HWSW Informatikai Kerekasztal: Force FeedBack kormányok - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (92 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Force FeedBack kormányok Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   P.Peti 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 06. 17. 12:52

Hello! Szeretnék venni egy ilyen kormányt 30.000 netto-ig. Melyiket érdemes választani (és hol?)?

#2 Felhasználó inaktív   caratyuska 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.364
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 06. 17. 13:53

ha van még tecsó akcio akkor logitech formula force gp 17999.99 Huf

  ----atyuska----

#3 Felhasználó inaktív   -=G.I.JOE=- 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.345
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 06. 17. 15:36

Mit tudtok a Genius Speed Wheel-ről? Otthoni nyüstölésre elég? Csak ilyenkor kellene 2-3 hétre, amikor van F1 2002 meg GP4 és 30 ezer az nekem sok.

#4 Felhasználó inaktív   MajaG 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.130
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 06. 17. 18:43

idézet:
Ezt írta GIJOE:
Mit tudtok a Genius Speed Wheel-ről? Otthoni nyüstölésre elég? Csak ilyenkor kellene 2-3 hétre, amikor van F1 2002 meg GP4 és 30 ezer az nekem sok.[/quote]

Imho ha mar ennyi penzt kiadsz akkor szerintem minoseget kene venned...pl.: Logitech,Microsoft,Thrustmaster...en kormanyokbol csak ilyet vennek.(Nekem MS van)

#5 Felhasználó inaktív   CameraMan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 06. 18. 11:22

idézet:
Ezt írta caratyuska:
ha van még tecsó akcio akkor logitech formula force gp 17999.99 Huf[/quote]


Én is így vettem, nekem bejött. McRae alázva!
"A kanok fantomra ugratása során, az ugratóhelyiségben tilos a hangoskodás, a gyors mozgás, továbbá az állat nyugalmát zavaró tevékenység. Ondóvételkor úgy kell elhelyezkedni, hogy az oldalra lecsúszó kan a munkavállalóban kárt ne tegyen."
16/2001. (III. 3.) FVM rendelet

#6 Felhasználó inaktív   Air 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 486
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 06. 18. 11:49

idézet:
Ezt írta caratyuska:
ha van még tecsó akcio akkor logitech formula force gp 17999.99 Huf[/quote]

Ha valaki probalt mar tobb kormanyt akkor ez az a kormany amit biztosan nem vesz meg epeszu ember!! Ez egy rakas sz.r! Egyszeruen nem ertem miert hozta ki a Logitech. Ha csak azert, hogy a low-end reszben is legyen termeke akkor nagyon rosszul tette. Szerintem a regi nem GP-s wingman FF-et kellett volna a low-endbe tenni a MOMO meg maradhatott volna a high-end. Ez a GP jelu kormany szornyu...

#7 Felhasználó inaktív   -=G.I.JOE=- 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.345
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 06. 18. 12:26

idézet:
Ezt írta MajaG:


Imho ha mar ennyi penzt kiadsz akkor szerintem minoseget kene venned...pl.: Logitech,Microsoft,Thrustmaster...en kormanyokbol csak ilyet vennek.(Nekem MS van)
[/quote]

Mennyi pénzt? Épp azt mondom hogy én nem adnék érte 30-at, viszont 13-at megérne egy kormány, ha használható. Másban igényes vagyok (alaplap, memória, vid. k.), de erre nekem felesleges 30 ezret költenem, mert annyit úgysem használnám, viszont élvezetesebb lenne a játék. Na mind1, majd valahol kipróbálok egyet és ha megfelel, megveszem.

#8 Felhasználó inaktív   Rudi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 9.865
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 06. 18. 13:08

idézet:
Ezt írta GIJOE:


Mennyi pénzt? Épp azt mondom hogy én nem adnék érte 30-at, viszont 13-at megérne egy kormány, ha használható. Másban igényes vagyok (alaplap, memória, vid. k.), de erre nekem felesleges 30 ezret költenem, mert annyit úgysem használnám, viszont élvezetesebb lenne a játék. Na mind1, majd valahol kipróbálok egyet és ha megfelel, megveszem.
[/quote]

Ha már pénzt költesz rá, akkor legalább szart ne vegyél...
Szvsz vedd meg 18-ért a Logitech Formula Force GP-t : nem a legjobb, de messze elfogadható, és FFB-s.

Amúgy nekem még az eredeti Formula Force van (GP elötti normális kormány) már 1.5 éve, és nagyon rúúúlz !! Nem bántam meg, hogy anno kiadtam érte kb. 45e pénzt.

#9 Felhasználó inaktív   caratyuska 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.364
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 06. 18. 13:08

idézet:
Ezt írta Air:


Ha valaki probalt mar tobb kormanyt akkor ez az a kormany amit biztosan nem vesz meg epeszu ember!! Ez egy rakas sz.r! Egyszeruen nem ertem miert hozta ki a Logitech. Ha csak azert, hogy a low-end reszben is legyen termeke akkor nagyon rosszul tette. Szerintem a regi nem GP-s wingman FF-et kellett volna a low-endbe tenni a MOMO meg maradhatott volna a high-end. Ez a GP jelu kormany szornyu...
[/quote]


Air van egy olyan érzésem hogy a levegőbe beszéltél mert semmivel nem támasztottad alá a mondanivalódat. becsmérelni meg mindenki tud..

Nekem már egy éve van ez a kormányom elég nagy auto szimulátor rajongó vagyok és mikor volt időm sokat is játszottam a kormánnyal, eddig nekem minden egyes játékban kitünően megfelelt..

de ha benézel az auto szimulátor topic-ba ott is megmondja sok ember akinek ilyenje van hogy semmi baja vele...

  ----atyuska----

#10 Felhasználó inaktív   Casoli 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.098
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 06. 18. 17:06

Nekem is ilyen Logitech kormányom van, egyenesen a Tescobó, de már a Mediamarktban is ennyibe kerül, nemtudom miért lenne szar, mert szerintem nagyon jó kormány, semmi baj nincs vele.

#11 Felhasználó inaktív   caratyuska 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.364
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 06. 18. 17:12

én sem tudom helyi szakértőnknek mi a baja vele, pláne hogy egy deka indokot nem mondott

  ----atyuska----

#12 Felhasználó inaktív   CameraMan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 06. 18. 17:28

idézet:
Ezt írta caratyuska:
én sem tudom helyi szakértőnknek mi a baja vele, pláne hogy egy deka indokot nem mondott[/quote]


Jaja. Mint írtam, nekem teljesen bejön. Igaz, mást még nem próbáltam... Egy dolog: a legújabb drivere csak DirectX 8-cal megy (?), azzal viszont nálam akad a Colin. A 3.62 driver megy DirectX 7-tel.
"A kanok fantomra ugratása során, az ugratóhelyiségben tilos a hangoskodás, a gyors mozgás, továbbá az állat nyugalmát zavaró tevékenység. Ondóvételkor úgy kell elhelyezkedni, hogy az oldalra lecsúszó kan a munkavállalóban kárt ne tegyen."
16/2001. (III. 3.) FVM rendelet

#13 Felhasználó inaktív   caratyuska 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.364
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 06. 18. 17:45

nekem asszem 4.11-es driver van igaz dx8-al

  ----atyuska----

#14 Felhasználó inaktív   Degeczi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.976
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 06. 18. 18:47

idézet:
Ezt írta caratyuska:
én sem tudom helyi szakértőnknek mi a baja vele, pláne hogy egy deka indokot nem mondott[/quote]

probald ki elobb a regit is
nekem is olyan van
amikor ezzel az uj formedvennyel eloszor talalkoztam, azt hittem rosszul latom a logitech foliratot rajta: borzaszto gagyi erzetet kelt a regi utan

onmagaban lehet, h elfogadhato - de nyilvan nem veletlenul kerul kb feleannyiba

#15 Felhasználó inaktív   prophet2 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 115
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 06. 18. 19:38

az eredeti logitech meg acelhuzalos,
a gp viszont mar pont olyan igenytelen muanyag-fogaskerekes,
mint a gagyi mikrofos.

( de ha eleg nagy hangerovel nyomod,
talan nem hallatszik at a recsegese a szomszedba. ;) )

#16 Felhasználó inaktív   prophet2 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 115
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 06. 18. 19:48

a kispolszkival is elegedett lehet az ember,
amig ki nem probal egy suzukit. :)

#17 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 06. 18. 21:36

idézet:
Ezt írta caratyuska:
én sem tudom helyi szakértőnknek mi a baja vele, pláne hogy egy deka indokot nem mondott[/quote]

A probélma nem azzal van, amit mondott, hanem ahogy mondta. Rendesen belegázolt vele egy-két ember lelkivilágába. Mivel nekem volt szerncsém a volt munkahelyemen nyüstölni a puha piros gumival borított, acélkábeles(ebből fejlesztették ki a MOMO Force-ot) Formula Force kormányt, amit pl. prophet2 is használ, így van összehasonlítási alapom. Amikor először megjelent én is (régi LOGITECH fan révén) teljesen felhábotodtam.
1. Akkor még javában gyűjtögettem életem első szgépére, és nagyon készültem, hogy egy Formula Force-ot veszek. Mire a pénz összejött, "természetesen" hiába vártam; a régi modellt már nem gyártották és lett helyette az új. A félelmetes plasztik design-t és az ottromba felfüggesztést össze sem lehet hasonlítani az első verzióval ezért nagyon haragudtam a LOGITECH-re. Első csalódásom volt bennük. Aztán mindenhol 38-40 rugó körül volt és ezt botrányosan drágának találtam.
2. De..., most, hogy 18.000 FT-ért meg lehet vásárolni, nagyon megéri. Mégis csak LOGITECH és azért ez jelent vmit. Ha valaki megszokja a plasztik design-t és az egyszerű kivitelezést, és pedálokat (az elsőnek HATALMAS,ROBOSZTUS pedáljai voltak !!!), akkor jó vétel.

A 20-30, akárhányezer FT-os Genius, Dexxa és egyéb "szutykoktól" pedig mindnekit ÓVVA INTEK ! Felejtsd el GIJOE, hogy ezekkel élvezetesebb a játék; csak bosszankodsz !!!
Pénztárcától függően: Logitech MOMO, Sidewinder FF Wheel. Logitech FF GP esetleg, Guillemot és Thrustmaster jöhet szóba. Utóbbi kettő szintén nem rossz minőség, funkcióban (gombok, kallantyúk, kapcsolók stb..) a legtöbbet nyújtják, de ehhez elcsúszásra fokozottan hajlamos kisméretű pedálok járnak, és ez nem túl pozitív. Szóval mindenki cslekedjen pénztárcájának és elvárásainak megfelelően...
DE sz@rt ne vagyetek, mert azért még az 5.000 FT is drága, ezt senki ne feledje !!!
Üdv: Piftuka ;)
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#18 Felhasználó inaktív   caratyuska 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.364
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 06. 18. 22:05

mindjárt más ha valaki alá is támasztja a mondanivalóját...


köszönöm Piftuka most már értem miért mondják...

de az acél huzalos megoldás miért annyival jobb?

miért álltak át erre akkor ha az jobb volt?

  ----atyuska----

#19 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 06. 18. 22:35

idézet:
Ezt írta caratyuska:
mindjárt más ha valaki alá is támasztja a mondanivalóját...


köszönöm Piftuka most már értem miért mondják...

de az acél huzalos megoldás miért annyival jobb?

miért álltak át erre akkor ha az jobb volt?
[/quote]

Azért álltak rá erre, mert olcsóbb kormányt szerettek volna kihozni. Úgy látszik a régebbi nem kelt el annyi példányban, amennyiben szerették volna. Annak a magyar ára bolttól függően 44-45.000 FT volt. Ezért volt röhejes, amikor az "olcsóbb" kormányt 37-38.000 FT-os áron árulták, pedíg a minőségbeli különbség legalább kétszeres volt a régi javára. Na ezét mondtam, hogy a 18.000 FT az reális ár a Formula Force GP-ért, mert azért mégiscsak LOGITECH.
De korántsem olyan kényelmes és a régi talána piacon található legprecízebb kormány volt (meg a MOMO persze).Ezt úgy kell érteni, hogy a lehető legélethűbb effekt visszaadása annak volt.
Az acélkábeles azért jobb, mert:
1. recízebb, mint a Formula F. GP és pl. a MS FF Wheel fogaskerekes megoldása, ami ráadásul intenzív használatnál egy év után már megkophat és akkor már nem is olyan szuper. Az acélkábeles megoldás sokkal hosszabb távra szól.
2.Az acélkábeles a legcsendesebb működésű (szépen halkan "surrog", míg a fogaskerekes modellek gyártótól függően akár géppuskaropogásra emlékeztető hangot adhatnak ki és ez egyeseknek zavaró lehet.

Ezért mondom, hogy aki egy Logitech Formula Force kormányt(a régit) tudhat magáénak az igazi kincset birtokol ! ;)
Nekem hatalmas mákom volt, mert sikerült 30.000 FT-ért venni egy LOGITECH MOMO-t és mondhatom, nagyon szuper. Ha lesüllyed az ára (márpedíg erre jó esély van, mert 2 hónapja 85.000 FT körül, most 65.000 FT körül van. Éremes gyűjtögetni és megvárni, amíg 40.000 körül lesz(ha lesz), mert "örök" darab. Persze azt tudni kell, hogy korlátozott példányszámban került gyártásra, mint pl. a Collector's Edition szoftverek. Frankón be van sorszámozva. ;)
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#20 Felhasználó inaktív   caratyuska 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.364
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 06. 18. 22:49

hmm akkor frankón betörök hozzád és lenyúlom :D

szépen odabiggyesztem helyette az én kis GP-met :o :D

  ----atyuska----

Téma megosztása:


  • (92 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó