HWSW Informatikai Kerekasztal: Wireless Antennák - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (122 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Wireless Antennák Csináld magad!

#1 Felhasználó inaktív   tracert 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 485
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 16. 20:34

Úgy láttam még nincs ilyen topic. Tehát ide jöhetnek azok a linkek, leírások, tapasztalatok, amik a wireless antennák elkészítésével foglalkoznak. Avagy ne hagyjuk magunkat átverni. Ne fizessünk 10-20E-t egy olyan cuccért, amit kb 2-3E ből el tudunk készíteni!

#2 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2005. 08. 16. 20:45

Igazából én nem támogatom a házi antenna készítéseket, mert a gyáriak legalább rendesen ki vannak mérve, ugyanazok a technikai paraméterek.

A konzervdobozos cuccotok meg teleszórja az étert, összevissza zajosodik, így nem kizárt hogy egy sima mezei antennával jobb lenne az adatátviteletek. eleve URH és RH antennáknál is komoly szakirodalma van a méretezésnek, ez meg ráadásul kicsit komolyabb cucc.

De ha tényleg jót tudtok nekem 3ezresért csinálni, akkor jöhet, most akarok venni két irányított cuccost valami 30ezer/darab áron...
Make love not Wor.

#3 Felhasználó inaktív   doszy 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.355
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 16. 20:49

Igaz, hogy 2-3 ezerből el lehet készíteni. Csak előtte folytass idevágó tanulmányokat (x évig).
"1 db francia II. VH-s karabély eladó, megkímélt állapotban, kis esztétikai hibával. Még sosem lőttek vele, egyszer leejtették."

#4 Felhasználó inaktív   argon 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 297
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 16. 22:24

Hol lehet megfelelő csatlakozókat, meg koaxot kapni? És mennyiért? Egy próbát szerintem megérne a dolog. Amúgy, ha mindenki ennyire megfizettetné az x évi tanulmányait, akkor egy DVD vagy TV vagy bármi 100 mill. Ft-ba kerülne, de egy pék sem sütne tízezer alatt kenyeret. Nem szeretem ezt az ügyvédtempót.

#5 Felhasználó inaktív   uboat 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.286
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 16. 22:28

Idézet: Jahno - Dátum: 2005. aug. 16., kedd - 20:45

Igazából én nem támogatom a házi antenna készítéseket, mert a gyáriak legalább rendesen ki vannak mérve, ugyanazok a technikai paraméterek.

A konzervdobozos cuccotok meg teleszórja az étert, összevissza zajosodik, így nem kizárt hogy egy sima mezei antennával jobb lenne az adatátviteletek. eleve URH és RH antennáknál is komoly szakirodalma van a méretezésnek, ez meg ráadásul kicsit komolyabb cucc.

De ha tényleg jót tudtok nekem 3ezresért csinálni, akkor jöhet, most akarok venni két irányított cuccost valami 30ezer/darab áron...

Jahno-nak lényegében igaza van! :up:
VAn pár jó megoldás pl:biquad egy parabola fokuszában és máris van egy 22db nyereségü antennád!Lényegében lehet kisérletezgetni de van hozzá kedved és tudásod!
Egyébként itt van néhány leirás!
A pénz nem bűzlik persze ha nem mosásnak vetik alá!

#6 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2005. 08. 16. 22:46

Idézet: argon - Dátum: 2005. aug. 16., kedd - 23:24

Hol lehet megfelelő csatlakozókat, meg koaxot kapni? És mennyiért? Egy próbát szerintem megérne a dolog. Amúgy, ha mindenki ennyire megfizettetné az x évi tanulmányait, akkor egy DVD vagy TV vagy bármi 100 mill. Ft-ba kerülne, de egy pék sem sütne tízezer alatt kenyeret. Nem szeretem ezt az ügyvédtempót.

DVD-t TV-t meg is fizeted, Tajvanban filléres a melóerő, és hiába érnek 100milliókat a gépsorok, sorban jön le róla a cucc, míg antennából napi pár darabot ha le lehet szériázni. Tudja a fene, én tanultam antennaméretezsét, neten szép doksija van, kolléga 4 évig húzta az egyetemen, mert a hullámterjedés azért hullámterjedés.

Csatlakozókat, egyebeket mondjuk itt: http://www.wlan-ok.hu/index.php?cat=38

Arról nem is beszélve, hogy ha a pénzes oldalát nézzük, akkor anyagköltség legyen 2-3ezer pénz, pár100ezrest kitesznek a műszerek, muszáj engedélyeztetni, valamint napi kb. 25ezerbe kerül az egy darab jómunkásember aki csinálgatja. Így ha két 20ezres antennát legyártasz/nap, akkor az arra a napra kb. 7ezer forint nyereség. A darab az hasraütött szám, többit meg vállalkozás topikban majd megerősítjük.

Szóval hajrá, ha jó cuccost csinálsz fele áron, akkor ennek most hirtelen piaca van, 100-as tételekben fogják vinni, főleg ha ilyet is tudsz mellékelni:

Kép
Make love not Wor.

#7 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2005. 08. 16. 22:57

Amúgy meg állítólag alapmű: http://www.fw.hu/antennakonyv/
Make love not Wor.

#8 Felhasználó inaktív   uboat 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.286
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 16. 23:19

Idézet: Jahno - Dátum: 2005. aug. 16., kedd - 22:46

DVD-t TV-t meg is fizeted, Tajvanban filléres a melóerő, és hiába érnek 100milliókat a gépsorok, sorban jön le róla a cucc, míg antennából napi pár darabot ha le lehet szériázni. Tudja a fene, én tanultam antennaméretezsét, neten szép doksija van, kolléga 4 évig húzta az egyetemen, mert a hullámterjedés azért hullámterjedés.

Csatlakozókat, egyebeket mondjuk itt: http://www.wlan-ok.hu/index.php?cat=38

Arról nem is beszélve, hogy ha a pénzes oldalát nézzük, akkor anyagköltség legyen 2-3ezer pénz, pár100ezrest kitesznek a műszerek, muszáj engedélyeztetni, valamint napi kb. 25ezerbe kerül az egy darab jómunkásember aki csinálgatja. Így ha két 20ezres antennát legyártasz/nap, akkor az arra a napra kb. 7ezer forint nyereség. A darab az hasraütött szám, többit meg vállalkozás topikban majd megerősítjük.

Szóval hajrá, ha jó cuccost csinálsz fele áron, akkor ennek most hirtelen piaca van, 100-as tételekben fogják vinni, főleg ha ilyet is tudsz mellékelni:

Kép

Ez márt (alapmű) a kép ha antennát akarsz gyártani!Ha kiméreted és engedélyeztetted akkor az egy vagyon!Ha veszel műszereket és engedélyezteted az is vagyon!
A pénz nem bűzlik persze ha nem mosásnak vetik alá!

#9 Felhasználó inaktív   lrajmon 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 931
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 17. 07:07

Idézet: tracert - Dátum: 2005. aug. 16., kedd - 20:34

Úgy láttam még nincs ilyen topic. Tehát ide jöhetnek azok a linkek, leírások, tapasztalatok, amik a wireless antennák elkészítésével foglalkoznak. Avagy ne hagyjuk magunkat átverni. Ne fizessünk 10-20E-t egy olyan cuccért, amit kb 2-3E ből el tudunk készíteni!

Megnézném a 2-3 Ft-os gridet amit gyártasz....:), meg mondjuk azt a mikromaratott panelt is, amit otthon tuningolsz. Ilyen alapon süssünk otthon kenyeret, mert olcsóbb, de termesszünk hozá búzát is, meg legyen egy-két malomkerekünk is, amivel megőröljük. Igy a 200Ft-os kenyeret akár 2-Ft-ért is előállíthatod.... Igaz, hogy 20 óra lesz, meg az első százat kidobod, de "occsó" lesz.....
A biquad és konzervdoboz antennák tényleg könnyen előállíthatók, ha jól méretezettek, megfelelően működnek is. Utána kell olvasni, 3-4 órát, találsz komplett méretezéseket. A többi antennánál már nem ilyen könnyű a helyzet, ahhoz a fémfűrészen kívül más is kell.
Ami a probléma: nem tudsz két egyforma cuccot legyártani, a minőséged soha nem lesz igazán megfelelő. Mérni nem tudod (1+1MFt min. a műszer), nincs mérőhelyed, stb. Szóval, a helyzet nem rózsás, de rajta......

#10 Felhasználó inaktív   tracert 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 485
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 17. 08:56

Szálljunk már le kicsit a földre!!!!!

A fenti linkben található Karl Rothammel könyvét nevezik Antenna bibliának!
Tulajdonképpen ez az eggyetlen (normális, precíz) irodalom ami a témával foglalkozik!

Mindenki ezek alapján készíti antennáit! Még a legnagyobbak is!
Ne tévesszen meg titeket a szép kivitelezés, festés...stb.
Az mind parasztvakítás! Sőt jónáháy esetben a gyári adatok is. (sajnos)

(Szerinted mi van abban a hosszú csőben amit űberprofi antennaként árulnak 30E-ért??????) Ugyan az mint a konzervdoboz.
Minden a pontosságon múlik! Ha pontos vagy, egyszerű kéziszerszámokkal, és megfelelő anyagokkal 2-3E-ből megvan az antenna.

Mindenki ugyanazokat az antennmákat csinálja, max kissebb módosításokkal mint amiket a Rothammel könyvben is megtalálhatsz. Persze azokat átméretezték a megfelelő freqvenciára. Amit ha van kedved te is megtehetsz! Ha nincs, akkor a net-en található leírásokban megtalálhatsz. Tulajdonképpen semmiféle szaktudást nem igényel. Csak legyártod a megadott/kiszámított méretek alapján!

S lehet hogy jobb lesz mint a 30000-es cucc.

30000-ből kijön kb 16db biqad antenna, amit rendszerbe kötve sokkal nagyobb nyereséget érsz el!

És ez igaz a konzervdobozosdira, a kábel szeletelősdire is!!!!
Csak a lámák hiszik azt hogy a gyári mindenképpen jobb.
Persze akineknek nincs szabad fél órája..... 


ÜDV: Tracert

#11 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 17. 09:07

Idézet: tracert - Dátum: 2005. aug. 17., szerda - 7:56

Szálljunk már le kicsit a földre!!!!!

A fenti linkben található Karl Rothammel könyvét nevezik Antenna bibliának!
Tulajdonképpen ez az eggyetlen (normális, precíz) irodalom ami a témával foglalkozik!

Mindenki ezek alapján készíti antennáit! Még a legnagyobbak is!
Ne tévesszen meg titeket a szép kivitelezés, festés...stb.
Az mind parasztvakítás! Sőt jónáháy esetben a gyári adatok is. (sajnos)

(Szerinted mi van abban a hosszú csőben amit űberprofi antennaként árulnak 30E-ért??????) Ugyan az mint a konzervdoboz.
Minden a pontosságon múlik! Ha pontos vagy, egyszerű kéziszerszámokkal, és megfelelő anyagokkal 2-3E-ből megvan az antenna.

Mindenki ugyanazokat az antennmákat csinálja, max kissebb módosításokkal mint amiket a Rothammel könyvben is megtalálhatsz. Persze azokat átméretezték a megfelelő freqvenciára. Amit ha van kedved te is megtehetsz! Ha nincs, akkor a net-en található leírásokban megtalálhatsz. Tulajdonképpen semmiféle szaktudást nem igényel. Csak legyártod a megadott/kiszámított méretek alapján!

S lehet hogy jobb lesz mint a 30000-es cucc.

30000-ből kijön kb 16db biqad antenna, amit rendszerbe kötve sokkal nagyobb nyereséget érsz el!

És ez igaz a konzervdobozosdira, a kábel szeletelősdire is!!!!
Csak a lámák hiszik azt hogy a gyári mindenképpen jobb.
Persze akineknek nincs szabad fél órája..... 


ÜDV: Tracert

Szerintem neked kellene kissé alacsonyabban lebegned. Ha te gyártasz nekem antennát Hyperlink minőségben 10k pézér, akkor veszek 1000 db-ot. Ja, és van rá egy heted, utána már nem kell.
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#12 Felhasználó inaktív   whg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 777
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 17. 09:14

Vessztek össze :o  :smoker:

#13 Felhasználó inaktív   uboat 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.286
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 17. 09:21

Idézet: tracert - Dátum: 2005. aug. 17., szerda - 8:56

Szálljunk már le kicsit a földre!!!!!

A fenti linkben található Karl Rothammel könyvét nevezik Antenna bibliának!
Tulajdonképpen ez az eggyetlen (normális, precíz) irodalom ami a témával foglalkozik!

Mindenki ezek alapján készíti antennáit! Még a legnagyobbak is!
Ne tévesszen meg titeket a szép kivitelezés, festés...stb.
Az mind parasztvakítás! Sőt jónáháy esetben a gyári adatok is. (sajnos)

(Szerinted mi van abban a hosszú csőben amit űberprofi antennaként árulnak 30E-ért??????) Ugyan az mint a konzervdoboz.
Minden a pontosságon múlik! Ha pontos vagy, egyszerű kéziszerszámokkal, és megfelelő anyagokkal 2-3E-ből megvan az antenna.

Mindenki ugyanazokat az antennmákat csinálja, max kissebb módosításokkal mint amiket a Rothammel könyvben is megtalálhatsz. Persze azokat átméretezték a megfelelő freqvenciára. Amit ha van kedved te is megtehetsz! Ha nincs, akkor a net-en található leírásokban megtalálhatsz. Tulajdonképpen semmiféle szaktudást nem igényel. Csak legyártod a megadott/kiszámított méretek alapján!

S lehet hogy jobb lesz mint a 30000-es cucc.

30000-ből kijön kb 16db biqad antenna, amit rendszerbe kötve sokkal nagyobb nyereséget érsz el!

És ez igaz a konzervdobozosdira, a kábel szeletelősdire is!!!!
Csak a lámák hiszik azt hogy a gyári mindenképpen jobb.
Persze akineknek nincs szabad fél órája..... 


ÜDV: Tracert

HA ennyire okos vagy akkor csinálj nekem 24-es grideket 5k-ért!Tuti hogy veszek egyszerre 10db!De mellékeld hozzá a pontos mérési adatokat!Ja és minimum hyperlink,interline,ovislink minőségbe!
Ja és azt hiszed magadról hogy most wlan guru vagy mert otthon  összelőttél egy wlan hálót?

Szerkesztette: uboat 2005. 08. 17. 09:26 -kor

A pénz nem bűzlik persze ha nem mosásnak vetik alá!

#14 Felhasználó inaktív   whg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 777
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 17. 09:43

Ebből balhé lesz :(

#15 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2005. 08. 17. 10:20

Idézet: tracert - Dátum: 2005. aug. 17., szerda - 9:56

(Szerinted mi van abban a hosszú csőben amit űberprofi antennaként árulnak 30E-ért??????) Ugyan az mint a konzervdoboz.
Minden a pontosságon múlik! Ha pontos vagy, egyszerű kéziszerszámokkal, és megfelelő anyagokkal 2-3E-ből megvan az antenna.

Kellene nekem 70 darab... Többre most nincs lóvém, de ennyit be bírok fektetni, aztán majd elfogy úgyis.

Persze, hogy ugyanaz van benne, vas, meg dráútok, meg atomok, festék, meg ilyesmik. Aztán a precizitást műszer nélkül hogy dokumentálod?
Make love not Wor.

#16 Felhasználó inaktív   istvan_ 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 300
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 17. 10:37

Igaziból nem értem, hogy miről vitatkoztok... azaz inkább, hogy miért?

Szerintem a topiknyitó nem a nagyüzemi otthoni antennagyártásra gondolt, csak arra, hogy ha éppen nincs más, nincs keret rá, vagy akármi "gond" lenne egy gyári antenna vásárlással, akkor meg lehet oldani másképpen is. (hogy a végeredmény milyen lesz az persze nagyban függ a készítőtől is. na meg persze lehet, hogy szívni fog vele állandóan, pedig egy normálisan megcsinált, kimért "gyári" cucc "röhögve" tudná a kívánt teljesítményt!)

Én is csináltam már biquad-ot házilag, és teljesen jól működik... Mikor összeraktuk az első wireless hálót 1.5 éve akkor kicsit másképp áltak még az antennaárak, mint ma, és mikor ketten kifizettünk 40e-t a routerre, az ap-re meg a kábelekre nem volt "kedvünk" hozzárakni még 30-40e-t.... Szóval csináltunk 2 biquad-ot, és azokat használtuk. A mai napig nem is lettek lecserélve. (egy nyák-lap, egy rézcső, meg egy pár cm rézdrót kellett hozzá, ami azért ha egy kicsit utánaszámolunk nem 20e, amennyibe akkoriban egy 12dBi-s antenna került. És a kivitelezés pedig tényleg nagyon precíz lett, szóval....)

Mindent összevetve én személy szerint nem ítélem el az otthoni "antennagyártást". És mivel tényleg van egy csomó "wlan antenna házilag...." weboldal is, valószinűleg nem vagyok egyedül ezzel a véleményemmel...

Ja igen, van még ez a "zajokat szed össze" dolog. Mármint amit a házi antennák ellen érvelők szoktak emlegetni... Biztosan van benne valami, de szerintem, ha nem kerítésdrótból hajtogatod az antennát akkor azért nem lehet az annyira durván rosszabb mint egy gyári cucc... De ha van valakinek egy ilyen antennáról készült, mérésekkel alátámasztott hivatalos és hiteles dokumentációja, akkor nem szóltam! :)

#17 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2005. 08. 17. 10:45

Idézet: istvan_ - Dátum: 2005. aug. 17., szerda - 11:37

Szerintem a topiknyitó nem a nagyüzemi otthoni antennagyártásra gondolt, csak arra, hogy ha éppen nincs

Eleinte nem, csak a "nem értjük miért kerül 20ezerbe ami 2ezer" típusú megfejtését próbáltuk megmagyarázni.

Ráadásul manapság 3ezer egy kisebb antenna, szóval anyagi szempontból nemár megérje pöcsölni... Nem véletlenül tanítanak komoly iskolákban hullámterjedést, meg méretezéseket, ilyesmit.
Make love not Wor.

#18 Felhasználó inaktív   uboat 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.286
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 17. 10:51

Idézet: istvan_ - Dátum: 2005. aug. 17., szerda - 10:37

Igaziból nem értem, hogy miről vitatkoztok... azaz inkább, hogy miért?

Szerintem a topiknyitó nem a nagyüzemi otthoni antennagyártásra gondolt, csak arra, hogy ha éppen nincs más, nincs keret rá, vagy akármi "gond" lenne egy gyári antenna vásárlással, akkor meg lehet oldani másképpen is. (hogy a végeredmény milyen lesz az persze nagyban függ a készítőtől is. na meg persze lehet, hogy szívni fog vele állandóan, pedig egy normálisan megcsinált, kimért "gyári" cucc "röhögve" tudná a kívánt teljesítményt!)

Én is csináltam már biquad-ot házilag, és teljesen jól működik... Mikor összeraktuk az első wireless hálót 1.5 éve akkor kicsit másképp áltak még az antennaárak, mint ma, és mikor ketten kifizettünk 40e-t a routerre, az ap-re meg a kábelekre nem volt "kedvünk" hozzárakni még 30-40e-t.... Szóval csináltunk 2 biquad-ot, és azokat használtuk. A mai napig nem is lettek lecserélve. (egy nyák-lap, egy rézcső, meg egy pár cm rézdrót kellett hozzá, ami azért ha egy kicsit utánaszámolunk nem 20e, amennyibe akkoriban egy 12dBi-s antenna került. És a kivitelezés pedig tényleg nagyon precíz lett, szóval....)

Mindent összevetve én személy szerint nem ítélem el az otthoni "antennagyártást". És mivel tényleg van egy csomó "wlan antenna házilag...." weboldal is, valószinűleg nem vagyok egyedül ezzel a véleményemmel...

Ja igen, van még ez a "zajokat szed össze" dolog. Mármint amit a házi antennák ellen érvelők szoktak emlegetni... Biztosan van benne valami, de szerintem, ha nem kerítésdrótból hajtogatod az antennát akkor azért nem lehet az annyira durván rosszabb mint egy gyári cucc... De ha van valakinek egy ilyen antennáról készült, mérésekkel alátámasztott hivatalos és hiteles dokumentációja, akkor nem szóltam! :)

Csak egy példa!
A környéken szolgáltat egy rl*n nevű csoda szolgáltató amit mai napig nem értek meg hogy  miért nem ment csődbe!Azok csináld magad yagi antennák raknak fel  userekhez!Leírnom sem kell hogy műszert még nem láttak!Haver felmondott és átjött hozzánk de a cuccot tőlük vette meg anno 40k-ért(dwl700+ és egy csuda yagi antenna).Lényeg az hogy  raktunk rá próba képen egy ap hogy betudjuk mérni mire képes az antenna. Mit mondjak vertikálisan kb 60fokos szögben  sugárzott az antenna!Levertem kalapáccsal aztán raktunk fel egy 20db interline parabolát!Ennyit a házi gányolásról!
A pénz nem bűzlik persze ha nem mosásnak vetik alá!

#19 Felhasználó inaktív   istvan_ 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 300
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 17. 10:56

Idézet: Jahno - Dátum: 2005. aug. 17., szerda - 11:45

Eleinte nem, csak a "nem értjük miért kerül 20ezerbe ami 2ezer" típusú megfejtését próbáltuk megmagyarázni.

Ráadásul manapság 3ezer egy kisebb antenna, szóval anyagi szempontból nemár megérje pöcsölni... Nem véletlenül tanítanak komoly iskolákban hullámterjedést, meg méretezéseket, ilyesmit.

Mondjuk, igen ez jogos!

A 2e - 20e forintos átveréssel én sem értek teljesen egyet. (a mercedes is egy autó, meg a kispolski is, csak 20* annyiba kerül,pedig ugyan olyan alkatrészek vannak benne => ez a sz*mét mercedes átver minket! KERESZTHALÁL! :) )
A mai árak mellett, meg már én sem nagyon "gyártok"! :)

(bocs a "kicsit" sarkos hasonlatért)

#20 Felhasználó inaktív   istvan_ 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 300
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 08. 17. 10:58

Idézet: uboat - Dátum: 2005. aug. 17., szerda - 11:51

Csak egy példa!
A környéken szolgáltat egy rl*n nevű csoda szolgáltató amit mai napig nem értek meg hogy  miért nem ment csődbe!Azok csináld magad yagi antennák raknak fel  userekhez!Leírnom sem kell hogy műszert még nem láttak!Haver felmondott és átjött hozzánk de a cuccot tőlük vette meg anno 40k-ért(dwl700+ és egy csuda yagi antenna).Lényeg az hogy  raktunk rá próba képen egy ap hogy betudjuk mérni mire képes az antenna. Mit mondjak vertikálisan kb 60fokos szögben  sugárzott az antenna!Levertem kalapáccsal aztán raktunk fel egy 20db interline parabolát!Ennyit a házi gányolásról!

Gányolás, vagy egy precíz elkészítés.... nem mindegy!

Téma megosztása:


  • (122 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó