HWSW Informatikai Kerekasztal: Kártyatopic - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Kártyatopic Az ördög bibliája Értékeld a témát: -----

#31 Felhasználó inaktív   Nevergone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.688
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 17. 10:24

Idézet: Tano Cariddi - Dátum: 2005. márc. 16., szerda - 23:04

... szubkontra, hirskontra, mordkontra, Fedák Sári, Blaha Lujza, stb. A vége felé már a hivatalosság eléggé megkérdőjelezhető. :)

A "Fedák Sáriig" ismertem, az felett már nem.. bár szerintem nincs is sok értelme főlé menni... általában...  :)

Idézet

„én még olyan programozási problémát soha az életemben nem láttam, amiben az alkalmazásoknak kommunikálniuk kellett volna egymással, leszámítva az indítósztring átadását. az interprocessz kommunikáció egy baromság, ha valaki mégis ragaszkodik hozzá, akkor azt a hálózati protokolon keresztül megteheti. ”
[link]

#32 Felhasználó inaktív   Baggio 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 224
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 17. 21:20

Az Ulti mellett a másik kedvenc a Ferbli
Mai napig űzöm sajna egyre ritkábban, 4-5 éve mielőtt bulizni indultunk este összejöttünk haverok egy kocsmában és 5-6 órán keresztül ment a ferbli.
Először még 10-20 ft alapon a vége felé már (az elfogyasztott alkohol menyiségétől is függően) már 50-100ft alapon is.

Ferbli - a híres és hírhedt, nagyapáink pókere, melynek asztalánál hosszú éjszakák és uradalmak úsztak el egykor. Amirõl Szomaházy István - a híres "Kártya - kódex" (1898) szerkesztõje ezt írja: "Ez a speciális magyar játék, melynek a póker csak rossz másolata, épp úgy hozzátartozik a régi világhoz, mint a cigánnyal való búcsúzás, mint a kifogyhatatlan anekdotázó kedv."

Most kicsit "leporolva", cserelehetõsséggel és néhány ínyenc elemmel kibõvítve kerül bemutatásra.
Abit AA8 Duramax  P4 3.2@3.8  2x512DDR2  Inno Geforce 6800GT NV Silencer Rev2  2x250GB Hitachi Sata  Pioneer 109 DVD  17"Samsung 757p (Teljesen eladósodtam tehát két évet ki kell bírnia)

#33 Felhasználó inaktív   Nevergone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.688
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 18. 12:04

Idézet: Baggio - Dátum: 2005. márc. 17., csütörtök - 21:20

Az Ulti mellett a másik kedvenc a Ferbli

Arra gondolsz, melyet más területeken Fájer néven ismernek...?

Idézet

„én még olyan programozási problémát soha az életemben nem láttam, amiben az alkalmazásoknak kommunikálniuk kellett volna egymással, leszámítva az indítósztring átadását. az interprocessz kommunikáció egy baromság, ha valaki mégis ragaszkodik hozzá, akkor azt a hálózati protokolon keresztül megteheti. ”
[link]

#34 Felhasználó inaktív   Baggio 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 224
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 03. 18. 16:55

Sokan keverik ezt a kettőt a ferbli 4 lapos (2X2) és nincs feldobás, a fájer 3 lapos. Még csak nem is hasonlít a kettő egymásra.
Jó 15 évnyi ferbli múltal a hátam mögött mindössze kétszer láttam 4 ászt (a legnagyobb lap) ebből egyszer nekem sikerült 1 szenteste de nem volt nagynyeremény sajna (párszázforint)
Viszont 2 ásszal már nyertem 34 ezer forintot is (hol van már az a lóvé).
Abit AA8 Duramax  P4 3.2@3.8  2x512DDR2  Inno Geforce 6800GT NV Silencer Rev2  2x250GB Hitachi Sata  Pioneer 109 DVD  17"Samsung 757p (Teljesen eladósodtam tehát két évet ki kell bírnia)

#35 Felhasználó inaktív   Tomi Filth 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.493
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 06. 23:07

Idézet: Gandalf - Dátum: 2005. márc. 16., szerda - 18:21

Talonba mióta lehet ászt dobni?  :think:

Felénk tilos..

Nálunk lehet, vagyis ahogyan mi szoktuk játszani...  :think: Hisz nekem is volt már olyan, hogy el kellett dobnonm az ászt... Meg olyan is, hogy nem kellett volna, de én eldobtam, bemondtam a frankót, aztán meg kamilláztam, amikor elbuktam kontrázva... :D  :D  :omg:

#36 Felhasználó inaktív   Tomi Filth 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.493
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 06. 23:15

Idézet: Solano - Dátum: 2005. márc. 12., szombat - 23:56

Remélem beindul ez a topic. Jó dolog a kártya. :)

:D Még valamikor gimiben, amikor elsősök voltunk, ha volt 15 percünk, másris nyomtuk az ULTIT... Haragudtak is ránk a csuhások...  :D De jó időtöltés, és jó szorakozás... Megvan a varázsa, meg kell hagyni...  :up:

#37 Felhasználó inaktív   Tomi Filth 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.493
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 06. 23:18

Idézet: Nevergone - Dátum: 2005. márc. 12., szombat - 19:53


Nagyon jó ez a link! A tarokkra kivcsesz voltam már régóta, van otthon egy pakli olyan kártya, de még egyszer sem volt használva...  :D Na majd most kitanulom  :D

#38 Felhasználó inaktív   hodosg 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 122
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 07. 04:07

Még ha ilyenekre lenne időm...

Soha nem voltam fogékony olyan kártyajátékok iránt, aminek a neve nagyon idegen volt számomra ;)
Konfig: Mostanában nagyon változó :)


#39 Felhasználó inaktív   Tomi Filth 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.493
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 07. 06:15

Idézet: hodosg - Dátum: 2005. jún. 7., kedd - 4:07

Még ha ilyenekre lenne időm...

Soha nem voltam fogékony olyan kártyajátékok iránt, aminek a neve nagyon idegen volt számomra ;)

Az olyan színre színt, számra számot én sem csippantom annyira (mint pl. az UNO). De az ULTI és társai szigorúan nagyon jó játék, bátran kijelentem, hogy azért kicsit megmozgatja az agytekervényeidet!  :D

#40 Felhasználó inaktív   Nevergone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.688
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 07. 11:54

Idézet: hodosg - Dátum: 2005. jún. 7., kedd - 5:07

Soha nem voltam fogékony olyan kártyajátékok iránt, aminek a neve nagyon idegen volt számomra ;)

Snapszer.  :)
Bár a többet is ismerek, többé-kevésbé...  :)

Idézet

„én még olyan programozási problémát soha az életemben nem láttam, amiben az alkalmazásoknak kommunikálniuk kellett volna egymással, leszámítva az indítósztring átadását. az interprocessz kommunikáció egy baromság, ha valaki mégis ragaszkodik hozzá, akkor azt a hálózati protokolon keresztül megteheti. ”
[link]

#41 Felhasználó inaktív   Neotica 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 85
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 07. 14:40

Tomi Filth: Ahogy téged eddig "megismertelek", azt hittem, hogy itt valami misztikus kártyajátékról van szó, vagy valamilyen szerepjátékról. Hát ennek enyhén szólva köze sincs hozzá.

Mi egyébként a suliban nyomjuk rendesen a kártyázást a szünetekben ( meg órán :D ). Javarészt 66 és Makaó. Esetleg fájer...

#42 Felhasználó inaktív   Tomi Filth 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.493
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 07. 14:42

Idézet: Neotica - Dátum: 2005. jún. 7., kedd - 14:40

Tomi Filth: Ahogy téged eddig "megismertelek", azt hittem, hogy itt valami misztikus kártyajátékról van szó, vagy valamilyen szerepjátékról. Hát ennek enyhén szólva köze sincs hozzá.

Mi egyébként a suliban nyomjuk rendesen a kártyázást a szünetekben ( meg órán :D ). Javarészt 66 és Makaó. Esetleg fájer...

nem szeretem a misztikus kártyajátékokat, meg a szerepjátékokat sem...  :D nem vagyok én boszorkány  :D  :D  ;)

csak le ne bukjatok a kártyával  :reklamacio:

#43 Felhasználó inaktív   Neotica 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 85
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 08. 11:09

Ami misztikus, az nem biztos, hogy csak boszorkányos dolog lehet...

Egyébként meg az alcímből gondoltam :think:

#44 Felhasználó inaktív   Jareth 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.150
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 25. 11:17

Játszik valaki rajtam kívül 'Texas Hold'em' játékot?

A szabályok rendben vannak, de a 'kis vak' és 'nagy vak' emelkedésével nem vagyok tisztában, hogy milyen ütemben kell (vagy lehet) emelkednie, illetve mi történik azon játékosokkal, akiknek marad zsetonja, de nem tudja megadni a 'kis vak' vagy 'nagy vak'-ot!

Aki játssza ezt a fajta pókert, legyen szíves írja le, hogy mi alapján emelik a tétet, ha egyáltalán emelik...
Tyraan - Artum Inferniti

#45 Felhasználó inaktív   Tomi Filth 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.493
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 25. 20:09

Idézet: Jareth - Dátum: 2005. júl. 25., hétfő - 11:17

Játszik valaki rajtam kívül 'Texas Hold'em' játékot?

A szabályok rendben vannak, de a 'kis vak' és 'nagy vak' emelkedésével nem vagyok tisztában, hogy milyen ütemben kell (vagy lehet) emelkednie, illetve mi történik azon játékosokkal, akiknek marad zsetonja, de nem tudja megadni a 'kis vak' vagy 'nagy vak'-ot!

Aki játssza ezt a fajta pókert, legyen szíves írja le, hogy mi alapján emelik a tétet, ha egyáltalán emelik...

én még sosenem hallottam ilyenről  ;)

#46 Felhasználó inaktív   DzsiAr 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.927
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 25. 21:49

Idézet: Jareth - Dátum: 2005. júl. 25., hétfő - 12:17

Játszik valaki rajtam kívül 'Texas Hold'em' játékot?

A szabályok rendben vannak, de a 'kis vak' és 'nagy vak' emelkedésével nem vagyok tisztában, hogy milyen ütemben kell (vagy lehet) emelkednie, illetve mi történik azon játékosokkal, akiknek marad zsetonja, de nem tudja megadni a 'kis vak' vagy 'nagy vak'-ot!

Aki játssza ezt a fajta pókert, legyen szíves írja le, hogy mi alapján emelik a tétet, ha egyáltalán emelik...

Én nem nagyon szoktam játszani csak a Sport1-es kordagyuris közvetitéseket nézem néha.
Ott a vakokat akkor szokták emelni, amikor már régen játszanak és nem esik ki senki. Így gyorsabban kiesnek :) Olyan meg nincs, hogy kevesebb zsetonod van, mint a kis vak, mert már korábban ugyis berakod az összes pénzedet :)

Egyébként nem tudom ismered-e az http://www.onlinepoker.hu-t Bár itt inkább internetes pokerezésről irnak, de az egyik legjobb ilyen magyar oldal.
A valóság az, ami akkor sem tűnik el, ha már nem hiszünk benne.

#47 Felhasználó inaktív   Satriani 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 22.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 25. 21:56

Hétvégén ultiztunk :cool: Hárman játszottunk (Öcsém, egy barátom + én), velünk volt még a barátunk kedvese, tanulgatott. Elkezdtük este 9 körül, hajnal fél 5-kor hagytuk abba, mert elálmosodtunk a vodkától és a sörtől :D Annyira jól esett, nagyon élveztem. Akinek van lehetősége, tanulja meg az ultit, nagyon agyas és élvezetes játék. Imádom :)

#48 Felhasználó inaktív   Jareth 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.150
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 25. 22:39

Idézet: DzsiAr - Dátum: 2005. júl. 25., hétfő - 22:49

Olyan meg nincs, hogy kevesebb zsetonod van, mint a kis vak, mert már korábban ugyis berakod az összes pénzedet :)

Az rendben van, de mi van akkor, ha a játékos nem figyel és nem tolja be az 'all in'-t, azaz kevesebb pénze lesz, mint amit be kell raknia a következő körben? Ilyenkor automatikusan kiesik?
Tyraan - Artum Inferniti

#49 Felhasználó inaktív   Jareth 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.150
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 25. 22:40

Idézet: Tomi Filth - Dátum: 2005. júl. 25., hétfő - 21:09

én még sosenem hallottam ilyenről  ;)

Texas Hold'em
Tyraan - Artum Inferniti

#50 Felhasználó inaktív   Robin 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 326
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 26. 02:34

Idézet: Jareth - Dátum: 2005. júl. 25., hétfő - 23:39

Az rendben van, de mi van akkor, ha a játékos nem figyel és nem tolja be az 'all in'-t, azaz kevesebb pénze lesz, mint amit be kell raknia a következő körben? Ilyenkor automatikusan kiesik?

nem esik ki automatikusan, csak amikor legközelebb tétet rak, egyből allinra megy, mivel a minimum egyben a maximum is :)
ekkor a többiek megadhatják az ő pénzét, majd az azon felüli tétért külön harcolnak tovább
Intel E2140@3.0GHz + Gigabyte P35-DS3 + 2x1GB Kingmax DDRII + Nvidia 8600GT + WD 250GB SATAII

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó