HWSW Informatikai Kerekasztal: A HP Pavilion sorozat - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

A HP Pavilion sorozat A HP otthoni noteszei

#1 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2008. 07. 29. 11:48

Idézet

A HP a hazai piacon most még csak üzleti modellekkel van jelen, ilyen gépekkel próbálja meg kiszolgálni a fogyasztói igényeket is. A nyár végén azonban a hazai boltokba is megérkeznek a kimondottan végfelhasználóknak szánt Pavilion konfigurációk.


Exkluzív: kipróbáltuk a HP csúcskategóriás otthoni notebookját

#2 Felhasználó inaktív   FTeR 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 532
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 29. 14:54

ezek bruttó bolti árak?
ha így van, akkor egy százassal olcsóbb, mint a hasonló ASUS.
simán DTR a cucc. én azt hittem, h csak business notikon van ujjlenyomat olvasó...

#3 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2008. 07. 29. 15:55

Idézet: FTeR - Dátum: 2008. júl. 29., kedd - 15:54

ezek bruttó bolti árak?
ha így van, akkor egy százassal olcsóbb, mint a hasonló ASUS.
simán DTR a cucc. én azt hittem, h csak business notikon van ujjlenyomat olvasó...

Ezek az ajánlott bruttó kisker árak, igen.

#4 Felhasználó inaktív   Borzas73 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 214
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 29. 15:57

Idézet: FTeR - Dátum: 2008. júl. 29., kedd - 14:54

ha így van, akkor egy százassal olcsóbb, mint a hasonló ASUS.
simán DTR a cucc. én azt hittem, h csak business notikon van ujjlenyomat olvasó...

ezek bruttó bolti árak?

Valószínű.  ;)  De ha nem feltétlenül a legvaddisznóbb modellekre van szükség, tudok sokkal jobb árakat is. Ráadásul kíváncsi vagyok, mert a kép szerint csak angol lokalizációjú a billentyűje, s a
leírás szerint  a programok is. Nos ha valami komolyabban érdekelne szóljál, rövid határidővel ezeknél jobb árakon tok szerezni Pavilion szériákat, ráadásul MAGYAR billentyűzettel (a dv6000-es szériát kivéve, ahhoz csak extra hozzá gyártott dizájnos billentyűmatrica van).
Természetesen _LEGÁLIS_ új és számlás cuccokról van szó!

Amúgy majd' minden Pavilion sorozatnak vannak ujjlenyomat olvasós modelljei dv2xxx/6xxx/9xxx, stb. Sőt, sokukon megvan az ún. expansion port is, ami a business modellek dokkoló c satlakozójához hasonló, csak itt nem rápattintós, hanem kanócos a megoldás, de a lényeg ugyanaz.
Lenon volt? Hát nem Lenin?

#5 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2008. 07. 30. 07:42

A boltokba kerülő gépeken már magyar bllencs lesz, ez egy USA-ból érkezett preview darab volt.

#6 Felhasználó inaktív   Borzas73 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 214
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 30. 11:38

Idézet: Ytse - Dátum: 2008. júl. 30., szerda - 7:42

A boltokba kerülő gépeken már magyar bllencs lesz, ez egy USA-ból érkezett preview darab volt.

És mi ennek a cuccnak a pontos típusa, mert a partsurfer nem ír még a dv5-höz magyar keyboard-ot? :(
Lenon volt? Hát nem Lenin?

#7 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2008. 07. 30. 12:56

Idézet: Borzas73 - Dátum: 2008. júl. 30., szerda - 12:38

És mi ennek a cuccnak a pontos típusa, mert a partsurfer nem ír még a dv5-höz magyar keyboard-ot? :(

Pavilion dv5-1080h.

#8 Felhasználó inaktív   Atter 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 01. 10:11

Sziasztok!

Pavilion dv2700t Special Edition is kerül be az országba?
Ha igen, mostmár ugye lesz hozzájuk alkatrész is?!

Borzas: Privátban küldhetnél egy ajánlatot a fenti notira, ha ilyet be tudsz szerezni és a garanciális feltételek is érdekelnének!

#9 Felhasználó inaktív   Charles 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.005
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 04. 09:47

Ezt hogy?

"-portból négy is van rajta (egyikük eSATA is egyben),"  :eek:

Üdv!
"Azt szeretném ha az én gépem... Penge képek, élethű hang és tökéletesen gyors 3-D. AMD Nekem is!" :D

#10 Felhasználó inaktív   Jackson5 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 08. 10:26

Szia Ytse!

Engem érdekelne HP Pavilion, el tudod küldeni azt az árlistát, amiről fentebb beszéltetek?

Előre is köszi!

#11 Felhasználó inaktív   Szaszi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 11. 18:26

Sziasztok!

Meg tudja mondani valaki, hogy a jelenlegi információk szerint mikortól kaphatók itthon ezek a notebook-ok?

Köszi!

#12 Felhasználó inaktív   medium84 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 46
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 12. 17:23

Szasztok!
Pavilion DV6000-ről van szó, sajna alaplaphibás lett, ebay-en néztem hozzá alaplapot, de azt nem tudom hogy DV6000-ből csak egy típus van-e? Amire azt írják hogy DV6000 az tutira jó lesz bele? Pl ez jó lehet?
Másik kérdésem pedig hogy mik a tapasztalatok, jó alaplapot küldenek vagy sz*rt?
Előre is köszi.

#13 Felhasználó inaktív   kozgab 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 50
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 13. 18:25

Hali.

Ha vki paviliont akar venni, akkor azt hivatalos helyen tegye. Még akkor is csak egy szervízben él a gari.
Mert kéz alatti nem biztos jó megoldás. Addig igen, míg nem kell szervízelni.
Mivel csak 3 cég árulhat paviliont kis országunkban (notebook.hu 100% ilyen), s csak azok garisak, ezért érdemes odafigyelni.

És nem reklámot akarok ebből, csak figyelmeztetni, pavilion nem nemzetközi garral van.

Üdv

#14 Felhasználó inaktív   Borzas73 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 214
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 14. 10:05

Idézet: medium84 - Dátum: 2008. aug. 12., kedd - 17:23

"azt nem tudom hogy DV6000-ből csak egy típus van-e?Amire azt írják hogy DV6000 az tutira jó lesz bele?"

"Másik kérdésem pedig hogy mik a tapasztalatok, jó alaplapot küldenek vagy sz*rt?"

Szia!

Az első kérdésedre a válasz NEM! Mindenképp nézd meg először a pontos típust, különben óriási szívásban lehet részed!!! Ugyanis van Inteles, AMD-s, X3100-as grafikával, GeForce sorozatokkal, stb.
Így a legtisztább, ha megfordítod a gépet, s leolvasod az aljáról, hogy pontosan mi az pl. dv6134, vagy hasonló. Szokott mellette lenni a P/N: az a legpontosabb. Az pl. ilyen, hogy GJ014EAR#AB8. Ebből a # előtti rész a legfontosabb. Az tuti azonosít. Ez alapján a Partsurfer
oldalon rá tudsz keresni a pontos SPS-számra, ami neked kell.

Ez alapján rendelj alaplapot akárhonnan is teszed. Ami az E-Bay-t illeti, általában jó a tapasztalat, de átverés mindenhol lehet...  :(

Alapvetően én is tudokNeked 2 megoldást is:

- Ha a géped még garos lenne, én ki tudom cseréltetni. Ez ca. 30e + a szállítás. Mivel ekkor a géped külföldre utazik, ez jó 3 hetet is igénybe vehet ,viszon a legolcsóbb megoldás.

- Lehet hozzá rendelni használt státuszút, az 200-300$ körül mozog szállítással, szereléssel, típusfüggően. Ezek általában 2-3 hónap garosak, mert külföldön a használtra nem nagyon adnak többet.

- Lehet újat rendelni, de arra rámegy a gatyád rossz esetben, mert minden laptopmárkánál brutálisak a márkaszervizek árai. (általában 100-120e Ft körül kezdődnek!!!) Ha nem garos a géped, maradnék a II. változatnál, mert kinyiffanás esetén még mindig van 1, de akár 2 lehetőséged is a cserére, mielőtt "utoléred" a gyár új árat.
Lenon volt? Hát nem Lenin?

#15 Felhasználó inaktív   Borzas73 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 214
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 14. 10:34

Idézet: kozgab - Dátum: 2008. aug. 13., szerda - 18:25

Ha vki paviliont akar venni, akkor azt hivatalos helyen tegye. Még akkor is csak egy szervízben él a gari."
Mert kéz alatti nem biztos jó megoldás. Addig igen, míg nem kell szervízelni.
Mivel csak 3 cég árulhat paviliont kis országunkban (notebook.hu 100% ilyen), s csak azok garisak, ezért érdemes odafigyelni.

És nem reklámot akarok ebből, csak figyelmeztetni, pavilion nem nemzetközi garral van.

Üdv

Nos ezt egy kicsit kiegészíteném, ha megengeded, mert ez így ebben a formában félreérthető kicsit.

Tehát:

"Ha vki paviliont akar venni, akkor azt hivatalos helyen tegye. Még akkor is csak egy szervízben él a gari. Mert kéz alatti nem biztos jó megoldás. Addig igen, míg nem kell szervízelni."

Ezzel kb. egyet értek, a legbiztonságosabb megoldás, hisz van hova visszavinni, van számlád, van kivel beszélni, s van kinek leverni a derekát, ha nem oldja meg a problémát.  :D

A garancia tekintetében a "csak egy szervízben él" az pontosítva M.o.-t jelenti, mert szükség esetén vissza lehet küldeni akár Ausztriába, Németországba, stb. (Nyugat-Európa, USA, Csehország, stb.) tehát olyan országokba, ahol a Pavilion mint széria hivatalosan kereskedelni forgalomban van.
Belegondolva nem macerásabb, mint más márkáé, hisz pl. az Acer szervize Brno-ban van régóta.

Nálunk a DV, ill. TX széria jelenleg a HP által még NEM támogatott, de sok helyen kapható! Így aztán a "csak 3 cég árulhat paviliont kis országunkban (notebook.hu 100% ilyen), s csak azok garisak" megfogalmazás  NEM VALÓS olyan szempontból, hogy BÁRKI jogosult ezeket árulni.

Az viszont IGAZ, hogy a garancia érvényesítése valóban az eladó cégen, annak hiányában valamely említett külföldi képviselten múlik. (pl. megszűnt a cég legrosszabb esetben)

ÁLTALÁNOS IGAZSÁG:
Mivel az eladó cégek 99%-ban telephelyi garanciát adnak (hacsak a típus garja nem tér el ettől), ezért a boltjukba való eljuttatás díját kérhetik, de onnan nekik kell megoldani a szervizbe való el és visszajutás módját / költségeit!!!

Ha viszont már NEM garos a cucc, vagy nem az eladónál intézteti a vevő, akkor a teljes intézés költsége a vevőt terheli!!!

Nos ennyit szerettem volna a pontosság kedvéért. Köszi!!!  :)
Lenon volt? Hát nem Lenin?

#16 Felhasználó inaktív   riders 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 30. 16:51

Idézet: kozgab - Dátum: 2008. aug. 13., szerda - 18:25

Hali.

Ha vki paviliont akar venni, akkor azt hivatalos helyen tegye. Még akkor is csak egy szervízben él a gari.
Mert kéz alatti nem biztos jó megoldás. Addig igen, míg nem kell szervízelni.
Mivel csak 3 cég árulhat paviliont kis országunkban (notebook.hu 100% ilyen), s csak azok garisak, ezért érdemes odafigyelni.

És nem reklámot akarok ebből, csak figyelmeztetni, pavilion nem nemzetközi garral van.

Üdv

Hello,

Te nem tudom miről beszélsz. Nekem is Pavilion-om van és Lengyelből vettem. Bevittem a Bp-i Albacomp-hoz és garanciálisan szervizelték. Szóval ez egy nagy marhaság h nincs erre a sorozatra világgarancia. Ja és hozzátenném h az alján található gyári szám alapján informálják le és veszik be szervízbe garanciálisan a gépet.
Üdvözlettel
István

Szerkesztette: riders 2008. 09. 30. 16:56 -kor


Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó