
-email küldés-fogadás :)
-levelek pop3, imap-al
-webes felület.. cool (nem php-s kóddal írva, hanem java-s :) )
-naptár funkciók
-outlook-al való magas fokú együtműködés, mintha excahnge szerver-t használnánk
-korlátlan user
-25 premium user, azaz az outlook-al való kapcsolódást csak ezek a userek használhatják.
-mta-nak a sendmail kell alá...

nagyjából most ezek jutottak az eszembe.
Szóval kisebb cégek számára optimális lehet, mert 25 főig ingyen ugyanúgy tudják használni csoportmunkában, mint a MS-os megoldást.
Igazából kerestem magyar oldalakon de semmi konkrétat nem találtam ezzel kapcsolatban, ezért is nyitottam ezt a topikot.

Kapásból érdekelne pl, hogy ki foglalkozott már vele? és milyen szinten?

Üdv!
Olyan nincs, hogy nincs!

#2 Felhasználó inaktív   webroot 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 206
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 25. 11:37

És ha már van erről topik, fel is tenném az első kérdést :)
Sikerült felácsolnom, működik szép és jó, user kezelés megy a webes felületen (SAC) tök egyértelmű és kezelhető szerintem.
A levelezés is megy saját szerveren belül, de kifelé nem?
Telnettel benéztünk sendmailra (mint már írtam az kell alá) és próbáltunk küldeni levelet úgy is. A küldő címet érdekes módon még elfogadja (ha külsős ha belsős), de a feladó címét sosem (hacsak nem belsős cím).
Bármilyen külsős címmel próbálkoztunk a címzettnél ezt írta ki: 550 denied du to spam list
Gondolom ez sendmail config..
Valakinek van valami ötlete?
Olyan nincs, hogy nincs!

#3 Felhasználó inaktív   Bird-Of-Prey 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.243
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 27. 09:21

engem az érdekelne, hogy ezzel a "mail" disztróval meg lehet-e valósítani az alábbiakat:

-> mailszerver (adott, mail.domain.hu) több felhasználó is (pl user1@domain.hu, user2@domain.hu) ez valahol egy szerverszobában. ->  cégnél beállítani egy Scalix gépet ami letöltené a felhasználó leveleit -> majd virus/spam szűrés után a helyi munkaállomásokra továbbítaná, vagy a helyi munkaállomások ehhez a géphez fordulnának a leveleikért.

meg lehet ezt valósítani ezzel a disztribucióval?
Nem állhatunk meg, ez denevérország....

#4 Felhasználó inaktív   webroot 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 206
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 04. 09:28

Idézet: Bird-Of-Prey - Dátum: 2006. szept. 27., szerda - 10:21

engem az érdekelne, hogy ezzel a "mail" disztróval meg lehet-e valósítani az alábbiakat:

-> mailszerver (adott, mail.domain.hu) több felhasználó is (pl user1@domain.hu, user2@domain.hu) ez valahol egy szerverszobában. ->  cégnél beállítani egy Scalix gépet ami letöltené a felhasználó leveleit -> majd virus/spam szűrés után a helyi munkaállomásokra továbbítaná, vagy a helyi munkaállomások ehhez a géphez fordulnának a leveleikért.

meg lehet ezt valósítani ezzel a disztribucióval?

Helo!

Nos érdekes kérdés :)

Hogy scalixból ez közvetlen megvalósítható-e azt egyenlőre nem tudom,
de úgy simán megoldható a dolog ha egy fetchmail -lel leszeded a hosztingos gépedről a leveleket és
a fetchmail pedig továbbadja a scalixnak(ill. az alatta levő sendmail-nak).
Így is szépen belekerülnek a postaládákba.
Természetesen lehet spam és vírusvédelmet is tenni scalix alá frankón.
Ezután már azzal szeded le a levelet amivel akarod, outlook-al (pop3,imap,vagy a saját scalix protokolja amin keresztül ugyan azt tudja mint az excahnge: naptár, feladatok, levelek, névjegyek, stb.. megjelenik outlookban), webes felületen, evolution (ugyanaz a szitu mint outlook-nál pop3, stb..)

De igyekszem kiismerni a kicsikét, mert egész jónak tűnik.. :)

Üdv
Olyan nincs, hogy nincs!

#5 Felhasználó inaktív   mergenc 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 17
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2006. 11. 23. 10:55

Sziasztok,

nálunk Scalix szalad és az Outlooknka valamilyen úton-módon meg lett mondva (don't ask, nyomozom, hogyan :) ), hogy a Scalixról kapja az adatokat.
Amúgy a Scalix viszonylag egyszerűen harmonizálható az AD-vel, és akkor az OU-kon közvetlenül lehet menedzselni a mailbeállításokat.

szép napot.

ps: amúgy én éppen tegnap kezdtem el ismerkedni vele, mert át kellett írni a named.conf-ot és most kicsit köhög a levelezésünk. :(
pps: ja, és a SAC-ot sem érem el, szöveges konzolról piszkálok egy ismeretlen rendszert  :omg:

Szerkesztette: mergenc 2006. 11. 23. 10:57 -kor


#6 Felhasználó inaktív   mergenc 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 17
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 23. 11:40

hopp, még valami, ha esetleg errejárna egy Scalix-expert.
töröltem SAC-ból pár usert, de az omusers-***.txt-ben benne van.
ami azért rossz, mert miért, és azért jó,
mert az illető a nagy eszével a törlése után két héttel jött rá,
hogy volt ott egy fontos levele.
(Több, mint egy hónapjuk volt lementeni a dolgokat...)

1. hogy törlünk véglegesen
2. hogy szedem elő _mégis_ ezt a levelet

szenkszinádvánsz

#7 Felhasználó inaktív   mergenc 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 17
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 23. 11:59

most már lassan tuti nyakon leszek vágva flood miatt, de beütöttem a
omsearch -d userlist -t h -e s=*
parancsot, és ott meg nincsenek meg a törölt felhasználók.

oké, láma vagyok, de... he?

további szépet

#8 Felhasználó inaktív   webroot 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 206
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 23. 13:59

Idézet: mergenc - Dátum: 2006. nov. 23., csütörtök - 11:55

Sziasztok,

nálunk Scalix szalad és az Outlooknka valamilyen úton-módon meg lett mondva (don't ask, nyomozom, hogyan :) ), hogy a Scalixról kapja az adatokat.
Amúgy a Scalix viszonylag egyszerűen harmonizálható az AD-vel, és akkor az OU-kon közvetlenül lehet menedzselni a mailbeállításokat.

szép napot.

ps: amúgy én éppen tegnap kezdtem el ismerkedni vele, mert át kellett írni a named.conf-ot és most kicsit köhög a levelezésünk. :(
pps: ja, és a SAC-ot sem érem el, szöveges konzolról piszkálok egy ismeretlen rendszert  :omg:

Szia!

Örülök, hogy valaki végre használ Scalixot bár ahogy írod több-kevesebb sikerrel :D

Hogy az outlook hogy kapja az adatokat?
Hát van a sclaixhoz egy plugin (a distribben adják ezt is és a többi társát a többi mail klienshez), amit outlookhoz kell telepíteni. Ezek után már gond nélkül eléri a scalixot minden funkciójával együtt, persze mikor állítod be a fiókot az outlookban, akkor ott a scalixos protokollt (amit a telepített plugin biggyesztett oda) kell választani. Remélem erre gondoltál a "valamilyen úton-módon meg lett mondva" alatt.

Ami a levelezés köhögését illeti ... ezzel nekem is akadnak gondjaim..
Most feltettem a xandros linuxot amiben scalix benne van, gondoltam frankón működni fog,
nem kell levélküldést (sendmail) plusszban konfigurálni
De ugyanúgy nem tudok más domainekre levelet küldeni, mert azt írja ki ha betelnetelek és levelet akarok küldeni:
550 Denied due to spam list

De ezt már írtam.. véletlen nem értesz sendmail-hez?  :D  mert ez gondolom annak a config beli problematikája.

Sac...
Na igen. Én Pont ma olvastam, hogy nem ajánlott azzal managelni a usereket, mert ldap-ot összekureszolja. (amiben lehet valami, mert volt már, hogy usert nem tudtam valami miatt törölni sac-ban, mindíg hibát írt ki és a user maradt..örökre :) )
Nem értettem pontosan, hogy mit akar kifejezni magából az illető mert angolul volt .. és nem vagyok nagyon perfekt de ennyi lejött.
Ő a parancssori munkavégzést ajánlotta.
Ha pedig Xandros server oprndszert használsz és azon van a sclaix, akkor a management console-ból lehet piszkálni a userek mailboxjait.
Olyan mint MS win+exchange esetében, azaz a userek tulajdonságainál kapsz a xandrosban is mailbox füleket. Meg ha létrehozol egy felhasználót, ahoz csinál scalixos postafiókot.

Most ennyit tudok neked mondani, a felhasználó törlős dolghoz egyelőre nem tudok mit hozzászólni .. nem vagyok expert még sajnos ebben a témában (sem :) )

Üdv!

Szerkesztette: webroot 2006. 11. 23. 14:03 -kor

Olyan nincs, hogy nincs!

#9 Felhasználó inaktív   mergenc 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 17
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 23. 14:20

hahó

köszönöm a gyorshelpet :)

az van, hogy itt RedHat alatt szalad a Scalix, nincs hozzá semmiféle X-like kezelőfelület, csak a konzol,
ráadásul az outlookban nincs semmiféle Scalix-opciós plusz, és hogy még jobb legyen a dolog, 1., megvan ez az "outlook problémák"-ban említett outlook-OU-összehegesztéses gebasz, ami csak az életemet keseríti már a kezdetek óta :D 2., plusz van az a gond, hogy égen-földön nincs Scalixos telepítőcédé: és nekünk, ugye, nem a freeverzió van, merthogy kellett 30 licence. frankó :D

sendmaillel iszonyúan nem vagyok képben, tényleg most ismerkedek az egész dzsemborival.

omldapdelete elméletileg kiszedi az entryt a LDAP-ból
omdelu meg a júzert törli,
de ezeket biztosan próbáltad már.
(imádom a parancsneveket, olyan bájosak :D )

szép napot

#10 Felhasználó inaktív   Mono 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.750
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 23. 17:23

Ez a "komplett" disztibúciós megoldás hogy is néz ki?
Jól veszem ki, hogy a Xandros tartalmaz ilyet? Melyik változat? Jól látom, hogy ingyenes változata nincs neki, mely tartalmazhatná a Scalix-ot?
Adjon az Isten, szebb jövőt!

#11 Felhasználó inaktív   Mono 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.750
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 23. 18:01

Még egy kérdésem lenne: tud ez magyarul :confused: Telepítettem Fedora alá, de angol, német nyelvet kínált csak fel (11-es beta).
Adjon az Isten, szebb jövőt!

#12 Felhasználó inaktív   mergenc 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 17
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 23. 19:15

hát, ahogy az előzőekben is volt szó róla, kis hazánkban nem túlzottan elterjedt,
sokkal szélesebb körben dívik a winf0s exchange szerver, szóval nem hiszem.
persze, biztos nem lehetek benne, lehet, hogy éppen most fordítja valami lelkes rajongó.

szép estét

#13 Felhasználó inaktív   Mono 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.750
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 24. 15:44

Nos, ismerkedem vele, egyelőre Fedora Core 5 alatt fut a dolog.
WEB-es felületen, WEBMail tetszik nagyon, bár nem lenne hátrány, ha magyar nyelvű is lehetne a felület, eddig csak két féle angolt (UK és USA), valamint németet találtam benne. Bár úgyis másodrendű dolog a WEBMail, akár lehetne angol is...
Megtámadtam 2003-as Outlook-kal. Megy szépen, jelenleg IMAP. Hibát még nem nagyon találtam benne, még nyüstölöm.
Ellenben LDAP címjegyzéket hogyan kellene beállítani, illetve be kell-e állítani :think:
Levelezni szépen levelezik, WEBMail-en belül megy is a címjegyzék. De Outlook-ban nem. Csak felhasználó nevet és jelszót adtam meg, hagytam a default 389-es porton, semmi mást nem tettem.
Van valami Windowsos Installeres Exe fájl is a gyártó oldalán, egyelőre azt nem tettem fel. Lehet, hogy itt van a hiba :think: Egyáltalán az mire való :confused:
Adjon az Isten, szebb jövőt!

#14 Felhasználó inaktív   Mono 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.750
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 24. 15:47

Még egy kérdés: hol tárolódnak a levelek a Scalix rendszerben :confused:
Adjon az Isten, szebb jövőt!

#15 Felhasználó inaktív   mergenc 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 17
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 24. 16:00

http://www.scalix.com/documents/scalix_adm...ation_guide.pdf

#16 Felhasználó inaktív   webroot 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 206
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 24. 16:15

Idézet: Mono - Dátum: 2006. nov. 23., csütörtök - 18:23

Ez a "komplett" disztibúciós megoldás hogy is néz ki?
Jól veszem ki, hogy a Xandros tartalmaz ilyet? Melyik változat? Jól látom, hogy ingyenes változata nincs neki, mely tartalmazhatná a Scalix-ot?

Szia!

Igen a Xandros Server fel van készítve Scalixra, install után van még egy cd amin a scalix telepítő van és arról ha behelyezed a lemezt automatán bedobja a telepítő ablakot és tovább tovább. :) tiszta winfos !
Xandros linux 450 dolcsi ha jól emléxem és ebben 5 scalix premium user, 7 bru backup, és 10 helix media server licenc van alapból. Xandros oldalán néztem, lehet most rosszul emléxem :)
Ha még akarsz scalix premium usereket, akkor 72 dolcsi egy licenc, de csak akkor kell neked premium user (outlook connector), ha közös naptárat, stb... akarsz használni az outlookkal kapcsolódva.
Xandrost azért próbáltam, mert alapból szinte majdnem mindent tud, amit win-nel meg tudsz oldani.
DNS,Apache,dhcp,helix,bru,scalix,stb... szolgáltatásokat nyújt alapból install után és graf felületen lehet setupolni, egész jól a xandros management console-al :)
Szóval Xandros-t én is csak tesztnek tettem fel, de végülis tetszik.
Én Suse-ra tettem fel a sima sclaix-ot a community edition verzióját.

Hogy tud-e magyarul? Sztem még nem, de talán a 11-es verzió.. a beta már meg van belőle.

Idézet

persze, biztos nem lehetek benne, lehet, hogy éppen most fordítja valami lelkes rajongó.


Rajongó? Itthon? :)

Idézet

WEBMail-en belül megy is a címjegyzék. De Outlook-ban nem. Csak felhasználó nevet és jelszót adtam meg, hagytam a default 389-es porton, semmi mást nem tettem.


Igen van egy .exe file.
Amit feltettél fedorádra scalixot abban is van valahol a sok mappák valamelyikében egy .exe, fejből nem tudom hol, de majd megnézem. No azt kell a kliensen feltenni. Ezután kell a kliensen beállítani az outlookban egy új fiókot, de nem imap-al, hanem megjelenik egy új opció, amit a kis plugin csinált.
Ezután a scalix saját protokolljával csatlakozik az outlook (outlook connector) és akkor látod a közös naptárakat a címtárat, mindent, mintha exchange-hez csatiztál volna.

Szóval a lényeg, hogy csinálhatsz bármennyi  normál postafiókot és hozzájuk is férhetsz imap-on keresztül, vagy pop3, vagy web-en ez teljesen free. De ha premium mailboxot csinálsz és outlook konnektorral csatlakozol, akkor azért kell fizetni, mert így éred el azokat a plusszokat amiket az exchange is tud.

Üdv!
Olyan nincs, hogy nincs!

#17 Felhasználó inaktív   Mono 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.750
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 24. 17:21

Idézet: webroot - Dátum: 2006. nov. 24., péntek - 16:15

Szia!

Igen a Xandros Server fel van készítve Scalixra, install után van még egy cd amin a scalix telepítő van és arról ha behelyezed a lemezt automatán bedobja a telepítő ablakot és tovább tovább. :) tiszta winfos !
Xandros linux 450 dolcsi ha jól emléxem és ebben 5 scalix premium user, 7 bru backup, és 10 helix media server licenc van alapból. Xandros oldalán néztem, lehet most rosszul emléxem :)
Ha még akarsz scalix premium usereket, akkor 72 dolcsi egy licenc, de csak akkor kell neked premium user (outlook connector), ha közös naptárat, stb... akarsz használni az outlookkal kapcsolódva.
Xandrost azért próbáltam, mert alapból szinte majdnem mindent tud, amit win-nel meg tudsz oldani.
DNS,Apache,dhcp,helix,bru,scalix,stb... szolgáltatásokat nyújt alapból install után és graf felületen lehet setupolni, egész jól a xandros management console-al :)
Szóval Xandros-t én is csak tesztnek tettem fel, de végülis tetszik.
Én Suse-ra tettem fel a sima sclaix-ot a community edition verzióját.

Hogy tud-e magyarul? Sztem még nem, de talán a 11-es verzió.. a beta már meg van belőle.



Rajongó? Itthon? :)



Igen van egy .exe file.
Amit feltettél fedorádra scalixot abban is van valahol a sok mappák valamelyikében egy .exe, fejből nem tudom hol, de majd megnézem. No azt kell a kliensen feltenni. Ezután kell a kliensen beállítani az outlookban egy új fiókot, de nem imap-al, hanem megjelenik egy új opció, amit a kis plugin csinált.
Ezután a scalix saját protokolljával csatlakozik az outlook (outlook connector) és akkor látod a közös naptárakat a címtárat, mindent, mintha exchange-hez csatiztál volna.


Üdv!

Szia!

Na igen, ezt már hallottam, talán pont tőled, mármint hogy a Xandrosban van Scalix is. De ezekről a CD-kről te hallottál/olvastál csak, vagy meg is vannak neked :think: Fizetős a dolog és megvettétek :confused:
Premium user 25 van a Community Editionban, ha jól láttam, ahhoz jár az Outlook konnektor is, így 25 premium userrel ingyenes, nem :think:

Magyarul úgy látom, hogy nem nagyon beszél, legalábbis a 11-es beta, ezzel játszom én is, jelenleg Fedora ötössel.

Aham, szóval fel kell tennem ezt az exe fájlt a kliensekre, ha akarok címjegyzékezni. Naptár megy nekem simán, e nélkül is, még a közös elfoglaltságot is összehoztam két userrel (meghívta, elfogadta, meghívottnak naptárába került, meghívónak pedig visszajelződött az elfogadás).
De LDAP nem megy simán. Persze eddigi LDAP-os próbálkozásaim után gyanús is, hogy az LDAP tree-t nem töltöttem ki (cn=....,dn=....,stb), de erre infót nem találtam, hogy hol és mit kellene kitölteni. A konnektor feltehetőleg ezt is megoldhatja. Persze nagyon nem mélyedtem még el a Microsoft Exchange-ben, lehet, hogy a konnekor telepítése után nem csak a címjegyzék, hanem egy csomó más dolog is lehetővé válik, amikre ismerettségem híján nem is vágytam még.


Idézet

Szóval a lényeg, hogy csinálhatsz bármennyi  normál postafiókot és hozzájuk is férhetsz imap-on keresztül, vagy pop3, vagy web-en ez teljesen free. De ha premium mailboxot csinálsz és outlook konnektorral csatlakozol, akkor azért kell fizetni, mert így éred el azokat a plusszokat amiket az exchange is tud.


De azt is jól tudom, ugye, hogy a Community Editionban 25 premium userig, Outlook konnektorral is ingyenes a dolog :confused: Vagy a konnektorban van valami liszenc trükk :think:

Na, hát előre is köszi, hétvégén nem nagyon leszek, hétfőn folyt.köv.

PS. Még a levelek tárolását is nyomozom, van olyan gondolatom, hogy az is a PostgresSQL-ben tárolódik, nem tudom mit bír, de nekem majd' két giga a mostani IMAP mailboxom, majd' 20 ezer beérkezett, kb. 12 ezer elküldött levéllel. Ilyesmit jobb szeretnék fájl szinten tartani, semmint adatbázisban, ekkora méretekre már szerintem nem az igazi.
Illetve fájó része a sendmail is, kb. öt éve erről álltam át ezer ok miatt Postfixre, mely több helyen is nagyon klasszul működik, eléggé ki is ismertem, könnyen konfigurálható is, ha esetleg éles üzembe kerülne a Scalix, jobban örülnék, ha Postfix-szel menne...
Adjon az Isten, szebb jövőt!

#18 Felhasználó inaktív   Kyren 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 23
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 26. 14:57

Megnéztem az idevágó oldalt, és a köv, látszólag 1xű kérdés merült fel.

  - A letöltéskor platformot kell választani,és ezek között a Slacware nem szerepelt (mint ahogy több más se,pl Fedora 2.3 vagy Debian)  Ettől függetlenül azért fel lehet dózerolni valamelyik a listában szereplő platforméval avagy forrásból foditás esete forog fent?

-  Azt nem vettem le világosan, hogy ez most teljes körű mail-szolgáltatás, vagy kell alá sendmail/postfix ? (Olvasom a doksit mindjárt, csak kicsit lassan megy,és nem mindig vagyok biztos hogy jól fordítok)

- Akinél már esetleg működik: A viruskeresés és spamszűrés az beépített modulból megy, vagy kell alá virusbaster, spamassassin?

Köszi
Idézet
Ne akard megjavitani azt,ami nem romlott el !

#19 Felhasználó inaktív   Mono 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.750
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 27. 09:46

Idézet: Kyren - Dátum: 2006. nov. 26., vasárnap - 14:57

Megnéztem az idevágó oldalt, és a köv, látszólag 1xű kérdés merült fel.

  - A letöltéskor platformot kell választani,és ezek között a Slacware nem szerepelt (mint ahogy több más se,pl Fedora 2.3 vagy Debian)  Ettől függetlenül azért fel lehet dózerolni valamelyik a listában szereplő platforméval avagy forrásból foditás esete forog fent?


Így van, én tettem alá, egyelőre próbaként, egy Fedora 5-öst. Debianhoz is van, de "nem támogatott" flag van mellette, szerintem összehozható.

Idézet


-  Azt nem vettem le világosan, hogy ez most teljes körű mail-szolgáltatás, vagy kell alá sendmail/postfix ? (Olvasom a doksit mindjárt, csak kicsit lassan megy,és nem mindig vagyok biztos hogy jól fordítok)


Teljes körű mail, sendmail-t használ alapból, arról nincs információm, hogy esetleg más MTA-val összehozható-e a dolog.

Idézet

- Akinél már esetleg működik: A viruskeresés és spamszűrés az beépített modulból megy, vagy kell alá virusbaster, spamassassin?


Nálam teszt környezetben működik*, egyelőre sem vírus, sem smap szűrési funkciókkal nem találkoztam, de ez betudható annak, hogy péntek délután indult meg és hétvégén abszolút nem tudtam még vele foglalkozni.


*Ha aktuális még a dolog, maholnap még mindenképpen elérhető a teszt környezetem, egy privi váltás után esetleg meg tudod te is tekinteni online a működését.
Adjon az Isten, szebb jövőt!

#20 Felhasználó inaktív   Mono 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.750
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 27. 09:48

szerk.: sorry, kétszer ment el....

Szerkesztette: Mono 2006. 11. 27. 09:48 -kor

Adjon az Isten, szebb jövőt!

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó