HWSW Informatikai Kerekasztal: media center olcsó pc-ből, ötletek? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (95 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

media center olcsó pc-ből, ötletek? filmnézéshet, tévézéshez mindenttudó pc Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   nickb 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 43
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 25. 20:14

A mostani dvd-lejátszókban idegesítő a rossz kompatibilitás, a divx és xvid lejátszása különlegesség. A dvd felvevők rengetegbe kerülnek. Nem lehetne ezt egy pc-vel helyettesíteni? mi az a minimum amivel működne a dolog és mennyibe kerülne? Ötletek?

#2 Felhasználó inaktív   phan_tom 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 978
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 25. 20:23

Ha nem akarsz sokat költeni, akkor megis jobb egy asztali lejátszó. Nem fogyaszt sokat, gyors,csendes kevés macera.
Ha meg mégis mindenáron számítógéppel akarod megoldani, akkor egy tipp:
GeeXBox

Elég hozzá egy p2-400 proci+lap+vesa 2.0 videó kari+dvd-rom. Még vinyó sem kell.
"Fear is the path of the dark side.....  I sense much fear in you.."

#3 Felhasználó inaktív   nickb 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 43
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 25. 20:30

Van egy régi gépem, 566os procival. valami baj volt vele, állandóan újraindult. A szervízben nem tudták mi a baja, úgyhogy lecseréltük egy újra. Azért mégis zavar hogy itt porosodik a tévé alatt...a RAM kiégett benne vagy mi...

#4 Felhasználó inaktív   wassermann 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 556
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 27. 10:24

Az 566-os cucc talán már kevés is arra, hogy jó minőségben vegyél fel videó-t. Sajnos ez van...
Egyébként az én véleményem is az, hogy elég macerás PC-t használni ilyesmire! - csak akkor állj
neki, ha értessz a PC-k, a szoftverek és a sugárzott TV-műsor "lelki világához".

#5 Felhasználó inaktív   =Oli= 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 9.933
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 01. 09:26

Én is azért vettem tunerkártyát, mert profi VHS videóm nincs és nem is akarok venni, asztali DVD felvevő drága.

Nos, így utólag, nem könnyű menet. Abba a tévedésbe estem, hogy benyomok egy gombot és már minden tökéletes, hát rá kell döbbennem, hogy jóval bonyolultabb. Aki hasonlóban töri a fejét, inkább spóroljon egy asztali íróra...

Most már ott tartok, hogy tudok felvenni jó minőségben Divix kodekkel, csak egy perc 40mb. Nem tudom mivel kell megvágni, lehet-e kisebbet csinálni belőle, stb és a többi bonyodalmakról még nem volt szó...

#6 Felhasználó inaktív   TEST11 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 786
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 01. 09:52

Én is szerettem volna hasonlót, csak nem tudom hogy lehetne megoldani
1- bekapcsol egy időpontban a gép
2- felveszi magától a műsort
3- kikapcsol.

1 ez az eggyik gondom (a legjobb lenne ha hibernálásból indulna a Windows)
2 melyik programot lehet automatikusan elinditani ami fel is tud venni néhány óra filmet.
A 3. az egyszerü mert támogatják a programok.

Az asztali DVD irók már 50-60e Br. körül vannak.
Ha veszel egy TV tuner(15e) DVDiró(15e) + rászánt idő..... lehet egyszerübb az asztali.

#7 Felhasználó inaktív   =Oli= 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 9.933
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 01. 10:02

Az előre programozás jól működik(Winfast), ki is kapcsolja a gépet, a bekapcsolásra nem tudtam még kitalálni semmit. Úgy lehet programozni, mint egy videót.

Most már megvettem, sulinetbe volt 20k(vagyis 10k), DVD író nem csak ezért van, azzal nem érdemes számolni.

#8 Felhasználó inaktív   wassermann 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 556
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 01. 11:38

A kikapcs tényleg egyszerűbben megoldható, a bekapcs sajnos csak akkor,
ha támogatja a géped BIOS-a...

Ezért is írtam korábban, hogy szerintem is túl bonyolult az asztalihoz képest!

#9 Felhasználó inaktív   Do-It-Yourself 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.931
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 01. 14:48

Idézet: TEST11 - Dátum: 2005. márc. 1., kedd - 9:52

1- bekapcsol egy időpontban a gép
2- felveszi magától a műsort
3- kikapcsol.

...

Az asztali DVD irók már 50-60e Br. körül vannak.
Ha veszel egy TV tuner(15e) DVDiró(15e) + rászánt idő..... lehet egyszerübb az asztali.

20 eFt környékén manapság már hatfejes zsírúj VHS videót lehet kapni, egy kazira LP-ben 8-10 órát fel lehet venni :). Nekem is van 'media center' pc-m, de erre a feladatra még mindig a videót tartom a legcélszerűbbnek.
"A biztonsági öv lehet hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira mint a tolószék."

#10 Felhasználó inaktív   =Oli= 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 9.933
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 02. 09:11

Idézet: Do-It-Yourself - Dátum: 2005. márc. 1., kedd - 15:48

20 eFt környékén manapság már hatfejes zsírúj VHS videót lehet kapni, egy kazira LP-ben 8-10 órát fel lehet venni :). Nekem is van 'media center' pc-m, de erre a feladatra még mindig a videót tartom a legcélszerűbbnek.

Szerintem pedig a XXI. században igencsak letűnik a mágneses rögzítés csillaga, minden a digitálisról szól, az előnyeit ugye nem kell felsorolni.

Már jó pár hónapja hallottam, hogy a nyugati civilizációkban :) , egyszerűen leveszik a polcokról a VHS magnókat, a kereslet nullával egyenértékű....A digitális technikák folyamatosan olcsóbbak lesznek, finomodnak, szeirintem pénzkidobás egy VHS magnó. Egy év és ugyanannyiér veszel egy asztali DVD írót...

#11 Felhasználó inaktív   TEST11 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 786
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 02. 09:32

A medecenter elonye lenne ha betomoriti a filmet (magatol mig nem hasznaljak)...
Egy jobb filmtomoritovel 300-400 perc rafer egy CD-re nyomi minosegben.
A nyomi sorozatokhoz boven eleg... :D
A lenyeg, hogy egy 200Ft-os DVD-re is rafer 8-10ora (akar 36ora) film es
megse 500-1000Ft. mint egy videokazetta.
Egyszerubb nyilvantartas es kereses.
Csak hat jo lenne ha még egy picit lejjebb mennenek az arak.
mondjuk ha 2-3GH p4 kijonne 40korul...

#12 Felhasználó inaktív   wassermann 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 556
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 02. 10:26

Az viszont tényleg igaz, hogy ezeket a funkciókat egy PC-vel simán meg lehetne oldani... és többek szerint az összes DVD felvevő valami kis cél PC.

#13 Felhasználó inaktív   Dr. Evil 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.338
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 02. 13:19

Media Center: én is ezt tolom, höhö :) Alapjában véve az kell neki, amin egy Windows XP Professional elmegy (merthogy az MCE erre alapul). Hangkártya lehet gagyi alaplapi, VGA szintén.
Ami nagyon fontos, hogy TV-tunerből csak MCE Certifiedet vegyél. Az meg csak a HW-s MPEG enkóderrel rendelkező ketyeréknek van - Hauppage PVR 150/250/350/500, néhány AverMedia kütyü, stb. Mindenképpen 20-30e forint :(

Cserébe, mivel HW-ből nyomja az ipart, akármilyen gépben elmegy, gyakorlatilag nincs CPU használat.
Én most keresek ilyet, olcsón.

#14 Felhasználó inaktív   Dr. Evil 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.338
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 02. 13:22

És hogy ne feledjem: az MCE-hez illik egy MCE távirányító (made by Microsoft Corp.) Sajnos MO-n nem kapni sehol. Ha esetleg valaki tud szerezni, mindenképp szóljon, mert _akarom_! :)
Civilizáltabb országokban USB vevővel €50 körül van, nélküle €30 körül.

#15 Felhasználó inaktív   Dr. Evil 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.338
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 02. 13:23

Aztán így visszaolvasva, a harmadik hozzászólásomra már sikerült felfogni a topikot :rolleyes:
Mindenesetre az induló kérdésre a válasz: Windows XP Media Center Edition 2005.

#16 Felhasználó inaktív   =Oli= 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 9.933
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 02. 14:23

Idézet: Bástya elvtárs - Dátum: 2005. márc. 2., szerda - 14:23

Aztán így visszaolvasva, a harmadik hozzászólásomra már sikerült felfogni a topikot :rolleyes:
Mindenesetre az induló kérdésre a válasz: Windows XP Media Center Edition 2005.

Mi is ez a media center?

Én úgy értelmeztem a topoicot, hogy valami kis tudású gép kell, ami videóként tud üzemelni, vagy mit érdemes venni hasonló tudással.

#17 Felhasználó inaktív   AiRLAC 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.143
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 03. 02. 22:45

Idézet: Bástya elvtárs - Dátum: 2005. márc. 2., szerda - 13:19

Ami nagyon fontos, hogy TV-tunerből csak MCE Certifiedet vegyél. Az meg csak a HW-s MPEG enkóderrel rendelkező ketyeréknek van - Hauppage PVR 150/250/350/500, néhány AverMedia kütyü, stb. Mindenképpen 20-30e forint :(

Cserébe, mivel HW-ből nyomja az ipart, akármilyen gépben elmegy, gyakorlatilag nincs CPU használat.
Én most keresek ilyet, olcsón.

Én rászántam a pénzt egy Hauppauge WinTV PVR-150-re, és nem bántam meg:

Idézet

Nos, elsődleges tesztek a Hauppauge PVR-150-nel: 720x576@25fps, MPEG2 4800kbit/s avg, 6400kbit/s peak, kb. 5-10% processzorterhelés mellett rögzít, vinyóhoz kb. 3-5 másodpercenként nyúl egy pillanatra, mellette ha akarok DVD-t írok


Körülnéztem a media center-szerű programok között a neten, nagyon sok támogatja a PVR-150/250/350 kártyákat (sőt leginkább ezek vannak teljes körűen támogatva, eléggé elterjedt kártyák), szóval szerintem megéri azt a plusz 10e forintot amivel drágább mondjuk egy Terratec Cinergy 400-nál (ami mondjuk egy jó tunernek nevezhető szerintem).

Kifejezetten mediacenterbe inkább a PVR-350 javasolható, főleg ha gyengébb a gép, mivel ez nem csak hardveres MPEG2 enkóder chipet, hanem hardveres MPEG2 dekóder chipet is tartalmaz, ergo a lejátszás (vagy akár a párhuzamos felvétel/lejátszás!) sem lehetetlen még egy 5-600MHz-es gépnél sem.
Sose vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal.

#18 Felhasználó inaktív   Hori25 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 227
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 03. 07:18

Idézet

Mi is ez a media center?

Én úgy értelmeztem a topoicot, hogy valami kis tudású gép kell, ami videóként tud üzemelni, vagy mit érdemes venni hasonló tudással.


ez egy xp versio ami a mediacenterre van kielezve pont az otthoni felhasznalasra. eggyes cegek ehhez fejlesztenek komplett mediacenter vasat. ehhez keres bastya elvtars taviranyitot.

tenyleg mi van a sorosportra csatlakoztathato infra tav vevovel? az nem lenne jo nelked bastya kartars? en azzal nyomom programozhato barmilyen taviranyito hozza (en a regi haliwood karesz tavjat hasznallom hozza) ja es elonye egy ilyen vevo 2-3000huf. pvr 350st ki fogom proballni. milyen formatumba rogzitessz? mivel tomorited tovabb?

hori

Szerkesztette: Hori25 2005. 03. 03. 07:19 -kor


#19 Felhasználó inaktív   Dr. Evil 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.338
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 03. 14:55

Mivel most egy Leadtek TV2000xp akármi van, csak annak a programjával tudok rögzülni: 768*576, 4-8mbps DivX 5.2.1, utána akármivel betömörgetem (XViD, pl). MPEG2 nem jó, mert sokkal több CPU kell neki mint a DixV-nek Fastest beállítással, és 10 megabiten semmivel sem jobb mint a 4mbps DivX.

Na de ez már off :)

PVR-350-et lehet kapni valahol?
A távirányítója megy MCE-vel?

#20 Felhasználó inaktív   wassermann 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 556
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 03. 16:42

Én is hasonlóképp csinálom most PC-vel, de a vinyóra rögzítés képkockánkénti MJPEG-gel nyomom 90-100% körülire állított minőséggel. Egy gagyi TV-vevőm van BT878-as maggal csak nem sztereo és ezzel is megy a 768*576 vagy a 720*576.

Egyébként ahogy nézem zuhan a DVD-s videorögzítők ára. Karácsonyra szerintem annyira le fog menni, hogy nem érdemes már olcsó PC-ben sem gondolkodni.

Téma megosztása:


  • (95 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó