HWSW Informatikai Kerekasztal: Műholdvevő beállítása - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Műholdvevő beállítása Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   MisterY 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.979
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 13. 08:51

Kaptam egy műholdvevőt (Columbia DA, valami duál fej, 120cm-es tányér). Sajnos akitől kaptam, még azt sem tudta megmondani, biztosan jó-e minden. :(

A beltérit bekötöttem, elvileg működik, a menüje jónak tűnik, amikor pedig váltogatok analóg/digital között, kattog a relé a fejek elosztódobozában. Az antennát egy oszlopra felszereltem a kertben, nagyjából a Hotbird6/Astra irányába néz, ezt az oldalt hivtam segítségül: http://www.dishpointer.com/
Egy helyen sikerült befogni némi adásra hasonlító dolgot, de nem tól jól. Sajnos a tányér rögzítőmechanikája nem túl színvonalas, függőlegesen nagyon nehézkesen és pontatlanul tudom mozgatni.

Mit és hogyan lenne érdemes csinálnom, hogy komolyabb befektetés nelkül (szerszámok, műszerek, kiegészítők), be tudjam állítani a műholdvevőt vételre?

Persze ha tudtok ajánlani valami kifejezetten ilyen témával foglalkozó fórumot, azt is megköszönöm.

#2 Felhasználó inaktív   szaki 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.598
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 13. 09:50

Idézet: MisterY - Dátum: 2008. ápr. 13., vasárnap - 8:51

Kaptam egy műholdvevőt (Columbia DA, valami duál fej, 120cm-es tányér). Sajnos akitől kaptam, még azt sem tudta megmondani, biztosan jó-e minden. :(

A beltérit bekötöttem, elvileg működik, a menüje jónak tűnik, amikor pedig váltogatok analóg/digital között, kattog a relé a fejek elosztódobozában. Az antennát egy oszlopra felszereltem a kertben, nagyjából a Hotbird6/Astra irányába néz, ezt az oldalt hivtam segítségül: http://www.dishpointer.com/
Egy helyen sikerült befogni némi adásra hasonlító dolgot, de nem tól jól. Sajnos a tányér rögzítőmechanikája nem túl színvonalas, függőlegesen nagyon nehézkesen és pontatlanul tudom mozgatni.

Mit és hogyan lenne érdemes csinálnom, hogy komolyabb befektetés nelkül (szerszámok, műszerek, kiegészítők), be tudjam állítani a műholdvevőt vételre?

Persze ha tudtok ajánlani valami kifejezetten ilyen témával foglalkozó fórumot, azt is megköszönöm.

1. nez utana netten a leirasnak a belterinek
2. ha ez megvan megtudod mit is tud pontosan
3. ez alapjan megvan milyen muholdak johetnek szoba
4. ezutan meg kell hatarozni melyikre iranyitjuk es arra forgatjuk ez nehez lesz barmilyen eszkoz nelkul, sot lehet hogy fa vagy mas log be akkor mashova kell tenni az antennat

de ha kaptad kerdezd meg ott hogy volt belallitva es ki csinalta. Ja ezt nem tudja. Megoldas lehet hogy magat a vevot beviszed egy szervizbe es megkered oket ellenorizzetekle hogy mukodik e annyit meger.
Az informatika atok de jo hogy van.

#3 Felhasználó inaktív   MisterY 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.979
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 13. 10:20

Idézet: szaki - Dátum: 2008. ápr. 13., vasárnap - 9:50

1. nez utana netten a leirasnak a belterinek
2. ha ez megvan megtudod mit is tud pontosan
3. ez alapjan megvan milyen muholdak johetnek szoba
4. ezutan meg kell hatarozni melyikre iranyitjuk es arra forgatjuk ez nehez lesz barmilyen eszkoz nelkul, sot lehet hogy fa vagy mas log be akkor mashova kell tenni az antennat

de ha kaptad kerdezd meg ott hogy volt belallitva es ki csinalta. Ja ezt nem tudja. Megoldas lehet hogy magat a vevot beviszed egy szervizbe es megkered oket ellenorizzetekle hogy mukodik e annyit meger.

Leírást a beltérihez még nem találtam, de az rövid infók alapján elvileg egész okos: LINK

Sajnos akitől kaptam, tényleg nem sokat ért hozzá (értsd: semmit, csak a távirányító minimálfunkcióit tanulta meg)

A tányér nagyjából jó irányba áll, tehát egy műholdiránytű aligha segítene, nem lenne elég pontos.

Gyanítom a beltérinek nem lehet semmi baja, a gond inkább azzal lehet, hogy nem tudom elég pontosan belőni a tányért.

#4 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2008. 04. 13. 10:46

Idézet: MisterY - Dátum: 2008. ápr. 13., vasárnap - 11:20

Gyanítom a beltérinek nem lehet semmi baja, a gond inkább azzal lehet, hogy nem tudom elég pontosan belőni a tányért.

Jóreggelt itt is :-)

Ennél minden fok számít, aki használta, az ha meg bírja mondani milyen adókat nézett, abból ki lehet deríteni a műholdat. Én úgy csináltam, hogy utcában megnéztem merre néz a többi antenna, beltérit kapcsolgattam, mikor jött valami zavaros adás, akkor kell kézzel beállítain az antennát. Néha elég gyorsan sikerül, de itt 1 fok eltérés esetén már lehet képed sem lesz, szóval kb. majdnem olyan pontossággal kell tekergetni az egészet, mint ha műtenél.
Make love not Wor.

#5 Felhasználó inaktív   MisterY 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.979
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 04. 13. 14:48

Idézet: Jahno - Dátum: 2008. ápr. 13., vasárnap - 10:46

Jóreggelt itt is :-)

Ennél minden fok számít, aki használta, az ha meg bírja mondani milyen adókat nézett, abból ki lehet deríteni a műholdat. Én úgy csináltam, hogy utcában megnéztem merre néz a többi antenna, beltérit kapcsolgattam, mikor jött valami zavaros adás, akkor kell kézzel beállítain az antennát. Néha elég gyorsan sikerül, de itt 1 fok eltérés esetén már lehet képed sem lesz, szóval kb. majdnem olyan pontossággal kell tekergetni az egészet, mint ha műtenél.

No erre már én is rájöttem.
A szívás azzal van, hogy a tányér dőlésszögét nem sikerült kikalkulálnom csak nagyjából, így meg csak nagyjából volt kép. :-)

#6 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2008. 04. 13. 15:10

Idézet: MisterY - Dátum: 2008. ápr. 13., vasárnap - 15:48

No erre már én is rájöttem.
A szívás azzal van, hogy a tányér dőlésszögét nem sikerült kikalkulálnom csak nagyjából, így meg csak nagyjából volt kép. :-)

Nagyjából az jó, képet betekered vízszintesen, aztán mozdítasz a dölésszögön, egészen a legjobb képig. Aztán megint vízszintes, csavar meghúz, működik. Én odahaza feltoltam erkélykorlátra vagy 15 évvel ezelőtt egyet, teljesen jó kép volt, meg fa is előtte, de "csak kipróbálom aztán majd lesz valami". Pár hónapja szedték le :-)
Make love not Wor.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó