HWSW Informatikai Kerekasztal: Interjú Miklós Tamással, az EVEREST fejlesztőjével - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Interjú Miklós Tamással, az EVEREST fejlesztőjével A cikkel kapcsolatos hozzászólások Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2004. 05. 27. 10:48

Interjú Miklós Tamással, az AIDA és EVEREST rendszerelemző szoftverek fejlesztőjével

Idézet

Méltán vált ismertté és népszerűvé a magyar fejlesztésű AIDA rendszerinformációs program, ezért is volt váratlan a hír, amikor a szoftver készítője bejelentette, hogy abbahagyja a fejlesztést. Miklós Tamást a döntés hátteréről, az AIDA készítésekor szerzett tapasztalatokról és a jövőre vonatkozó terveiről kérdeztük.


#2 Felhasználó inaktív   DViD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.225
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 27. 11:13

Most mar feny derult mindenre.

Nem vagyok piackutato, de nem lenne megiscsak jobb, ha mas dijkonstrukciot epitenenek ki a vallalatok/cegek/stb. reszere?  Mert az nem a legjobb megoldas, hogy majd beepitunk egyre tobb dolgot, aztan pedig varunk arra a bizonyos galambra. Mert akkor eloall az a helyzet, hogy aki most veszi meg, 1 ev mulva erosen panaszkodni fog, hogy aki akkor veszi meg, ugyan azert a penzert miert kap tobb szolgaltatast?

Erre pl. kivancsi lennek.  :think:


De hajra, nagyon tetszik. ;)

Szerkesztette: authenticDViD 2004. 05. 27. 11:14 -kor


#3 Felhasználó inaktív   rgranc 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 183
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 27. 11:58

Aki egy ev mulva veszi meg, csak ugyanannyi szolgaltatast kap, mint aki most veszi meg, hiszen ez utobbinak a frissitesekkel ugyanaz a szoftver all rendelkezesere mint az elozonek...

Olyan meg nem nagyon volt, hogy most olcsobb, mert kevesebbet tud, aztan majd kesobb dragabb lesz, amikor tobbet tud... A piac nem igy mukodik...

R.
Apróhirdetés: Félénk fiú keresi... ööö, izé, hmm, ááá, hagyjuk...

#4 Felhasználó inaktív   SuhesZ 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 73
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 27. 17:07

Sajnos egyre tobb esetben fordul elo, hogy tervezett projektek epulnek olyan szoftvertermekek
keszitesere, melyek visszaelnek a szabad szoftverek es az Internet adta lelkes tesztelok
es fejlesztok segitsegevel, tamogatasaval es hozzajarulasaval.

Raaadasul tobb formaja is lehet: szandekosan ilyen formaban inditott spekulativ szoftverfejlesztesi
projektek, illetve cegek altal kiszemelt aldozatok bekebelezese lekenyerezessel.

Elkepeszto milyen cegek, piaci szoftvertermekek hozhatok igy letre, jelentos mennyisegu
teritesmentes kozmunkakbol. Felreertes neessen, az eredeti karbantaro is rengeteg
megnemfizetett munkaidot ol bele egy ilyen projektbe, de valojaban neki ez egy hosszu tavu
kockazati befektetes, amit igy utolag atveresnek is lehet siman nevezni.

+ piaci poziciok szerzese marketing koltseg nelkul, onszervezodesbol
+ termék bejaratasa koltseg nelkul
+ sok oranyi ingyenes minosegi programozoi es teszteloi ora, mely egyebkent megfizethetelnel lenne
+ lelkes tesztelok, fejlesztok es felhasznalok nepes tabora, mely ugyszinten megfizethetelnel lenne
+ felhasznaloi tabor kenyszerhelyzetbe kerul
+ licenszdijmentes fejlesztoi kornyezet ( mindenkinek sajat problemaja, hogy pl. a Developer Studio
licenszelt-e)
- a sajat munkaja sem volt megfizetve eddig

Sajnos a szabad szoftverek licenszkonstrukcioi nem tudnak megvedeni ezektol.
Bejelentenek egyszeruen egy alkalmas idopontban hogy ennyi, nem megy tovabb.
Ebben az esetben a szoftver termeket orokre agyon kellene utni (ami kepletesen meg is tortenik),
de reinkarnalodik egy atcsomagolt, rancfelvart, valamennyicsket modositott  piaci formaban.
Es igy lesz belole valakiknek jelentos haszna belole. Szinte az egyetlen kulso kovetheto nyoma
a folyamatnak, hogy a kod eddigi gazdaja/gazdai uzleti/alkalmazotti kapcsolatba kerulnek az
uj forgalmazoval vagy tulajdonossal.

Azt amit elvartam az EU-s szoftverszabalyzattol nem annyira a kodreszletek szerzoi jogi
hozzajarulasanak a vedelme, hanem a szabad szoftver es  a piaci termek kozotti
atalakulas szabalyozasa. Jelenleg itt nagyon szabad a vasar, es csak pofa kell hozza,
de altalaban van.

Koteleznem a szabad szoftver fejlesztoit es forgalmazoit ( disztribucio!):
==============================================

- figyelmeztetes, hogy a fejlesztes egy piaci termek letrehozasara iranyul
- a projekt es a licensz alapokirataban pontositani kell a picai termekre torteno alakulasanak
a folyamatat ( koltsegterites, reszesedes, vegkielegites)
- hozzajarulasok pontos nyilvantartasa, a hozzajarulonak alairt elismero szerzodes elkuldese
( mintha reszvenye lenne a projektbol)
- a termek, fejlesztesi projekt megszuntetese esetere a vegrendeletet, az orokosoket, es az orokles modjat megjelolve
- ha az okiratban piaci termekkent elore nem jeleztek, akkor az illetekes birosag
dontson arrol, hogy ki lesz az aki karteritest fizet, mennyit es kinek.

==============================================

Amit nagyon-nagyon nehez eldonteni, az az, hogy mikor/mitol alapszik egy reszben atalakitott
szoftver egy szabad szoftver kodjabol. Kinezesre ? Funkcioban ? Kodreszletben ? Mennyire ?
Sokszor eleg a piaci sikerhez az is, hogy a mar befutott "free" szoftver osszkepere leginkabb
hasonlito piaci termeket csomagoljanak az eredeti forrasbol, a volt gazda/projektvezeto
hatekony segitsegevel.

Ezert a velemenyem az, hogy a mervadonak a projekt vezetoinek, gazdainak a mozgasa,
tevekenysege a leginkabb szignifikans abban a tekintetben, hogy mi tortenik a lezart
fejlesztes eredmenyevel.

Amit leirtam az AIDA esetere csak reszben vonatkozik, az elgondolas magjaban mindenfelekeppen.
A szabad szoftver fejlesztesek sok kulonbozo fajta projektfelepitesen, szervezesen
es modszertanon alapulnak, az eredmeny utoelete a lenyeg.

A parhuzamos szabad/kereskedelmi allapotok kulon mese ( lasd MySQL, Mapserver, Fedora),
itt az a lenyeg, hogy az ingyenesen/kozmunkabol hozzajarulo ne kapja meg azt a minoseget,
amit a kereskedelmi, attol fuggetlenul, hogy a sajat minosegi hozzajarulasaval ez nincs
egyeltalan aranyban.

Ismetelten hozzateszem: rengeteg munka, nem erdemtelen a siker, de akkor is kozmunkaval
valo visszaeles. Ez olyasmi, mint az (koz)intezmenyekben maszekolok, akik annak a felszereleset,
munkaidejet es alkalmazottait hasznaljak sajat kis terveik, uzleteik megvalositasara.

Tarsadalmi parazitak. Ez is egy letforma.

Udv,
SuhesZ

#5 Felhasználó inaktív   Fiery 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.083
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 27. 18:23

Idézet: SuhesZ - Dátum: 2004. máj. 27, csütörtök - 18:07

Ismetelten hozzateszem: rengeteg munka, nem erdemtelen a siker, de akkor is kozmunkaval
valo visszaeles. Ez olyasmi, mint az (koz)intezmenyekben maszekolok, akik annak a felszereleset,
munkaidejet es alkalmazottait hasznaljak sajat kis terveik, uzleteik megvalositasara.

Tarsadalmi parazitak. Ez is egy letforma.

Amit irsz, _talan_ igaz lehet egy opensource projektre, de nem vonatkozik az AIDA-ra. Mar csak azert sem, mert magat a kodot mindvegig egyetlen szemely irta, fejlesztette, tartotta karban -- ilyen forman tehat nem nevezheto kozossegi vagy tarsadalmi munkanak.

Aztan az sem vonatkozik az AIDA-ra, hogy eleve piaci termeket akartunk letrehozni belole -- pont ellenkezoleg, az egesz otlet a projekt eletenek vegen merult csupan fel.

A tobbit nem kommentalnam.


Fiery

#6 Felhasználó inaktív   SuhesZ 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 73
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 27. 19:48

Idézet: Fiery - Dátum: 2004. máj. 27, csütörtök - 19:23

Amit irsz, _talan_ igaz lehet egy opensource projektre, de nem vonatkozik az AIDA-ra. Mar csak azert sem, mert magat a kodot mindvegig egyetlen szemely irta, fejlesztette, tartotta karban -- ilyen forman tehat nem nevezheto kozossegi vagy tarsadalmi munkanak.

Aztan az sem vonatkozik az AIDA-ra, hogy eleve piaci termeket akartunk letrehozni belole -- pont ellenkezoleg, az egesz otlet a projekt eletenek vegen merult csupan fel.

A tobbit nem kommentalnam.


Fiery

Idezet magamtol:

Amit leirtam az AIDA esetere csak reszben vonatkozik, az elgondolas magjaban mindenfelekeppen.

Ezt a hozzaszolasod elott es utan is fenntartom.

Idezet magamtol:

A szabad szoftver fejlesztesek sok kulonbozo fajta projektfelepitesen, szervezesen
es modszertanon alapulnak, az eredmeny utoelete a lenyeg.


Ebbe az is beletartozik, hogy a fejlesztest egyetlen szemely irta, fejlesztette, tartotta karban,
de: es az egesz kozosseg tesztelte ingyen es bermentve, adozva a telekommunikacios
tarsasagoknak, supportalta a szoftvert a kapcsolati koreiben ingyen, ajanlotta, telepitette es
bejaratta. Ez egy nagyon lenyeges eleme egy szoftver piaci helyzetenek a megalapozasanak.

Esetetben a szoftver jelleget tekintve nem lehet eltekinteni a rengeteg kulonfele felhasznaloi
konfiguraciokon torteno kiprobalasanak a jelentosegen, hiszen ez letfontossagu eleme.
Es ehhez olyan nagy szamban jutottal hozza plusz koltseg nelkul, melyet vallalkozaskent
nem tudtal volna sehogyan osszehozni.

Mas sem tudta volna ezt piaci korulmenyek kozott letrehozni, ezert
halasztak ki teged, es itt ismet idezek magamtol:

...illetve cegek altal kiszemelt aldozatok bekebelezese lekenyerezessel...

Ez tortenik ha nem elore tudatosan, hanem utolagosan lesz egy ilyen projektbol
kereskedelmi termek. A lekenyerezesnek nagyon sok ( soft es hard) formaja van,
a lenyege hogy szemelyre kell szabni. Az hogy mennyire soft vagy hard, az adott
tarsadalmi normak hatarozzak meg, es ezeknek a helyet meg lehet talalni, ha az
ember keresi.

Nem erdekel hogy kinek mi volt ebben az erdeke, es mennyi a tervszeru sumaksag benne.
Barmi is a judaspenz, nem volt nem megerdemelt.
Uzleti szempontbol nem tortent semmi kulonos, par alakot palira vettek, hjaa
naponta tortenik ilyen

Az AIDA eseteben a kiterjedt teszteles a szokottnal meg inkabb sulyosbito tenyezo,
mint maga a fejlesztes ( uzleti szempontbol !). Ez meghaladja a kereskedemi
BETA szoftverek onkentes tesztelesere szolo szerzodesek jelentoseget is.


Megjegyzem az egesz dolgon nem a te eseted gondolkoztatott el, hanem a sajat cegem
egy hasonlo projekt megeresztesen is elgondolkodott ( es meg most is), mint hosszu
tavu befektetes. Sokkal olcsobb igy piaci reszesedeshez jutni, mint barmi massal.
A fejlesztes folyaman megy a kozos mezesmadzag, a szoftver az igenyekhez simul,
otletek epulnek be, es rengeteg tesztelot kapunk ingyen. Persze ebbol egy ceg megelheteset
nem lehet megalapozni, de egy olyan szoftver fejlesztesere, melyel kesobb dobbantani lehet,
igencsak alkalmas.

Az uzleti etika tojik a tarsadalmi normakra, es feszegeti a jogi hatarokat,
melyre a szabad szoftverek utvesztoje sok kibuvot rejt. Az uzlet az uzlet,
a penznek nincsen szaga.

Meg egyszer nagyon fontos dolog, hogy nem vitathato el a projekt vezetojenek,
a fejlesztonek, a karbantartonak az erdeme. A sikeres szabadszoftverek elol nem
vitathato el a letezesenek az erdemei, melyeket a kozhasznalatbol szerzett.


A normalis szabadszoftver szimbiozisban el a gazda es a kozosseg viszonylataban.

Engem inkabb az erdekel, hogy mennyire elfogadhato egy ilyen atalakulas.
Ha az emberek egyszeruen a vallukat vonjak, es feketen kezdik hasznalni azt a
szoftvert, amit eddig szabadon lehetet hasznalni, akkor lesz olyan is aki fizet,
az uj vevokrol nem is beszelve.

1) A temaindito szoftverhez kozmunkaval semmivel sem jarultam hozza,
noha mar a AMD dual procis Fiery eset ota figyeltem ezt a fickot a forumban.
Semmi kozom az ott szobakerult ceghez sem, kulfoldon elek es dolgozom.
Viszont 9 evet dolgoztam a honi (HUN) informatikaban.

2) Nem vadolok senkit semmivel, egy lehetoseget vazolok fel, mely vagy
letezik, vagy sem.

Udv,
SuhesZ

#7 Felhasználó inaktív   Fiery 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.083
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 27. 19:58

Annyit fuznek hozza csupan, hogy:

1) Hajlamos vagy osszemosni a freeware es az opensource szoftverek kozotti hatarvonalat... :)

2) A szeleskoru teszteles valoban sokat jelentett az AIDA32 fejlesztese soran, azonban azt se feledd el, hogy amig en a szoftver fejlesztesehez ily' modon kaptam segitseget, addig a felhasznalok vegig teritesmentesen hasznalhattak aka'r uzleti celokra is az AIDA32-t -- tehat aka'r penzt is csinalhattak az en "ingyenmunkambol".


Fiery

Szerkesztette: Fiery 2004. 05. 27. 19:58 -kor


#8 Felhasználó inaktív   SuhesZ 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 73
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 27. 20:05

1) Egyezem, a hajlam az cel is egyben, mindeg a hatarvonalon egyensulyozva
lehet csak kiemekedot elerni

2) Egyezem, azonos uzleti erdekek mukodnek az emberekben

Udv,
SuhesZ

#9 Felhasználó inaktív   Fiery 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.083
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 27. 21:39

Idézet: SuhesZ - Dátum: 2004. máj. 27, csütörtök - 21:05

2) Egyezem, azonos uzleti erdekek mukodnek az emberekben

Udv,
SuhesZ

De azert nem mindegy, hogy mi az elsodleges: az uzlet, a penz -- vagy az, hogy az ember oromet lelje a munkaban, (relative) maradandot alkosson. Persze az egesznek a vegcelja mindig ugyanaz, de arrol meg a tarsadalom tehet -- ezt inkabb hagyjuk is, ez a tema messzire vezetne :)


Fiery

#10 Felhasználó inaktív   SuhesZ 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 73
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 27. 21:53

Idézet: Fiery - Dátum: 2004. máj. 27, csütörtök - 22:39

De azert nem mindegy, hogy mi az elsodleges: az uzlet, a penz -- vagy az, hogy az ember oromet lelje a munkaban, (relative) maradandot alkosson. Persze az egesznek a vegcelja mindig ugyanaz, de arrol meg a tarsadalom tehet -- ezt inkabb hagyjuk is, ez a tema messzire vezetne :)


Fiery

Ámen.

#11 Felhasználó inaktív   isti1968 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 472
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 28. 08:33

Csak egy kérdés még: Azt nem lehetett volna megtenni, hogy az Aida honlapján legalább a végső fejlesztést meghagyni, hogy aki akarja töltse le ? Jó, tudom könnyen találni mirrorokat, de azért mégis más első kézből ... ;)
Isti

#12 Felhasználó inaktív   Fiery 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.083
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 05. 28. 08:34

Idézet: isti1968 - Dátum: 2004. máj. 28, péntek - 9:33

Csak egy kérdés még: Azt nem lehetett volna megtenni, hogy az Aida honlapján legalább a végső fejlesztést meghagyni, hogy aki akarja töltse le ? Jó, tudom könnyen találni mirrorokat, de azért mégis más első kézből ... ;)

Az automatikus forwardolas miatt jobbnak lattuk, ha igy mukodik a honlap.


Fiery

#13 Felhasználó inaktív   alexandros 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 146
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 04. 16:40

Nekem az egészben egy dolog tetszik nagyon. Ez az önfejlesztés. Én most a munkahelyemen, igaz, csak excelben, de készítettem egy bérelszámoló "programot", ami a havi keresetet számítja ki. Meg lehet adni benne a munkaórák számát, szerződés típusát, és minden jelentős adat megváltoztatható. Lehetőség van korrigálásra is, amennyiben az óraelszámolás téves lett volna. Ezt magamnak készítettem úgy, hogy csak egyszerűen beírtam, melyik nap mettől meddig dolgoztam. Aztán a munkatársaim részéről felmerült az igény, hogy ők is ki tudják számolni bérüket. Így készítettem el a másik táblázatot. A szerződés lehet 4, 6 vagy 8 órás. +d-s hatással fűszereztem a táblázatot. Mindezt néhány függvény és okos trükk segítségével értem el. Igaz ez sztem csak a programfelhsználás és a programozás határán van, mivel fgv-eket azért kellett használni, meg ez nem egy adathalmaz, hanem egy rsz, amely képes számításokat végezni a bevitt adatok alapján.

Hogy kapcsolódik ez az AIDA-hoz? 1,5 éve dolgoztam egy iskolában, ahol használtuk. nagyon tetszett. Akkor döbbentem rá igazán, hogy az önfejlesztés, még ha ingyenmunkával jár is, nagyon megéri. Rengeteg tapasztalatot lehet szerezni.

Én sok sikert kívánok a továbbiakhoz!
:up:
-----------------------------------
- Ha mindent a rendeltetésének megfelelően használsz, megelőzheted a bajt.

#14 Felhasználó inaktív   Fiery 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.083
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 09. 01:21

Idézet: alexandros - Dátum: 2004. jún. 4., péntek - 17:40

Nekem az egészben egy dolog tetszik nagyon. Ez az önfejlesztés [...] az önfejlesztés, még ha ingyenmunkával jár is, nagyon megéri. Rengeteg tapasztalatot lehet szerezni.

Pont ez az egyebkent, ami a magyarok tobbsegebol hianyzik... Ha nem igy lenne, mar nem itt tartanank.


Fiery

#15 Felhasználó inaktív   alexandros 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 146
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 06. 10. 12:20

Idézet: Fiery - Dátum: 2004. jún. 9., szerda - 2:21

Pont ez az egyebkent, ami a magyarok tobbsegebol hianyzik... Ha nem igy lenne, mar nem itt tartanank.


Fiery

Egyetértésedet köszönöm.
-----------------------------------
- Ha mindent a rendeltetésének megfelelően használsz, megelőzheted a bajt.

#16 Felhasználó inaktív   ^Sunrise^ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 11. 01. 19:32

Gratula Fiery az origos meghivasert, egyebkent szabad tudni, hogy kerestek meg? :)
÷ Gigabyte N650SLI-DS4 ÷ Intel C2D E2140 1.6@3Ghz ÷ Kingmax 4GB DDR2-800 ÷ Sapphire X1950XT 256MB ÷ Western Digital 250GB + Hitachi 500GB ÷ LG-H42L/LG-4163B ÷ Enermax Noisetaker 475W ÷ Lian Li PC-V1200B ÷ Samsung 40" LE40R72B ÷

Passzív vízhűtés lépésenként, képekben

#17 Felhasználó inaktív   Fiery 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.083
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 11. 01. 22:13

Idézet: ^Sunrise^ - Dátum: 2004. nov. 1., hétfő - 19:32

Gratula Fiery az origos meghivasert, egyebkent szabad tudni, hogy kerestek meg? :)

Nem publikus, sajnos :)


Fiery

#18 Felhasználó inaktív   ^Sunrise^ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 11. 01. 22:15

Idézet: Fiery - Dátum: 2004. nov. 1., hétfő - 23:13

Nem publikus, sajnos :)


Fiery

OK, sejtettem... ;)
÷ Gigabyte N650SLI-DS4 ÷ Intel C2D E2140 1.6@3Ghz ÷ Kingmax 4GB DDR2-800 ÷ Sapphire X1950XT 256MB ÷ Western Digital 250GB + Hitachi 500GB ÷ LG-H42L/LG-4163B ÷ Enermax Noisetaker 475W ÷ Lian Li PC-V1200B ÷ Samsung 40" LE40R72B ÷

Passzív vízhűtés lépésenként, képekben

#19 Felhasználó inaktív   ion 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.944
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 11. 13. 17:27

Egy masik interju.

http://www.origo.hu/csevegoszoba/techbazis...1109miklos.html

#20 Felhasználó inaktív   Delawer 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.453
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 11. 15. 20:30

Idézet: ion - Dátum: 2004. nov. 13., szombat - 17:27


Érdekes interjúszeletke:

Idézet

Akkor ez tulajdonképpen egy víruskereső? (Dorii)
- A diagnosztikai szoftvernek nincs köze a víruskereséshez, de a vírusok elleni harcban tud segíteni.

Megjegyzem, nem kötelező ismerni kis hazánk minden programozóját és híresebb programjait, de ha már kérdezek, vagy legalábbis bemerészkedek egy ilyen csevegőszobába, ahol érdemes okosnak tűnő dolgokat kérdezni, akkor venni kellene a fáradtságot, hogy mi is (volt) az AIDA, vagy most az EVEREST.
Meg tudom érteni Fiery-t, ha a "fárasztó" jelzőt a riportra is értette :)

Az is érdekes, hogy az egyetem eltanácsolta Fiery-t.
Történtek már ilyesmik mással is az elmúlt pár évtizedben, évszázadban :)

Ami megérintett:

Idézet

Mi a véleményed a hazai informatika-oktatásról? (Kakasfej)
- A magyar informatikai oktatás szerintem borzasztóan gyenge, abszolút nem az életre, a valós kihívásokra készítik fel a diákokat. Ráadásul nem elég érdekesen oktatnak, nem tudják lekötni a diákok figyelmét.

Ha tehednéd, hogyan oktatnád a jövő informatikusait? (tamaspo)
- Az informatikusképzést sokkal agilisebbé alakítanám, folyamatosan hozzáigazítva az aktuális trendekhez. Sokkal-sokkal több gyakorlati példával, gyakorlati házi feladatokkal.


Erről már főiskolai tanárral is beszéltem és hellyel-közel Ő is így látta.
Sajnos ? oktatási terv is van, ami köti a tanár-t.
De ez már off volt, bocsi.
-- Legyen egy jó napod! --

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó