HWSW Informatikai Kerekasztal: Sharp Zaurus - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (56 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Sharp Zaurus

#961 Felhasználó inaktív   Zümi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 121
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 24. 22:36

Ami a Linuxot illeti, eléggé benne vagyok a témában, ha nem is szakmailag, legalább érzelmileg. A vállalkozó kedv megvan bennem, Gentoo linuxot használok, ami hozzásegített, hogy jobban belelássak a linux működésébe, jobban mint például egy SuSE vagy egy Mandrake (vagy UHU) használatakor, ami megpróbálja elrejteni előled a bonyolulatabb dolgokat. Ez addig jó, amíg csak olyat akarsz csinálni, amit ezen a kényelmes felületen is lehet. Ha másra is szükséged van, akkor sokkal bonyolultabb egy ilyen rendszeren elvégezni a beállításokat kézzel, mint egy puritánabb rendszeren (pl. Debianon, Gentoo-n és még pár hasonlón).

Szóval ezzel a hozzáállással úgy érzem, hogy egy ilyen géppel megkapnám azt a jólmegérdemelt rengeteg szívást, amit olyanok kapnak, akik képesek szenvedni egy rendszerrel, csak azért, hogy ne kelljen nagy szoftveróriásoknak fizetni vagy illegalitásba vonulni a (kézi)gépek használatához.
Nem tudom, hogy hogy van az ilyen MS PocketPC-s rendszereknél, de úgy képzelem el, hogy ezekben leginkább mindenki az üzletet látja és ha esetleg megír magának egy programot, amivel kényelmesebbé teszi a saját életét, azt sem fogja a köz javára bocsátani, mondjuk GPL licensz alatt, hanem eladja egy cégnek, ami mondjuk 10 dollárért árulja. Nem sok pénz, de a szabad szoftvereknél hozzávetőlegesen 10 dollárral drágább. :) (vagy tévhitben élek és van sok és jó minőségű freeware rájuk?)

Már előre látom, hogy (ha végre meggyőzöm magam és veszek egy ilyen gépet) mennyiszer fogom azt mondani, hogy bárcsak vettem volna egy rendes PDA-t, amire szépen rárakhatok mindenféle letöltögetett megcrackelt programot, ahelyett, hogy gcc hibaüzenetekkel hadakozom. Mennyit szívtatok már a Zaurusotokkal? :)

#962 Felhasználó inaktív   AMD rula 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.014
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 24. 22:41

Idézet: Zümi - Dátum: 2004. máj. 24, hétfő - 23:13

Hmmhmm. :)
Mi az a 3 pixelhiba? 3 pixel nem ég az LCD-n? És hol helyezkednek el ezek?

Ja és még 1 kérdés: van az 5500-on infra port, ugye? Szerintetek van rá reális esély, hogy be tudom üzemelni egy infrás telefonnal a GPRS netet? Mert akkor az nagy királyság lenne, ha ezzel tudnék útközben netezni. =)

Igen azt jelenti, hogy 3 pixel nem ég, egy eléggé középen van, de most már csak akkor látom, ha keresem, az elején nagyon dühitett, de nem zavaró.

#963 Felhasználó inaktív   AMD rula 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.014
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 24. 22:44

Idézet: Zümi - Dátum: 2004. máj. 24, hétfő - 23:36

Mennyit szívtatok már a Zaurusotokkal? :)

Sokat nem, ha valami nem ment beletörődtem, GPRS net megy, csak macerás beállítani, de haveromnak ment alca715+vodafone-nal :D
Amúgy a 48k-t kártya nélkül gondoltam, mert az kell nekem, lehet úgy egy kicsit sok, de így is fáj érte a szívem meg még gondolkozok is rendesen, mert nemtom mit szólnának itthon ha bejelenteném, hogy most veszek egy ppct :(

Szerkesztette: AMD rula 2004. 05. 24. 22:48 -kor


#964 Felhasználó inaktív   Zümi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 121
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 24. 22:46

Még egy kérdés:

Van rajta USB port, ugye? Ha ehhez csatlakoztatok egy pendrive-ot, akkor fel tudja ismerni mint meghajtót?

#965 Felhasználó inaktív   Zümi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 121
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 24. 23:30

Hát, AMD rula, gondolkozzunk a dolgon. :)
Kifejezetten szimpatikus a készülék, de már egy kb. 2 éve kiadott rendszer és egy kicsit körülnézve 52,8k+áfáért már egy (nem előző év június 13-a óta használt ;) hanem) új IPAQ-ot kapsz LCD-n tanyázó pixelhiba nélkül.
Ha csak a későbbi használatra gondolok, amikor már sorozatban tizedszer hardresetelem, mert nem sikerült lefordítanom a SETI-t rá a rendszerem teljes összeomlása nélkül :), akkor megnyugtatna az a gondolat, hogy nem úgy vettem meg, hogy pár ezer forinttal többért már egy általad is vágyott pocketpc-s cuccot vehettem volna. A helyzetet tovább rontja az ebay-en látható használt (de hibátlan) zaurusok 91,6$-os (kb. 19,5e Ft-os) átlagárfolyama (ezek alapján: 1, 2, 3, 4, 5) Szóval én ehelyett a 2,46szoros árkülönbség helyett egy 1,74szeres ártöbbletet ajánlok, vagyis 35.000 Ft-ot. Na?:)

#966 Felhasználó inaktív   AMD rula 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.014
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 24. 23:45

Igazából nem szivesen adnám el ennyiért sem, csak mondtam, hogy enniért nekem talán megéri, de van valaki akit még megkérdezek, max rajtam marad ;)

Szerkesztette: AMD rula 2004. 05. 24. 23:49 -kor


#967 Felhasználó inaktív   Zümi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 121
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 24. 23:50

Ha jól emlékszem, akkor az 5600-as aljáról láttam egy képet, amin egy kisformátumú USB portot véltem felfedezni. :) Akkor az már biztos, hogy az 5500-ason nincs. A kérdés lényege úgyis ez volt.

Az eladással kapcsolatban meg várom a válaszod! =)

Üdv,
    Zümi

#968 Felhasználó inaktív   AMD rula 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.014
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 24. 23:52

Egyébként, ha 8x dollárért tudsz hozni én is kérek ;)

#969 Felhasználó inaktív   AMD rula 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.014
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 24. 23:55

Idézet: Zümi - Dátum: 2004. máj. 25, kedd - 0:50

Ha jól emlékszem, akkor az 5600-as aljáról láttam egy képet, amin egy kisformátumú USB portot véltem felfedezni. :) Akkor az már biztos, hogy az 5500-ason nincs. A kérdés lényege úgyis ez volt.

Az eladással kapcsolatban meg várom a válaszod! =)

Üdv,
    Zümi

5600-ason sincs usb. Az csak a mikrofon, proci és hangszóróban különbözik tudomásom szerint...

#970 Felhasználó inaktív   Zümi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 121
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 24. 23:57

Ha egyszer legalább egy hétre kimegyek az USA-ba, rákattanok az ebay-re és levadászok vagy 3-at. :))
Ezek a licitek 8-24 órán belül lejárnak, szóval valószínűleg ennyi marad már kb. az áruk. Ezek szerint jó esély van rá, hogy meglegyen a egy-kettőnél a 8X.

Addigis marad az itteni cserebere. :)

#971 Felhasználó inaktív   AzErdos[TM] 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 794
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 25. 00:22

azert az nem egeszen ugy megy hogy 80USD
most neztem meg a lejart aukciokat az 5500-ra es 130 a legolcsobb, inkabb 180-200-as vegarak vannak. Mondjuk 40KHuf meg mindig jo :)

USB host port csak az SL-6000-en van USB-On-the-Go neven. A tobbi csak kliens tud lenni.

SL-Cxxx modelleken alapbol van soros port csak csatlakozo kell hozza (ugyanaz ahova az USB kabel megy)
AzErdos[TM]
--------------------------------
"Those who desire to give up freedom in order to gain security, will not have, nor do they deserve, either one." -- Benjamin Franklin
Kedvenc szamom: 45 5F E1 04 22 CA 29 C4 93 3F 95 05 2B 79 2A B2

#972 Felhasználó inaktív   Zümi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 121
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 25. 00:30

Akkor a 6000-es Zaurus volt az az USB-s. :)

Furcsa, itt van 5 darab, ami 90 dollár körül van. Egy napon belül mindnek fellicitálják az árát?
Hogyan lehet megnézni a lejárt liciteket egyébként?

#973 Felhasználó inaktív   AMD rula 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.014
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 25. 00:40

Idézet: Zümi - Dátum: 2004. máj. 25, kedd - 1:30

Akkor a 6000-es Zaurus volt az az USB-s. :)

Furcsa, itt van 5 darab, ami 90 dollár körül van. Egy napon belül mindnek fellicitálják az árát?
Hogyan lehet megnézni a lejárt liciteket egyébként?

Szerintem ennyiért nem adja el és meghirdeti újra, már ha lehet ilyet ;)

#974 Felhasználó inaktív   Zümi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 121
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 25. 00:43

Nem hiszem, hogy lehet ilyet, hacsak nem akar valaki negatív visszajelzéseket szerezni magának. Lehet tenni egy minimum árat az elején, ha valaki nem akarja eladni olcsóbban, akkor oda beírja. (gondolom, nemtom mi a piaci etikett az ebay-en, de ez tűnik logikusnak :)

#975 Felhasználó inaktív   thundermix 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 583
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 25. 08:01

Idézet: Zümi - Dátum: 2004. máj. 25, kedd - 1:30

Akkor a 6000-es Zaurus volt az az USB-s. :)

Furcsa, itt van 5 darab, ami 90 dollár körül van. Egy napon belül mindnek fellicitálják az árát?
Hogyan lehet megnézni a lejárt liciteket egyébként?

Tégy rá "watch"-ot, és az megmarad a My Ebay menüpontban  (de ehhez regisztrálni kell).  :p

Ha így belegondolok, én se adnám oda 50 k alatt a gépemet. Akkor már inkább beteszem a vitrinbe és 20 év múlva megmutatom az unokáimnak, "látjátok a nagypapa mekkora hekker volt?"  :D
thundermix

#976 Felhasználó inaktív   Chinpira 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 596
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 25. 08:12

Most látom, hogy meglódult megint a topic...

Zümi, mennyi pénzt tartanál reálisnak a C700-asomért? Merthogy ezexerint van rajta soros port (csak átalakítóm nincs hozzá :)).

Ja, és egy pixel sem hibás a 640x480-ból! A legjobb iPaq is csak fele ekkora felbontást tud... (najó ezt abbahagyom) ;)

Szerkesztette: Chinpira 2004. 05. 25. 08:13 -kor


#977 Felhasználó inaktív   Chinpira 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 596
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 25. 09:30

Csak azért kérdezem, mert el akarnék menni nyaralni, és engednék a gép árából egy kicsit ;)

#978 Felhasználó inaktív   Zümi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 121
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 25. 10:57

Idézet: thundermix - Dátum: 2004. máj. 25, kedd - 9:01

...

Ja, képzelem hogy ilyen technikai fejlődés mellett mennyire lesznek képben addigra. :)
Már látom a szitut, amint dagadó mellkassal megmutatod nekik a Zaurust:

Idézet: mondjuk 2040-ből :

- "látjátok a nagypapa mekkora hekker volt?"
- "tyű, nagypapa, ez az a tamagochi cucc, amiről töriórán tanultunk, igaz?"


Chinpira: Még gondolkodom a dolgon, mert az 5500 és a C700 nem egy árkategória és még infrás telefont is kell vásárolnom, ha élvezni akarom a hightech mobil élet korlátlan szabadságának örömét™. :)

#979 Felhasználó inaktív   Chinpira 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 596
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 26. 14:36

Idézet: Zümi - Dátum: 2004. máj. 25, kedd - 9:57

Ja, képzelem hogy ilyen technikai fejlődés mellett mennyire lesznek képben addigra. :)
Már látom a szitut, amint dagadó mellkassal megmutatod nekik a Zaurust:

Idézet: mondjuk 2040-ből :

- "látjátok a nagypapa mekkora hekker volt?"
- "tyű, nagypapa, ez az a tamagochi cucc, amiről töriórán tanultunk, igaz?"


Chinpira: Még gondolkodom a dolgon, mert az 5500 és a C700 nem egy árkategória és még infrás telefont is kell vásárolnom, ha élvezni akarom a hightech mobil élet korlátlan szabadságának örömét™. :)

Na, Zümi addig gondolkodott, amíg végül megalkudtunk, és elvitte a gépet.

A LAN CF-kártya azonban még mindig megvan, ha valakinek kell, Buffalo márkájú, UTP csatlakozós, kikáltási ára 8 rugó. Nemsoká meghirdetem a bolhán is, tessék tolongani érte :)

#980 Felhasználó inaktív   Zümi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 121
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 26. 23:13

Idézet: Chinpira - Dátum: 2004. máj. 26, szerda - 15:36

Na, Zümi addig gondolkodott, amíg végül megalkudtunk, és elvitte a gépet.

A LAN CF-kártya azonban még mindig megvan, ha valakinek kell, Buffalo márkájú, UTP csatlakozós, kikáltási ára 8 rugó. Nemsoká meghirdetem a bolhán is, tessék tolongani érte :)

Bizony-bizony. Ha itt is lenne positive feedback, mint az ebay-en, akkor most adnék egy szép kövér +-t Chinpiranak! :)

Most éppen a WLAN-nal próbálkozom... :) A C700-zal nincs baj, az felismeri mindjárt a kártyáját, de a Gentoo-m alatt szépen izzadok, hogy menjen. :)

Zümi, a Sharp Zaurus SL-C700 tulajdonos. :)

Téma megosztása:


  • (56 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó