HWSW Informatikai Kerekasztal: DivX illetve Xvid gondok - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

DivX illetve Xvid gondok képi hibák minden mennyiségben

#1 Felhasználó inaktív   neo_21670 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 75
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 01. 20:07

Nekiálltam volna ma filmet nézni, de egy gyönyörűszép hibával futottam össze:
a kép ahogy mozog szépen ilyen kék meg naracssárga elszíneződések jönnek elő, főleg azokon a helyeken, ahol csak apró változás történik és amit ezzel a mozgás-előrejelzéses izémizével tömörítenek. Ez a kép történetesen xvid kodekkel tömörítődött ki (a film is xvides), de voltak már hasonló tüneteim divx-szel is. Amint keyframe-hez ér a dekódolás, minden ilyen bizgere eltűnik, aztán kezdődik előlről az egész. Annakidején, amikor kiírtam a filmet, tökéletesen ment meg hasonlók, de akkor pl. xvidből 1.0.3-ast használtam, most 1.0.4 van fent. Nagyonezeréves mplayerrel ilyen hibák nélkül lehet lejátszani (persze akkor más hibák jönnek elő az xvidben levő mittoménmilyen optimalizációk miatt :D)

Találkoztatok már hasonló hibákkal? Mi lehet a megoldás, van erre vmi bugfix, vagy hasonló?

Csatolt fájl:


Mac mini Core Duo 1.83 | 1gb | Intel GMA950 | Seagate ST98823AS (80gb); Samsung SP1203N (120gb) | OSX 10.5.1

#2 Felhasználó inaktív   BigDil 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.164
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 01. 23:20

videolan playerrel próbáltad már?

www.videolan.org

#3 Felhasználó inaktív   Peregrinus 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.031
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 02. 07:17

Próbáld meg frissíteni az XVid-et, esetleg ffdshow.

#4 Felhasználó inaktív   neo_21670 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 75
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 02. 17:40

xvid-et leszedtem most az 1.1.0 beta 2-t de azzal is ugyanezt művelte. Most még megpróbálok keríteni valami frissebb ffdshow-t, de azzal régen rengeteg rossz tapasztalatom volt :/
Mac mini Core Duo 1.83 | 1gb | Intel GMA950 | Seagate ST98823AS (80gb); Samsung SP1203N (120gb) | OSX 10.5.1

#5 Felhasználó inaktív   neo_21670 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 75
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 07. 02. 20:49

Nyah, szermányoltam ffdshow-t, ez most szépen viszi... Találtam benne egy ilyen érdekes menüpontot, hogy encoder bugs workaround vagy mi a túró... Érdekes, hogy az xvid eredeti fejlesztői erre valahogy képtelenek, hogy a saját encoderük korábbi hülyeségeit figyeljék :/
Mindenesetre ez az ffdshow stabilabbnak tűnik az eddigieknél, szóval meglátjuk mi lesz, adobe premiere meg hasonlók hogy fogják szeretni.
Mac mini Core Duo 1.83 | 1gb | Intel GMA950 | Seagate ST98823AS (80gb); Samsung SP1203N (120gb) | OSX 10.5.1

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó