HWSW Informatikai Kerekasztal: Csúcsmobilok a kínpadon -- Nokia 6600 és Sony Ericsson P900 (cikk) - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Csúcsmobilok a kínpadon -- Nokia 6600 és Sony Ericsson P900 (cikk)

#1 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 19. 15:56

A cikkel ( [url="http://"https://www.hwsw.hu/oldal.php3?cikkid=874&oldal=1"]https://www.hwsw.hu/...kid=874&oldal=1[/url] ) kapcsolatos hozzászólásokat ide várjuk.

HWSW Team
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

#2 Felhasználó inaktív   Poni 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 805
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 19. 16:10

Ha az mp3 másolást windows commander-rel csináltad tudom miért lassú.
nc4000; A64 X2;

#3 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 19. 16:19

Probaltam Windows Intezobol is, ua. De az oprendszer frissitese is idegesitoen hosszu volt, 18 perc... azt a SE sajat proggija csinalta, semminek semmi koze nem volt hozza.
Egyebkent miert? :)

[ 2004. január 19.: Krinyo szerkesztette a hozzászólást ]
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

#4 Felhasználó inaktív   Fiery 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.083
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 19. 16:34

Az Operabol nem 14 napos probaverzio jar a keszulekhez (N6600), hanem teljes erteku, full verzio, elore telepitve a memoriakartyan. Ezt be kene irni a cikkbe ;)


Fiery

#5 Felhasználó inaktív   mocsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.848
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 19. 17:06

Illetve nincs benne MP3 lejatszo, marmint a 6600-asbol.
Where you come from... is gone.
Where you thought you were going to... were never there.
Where you are ain't no good, unless you get away from there!

#6 Felhasználó inaktív   computerapeuta 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 49
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 19. 17:07

A sep900 firmware frissítése tényleg hosszú, de ezt nem kell minden nap elvégezni ugye. Az viszont már nagyon bosszantó, hogy bár a frissítés elején figyelmeztet a sony, hogy csinálj backupot, és szinkronizáld az adatokat, azokat visszatöltve egy csomó beállítás, sms, jegyzet és a hozzá tartozó kép, gyorshívás és menü beállítás nincs meg!!

#7 Felhasználó inaktív   computerapeuta 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 49
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 19. 17:29

Nálam a bluetouth -nál is adódtak gondok, bár ezt még nem tudtam ismételni (mert kölcsön kapott HBH30 fejhallgatóval próbáltam kb 2 hetet). A gond az volt, hogy időnként elvesztette a kapcsolatot a fejhallgatóval a telefon. Ekkor néha ujrafelvette azt, ha ki és be -kapcsoltam a fejhallgatót, néha csak akkor vette fel, ha a telefonban kapcsoltam ki és be a kékfogat. Néha újra meg kellett ismertetnem a két eszközt egymással. Viszont az utolsó alkalommal amikor bedühödtem, hogy mi a fenéért nem megy már megint és kikapcsoltam a fejhallgatót is és a kék fog kapcsolatot a telefonban, érdekes helyzet állt elő. Mégpedig az, hogy a készülék nem csörgött ki amikor hívtak, de akkor sem amikor én hívtam (természetesen a hívott félnél kicsörgött, de nekem zavaró volt, hogy nem hallottam csak nagy csendet míg bele nem szóltak). Ezt csak a telefon kikapcsolásával tudtam megszüntetni. Azóta volt szoftver frissítés, lehet hogy ezt is javították, csak most nincs mivel próbálnom.

#8 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 19. 17:42

A tesztkeszuleken minden volt, csak Opera nem. :( MP3-lejatszast nem is irtam a Nokiahoz tudtommal...

Krinyo
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

#9 Felhasználó inaktív   Deadman 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 167
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 19. 17:57

Sajnos az MS Duo nem túl gyors, ha közvetlenül írok rá, akkor sem meg 80k fölé az írás (USB2-es kártyaolvasó). Ettől függetlenül nagyon kellemes készülék a P900.
Core2 Quad 2.4@3GHz, Asus Maximus Formula, 2GB Kingston 1066,  Asus 8800GTS320M, Asus 22"

#10 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 19. 18:02

idézet:
Ezt írta Deadman:
Sajnos az MS Duo nem túl gyors, ha közvetlenül írok rá, akkor sem meg 80k fölé az írás (USB2-es kártyaolvasó). Ettől függetlenül nagyon kellemes készülék a P900.[/quote]

Kép Mindketto nagyon jo, de a P900 tenyleg csucs. Ha lenne ennyi lovem, nem kerdeses mire koltenem, annyira bejott. :D

Krinyo
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

#11 Felhasználó inaktív   Poni 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 805
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 19. 18:14

idézet:
Ezt írta Deadman:
Sajnos az MS Duo nem túl gyors, ha közvetlenül írok rá, akkor sem meg 80k fölé az írás (USB2-es kártyaolvasó). Ettől függetlenül nagyon kellemes készülék a P900.[/quote]

Hozzá kell tenni nekem van egy nw-ms70d-s sony network walkmannal és teljesen gyors a másolás memorystick duo-ra. A windows commanderben be kell kapcsolni a másolásnál a kompatibilitási mód-ot. Az meg hogy a firmware lassú, egy biili sem gyors telepítésnél.
nc4000; A64 X2;

#12 Felhasználó inaktív   CsaBx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 263
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 19. 19:53

Szerencsés vagy szerencsétlen :) tulaja vagyok egy 6600-nak, de a bluetooth-al csak a PCSuite meg a filetransfer megy, dialupot egyszerűen képtelen vagyok létrehozni vele. A furcsa hogy amikor a serial portok összevannak lőve és éppen nem szórakozik a telcsi (folyamatosan eldobja majd újra létrehozza bt kapcsolatot) akkor egy egyszerű terminallal tudom noszogatni a telót még hívást is indít. Uez dialup-nál nem megy mert vagy 1. egyből eldobja a bt-t vagy 2. A modem hardware hibát jelzett. Szal passz, a bt-s eszköz szerintem ugyanaz amivel ti teszteltetek legalábbis a screenshotokból ez látszik.
Ha valaki van építő jellegű 5lete azt szívesen venném, előre is köszi!

Amúgy hogy ne off-oljak nagyon, nagyon szupi teló a fenti bajomon kívűl minden műxik, az általatok említett wap probléma nálam nem jelentkezett, a hozzáférésnél (GPRS WAP PANNON) kicsit másképp kellett beállítani mint a 3650-est.
-=[ ASUS A8V Deluxe - 1024MB A-Data DDR500 - A64 3200+ S939 - Asus R9800XT 256MB ]=-
               -=[ Zalman CNPS7000A-Cu cooler, Thermaltake Xaser III V2000+]=-
                         -=[ LG DVDRAM GSA-4040B,SB Audigy2+Inspire 5300 ]=-
                            -=[ Member of Seti@Home HWSW.Forum Team ]=-

#13 Felhasználó inaktív   computerapeuta 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 49
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 19. 19:57

egyéb hiányolni való a sep900-on:
az óra képernyővédő funkciónál a firmware frissítés után megfelelő méretű, jól látható, de ha véletlenül úgy sikerül kivenni a övtáskából a készüléket, hogy megnyomom valamelyik gombot, akkor rögtön eltűnik. Ez után csak úgy tudom megnézni az időt, ha feloldom a billentyűzárat. Személy szerint jobban örültem volna, ha az internet gomb egy programozható gomb lenne (pl idő kijelzésre használnám). Persze remélem előbb utóbb valaki ír rá egy jó kis átdefiniáló programot :))
További negatívumként tudom megemlíteni, hogy az övtartó kifejezetten ócskára sikerült, mert a műanyag "csipesz" rész nagyon könnyen lecsúszik az övről (már 3 szor leesett, ebből 1* észre sem vettem! azóta zsebben hordom) Pedig még a nokia 6210-emet is ericsson tokban hordtam annyira jó volt (persze bőr borítású "csipeszrésszel")
Mielőtt még azt mondjátok milyen fikázós vagyok, azért azt is mondom, hogy nagyon meg vagyok elégedve a sep 900-ammal.

#14 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 19. 20:00

Ebben igazad van, az ovtaskara nagyon figyelni kell, ezt el is felejtettem beleirni a cikkbe... :(

Krinyo
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

#15 Felhasználó inaktív   computerapeuta 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 49
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 19. 20:50

a sep900 képernyője nagyon szép, amíg új. Amikor használom azonban nagyon hamar meglátszik rajta a bőrőm zsírossága (pedig mindig mosok fület is :) ) Még anno a westel bemutató termében anyáztam is a sonyericssony marketing emberét, hogy mielőtt bárki kezébe adná, igazán megpucolhatta volna. Azóta tudom, hogy igen könnyen koszosnak tűnik. Ezen segitett elég jelentősen, hogy vettem rá egy képernyővédő fóliát, amin sokkal kevésbé látszik meg a zsírfolt, és könnyebb is tisztítani

#16 Felhasználó inaktív   Phantom Lord 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.419
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 19. 20:58

N-Gage cikk nem lesz? :)

#17 Felhasználó inaktív   Deadman 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 167
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 19. 21:05

idézet:
Ezt írta Poni:


Hozzá kell tenni nekem van egy nw-ms70d-s sony network walkmannal és teljesen gyors a másolás memorystick duo-ra. A windows commanderben be kell kapcsolni a másolásnál a kompatibilitási mód-ot. Az meg hogy a firmware lassú, egy biili sem gyors telepítésnél.
[/quote]

Köszönöm szépen. Csak 10x-esre gyorsult. :)
Egy KCS ment azért :D
Core2 Quad 2.4@3GHz, Asus Maximus Formula, 2GB Kingston 1066,  Asus 8800GTS320M, Asus 22"

#18 Felhasználó inaktív   Deadman 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 167
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 19. 21:08

idézet:
Ezt írta computerapeuta:
a sep900 képernyője nagyon szép, amíg új. Amikor használom azonban nagyon hamar meglátszik rajta a bőrőm zsírossága (pedig mindig mosok fület is :) ) Még anno a westel bemutató termében anyáztam is a sonyericssony marketing emberét, hogy mielőtt bárki kezébe adná, igazán megpucolhatta volna. Azóta tudom, hogy igen könnyen koszosnak tűnik. Ezen segitett elég jelentősen, hogy vettem rá egy képernyővédő fóliát, amin sokkal kevésbé látszik meg a zsírfolt, és könnyebb is tisztítani[/quote]

Milyet raktál rá ? Nekem a Brando nagyon bejött. Igaz, nem olcsó (2 rugó), de nagyon jó.
Core2 Quad 2.4@3GHz, Asus Maximus Formula, 2GB Kingston 1066,  Asus 8800GTS320M, Asus 22"

#19 Felhasználó inaktív   Poni 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 805
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 19. 21:44

idézet:
Ezt írta Deadman:


Köszönöm szépen. Csak 10x-esre gyorsult. :)
Egy KCS ment azért :D
[/quote]

!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ez esetben a cikket is kérném átírni!!!!!!!!!!!!!!!!!
nc4000; A64 X2;

#20 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 19. 21:56

idézet:
Ezt írta Phantom Lord:
N-Gage cikk nem lesz? :)[/quote]

Mar volt, meg november kozepen... [url="http://"https://www.hwsw.hu/oldal.php3?cikkid=850&oldal=1"]https://www.hwsw.hu/...kid=850&oldal=1[/url]

Krinyo
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó