HWSW Informatikai Kerekasztal: Rágógumis képek, Donald - Fix und Foxi - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Rágógumis képek, Donald - Fix und Foxi A 70-es évek elején sokan gyűjtöttük! Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   rudolfbeer 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 70
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 28. 23:13

Sziasztok!
Aki a 70-es 80-as években volt gyerek, ki ne emlékezne ezekre a klassz rágógumis képekre amiket a Donald és Fix und Foxi rágókban találtunk. Annak idején úton útfélen minden gyerek ezt gyűjtötte.
Én a mai napig gyűjtöm ezeket a képeket és azért indítottam ezt a témát mert remélem, hogy sokan írtok majd ez ügyben.  :rolleyes: Aki csak nosztalgiázni akar vagy akinek szintén van még ilyen otthon remélem idetalál majd és hozzászól a témához. Aki csak szimpla érdeklődő, talán az is érdekesnek fogja találni ezeket a képeket.  ;) Megpróbálok minél több képet feltenni erre az oldalra.
Van egy weblapom is ahol megnézhetitek a gyűjteményemet.
www.mldonald.fw.hu
Ha valakinek szintén van még ilyesmi, írjon bátran.
Jó lenne minél több képet összeszedni, mert sajnos nincs katalógus ezekről a képekről.  :reklamacio:

Csatolt fájl:


A konklúzió akkor keletkezik, ha már lusták vagyunk tovább gondolkodni!

#2 Felhasználó inaktív   rudolfbeer 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 70
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 28. 23:21

Íme még néhány kép!

Csatolt fájl:


Szerkesztette: rudolfbeer 2006. 11. 28. 23:21 -kor

A konklúzió akkor keletkezik, ha már lusták vagyunk tovább gondolkodni!

#3 Felhasználó inaktív   rudolfbeer 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 70
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 28. 23:24

Ez is egy régi kedvencem volt!  :D

Csatolt fájl:


A konklúzió akkor keletkezik, ha már lusták vagyunk tovább gondolkodni!

#4 Felhasználó inaktív   des 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.619
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 28. 23:25

nekem turbo ragos kepeim voltak. nagyon sok.. kb 200-300 db. aztan elvesztek. meg akkoriban volt ilyen lutra album (vagy lutri? :think: ) volt abbol is egy de nem fejeztem be. ilyen kis tasakokban lehetett venni hozza a beragasztani valot es volt benne vagy 6 db...cserelgettuk mint allat azokat amikbol mar tobb volt nekunk... :)

http://dixi.blogter.hu/?post_id=55765  :cool:

Szerkesztette: des 2006. 11. 28. 23:27 -kor

A gépemről küldve billentyűzettel | Egy bringás blogja: http://deviantrider.co.nf

#5 Felhasználó inaktív   rudolfbeer 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 70
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 28. 23:32

Néhány Fix und Foxi

Csatolt fájl:


A konklúzió akkor keletkezik, ha már lusták vagyunk tovább gondolkodni!

#6 Felhasználó inaktív   rudolfbeer 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 70
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 28. 23:34

Idézet: des - Dátum: 2006. nov. 28., kedd - 23:25

nekem turbo ragos kepeim voltak. nagyon sok.. kb 200-300 db. aztan elvesztek. meg akkoriban volt ilyen lutra album (vagy lutri? :think: ) volt abbol is egy de nem fejeztem be. ilyen kis tasakokban lehetett venni hozza a beragasztani valot es volt benne vagy 6 db...cserelgettuk mint allat azokat amikbol mar tobb volt nekunk... :)

http://dixi.blogter.hu/?post_id=55765  :cool:

Hú, abból nekem is volt rengeteg. Még a régi Jugoszláviából hoztuk ezerszámra. A számok alapján lehetett gyűjteni őket.  :cool:  Régi szép emlékek........
A konklúzió akkor keletkezik, ha már lusták vagyunk tovább gondolkodni!

#7 Felhasználó inaktív   rudolfbeer 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 70
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 28. 23:37

Egyébként még sokféle rágósképet gyűjtöttem. Pl. volt egy ritka Tarzan rágógumi. Emlékszik még erre valaki? Olaszul volt rajta néhány szövegbuborék. Ezek már sajnos nincsenek meg. :confused:

Csatolt fájl:


A konklúzió akkor keletkezik, ha már lusták vagyunk tovább gondolkodni!

#8 Felhasználó inaktív   des 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.619
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 28. 23:39

nah talaltam egy masik oldalt ahol azok a kepek vannak fent amik kb nekem is voltak.. nem az az orosz verzio amit fentebb linkeltem. hanem ez a torok bejgir gucus.. azami surat :D

http://turbo2.atw.hu/

donaldos ragot en is "ettem" halomra akkoriban, de azt nem nagyon gyujtottem. :)
A gépemről küldve billentyűzettel | Egy bringás blogja: http://deviantrider.co.nf

#9 Felhasználó inaktív   rudolfbeer 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 70
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 28. 23:44

Na igen. A török szövegeken mindig jókat röhögtünk. Tök hülyén hangzik  :D
A Donald rágónak meg különösen jó íze volt. Még mindig összefut a nyál a számban, ha rágondolok!  :lollypop:

Csatolt fájl:


A konklúzió akkor keletkezik, ha már lusták vagyunk tovább gondolkodni!

#10 Felhasználó inaktív   rudolfbeer 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 70
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 28. 23:46

Idézet: des - Dátum: 2006. nov. 28., kedd - 23:39

nah talaltam egy masik oldalt ahol azok a kepek vannak fent amik kb nekem is voltak.. nem az az orosz verzio amit fentebb linkeltem. hanem ez a torok bejgir gucus.. azami surat :D

http://turbo2.atw.hu/

donaldos ragot en is "ettem" halomra akkoriban, de azt nem nagyon gyujtottem. :)

Megnéztem a Turbós oldalt amit találtál. Tuti jó! :up:
A konklúzió akkor keletkezik, ha már lusták vagyunk tovább gondolkodni!

#11 Felhasználó inaktív   nyunyu 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 29. 01:26

Asterix matricak nincsenek?

Mar nem emlekszem a nevere (Knoppers?) napolyiban volt...

#12 Guest_tsibe._*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2006. 11. 29. 13:26

Én is gyűjtöttem régen a rágópapírokat! :) Naaagyon sok volt... de az összes akkori gyűjteményemmel együtt eltűnt minden. Azóta vén fejjel megint elkezdtem gyűjteni. Majd rakok fel képeket.
Én a Lutra-album korszakban Garfield-matricákat gyűjtöttem, és egyiket sem ragasztottam be albumba, mert ahhoz túlságosan sajnáltam őket. Sajnos az a sorozat sem teljes, de sok van. És persze sokmindenből vannak dupla-, illetve tripla-példányok, így csereberélésben szívesen bennevagyok, ha valamelyikőtök is még.
Vannak régi csokipapírjaim is :)
Azon kívül volt egy szintén gyűjtésre alkalmas játék, csak az nem a 70-es 80-as években, hanem már jóval később, kb. 10 éve. Ez pedig az úgynevezett Balaton-mini csomagolásában volt elrejtve, csomagonként 2 db Tom és Jerry-s oktaéder-korong. Sokféle volt ebből is, és album is volt hozzá.  Sajnos ez nem is ment sokáig, néhány hónapig mindössze, aztán a Balaton-minivel együtt eltűnt örökre a polcokról :( Ebből is van sok duplapéldányom, ha valakinek még van ilyesmije, és érdekelné a cserélgetés.

Szóval, előveszem a gyűjteményes dobozt, és rakok fel majd képeket.

Jó ez a topic, tetszik, Rudolf oldalát is megnézem mindjárt :)


Jaj! Bocs, egy off idetűzést engedjetek meg. Ha van köztetek olyan, akinek van olyan csokipapírja, amit csak régen gyártottak, azt hiszem Szerencs márkájú, és Magyarország különféle várait ábrázolták rajta, és egész kicsi csoki volt, tehát ha valakinek vannak ilyen papírjai, akkor tegyen már fel róla legalább egy pár képet, hogy legalább kép formájában hadd lássam újra viszont. Szigetvári vár rémlik nagyon erősen, de tényleg sok vár jelent meg csokin. Emlékszik még rá valaki?

Szerkesztette: tsibe. 2006. 11. 29. 13:32 -kor


#13 Felhasználó inaktív   rudolfbeer 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 70
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 29. 14:34

Szia Tsibe!
Én bizony emlékszem arra a csokira, amit keresel. Sajnos a papírjai már nincsenek meg, de a csoki írtó finom volt. nyam-nyam.....
Persze azt is gyűjtöttem srác koromban.( miért pont azt ne?) :)
A rágókép cserében benne vagyok, bár engem elsősorban a Donald és Fix und Foxi érdekel.  Várom a képeket, én is teszek még fel jópárat.
Üdv
A konklúzió akkor keletkezik, ha már lusták vagyunk tovább gondolkodni!

#14 Guest_tsibe._*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2006. 12. 02. 21:08

Idézet: rudolfbeer - Dátum: 2006. nov. 29., szerda - 14:34

Szia Tsibe!
Én bizony emlékszem arra a csokira, amit keresel. Sajnos a papírjai már nincsenek meg, de a csoki írtó finom volt. nyam-nyam.....
Persze azt is gyűjtöttem srác koromban.( miért pont azt ne?) :)
A rágókép cserében benne vagyok, bár engem elsősorban a Donald és Fix und Foxi érdekel.  Várom a képeket, én is teszek még fel jópárat.
Üdv

Szia!

Kicsit megkésve, de itt vagyok, ahogy ígértem. Ezen a fórumon csak ketten gyűjtjük az ilyesmit, így ha tudsz más helyet, ahol több gyűjtő van, és akár a cserélgetés is megy, akkor szólj, légyszi.
Pár képet csináltam, ám ez közel sem az összes. Donaldosokból sokféle van, nem volt türelmem egyesével lefotózni, mert hátha nem is érdekel (merthogy ezek újabbak, mint a tieid), ezért csak mintafelvétel készült, de ha úgy szeretnéd, csinálok mindről, amim csak van (tehát ez nem az összes) külön-külön, bár közelre fotózni élesen nem tudok, de ezt majd fogod is a képeken tapasztalni. A lényeg kivehető azért. Feltöltöttem, de nem szúrom ide, mert lehet, hogy nagy a mérete, így csak linkelem:

Egy kis darab kiragadott Donaldos fénykép-csokor:
http://tsibe.uw.hu/donaldlatkep.jpg

Egy ritka, nagy-nagy külső csomagolás:
http://tsibe.uw.hu/d...ocsomagolas.jpg

Tehát még egyszer mondom, ezen kívül sok van, sokból van több darab, mindet lefényképezem, ha érdekel.

Vannak nem Donaldosok is, ezeket is lefotóztam azért, érdekességképpen.

Ennek a nevét nem tudom, állatképek voltak a papírokon, és jellegzetességük az volt, hogy az egy egész kép annyira ritka volt, hogy kb. 15 darabból egy volt ép, egész, a többi ilyen darabolt, mint ezeken a képeken látszik:
http://tsibe.uw.hu/d...trajzocskas.jpg

Cunga Lunga - csokor. Ebből csak pár darab van, de van közte duplapéldányos, ha szeretnél valamelyikből. Ez sem az összes, csak néhány:
http://tsibe.uw.hu/c...lungalatkep.jpg

A kedvencem, Tom és Jerry. Ezekből sajnos csak külső csomagolást sikerült a gyűjteményem elvesztése után szereznem:
http://tsibe.uw.hu/tomesjerry.jpg

Ezt végképp nem ismerem, a felirat talán török, de abban sem vagyok biztos:
http://tsibe.uw.hu/nozi.jpg
Bocs, ez sokadszori próba, nem tudok éles képet csinálni közelről. Ebből csak ez az egy darabom van, így ha kell, Neked adom.

Ezeken kívül Turbo rágós képeim is vannak, azokból nem készítettem most felvételt. Az egyéb gyűjteményekről pedig azért nem raktam fel képet, mert rajtam kívül úgysem érdekel senkit sem.

Ha szeretnél Donaldos képeket egyesével mindről, akkor szólj légyszi. Úgy tűnik, ugyanazok, mint amik a honlapodon vannak, csak nincs fölöttük ilyen ML-es rajzos sáv. Ha ráérek, átnézem, hogy van-e köztük olyan is, ami Neked nincs meg.

#15 Felhasználó inaktív   Klown 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.600
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 03. 10:46

Idézet: nyunyu - Dátum: 2006. nov. 29., szerda - 1:26

Asterix matricak nincsenek?

Mar nem emlekszem a nevere (Knoppers?) napolyiban volt...

Üdv!

Nem a Hanutában?!  :D  Bár a fene tudja!  :think:  Már rég volt!  :Đ

Viszont még mindig megvan az autós Lutra albumom!  :p  Kicsit rongyos, mert alsóban mindig vittem magammal a suliba, hogy hátha tudok cserélgetni!  :D  Azt tudom, hogy az utolsó 2 képet marha nehezen tudtam megszerezni (Fiat Panda 4×4, Jaguar 4.0)

Kép

Na esetleg nem pályázik még valaki a Renault Clio-ra?!  :D  Szvsz az album többet érhet, mint az autó!

Üdv: Klown

Szerkesztette: Klown 2006. 12. 03. 10:49 -kor

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

#16 Felhasználó inaktív   rudolfbeer 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 70
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 05. 00:43

Idézet: tsibe. - Dátum: 2006. dec. 2., szombat - 21:08

Szia!

Kicsit megkésve, de itt vagyok, ahogy ígértem. Ezen a fórumon csak ketten gyűjtjük az ilyesmit, így ha tudsz más helyet, ahol több gyűjtő van, és akár a cserélgetés is megy, akkor szólj, légyszi.
Pár képet csináltam, ám ez közel sem az összes. Donaldosokból sokféle van, nem volt türelmem egyesével lefotózni, mert hátha nem is érdekel (merthogy ezek újabbak, mint a tieid), ezért csak mintafelvétel készült, de ha úgy szeretnéd, csinálok mindről, amim csak van (tehát ez nem az összes) külön-külön, bár közelre fotózni élesen nem tudok, de ezt majd fogod is a képeken tapasztalni. A lényeg kivehető azért. Feltöltöttem, de nem szúrom ide, mert lehet, hogy nagy a mérete, így csak linkelem:

Egy kis darab kiragadott Donaldos fénykép-csokor:
http://tsibe.uw.hu/donaldlatkep.jpg

Egy ritka, nagy-nagy külső csomagolás:
http://tsibe.uw.hu/d...ocsomagolas.jpg

Tehát még egyszer mondom, ezen kívül sok van, sokból van több darab, mindet lefényképezem, ha érdekel.

Vannak nem Donaldosok is, ezeket is lefotóztam azért, érdekességképpen.

Ennek a nevét nem tudom, állatképek voltak a papírokon, és jellegzetességük az volt, hogy az egy egész kép annyira ritka volt, hogy kb. 15 darabból egy volt ép, egész, a többi ilyen darabolt, mint ezeken a képeken látszik:
http://tsibe.uw.hu/d...trajzocskas.jpg

Cunga Lunga - csokor. Ebből csak pár darab van, de van közte duplapéldányos, ha szeretnél valamelyikből. Ez sem az összes, csak néhány:
http://tsibe.uw.hu/c...lungalatkep.jpg

A kedvencem, Tom és Jerry. Ezekből sajnos csak külső csomagolást sikerült a gyűjteményem elvesztése után szereznem:
http://tsibe.uw.hu/tomesjerry.jpg

Ezt végképp nem ismerem, a felirat talán török, de abban sem vagyok biztos:
http://tsibe.uw.hu/nozi.jpg
Bocs, ez sokadszori próba, nem tudok éles képet csinálni közelről. Ebből csak ez az egy darabom van, így ha kell, Neked adom.

Ezeken kívül Turbo rágós képeim is vannak, azokból nem készítettem most felvételt. Az egyéb gyűjteményekről pedig azért nem raktam fel képet, mert rajtam kívül úgysem érdekel senkit sem.

Ha szeretnél Donaldos képeket egyesével mindről, akkor szólj légyszi. Úgy tűnik, ugyanazok, mint amik a honlapodon vannak, csak nincs fölöttük ilyen ML-es rajzos sáv. Ha ráérek, átnézem, hogy van-e köztük olyan is, ami Neked nincs meg.

Szia!

Azért én bízom benne, hogy nem csak ketten vagyunk itt gyűjtők, és azt is remélem, hogy más gyűjtők is megtalálják ezt az oldalt és hozzászólnak a témához.
Ismerek néhány külföldi linket, ahol számos igazán nagy gyűjtő található.
Sajnos ez egyik sem magyar oldal. Főleg Ukrajnából és Oroszországból vannak és borzasztó lassú az oldaluk.
Köszi a képeket, ezek tényleg újabbak mint amiket én gyűjtök.
Amit végképp nem ismersz, azt úgy hívták anno, hogy : TIPI-TIP rágók. Furcsa nagy orráról volt híres.
Ha találsz esetleg olyat amit a honlapomon is látsz, azt szívesen venném, a többit meg csak elcserélném, vagy eladnám. Úgyhogy inkább maradjon nálad és köszi a lehetőséget, rendes tőled, hogy felajánlottad. Nemsokára rakok fel néhány képet másféle rágós képekről is.
Pl. volt Western történeteket bemutató rágóskép és ez ráadásul sorozat is volt. Meg volt számozva a hátulja mindnek. Vagy pl. Bazooka Joe ismerős? Ez talán még mindig kapható az USÁ-ban.
Szóval töltsünk fel minél több képet, hátha kedvet csinálunk néhány érdeklődőnek.

Csatolt fájl:


A konklúzió akkor keletkezik, ha már lusták vagyunk tovább gondolkodni!

#17 Felhasználó inaktív   rudolfbeer 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 70
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 05. 00:47

;)

Csatolt fájl:


Szerkesztette: rudolfbeer 2006. 12. 05. 00:48 -kor

A konklúzió akkor keletkezik, ha már lusták vagyunk tovább gondolkodni!

#18 Felhasználó inaktív   rudolfbeer 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 70
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 24. 00:29

Boldog Karácsonyt Mindenkenek!

Csatolt fájl:


A konklúzió akkor keletkezik, ha már lusták vagyunk tovább gondolkodni!

#19 Felhasználó inaktív   Arabella94 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 10. 20:25

Idézet: rudolfbeer - Dátum: 2006. nov. 28., kedd - 23:13

Sziasztok!
Aki a 70-es 80-as években volt gyerek, ki ne emlékezne ezekre a klassz rágógumis képekre amiket a Donald és Fix und Foxi rágókban találtunk. Annak idején úton útfélen minden gyerek ezt gyűjtötte.
Én a mai napig gyűjtöm ezeket a képeket és azért indítottam ezt a témát mert remélem, hogy sokan írtok majd ez ügyben.  :rolleyes: Aki csak nosztalgiázni akar vagy akinek szintén van még ilyen otthon remélem idetalál majd és hozzászól a témához. Aki csak szimpla érdeklődő, talán az is érdekesnek fogja találni ezeket a képeket.  ;) Megpróbálok minél több képet feltenni erre az oldalra.
Van egy weblapom is ahol megnézhetitek a gyűjteményemet.
www.mldonald.fw.hu
Ha valakinek szintén van még ilyesmi, írjon bátran.
Jó lenne minél több képet összeszedni, mert sajnos nincs katalógus ezekről a képekről.  :reklamacio:

hello !
Én is gyüjtöttem azokat amiket te , van is sok , de én a WESTERN és indiános papírokat keresem .
OLDSATERHAND UND WINETU  és a OLD SATERHAND sorozatokból keresek pár darabot.
Ha tudsz  segíts . :respect:

#20 Felhasználó inaktív   Viceboy 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 12
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 25. 05:55

Biztos jó dolog lehet  most hogy  ilyesmitek van.Azért ez már valami.Nekem is  volt pár ilyenem anno.De  mikor egy jó pár darab megvolt a szüleim kidobták azzal a szöveggel hogy kisfiam gyűjtsél inkább Matchbox-okat.

Hát mostanában nem gyűjtök Matchboxokat helyettük informatikai könyveket gyűjtök.Kezdve a programozói könyvektől a könnyedebb és vidámabb nagy emberek az informatikában életrajzain át.
..::Lurvig::..

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó