HWSW Informatikai Kerekasztal: Számhordozhatóság - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (20 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Számhordozhatóság

Szavazás: Átmégy-e más mobilszolgáltatóhoz, s ha igen, honnan hova? (931 felhasználó adott le szavazatot)

Átmégy-e más mobilszolgáltatóhoz, s ha igen, honnan hova?

Vendégek nem láthatják a szavazást.
Voks

#101 Felhasználó inaktív   tasp 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.551
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 04. 10. 11:15

hat igen ezt lehetne pedzegetni sokaig...
a vodafone-nak valahogy olyan uzletpolitikaja van, ami sokkal szimpatikusabb az embereknek
ugy latszik...
a T-mobile is rendelkezik szinte hasonlo kaliberu hatterrel mint a vodafone, siman meg tudna tartani
a poziciojat itt Magyarorszagon. kicsit ugy nez ki, mintha kicsuszna a kezebol az iranyitas :)
pedig igencsak helyzeti elonyben volt, akar tapasztalat, akar ha csak a mar kiepitett halozatot nezzuk...

tasp
A számítógépes játékok nincsenek hatással ránk!!!
Ha kiskorunkban hatott volna ránk a PacMan akkor most sötét termekben rohangálnánk tablettákat rágcsálva miközben repetatív ritmusú elektronikus zene szól!!!

#102 Felhasználó inaktív   skeeter 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 298
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 04. 10. 16:14

"A kis VitaMax-os ügyfelekre is legalább akkora figyelmet fordítanak, mint bárki másra!"

Yuhhuhuu :-))) Rég röhögtem ennyit....azért jó lenne, ha a 450 előfizetéses major account ügyfél árképzését nem hasonlítanád össze a Te ex-domino kártyád árazásával :-))) Én elég sok ideig voltam (nagy) Vitamaxos ügyfél, és nem vettem észre, hogy egyáltalán figyelmet fordítottak volna rám, viszont az hogy csomó helyen nem volt térerő, azt észrevettem :-)))

"Arra is kiváncsi lennék, hogy a dominósok milyen gyakran töltik fel a kártyájukat, szerintem átlagban félévekkel, évekkel számolhatunk."

Mindig is csodálkoztam, hogy ugyan honnan a ménkűből szeditek ezeket az okosságokat, amiket aztán sokan utána tényként is kezelnek...:-)))

Fogjátok fel, hogy mindenkinek mások az igényei. Van akinek a legolcsóbb percdíj kell, van akinek meg az, hogy az ügyfélszolgálaton a legkedvesebb modorban kielégítsék. Van aki elviseli hogy a fél városban nincs térerő de olcsó, van akinek meg az kell hogy hiba nélkül menjen a GPRS, és mindegy menyi.

A Dominos szervíz: na igen, ez egy jó történet, de a miértek nem a fórumba valók.

#103 Felhasználó inaktív   georged 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 266
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 04. 10. 16:22

Idézet

Van aki elviseli hogy a fél városban nincs térerő de olcsó


:eek: Azért ez nagyon erős!!! Amióta meg van, én már voltam Debrecenben, Bécsben és Budapest legnagyobb részét bejártam. A térerő sehol nem ment 3csík alá! (Nokia 6610) Nem azért mondom, mert vodafone-os vagyok, hanem mert ez az igazság.
[AMD Athlon 64 3200+ Venice] [Asus A8N-SLI] [2x 512MB DDR 400 Kingmax] [7600GT 256MB PCI-E] [2x 80GB Samsung SATA2] [Samsung 52/32/52/16] [LG GSA-4167B]     [Q-Tec 550W 2-Fan Gold] [Sony 3.5 FDD] [Logitech X-220 (2.1)] [Philips 109B5 19']

#104 Felhasználó inaktív   skeeter 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 298
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 04. 10. 17:10

Idézet: georged - Dátum: 2004. április 10, szombat - 15:27

:eek: Azért ez nagyon erős!!! Amióta meg van, én már voltam Debrecenben, Bécsben és Budapest legnagyobb részét bejártam. A térerő sehol nem ment 3csík alá! (Nokia 6610) Nem azért mondom, mert vodafone-os vagyok, hanem mert ez az igazság.


:-) Igen, főleg a bécsi információ nagyon releváns :-) Jó mindegy, nem a Vodafone térerején akartam vitatkozni, egy példa volt. Ha ennyire odavagy értük, tudok neked szerezni óriásplakátot, rakd ki őket a falra :-))))))

#105 Felhasználó inaktív   georged 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 266
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 04. 10. 17:18

Idézet

:-) Igen, főleg a bécsi információ nagyon releváns :-) Jó mindegy, nem a Vodafone térerején akartam vitatkozni, egy példa volt. Ha ennyire odavagy értük, tudok neked szerezni óriásplakátot, rakd ki őket a falra :-))))))


Köszönöm de nem kérek!  :rolleyes:
Nem vagyok oda értük csak szeretem ha jó szolgáltatást kapok jó áron.
Eddig minden szolgáltatásukkal meg vagyok elégedve, tehát teljesen jól jártam!
Mindent megkapok amit elvárok és még kevesebbet is fizetek...  :cool:
[AMD Athlon 64 3200+ Venice] [Asus A8N-SLI] [2x 512MB DDR 400 Kingmax] [7600GT 256MB PCI-E] [2x 80GB Samsung SATA2] [Samsung 52/32/52/16] [LG GSA-4167B]     [Q-Tec 550W 2-Fan Gold] [Sony 3.5 FDD] [Logitech X-220 (2.1)] [Philips 109B5 19']

#106 Felhasználó inaktív   Yoisten 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.728
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 04. 10. 18:00

Én is statisztikáztam egy kicsit. Ha idén is ilyenek maradnak a hívás-szokásaink, akkor a 2 kártyás voda businessel kevesebb, mint féláron kapunk ugyanannyi a dumát. Egy westel és egy pgsm előfizuról van szó, havi átlagban cirka 3,5óra dumával, de egyáltalán nem egyenletes az eloszlása. (Westelnél 4 és 28ezer között voltak a számlák.)
Átszámoltam minden másik csomagjukra is, minimális eltérés volt.
Számcserét nem ért volna meg a dolog, de a hordozással nem nagyon fogok gondolkodni.

50%-ot nem ér meg sem a Westel, sem a T-mobile szív fribrillációja.

#107 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 04. 10. 18:34

üdv!

háát, én mint szegény diák, jelenleg dominós vagyok immár 2 éve. nos, amióta beszüntették a másodperc alapú díjazást, kezdek átszokni a vezetékesre :)
é késő este szoktam beszélni (éjfél után...) és a westelnél amilyen csomagba mopst vagyok (amiről fogalmam sincs melyik :)  15 forintból tudok hívni ás hálózatokba is.
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#108 Felhasználó inaktív   skeeter 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 298
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 04. 10. 18:43

Idézet: georged - Dátum: 2004. április 10, szombat - 16:23

Mindent megkapok amit elvárok és még kevesebbet is fizetek...  :cool:

Na látod itt a pont! Van, aki meg máshol kapja meg. Olyan ez mint az internet, ugyanazt kapod, és mégis más :))

#109 Felhasználó inaktív   georged 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 266
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 04. 10. 20:09

Idézet

Na látod itt a pont! Van, aki meg máshol kapja meg. Olyan ez mint az internet, ugyanazt kapod, és mégis más.



Ez így van!
Neked Westel, nekem Vodafone...
Az a lényeg, hogy mindenki elégedett! ;)

Szerkesztette: georged 2004. 04. 11. 17:16 -kor

[AMD Athlon 64 3200+ Venice] [Asus A8N-SLI] [2x 512MB DDR 400 Kingmax] [7600GT 256MB PCI-E] [2x 80GB Samsung SATA2] [Samsung 52/32/52/16] [LG GSA-4167B]     [Q-Tec 550W 2-Fan Gold] [Sony 3.5 FDD] [Logitech X-220 (2.1)] [Philips 109B5 19']

#110 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 04. 11. 18:26

Idézet: georged - Dátum: 2004. április 10, szombat - 21:14


Ez így van!
Neked Westel, nekem Vodafone...
Az a lényeg, hogy mindenki elégedett! ;)

kicsit off: vodánál, téényleg van ebben a most reklámozott vitamax csomagban valódi másodperc alapú számlázás?!
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#111 Felhasználó inaktív   czaki 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 9.048
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2004. 04. 11. 18:34

Idézet: charlie - Dátum: 2004. április 11, vasárnap - 19:31

kicsit off: vodánál, téényleg van ebben a most reklámozott vitamax csomagban valódi másodperc alapú számlázás?!

Voda díjcsomag

:sailor:
Caution: objects in mirror are closer than they appear.

#112 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 04. 12. 07:57

Idézet: czaki - Dátum: 2004. április 11, vasárnap - 19:39


akkor 25.én megyek át vodáhozt a számommal :)
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#113 Felhasználó inaktív   Trabi TM 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 313
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 04. 12. 20:19

Idézet: charlie - Dátum: 2004. április 12, hétfő - 9:02

akkor 25.én megyek át vodáhozt a számommal :)

Javaslom, hogy elsejétől gyere: mert csak május 1-től lesz számhordozhatóság  ;)
[ Trabi™ ]

#114 Felhasználó inaktív   Melinda 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 790
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 04. 12. 21:57

Idézet: Piacos - Dátum: 2004. április 9, péntek - 23:00

Hát nem tudom, hogy próbáltad-e de ha odamész a westelhez, vagy a pannonhoz egy 200 feletti céggel akkor sem fogják neked felajánlani, hogy ingyen hivogassad a cégen belüli kártyákat.
A vodánál ez már 2 kártyától lehetséges...

...20-ig.
És az opciókkal már nem is olyan kedvező az ingyenesség.
http://www.vodafone....less_popup.html
A hálózati korlát feloldási díja több, mint érdekes.
(Tudom, aki vodát akar, az nem akar mást ;))

Szerkesztette: Melinda 2004. 04. 12. 21:58 -kor


#115 Felhasználó inaktív   Yoisten 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.728
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 04. 12. 23:04

Idézet: Melinda - Dátum: 2004. április 12, hétfő - 23:02

...20-ig.
És az opciókkal már nem is olyan kedvező az ingyenesség.
http://www.vodafone....less_popup.html
A hálózati korlát feloldási díja több, mint érdekes.
(Tudom, aki vodát akar, az nem akar mást ;))

Szerintem ő úgy értette, hogy a Vodánával megegyezett a cég, egyedi szerződést kötve és ezáltal hívhatják egymást ingyen.
Barátnőm kisker multinál van, szerintem nem volt 200mobiljuk, talán még 100se, de a westelről úgy váltottak pannonra, hogy a számaikat is eldobálták a bánatba (pedig nem kellett volna csak 4hónapor várniuk!) és egymást ingyen hívhatják a kollégák. Állítólag a westelhez képest 60%on nyújtotta ezt a pannon és még megspékelte pár 6600-ással a közép és felsővezetőknek az ajánlatott, ami azért nem egy háromforintos telefon. A westel állítólag tojt az egészre.

Upd: a hálózati korlát arra vonatkozik, hogy a telefonod szolgáltatólockját feloldják ennyiért, bár tudomásom szerint csak a saját maguk által forgalmazott telefonnal tehetik meg. Tehát amit a westeltől átviszel, azt csak a westel függetlenítheti hivatalosan.

Szerkesztette: Yoisten 2004. 04. 12. 23:06 -kor


#116 Felhasználó inaktív   Kory 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.198
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 04. 13. 10:42

Idézet: Yoisten - Dátum: 2004. április 13, kedd - 0:09

Upd: a hálózati korlát arra vonatkozik, hogy a telefonod szolgáltatólockját feloldják ennyiért, bár tudomásom szerint csak a saját maguk által forgalmazott telefonnal tehetik meg. Tehát amit a westeltől átviszel, azt csak a westel függetlenítheti hivatalosan.

Szerintem ez nem lesz túl nagy ügy (részben sokan "elintéztetik"), illetve akik viszik a telefonszámukat más szolgáltatóhoz, az új szolgáltató ezekben az esetben akciós készüléket is fel fog ajánlani ócsón (persze évaláírással gondolom).

Egyébként láttatok reklámokat ezzel kapcsolatban, tv, plakát? Én ugyan nagyon keveset nézek tévét, de eddig csak egy westeles reklámot láttam, amiben egy csomó ember örül magának meg ugrál, és hogy a westelnél gazdaságosabban fognak kijönni. Ha a többiek nem reklámozzák, akkor még meglepetések is lehetnek (SZVSZ mindenki azt várja hogy a westel és a pannon ügyfelelket fog veszíteni).

#117 Felhasználó inaktív   Yoisten 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.728
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 04. 13. 15:43

Idézet: Kory - Dátum: 2004. április 13, kedd - 11:47

Szerintem ez nem lesz túl nagy ügy (részben sokan "elintéztetik"), illetve akik viszik a telefonszámukat más szolgáltatóhoz, az új szolgáltató ezekben az esetben akciós készüléket is fel fog ajánlani ócsón (persze évaláírással gondolom).

Egyébként láttatok reklámokat ezzel kapcsolatban, tv, plakát? Én ugyan nagyon keveset nézek tévét, de eddig csak egy westeles reklámot láttam, amiben egy csomó ember örül magának meg ugrál, és hogy a westelnél gazdaságosabban fognak kijönni. Ha a többiek nem reklámozzák, akkor még meglepetések is lehetnek (SZVSZ mindenki azt várja hogy a westel és a pannon ügyfelelket fog veszíteni).

Volt egy kis időm a tavalyi számlákkal foglalkozni és eléggé világosan kiderült, hogy a westeles számlákat nem kis munka úgy géprevinni, hogy az más szolgáltatók csomagjaival összegasonlítható legyen. A vicc persze az volt, hogy mikor átszomltam a 2003-as adatokat Weste 100, 200, stb díjcsomagokra, akkor 5ezer forint szórás volt köztük. Arra már nem volt idegem, hogy a Társalgó és ezen díjcsomagok közötti csúcsidős különbözettel is szórakozzak, de lényegi különbség egyik díjcsomag javára sem jött volna ki.

Azt sikerült leszűrni, hogy jelenleg a westel a legdrágább a mi telefonálási szokásainkhoz. Egy pontig ez nem érdekes, de amikor kijön, hogy idén fizetthetünk nekik 2x-et, míg mondjuk a vodának még 1x-et sem, akkor azért már nem annyira mind1 a dolog. Megvárom a tmobil esetleges ujdonságait, aztán huss.

Az egyenlítőre tulképpen lehetetlen részletes számla nélkül átszámolni bármit, így könnyű azzal érvelni, hogy húdeolcsó lesz a téma. Aki csúcsidőn kívül dumál ezerrel hálózaton belül, annak biztos sirály. De céges telefonoknál 8 és 16óra között megy a telefonok zöme. Nálunk biztos.

Ezek az infók évi 250ezres (2 telefon) mobilszámlára vonatkoznak, ami túl nagy összegnek nem mondható, de a fele már elég nagy ahhoz, hogy feleslegesen ne szórjam ki a bánatba.

#118 Felhasználó inaktív   kucsera_bandit 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2004. 04. 19. 22:53

A következő kérdés merült fel bennem:

Régi Pannon előfizető vagyok, több mint fél éve lejárt a hűségnyilatkozatom és pár hónapja kaptam egy céges mobilt is. A Pannon kínálatában jelenleg (pár hónapja...) nincs egyetlen olyan telefon sem ami igazán felcsigázná az érdeklődésem (ellenben a Westelnél ott van az SE T630: 0 Ft. saját rész, havi kb.4kHUF részlet vagy az elődje a T610 még kedvezőbb feltételekkel...) - szóval semmi értelme hogy fizessem a havi előfizetési díjakat az "élvonalbeli" mobilszolgáltatónak.
Bementem megkérdezni hogyan válthatnék Praktikum csomagra ha meg szeretném tartani a számomat? A válasz: sehogy. Nem tarthatom meg a számomat ha a saját szolgáltatómnál havidíjasról pre-paid előfizetésre szeretnék váltani.
Szvsz ez kissé idejétmúlt hozzáállás mivel most majd szépen megfogom a számomat 'oszt átmegyek a Westelhez (akkor már T-Mobile) - ott kapok Dominó kártyát a jelenlegi (20-as!) számomhoz és meg van oldva a problémám!

Ezúton üzenném a kedves Pannonos termékmenedzsereknek hogy jobb lenne már ébredezni mert bizony könnyen elpártolnak az emberek az immár egyetlen nem gigamulti mobilszolgáltatótól ha nem kínál semmi jót (olcsón) és nem lesz kicsivel rugalmasabb!

Ps.
Lehet hogy pár hónap múlva visszaviszem a 20-as számomat a Pannonhoz - persze immár Praktikumot fogok kérni - miért ne? ;o)

#119 Felhasználó inaktív   Piacos 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 667
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 04. 20. 00:29

Idézet: kucsera_bandit - Dátum: 2004. április 19, hétfő - 23:53

A következő kérdés merült fel bennem:

Régi Pannon előfizető vagyok, több mint fél éve lejárt a hűségnyilatkozatom és pár hónapja kaptam egy céges mobilt is. A Pannon kínálatában jelenleg (pár hónapja...) nincs egyetlen olyan telefon sem ami igazán felcsigázná az érdeklődésem (ellenben a Westelnél ott van az SE T630: 0 Ft. saját rész, havi kb.4kHUF részlet vagy az elődje a T610 még kedvezőbb feltételekkel...) - szóval semmi értelme hogy fizessem a havi előfizetési díjakat az "élvonalbeli" mobilszolgáltatónak.
Bementem megkérdezni hogyan válthatnék Praktikum csomagra ha meg szeretném tartani a számomat? A válasz: sehogy. Nem tarthatom meg a számomat ha a saját szolgáltatómnál havidíjasról pre-paid előfizetésre szeretnék váltani.
Szvsz ez kissé idejétmúlt hozzáállás mivel most majd szépen megfogom a számomat 'oszt átmegyek a Westelhez (akkor már T-Mobile) - ott kapok Dominó kártyát a jelenlegi (20-as!) számomhoz és meg van oldva a problémám!

Ezúton üzenném a kedves Pannonos termékmenedzsereknek hogy jobb lenne már ébredezni mert bizony könnyen elpártolnak az emberek az immár egyetlen nem gigamulti mobilszolgáltatótól ha nem kínál semmi jót (olcsón) és nem lesz kicsivel rugalmasabb!

Ps.
Lehet hogy pár hónap múlva visszaviszem a 20-as számomat a Pannonhoz - persze immár Praktikumot fogok kérni - miért ne? ;o)

Elsejétől a pannonnál is át tudod rakatni az előfizus számodat kártyásra, ezért kár oda-vissz mászkálj...
Piacos

#120 Felhasználó inaktív   Kory 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.198
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 04. 20. 06:58

Idézet: Piacos - Dátum: 2004. április 20, kedd - 1:29

Elsejétől a pannonnál is át tudod rakatni az előfizus számodat kártyásra, ezért kár oda-vissz mászkálj...

Vajon ezt miért nem közölték vele akkor? :omg:

Téma megosztása:


  • (20 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó