HWSW Informatikai Kerekasztal: Szakítás után mitévők legyünk? VI. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (284 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Szakítás után mitévők legyünk? VI. avagy párkapcsolati topik Értékeld a témát: ***** 1 szavazás

#1711 Felhasználó inaktív   bálesz 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.595
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 02. 12:16

Idézet: Carmaged - Dátum: 2008. okt. 2., csütörtök - 11:01

Minden személyes felhang nélkül mondom, hogy akár tanulságos is lehet a történet - általánosan. (Ne vegyél semmit magadra az alábbiakból.)

Sztori összefoglalva:
  • A és B összejön
  • A élvezi, B élvezi
  • Eltelik n hónap, A még mindig élvezi, B-nek pár dolog kezd szemet szúrni
  • A nem tudja, hogy "baj van", mert sosincs átbeszélve rendesen semmi - a 3 mondatban megemlítjük meg néha veszekedünk rajta kicsit nem ez a kategória (az a világon a legnagyobb marhaság, hogy meg kell érezni, hogy mi baja a másiknak; annyit kell tudni megérezni, hogy valami van)
  • B szépen-lassan kizárja A-t az életéből magában, de kifelé ebből semmit sem mutat - fájdalom okozása felsőfokon, lásd kettővel lejjebb
  • B elhatározza magát hosszas vívódás után, hogy A-nak tálalja a dolgot
  • A megkapja a nyakába több hónap hasfájását, nem tud vele hirtelen mit kezdeni és teljesen jogosan teszi fel a kérdést, hogy "miért nem érdemeltem azt meg, hogy tudjak róla, ha baj van köztünk??"

Én szóról szóra ugyanezt kaptam a nyakamba múlt héten, csak épp nem pár hónap, hanem 3 és fél év után :( Azóta sem tudom, hogy fiú vagyok-e, vagy lány :(
"Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó..."
"Ez egy álomszép vasúti hid, ami biztosan ott lesz"
"Szabadságot Svájcnak!!!"
Konfig

#1712 Felhasználó inaktív   Harlequin 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.976
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 02. 12:24

Idézet: 2-More - Dátum: 2008. okt. 2., csütörtök - 12:56

Aki meg egyik se, az meg gyogyóba való a jelenlegi felállás szerint....
Szar ez mindenképp, alapvető bajok vannak itt már genetikai szinten is, meg a benevelt, felszedett dolgokkal kapcsolatban is. Sok ember akkor se tesz egy szalmaszálat se keresztbe annak érdekében, hogy valami történjen, mert csinálja a másik. Aha....találja ki, szivja ki az ujjából, vagy akárhonnan. Olyan elemi dolgokat nem tudnak az emberek megbeszélni egymásal, hogy az hihetetlen, miközben meg szarrá éltetünk olyan intézményeket, amik felett szemlátomást eljárt az idő, vagy súlyosan túlértékelünk olyan dolgokat, amik egyszerüen csak állati örökségeink.

Bábel...
"Megmondtam pisztráng és világosan."
www.radioQ.hu

#1713 Felhasználó inaktív   2-More 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.294
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 02. 13:11

Idézet: Harlequin - Dátum: 2008. okt. 2., csütörtök - 13:24

Bábel...

Ádám hivta igy a juniort, amikor szemétül be volt rúgva az tudálékos almabortól? :D

#1714 Felhasználó inaktív   Coppermine 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.166
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 02. 18:08

Idézet: Carmaged - Dátum: 2008. okt. 2., csütörtök - 11:01

Minden személyes felhang nélkül mondom, hogy akár tanulságos is lehet a történet - általánosan. (Ne vegyél semmit magadra az alábbiakból.)

pont ilyenek elkerülése végett deklaráltuk a párommal már az elején, hogy bármi böki a másik csőrét (büdös zokni, másnapos szájszag, vécémellé hugyozás, stb), azt akkor tessék elmondani, oda a másik arcába. nem 'majd 1 hét múlva' , nem majd holnap, ASAP.

-C0pp3rM!n3-

#1715 Felhasználó inaktív   Carmaged 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.787
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 02. 22:15

Idézet: Coppermine - Dátum: 2008. okt. 2., csütörtök - 19:08

pont ilyenek elkerülése végett deklaráltuk a párommal már az elején, hogy bármi böki a másik csőrét (büdös zokni, másnapos szájszag, vécémellé hugyozás, stb), azt akkor tessék elmondani, oda a másik arcába. nem 'majd 1 hét múlva' , nem majd holnap, ASAP.

-C0pp3rM!n3-

Dettó. Sajnos meg kell találni ehhez a megfelelő másik felet is; van, akivel ezt egyszerűen nem lehet megcsinálni.

#1716 Felhasználó inaktív   MarKinG 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.182
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 02. 22:44

Idézet: Carmaged - Dátum: 2008. okt. 2., csütörtök - 23:15

Dettó. Sajnos meg kell találni ehhez a megfelelő másik felet is; van, akivel ezt egyszerűen nem lehet megcsinálni.

Csak sajnos hiába próbálja az ember ezeket lefektetni, mint alapokat, nem mindig működik is.
A man must accept his fate or be destroyed by it.

#1717 Felhasználó inaktív   Coppermine 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.166
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 03. 10:52

igaz, nem mindenkinél működik, de ha már az elején kiderül, hogy ez nem lesz kóser, akkor ott már a velejétől romlott a kapcsolat... és csak idők kérdése, hogy a rohadó gyökértől mikor dől ki az egész fa... csak akkor az nagyot fog csattanni ...

-C0pp3rM!n3-

#1718 Felhasználó inaktív   Kraken 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 910
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 04. 16:42

Egoka:

Szerintem fogalmilag egymást kizáró kategóriák a fel/le és az egyenlőség...talán helyesebb lenne a "(nagyra)becsülöm/tisztelem/értékelem benne stb. stb." fogalmakkal operálni, semmint a felnézés-lenézéssel, utóbbiba szerintem nagyon bele van kódolva a hierarchia, de értem, mire gondolsz.
Sajnos nem ez a fő probléma, csak pörögtem egy kicsit körülötte, hanem az általatok is hivatkozott tényezők egyszerre alakítják ki ezt a csodálatos környezetet. 

Félre ne értsd, nem vagyok nőgyülölő, sőt. Talán pont ezért zavar annyira, hogy nincs (és úgy látszik, egyre kevésbé lehetséges a fentiek miatt) megértés és egészséges kommunikáció a két oldal között.

És hiányzik a nymphetamine :).
We're the regulators that deregulate///We're the animators that de-animate///We're the propagators of all genocide///Burning through the world's resources///Then we turn and hide

#1719 Felhasználó inaktív   anyaanya 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 15.395
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 04. 17:13

Idézet: Kraken - Dátum: 2008. okt. 4., szombat - 17:42

Egoka:

Szerintem fogalmilag egymást kizáró kategóriák a fel/le és az egyenlőség...talán helyesebb lenne a "(nagyra)becsülöm/tisztelem/értékelem benne stb. stb." fogalmakkal operálni, semmint a felnézés-lenézéssel, utóbbiba szerintem nagyon bele van kódolva a hierarchia, de értem, mire gondolsz.
Sajnos nem ez a fő probléma, csak pörögtem egy kicsit körülötte, hanem az általatok is hivatkozott tényezők egyszerre alakítják ki ezt a csodálatos környezetet. 

Félre ne értsd, nem vagyok nőgyülölő, sőt. Talán pont ezért zavar annyira, hogy nincs (és úgy látszik, egyre kevésbé lehetséges a fentiek miatt) megértés és egészséges kommunikáció a két oldal között.

És hiányzik a nymphetamine :).

ez így van.
de ez nem a magyar helyesírás szabályai topic, mindenki tudja ki mire gondol, mint ahogy mikor te azt írod, hogy pörögtél körülötte, azt sem képzelte el senki (bár rendkívüli fantáziával rendelkezem), hogy a számítógép körül szaladgálsz.
én sok mindenben felnézek a páromra, de egyáltalán nem érzem magam alárendeltnek. persze kifejezhetném úgy is magam, hogy tisztelem, de talán inkább mégis azt mondanám, sok mindenért büszke vagyok rá, és megbecsülöm.
lehet, hogy ez az én szegénységi bizonyítványom, de ha a páromra nézek, valahogy nem esne ki a számon, hogy tisztelem, szerintem ez a szó egy szerelmi/pár kapcsolatban nem megfelelő. ha a páromat megkérdezném mit érez irántam, és azt mondaná, hogy tisztel, hát..... :think:  nem ugranék ki a bőrömből. hja, és most megkérdeztem őt is. ő sem :confused:

Szerkesztette: anyaanya 2008. 10. 04. 17:19 -kor

"Minden lány királylány, és a lányok cukorból meg virágból vannak." Zsul

#1720 Felhasználó inaktív   EGOKA 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.937
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 04. 17:33

Ez a "tisztelem a páromat" nekem kicsit archaikusnak hat. Mintha a 19. századi előre eltervezett házasságokban (vagy még előtte) mondaná ezt vki. Szerelemről vagy szeretetről szó sincs, csak "tiszteli a párját". Hát köszönöm. De a többi is kicsit olyan távolságtartónak tűnik, bár könnyebben elfogadnám.

Mind1, ez tényleg nem ide tartozik.

Viszont az igen, h számomra tényleg fontos, h a párom művelt legyen. És ne csak úgy mondják rá. Legyen róla papírja is. (Ez azért az élet más területein is előnyt jelent.) És mondjuk az a papír ne olyan legyen, mint a Mucsaröcsöge-alsói Kommunikációs Főiskola diplomája. Sajnálom, de nehezen tudom elképzelni, h egy életen át találjak közös témát egy max 12 osztályt végzett emberrel.

Na ezért fontos a "felnézés".
<b>If you can't be famous, be infamous</b>
<a href='http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/' target='_blank'>Megmentésre érdemes helyek</a>

#1721 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 04. 17:43

Idézet: EGOKA - Dátum: 2008. okt. 4., szombat - 18:33

Viszont az igen, h számomra tényleg fontos, h a párom művelt legyen. És ne csak úgy mondják rá. Legyen róla papírja is. (Ez azért az élet más területein is előnyt jelent.) És mondjuk az a papír ne olyan legyen, mint a Mucsaröcsöge-alsói Kommunikációs Főiskola diplomája. Sajnálom, de nehezen tudom elképzelni, h egy életen át találjak közös témát egy max 12 osztályt végzett emberrel.

nem gondoolhatod komolyan, hogy a papíron múlik... max papírral talán egy kicsit nagyobb esélyed van arra, hogy x idő után is találsz vele közös témát.
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#1722 Felhasználó inaktív   Rstudi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 15.664
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 04. 17:49

Idézet: EGOKA - Dátum: 2008. okt. 4., szombat - 18:33

Viszont az igen, h számomra tényleg fontos, h a párom művelt legyen. És ne csak úgy mondják rá. Legyen róla papírja is. (Ez azért az élet más területein is előnyt jelent.) És mondjuk az a papír ne olyan legyen, mint a Mucsaröcsöge-alsói Kommunikációs Főiskola diplomája. Sajnálom, de nehezen tudom elképzelni, h egy életen át találjak közös témát egy max 12 osztályt végzett emberrel.

:omg:

1. Te mit csinálsz a diplomáddal? :think:

2. Ha hiszed, ha nem, elég sok "max 12 osztályt" végzett ismerősöm van, aki kellően művelt, és sokkal szélesebb körüen tájékozott az életben (talán épp nem az irodalom, vagy a történelem terén), mint egy átlag, kislétszámú "elit" szakon tanult, de szocializálódni elfelejtett diplomás. Ha te a papírra nézel fel, és nem veszel észre más értékeket, azzal szerintem a magad szűk látókörét bizonyítod.

#1723 Felhasználó inaktív   EGOKA 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.937
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 04. 18:02

Annyira tudtam, h ezt fogjátok mondani. Leírtam a véleményem, erre egyből nekem estek.

De most őszintén, mit fáj az nektek, h ez nekem fontos? :think: Nektek meg az fontos, h max 55 kg legyen a csaj. És? ÉN ezen mégsem akadok fenn.
<b>If you can't be famous, be infamous</b>
<a href='http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/' target='_blank'>Megmentésre érdemes helyek</a>

#1724 Felhasználó inaktív   Schwarzmueller 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.710
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 04. 18:03

Idézet: qnadam - Dátum: 2008. okt. 4., szombat - 18:43

nem gondoolhatod komolyan, hogy a papíron múlik... max papírral talán egy kicsit nagyobb esélyed van arra, hogy x idő után is találsz vele közös témát.

Ha ket ember nincs azonos hullamhosszon vagy nincs egy minimalis azonos erdeklodesi koruk, nem a diplomak szamatol fog fuggeni, hogy egyaltalan tudjanak barmirol is beszelni. :)
Régebben csak úgy futottak utánam a nők, de ma már nem lopok retikült.....

#1725 Felhasználó inaktív   Rstudi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 15.664
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 04. 18:09

Idézet: EGOKA - Dátum: 2008. okt. 4., szombat - 19:02

Annyira tudtam, h ezt fogjátok mondani. Leírtam a véleményem, erre egyből nekem estek.

De most őszintén, mit fáj az nektek, h ez nekem fontos? :think: Nektek meg az fontos, h max 55 kg legyen a csaj. És? ÉN ezen mégsem akadok fenn.

Dehogy esek neked, ha ilyen az értékrended, egészségedre. A saját életed keseríted meg vele. :)

Viszont én nem mondtam, nem is gondoltam olyat, hogy max 55 kg legyen egy csaj, és vélhetően nem is fogok. Nem érdemes számok, megszerzett papírok alapján megítélni egy EMBERt, mert könnyen vakvágányra kerülsz vele kapcsolatban.

#1726 Felhasználó inaktív   anyaanya 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 15.395
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 04. 18:12

én is pilláztam egoka kijelentésén, de valószínűleg arra gondolt, hogy a pároknak nem árt közel azonos műveltségi szinten lenni ahhoz, hogy kiegyenlített legyen a viszony.
arról meg nem tehet, hogy agyondiplomázott :rolleyes:  :Đ
"Minden lány királylány, és a lányok cukorból meg virágból vannak." Zsul

#1727 Felhasználó inaktív   Rstudi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 15.664
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 04. 18:16

Idézet: anyaanya - Dátum: 2008. okt. 4., szombat - 19:12

én is pilláztam egoka kijelentésén, de valószínűleg arra gondolt, hogy a pároknak nem árt közel azonos műveltségi szinten lenni ahhoz, hogy kiegyenlített legyen a viszony.
arról meg nem tehet, hogy agyondiplomázott :rolleyes:  :Đ

Báááhhh, hogy ez nem jutott eszembe! Szóval azért nem fogom fel, hogy mire gondol, mert papír nélkül nem nőhetek fel hozzá. Köszi, hogy felvilágosítottál! :D

Én a hasonló műveltségi szint helyett inkább a közös érdeklődési kört tartanám fontosnak, de ez a szubjektív. :)

#1728 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 04. 20:48

Idézet: EGOKA - Dátum: 2008. okt. 4., szombat - 19:02

Annyira tudtam, h ezt fogjátok mondani. Leírtam a véleményem, erre egyből nekem estek.

De most őszintén, mit fáj az nektek, h ez nekem fontos? :think: Nektek meg az fontos, h max 55 kg legyen a csaj. És? ÉN ezen mégsem akadok fenn.

én is csak leírtam a véleményemet, ez miért neked esés? :think:

nekem spec nem fáj, hogy ez neked fontos, csupán csak hülyeségnek tartom ;)
egyébként meg nekem nem fontos. te viszont fennakadsz rajta, különben nem írtad volna ide :p
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#1729 Felhasználó inaktív   Boba 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 04. 21:07

Ez a papiros moka mindig jopofa sznobsag. :D  Van ket diplomam. Ez pont eleg volt arra, hogy megtudjam mennyire tavol van az egyetemen tanitot elmelet a gyakorlattol. Innentol kezdve pedig marhara letojom, hogy valaki diplomat lobogtat elottem. Nalunk a cegnel az ilyet me'g ki is rohogik... a tudas kell, nem a papir.

Ez alapjan meg pa'rt valasztani... mondhatnam azt is, hogy aki Helikoptert olvas azzal nem vagyok szoba allni, aki pedig Gyurukurat azt azonnal felesegul veszem. :Đ
Ő lesz az adott idő alatt a legtöbb japán kutya!

#1730 Felhasználó inaktív   ikriszta 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.525
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 04. 21:17

Idézet: Boba - Dátum: 2008. okt. 4., szombat - 22:07

Ez a papiros moka mindig jopofa sznobsag. :D  Van ket diplomam. Ez pont eleg volt arra, hogy megtudjam mennyire tavol van az egyetemen tanitot elmelet a gyakorlattol. Innentol kezdve pedig marhara letojom, hogy valaki diplomat lobogtat elottem. Nalunk a cegnel az ilyet me'g ki is rohogik... a tudas kell, nem a papir.

Ez alapjan meg pa'rt valasztani... mondhatnam azt is, hogy aki Helikoptert olvas azzal nem vagyok szoba allni, aki pedig Gyurukurat azt azonnal felesegul veszem. :Đ

Viszont jó tudni, hogy aki Egóval akar randizni az vigyen magával önéletrajzot és a végzettségét igazoló papírokat.  :Đ
Az élet egy rajz radírgumi nélkül.    Ha nem lenne utolsó pillanat, akkor semmi sem készülne el.   Ne ess kétszer ugyanabba a hibába! Kövess el újakat! 
A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

Téma megosztása:


  • (284 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó