HWSW Informatikai Kerekasztal: Magyarországon luxus a szélessávú internet - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Magyarországon luxus a szélessávú internet A cikkel kapcsolatos hozzászólások Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2005. 03. 10. 15:09

Idézet

Míg a korábbi vizsgálatok szerint rendre az érdeklődés hiánya volt az internet terjedését gátló legfőbb tényező, addig a mostani kutatás során a már internetezők, az internetezést tervezők és a nem tervezők egyaránt a hozzáférés magas árát jelölték meg legsúlyosabb akadálynak. A keskenysávú kapcsolattal rendelkezők 5000 forintos havidíj esetén valósítanák meg nagy valószínűséggel váltási tervüket, de az alacsony havidíjas, forgalmi korlátos konstrukciók iránt érdeklődés elég visszafogott volt.


Magyarországon luxus a szélessávú internet

#2 Felhasználó inaktív   EV6 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.700
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 10. 15:51

Idézet

a hazai internethasználat lassú növekedésének okai részben a hazai átlagjövedelmekhez viszonyított magas költségekben


És pont. Nem kell ködösíteni, nem kell további okokat keresni, ez az oka. Ma Magyarországon valamilyen szinten 'enthusiast'-nak kell lennie annak, aki kiad szűk tízezer forintot a 'zinternetér'. Aki csak érdeklődik, esetleg kipróbálná, hogy érdekes/érdemes-e, az nem fog ennyit kiadni, és különösen nem fog 2 éves szerződéseket aláírni. Olyan nehéz ezt felfogniuk a szolgáltatóknak?

Ez meg...:

Idézet

még az Európai Unióban is ritka az ilyen alacsony havidíjú szélessávú szolgáltatás.


Teccikérteni? Még az Únióban is. Mert ők ott annyira nélkülöznek, hogy igazán megérdemelnék az olcsó internetet, de még ott is ritka az ilyen olcsóság. Akkor meg mit akarunk mi, akik (hozzájuk képest!) csak úgy dúskálunk a javakban? :omg:
processzort tervezni gyartani nem kulonosebben nehez, csak tapasztalat es penz kell hozza, a tudas fonn van a neten - vers
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam. - Gyula2222
...a végtelen felénél túl helyezkednek el... - flashdesignor
...jönnek a további tovább konkretizálások egészen addig, h egy egy adott esetben pontosan mik és hogyan vannak. - Gyula2222

#3 Felhasználó inaktív   bencefiú 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 152
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 10. 15:55

Idézet: EV6 - Dátum: 2005. márc. 10., csütörtök - 16:51

És pont. Nem kell ködösíteni, nem kell további okokat keresni, ez az oka. Ma Magyarországon valamilyen szinten 'enthusiast'-nak kell lennie annak, aki kiad szűk tízezer forintot a 'zinternetér'. Aki csak érdeklődik, esetleg kipróbálná, hogy érdekes/érdemes-e, az nem fog ennyit kiadni, és különösen nem fog 2 éves szerződéseket aláírni. Olyan nehéz ezt felfogniuk a szolgáltatóknak?

Ez meg...:



Teccikérteni? Még az Únióban is. Mert ők ott annyira nélkülöznek, hogy igazán megérdemelnék az olcsó internetet, de még ott is ritka az ilyen olcsóság. Akkor meg mit akarunk mi, akik (hozzájuk képest!) csak úgy dúskálunk a javakban? :omg:


Az a baj, hogy  a matávon és a upc-n kívül más nem is nagyon akar szolgáltatni.
Pedig ma már lehetne bárkinek, akár a matáv hálózaton is. (A upc-én még nem)
Pedig kereslet lenne rá, igaz 5000 Ft-on. Talán ezért nem lépnek mások?

Szerkesztette: bencefiú 2005. 03. 10. 15:56 -kor


#4 Felhasználó inaktív   nyunyu 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 10. 16:35

Idézet: bencefiú - Dátum: 2005. márc. 10., csütörtök - 15:55

Pedig ma már lehetne bárkinek, akár a matáv hálózaton is. (A upc-én még nem)
Pedig kereslet lenne rá, igaz 5000 Ft-on. Talán ezért nem lépnek mások?

Mennyit is ker a Matav havonta a DSL vonal biztositasaert?

Na latod, abbol nem lehet 5e-s csomagot csinalni.

Ez itt a bokkeno...

#5 Felhasználó inaktív   gregor2 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 10. 18:12

Sziasztok!

Az internet eléréshez szükséges számitógép ára,se mondható olcsónak.
Legalábbis szerintem.A szélessávú internet (ADSL,Kábelnet) ára,más országokban is kb.ennyibe kerül.
Vagy rosszul tudom.
Üdvözlettel:

#6 Felhasználó inaktív   Mr_Rob 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 231
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 10. 18:17

Sajnos az a szomorú, hogy a matáv azt hiszi, hogy az adatkorlátozás a megoldás, pedig ez nevetséges.
Csináljanak inkább kisebb sávszélességű, tárhely nélküli csomagokat. Sokan beérnék egy 256/64-es csomaggal is, de a korlátozást kevesen fogadják el.

#7 Felhasználó inaktív   NeveMania 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 92
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 10. 18:20

a (fizetésekhez viszonyított) magas árakon túl..
jobb helyeken nincs ilyen agyrém, mint a 2 éves hűségszerződés..  :mad:

#8 Felhasználó inaktív   mip 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.174
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 10. 18:38

Idézet: Mr_Rob - Dátum: 2005. márc. 10., csütörtök - 17:17

Sajnos az a szomorú, hogy a matáv azt hiszi, hogy az adatkorlátozás a megoldás, pedig ez nevetséges.
Csináljanak inkább kisebb sávszélességű, tárhely nélküli csomagokat. Sokan beérnék egy 256/64-es csomaggal is, de a korlátozást kevesen fogadják el.

...... Otthon I. csomag: 256/128, fix ip, br 5900 Ft/hó. Ugye a kis szolgáltatók. Pedig a hálózatépítéshez nem mi kapjuk a nagy lóvét.
Ui: A kipontozott rész reklám.
www.kevenet.hu

#9 Felhasználó inaktív   slem 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 10. 19:19

Ez az  szélessávú stratégia elvben jó ötlet.  Másfelől,  a szokásos  szakértői  humbug az egész. Csak arra jó, hogy kifogja a szelet, elköltse az állam (vagyis a mi) adóforintjainkat.

A szövegben rákerestem arra, hogy optika. Egyszer szerepelt. Holott a szélessáv nem a rézdrót és nem is az a 256/128 kbps  valami.

A szélessáv igazából optika - mint pl. az UPC esetében - és sok-sok szimmentrikus megabit  felhasználónként. Egy szélessávú stratégiában olyanokat kellene mondani, hogy Magyarországon a következő 10 évben 100000Km új optikai infrastruktúra fog épülni.  Vagy olyanokat, hogy célul tüzzük ki, hogy minden közintézmény 2008-ra 100Mbps kapacitáshoz jusson. és minden háztartás akit érdekel az Internet megfizethető áron kapjon 10Mbps-t.

Szóval Kovács Kálmán kipipál egy feladatot, de nem old meg egy problémát. És közben még be is tömi a Tanácsadó cég éhes száját.

Szóval kedves olvasó ne legyenek illúzióid, semmi nem fog történni ebben a ciklusban. De az biztos, hogy az NFT II-ben is eléggé kevés, pedig az már 2007-től esedékes lenne.
:(

#10 Felhasználó inaktív   Tök Ödön 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 167
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 10. 19:19

********* szücsnek!  persze neki a félmillás fizetéséhez képest ****** olcso a havi tizezres csomag is. de aki százat vagy csak a felét viszi haza annak még az öt sem kevés. de szerintem is valahol itt a határ.


* moderalva. (ebben a stilusban ne pls! - Eg)

#11 Felhasználó inaktív   mario_g 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 10. 20:08

Megyeri szerint:
"Arra azonban Megyeri sem vállalkozott, hogy megtippelje, mikor lehet Magyarországon havi ötezer forintért szélessávon internetezni, azonban véleménye szerint még az Európai Unióban is ritka az ilyen alacsony havidíjú szélessávú szolgáltatás."

A valóság:
"A franciaországi Free.fr internet- és tárhelyszolgáltató 2004. október 20-án jelentette be Párizsban az egész Európában egyedinek mondható szolgáltatás-csomagját, melynek keretében 15/1 Megabites korlátlan adatforgalmú ADSL-kapcsolatot kínálnak havi (bruttó) 7235 Ft-ért előfizetőiknek."
..."A készülék 78 televíziós csatornát is elérhetővé tesz a 15 megabites kapcsolat mellé, természetesen a mozizás a havidíjban már benne foglaltatik."
http://www.jox.hu/cikk/?id=60&r=4

Egy ilyen beosztásban dolgozó ember nem hiszem hogy ne tudna ilyen árakról a környező országokban. Ennyiért Mo-on is akárki befizetne egy ilyen kapcsolatra, a hazai fizetések ellenére. De hát ugye a franciáknál nem ennyi  az átlag fizu mint itthon.
.....neeee fiam az a puska töltve van.

#12 Felhasználó inaktív   shabba 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.433
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 10. 20:29

Idézet: mario_g - Dátum: 2005. márc. 10., csütörtök - 21:08

Megyeri szerint:
"..azonban véleménye szerint még az Európai Unióban is ritka az ilyen alacsony havidíjú szélessávú szolgáltatás."

A valóság:
"A franciaországi Free.fr internet- és tárhelyszolgáltató 2004. október 20-án jelentette be Párizsban az egész Európában egyedinek mondható szolgáltatás-csomagját,

Egy ilyen beosztásban dolgozó ember nem hiszem hogy ne tudna ilyen árakról a környező országokban. Ennyiért Mo-on is akárki befizetne egy ilyen kapcsolatra, a hazai fizetések ellenére. De hát ugye a franciáknál nem ennyi  az átlag fizu mint itthon.

Akkor olvasd el még1x mi az amit tronfolni próbálsz. Direkt kiemeltem számodra a kulcsszavakat hogy ne legyen olyan nehéz felfogni a lényeget.

Mellesleg hidd el a franciák, azon belül a párizsikai is biztos szívesen befizetnének csak nem biztos hogy az adott telefonközpont amire csatlakoznak már ADSL2+ ready, és az sem biztos hogy elég közel laknak a telefonközponthoz hogy az ilyen magas sebesség értékeket produkáljon.

#13 Felhasználó inaktív   josheee 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 03. 10. 20:32

Szerintem egyik internetszolgáltató sem tartja érdekének azt hogy 5000 forint legyen az internet, pedig ha ez megtörténne akkor sokkal több előfizető lenne, és így mindenkéépen több pénzt keresnének mint most. Amúgy szerintem egy zsinórt még a szerverek üzemeltetésével együtt sem kerül 5000 forintba fenntartani. :reklamacio: :down:

#14 Felhasználó inaktív   007 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 295
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 10. 20:38

Idézet: Ytse - Dátum: 2005. márc. 10., csütörtök - 14:09


Az egesz egy vicc. Ilyen arakkal, amikkel a matav "szolgaltat", az eletben nem fog az internet normalisan elterjedni. At kellene jol megrugdosni, aki annak idejen engedte nekik, hogy netet szolgaltassanak.

Emlekszem ra, hogy amikor kezdett bejonni az internet, szepen lassan elfogadhato modemes arak kezdtek kialakulni. Mostani arakon nezve persze nevetseges, hogy akkor 6 rugoba kerult a korlatlan modemes net. De aztan jott a matav, es azt vettem eszre, hogy az ar felment 12 rugo korulire. Ahelyett, hogy meg olcsobb lett volna.

Persze ilyenkor jonnek azzal, hogy "Igen, most ennyiert korlatlan ADSL van." Igen. Szerintem meg reg ennek az arnak a negyedebe kerulne, ha az altalam emlitett ceget a kozelebe sem engedtek volna az egesznek.

Volt ugye nemreg a savszelesseg emeleses akcio. Pedig sokan annak orultek volna, ha marad a sebesseg es csokken az ar. Valoszinunek tartom, hogy ez a savszel emeles egy filerbe nem kerult, de legalabb kiszurta vele mindeki szemet, hogy lam, milyen korrekt is, mennyire a sziven viseli a hazai internet ugyet.

Hat persze!

A "nyilt internet" nevu atvagasrol meg nem beszelek. Nevetseges, hogy az akcios percdij dragabb, mint az egyeb ingyenes modemes szolgaltatoknal. (Most peresz nem arrol beszelek, amikor azt hirdettek, hogy ingyen lehet netezni). Itt is azokkal szur ki, akiknek nincs mas lehetoseguk, mint ezt hasznalni.

Ezek kivul nem akarom Kovacs Kalman urat megbantani, de annyira nem ert ahhoz, amihez kellene neki, hogy az mar hihetetlen.

#15 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2005. 03. 10. 20:42

Idézet: josheee - Dátum: 2005. márc. 10., csütörtök - 20:32

Amúgy szerintem egy zsinórt még a szerverek üzemeltetésével együtt sem kerül 5000 forintba fenntartani. :reklamacio:   :down:

Végül is ami hozzá szükségeltetik infrastruktúra az 100 milliós nagyságrendekben simán mozog, az optikai zsinórnak sokezer pénz métere, plusz ügyfélszolgálat, és nagy részét előre bele kell rakni. Szerintem ne feszegessük, mert az olyan, mint mennyibe kerül nekem a szerveremen 1 gigabyte. Saccoljátok meg bátran, meg hogy mennyiért reális eladni. 5ezer forintnál többe kerül az a végberendezés amit felraknak, meg a szaki aki felrakja.
Make love not Wor.

#16 Felhasználó inaktív   007 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 295
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 10. 20:42

Idézet: josheee - Dátum: 2005. márc. 10., csütörtök - 19:32

Amúgy szerintem egy zsinórt még a szerverek üzemeltetésével együtt sem kerül 5000 forintba fenntartani.

Meg hozzajon meg ADSL-nel a 3000 Ft koruli arukapcsolas jellegu telefonvonal-dij.  :(

#17 Felhasználó inaktív   007 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 295
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 10. 20:45

Idézet: Jahno - Dátum: 2005. márc. 10., csütörtök - 19:42

Végül is ami hozzá szükségeltetik infrastruktúra az 100 milliós nagyságrendekben simán mozog, az optikai zsinórnak sokezer pénz métere, plusz ügyfélszolgálat, és nagy részét előre bele kell rakni. Szerintem ne feszegessük, mert az olyan, mint mennyibe kerül nekem a szerveremen 1 gigabyte. Saccoljátok meg bátran, meg hogy mennyiért reális eladni. 5ezer forintnál többe kerül az a végberendezés amit felraknak, meg a szaki aki felrakja.

Azert vannak kivetelek. Van olyan szolgaltato, ahol a 512/96 kbit/s-net brutto 6000Ft.
A 128/64 kbit/s brutto 4 rugo.

Korlatlan, termeszetesen.

Szerkesztette: 007 2005. 03. 10. 20:47 -kor


#18 Felhasználó inaktív   shabba 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.433
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 10. 20:49

Idézet: josheee - Dátum: 2005. márc. 10., csütörtök - 21:32

Szerintem egyik internetszolgáltató sem tartja érdekének azt hogy 5000 forint legyen az internet, pedig ha ez megtörténne akkor sokkal több előfizető lenne, és így mindenkéépen több pénzt keresnének mint most. Amúgy szerintem egy zsinórt még a szerverek üzemeltetésével együtt sem kerül 5000 forintba fenntartani. :reklamacio:   :down:

Pl. a korábban említett franciaországban tavaly elég erősen csökkentek az árak és nőttek a csomagok sávszélességei, ezek hatására közel duplázódott az előfizető létszám(3,3m->6,3m). Viszont a hozzá kapcsolódó bevétel növekedése még a 10%-ot sem érte el. Márpedig ez a szépen megnövekedett tábor jóval nagyobb költségeket jelenet, mind az infrastruktúra kiépítse mind annak üzemeletésekor.

Szóval az általad elmondottak elméletben nagyon szépen hangzanak, viszont a gyakorlatban ez közel sem így van.

#19 Felhasználó inaktív   007 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 295
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 10. 20:52

Idézet: shabba - Dátum: 2005. márc. 10., csütörtök - 19:49

Pl. a korábban említett franciaországban tavaly elég erősen csökkentek az árak és nőttek a csomagok sávszélességei

Hat igen, mivel ott van verseny.

#20 Felhasználó inaktív   shabba 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.433
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 10. 21:01

Idézet: 007 - Dátum: 2005. márc. 10., csütörtök - 21:52

Hat igen, mivel ott van verseny.

Van de közel sem akkora ahogy azt te képzeled, mivel az inkubens telco ott is dominál a piacon a saját leány ISP-jével egyetemben. Csak épp a többségi tulajdonos ott még mindig az állam. Így ha bevételt bukik azt az adófizetők pénzéből lehet pótolni. Szóval lehet az árcédulán kicsi a netszolgáltatás díja de az közel sem biztos hogy ez minden amit kifizetsz érte, mert lehet a befizetett adód egy része is ezt kompenzálja, sőt Mari nénié is aki lehet azt sem tudja mi az a zinternet mégis fizet utána.

Téma megosztása:


  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó