HWSW Informatikai Kerekasztal: kriptológia - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

kriptológia

#31 Felhasználó inaktív   theHassan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 176
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 04. 26. 09:50

nem is azokat a gépeket fogják levadászni, amelyekből 20 van egy teremben...
egyébként a kilincs nem TEMPEST, mert ha elolvasnál egy ilyen szabályzatot, láthatnád, hogy az ajtó van vasból ;)

egyébként jó gondolat, hogy kisugárzásméréssel vizsgáljunk egy rendszert, biztos érdekes eredménye lenne. egyébként elvben nem kizárt szerintem, hogy egy környezetben lévő, azonos típusú számítógépek között válogassunk, mert száz, hogy máshogy sugároz az a monitor, amelyen egy windowsos szövegszerkesztő fut, mint amelyen dosos nyilvántartóprogram.
Semmit ne higgy el elsőre! Naponta kétszer az az óra is a pontos időt mutatja, amely húsz éve megállt.

#32 Felhasználó inaktív   kondenzator 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 515
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 04. 26. 10:46

idézet:
Ezt írta theHassan:
mert száz, hogy máshogy sugároz az a monitor, amelyen egy windowsos szövegszerkesztő fut, mint amelyen dosos nyilvántartóprogram.[/quote]
Szuper, azt már tudod is, hogy DOSt vagy Windowst használnak... :cool: Amugy nem ez a lényeg, a monitor nem attól sugároz mást, hogy más az oprendszer (mondjuk a frissitési frekvencia lehet más), hanem attól, hogy mit látni rajta, pl. fut a word vagy csak az asztal van ott. Van a teremben 20db ugyanolyan monitor, lehet hogy mást sugároznak, de honnan tudod hogy melyik más melyik gép? Akár ha a pixeleket megszereznéd róluk, van 6144000 pixeled (ez csak 640*480*20), honnan tudod hogy melyik melyik gépé?

#33 Felhasználó inaktív   theHassan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 176
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 04. 26. 10:56

természetesen én sem arra gondoltam, hogy az oprendszertől sugározna mást, hanem, pont ahogy te mondod, pl. frissítés, felbontás, stb. egyébként nem a pixeleket kell megszerezni, aztán számolgatni, megvalósítható a szinkronjelek levétele is, akkor pedig már kép is van.

és nem csak a monitor, de pl. a nyomtató is sugároz, de én már védett szkennert is láttam. ki van ez találva, de az elhárítás is, csak nem szabad kiröhögni a problémát.

és nem csak a számítógépek, minden más elektronika is ki van téve ennek a támadásnak.
Semmit ne higgy el elsőre! Naponta kétszer az az óra is a pontos időt mutatja, amely húsz éve megállt.

#34 Felhasználó inaktív   bearr 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 911
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 04. 26. 13:21

idézet:
Ezt írta theHassan:

és nem csak a monitor, de pl. a nyomtató is sugároz, de én már védett szkennert is láttam.
[/quote]

En meg karon varjut.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó