HWSW Informatikai Kerekasztal: Wireless Antennák - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (122 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Wireless Antennák Csináld magad!

#1561 Felhasználó inaktív   haxy27 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 258
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 25. 10:41

Idézet: arsenlupin - Dátum: 2007. nov. 22., csütörtök - 6:52

Hm..... akkor nincs remény! A Dunaweb a büdös életben nem tesz fel másik antennát! :(

Köszi a segítséget!

Dobd le a yagidat taposd, is meg, aztán rakj fel egy quadot vagy circle antenát.

Csatolt fájl:


msn: sopronizoli@hotmail.com
skype: sopronizoli
Saját antennák: http://data.hu/get/1091598/Antenak.zip

#1562 Felhasználó inaktív   dudasg 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 23
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 25. 10:42

Sziasztok!

Erre az AP-re keresnék egy külső antennát: Ovislink WL-5460v2
A most rajtalévő lecsavarható antenna paraméterei:
- 2 dBi detachable Dipole Antenna
- Reversed SMA Connector
- Output power amit az AP tud: 18dBm

Amiket eddig néztem:
- RFE 5
- Omni v 5,5
- Dipol omni antenna 2,4

Ezekkel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy az első kettőt ha kintre szerelem az eresz alá akkor fejjel lefelé is állhatnak, vagy csak a talpukon? Cserélhető rajtuk a kábel hosszabra vagy ezeken fix van? Ha a mostani antennát lecserélem rajta a 3.-ra azzal érhetek el teljesítmény növekedést? Az AP client/universal repeater modeban van, 40% kb a jelerősség (csak bizonyos helyeken ennyi a lakásban) ahova csatlakozik, ezt szeretném egy kicsit növelni. Mit javasoltok mindenképpen kintre szerelt antenna, vagy elég lecserélnem a fix antennáját egy nagyobbra?

Köszönöm!

#1563 Felhasználó inaktív   haxy27 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 258
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 25. 11:13

Idézet: dudasg - Dátum: 2007. nov. 25., vasárnap - 10:42

Sziasztok!

Erre az AP-re keresnék egy külső antennát: Ovislink WL-5460v2
A most rajtalévő lecsavarható antenna paraméterei:
- 2 dBi detachable Dipole Antenna
- Reversed SMA Connector
- Output power amit az AP tud: 18dBm

Amiket eddig néztem:
- RFE 5
- Omni v 5,5
- Dipol omni antenna 2,4

Ezekkel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy az első kettőt ha kintre szerelem az eresz alá akkor fejjel lefelé is állhatnak, vagy csak a talpukon? Cserélhető rajtuk a kábel hosszabra vagy ezeken fix van? Ha a mostani antennát lecserélem rajta a 3.-ra azzal érhetek el teljesítmény növekedést? Az AP client/universal repeater modeban van, 40% kb a jelerősség (csak bizonyos helyeken ennyi a lakásban) ahova csatlakozik, ezt szeretném egy kicsit növelni. Mit javasoltok mindenképpen kintre szerelt antenna, vagy elég lecserélnem a fix antennáját egy nagyobbra?

Köszönöm!

Hát szerintem ha már eresz alá szerelnéd akkor a 7dBi dippol antennát választanám ami közvetlen kábel nélkül kell az APre szerelni. Aztán az egészet be tenném egy PVC csöbre, lezárnám alul felül egy záró dugóval ez is van a PVC csövekhez és így vízhatlan az egész. Az meg hogy áló vagy lógo antenna az mindegy.
msn: sopronizoli@hotmail.com
skype: sopronizoli
Saját antennák: http://data.hu/get/1091598/Antenak.zip

#1564 Felhasználó inaktív   dudasg 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 23
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 25. 11:21

Idézet: haxy27 - Dátum: 2007. nov. 25., vasárnap - 11:13

Hát szerintem ha már eresz alá szerelnéd akkor a 7dBi dippol antennát választanám ami közvetlen kábel nélkül kell az APre szerelni. Aztán az egészet be tenném egy PVC csöbre, lezárnám alul felül egy záró dugóval ez is van a PVC csövekhez és így vízhatlan az egész. Az meg hogy áló vagy lógo antenna az mindegy.

Mondjuk nem szivesen tenném kintre, de majd kicsit még szétnézek, hogy áramot stb-t, hogy lehet odavezetni. Olyan boltot tudnátok mondani ahol ilyen antennákat lehet venni, és nem webshop jelleggel működik?

Ha dobozba teszem mennyire kell kilógnia az antennának?

Köszi!

Szerkesztette: dudasg 2007. 11. 25. 11:25 -kor


#1565 Felhasználó inaktív   dnyl 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 884
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 25. 14:03

Idézet: dudasg - Dátum: 2007. nov. 25., vasárnap - 12:21

Mondjuk nem szivesen tenném kintre, de majd kicsit még szétnézek, hogy áramot stb-t, hogy lehet odavezetni. Olyan boltot tudnátok mondani ahol ilyen antennákat lehet venni, és nem webshop jelleggel működik?

Ha dobozba teszem mennyire kell kilógnia az antennának?

Köszi!

amit linkeltél addeles linket, azt meg lehet veni boltban is: Albertirsán. Amúgy meg: WLAN-OK Budapest.

#1566 Felhasználó inaktív   arsenlupin 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 26. 07:36

Idézet: haxy27 - Dátum: 2007. nov. 25., vasárnap - 10:41

Dobd le a yagidat taposd, is meg, aztán rakj fel egy quadot vagy circle antenát.

Így lesz! :D
Üdv:Arsene

#1567 Felhasználó inaktív   haxy27 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 258
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 26. 09:55

Idézet: dudasg - Dátum: 2007. nov. 25., vasárnap - 11:21

Mondjuk nem szivesen tenném kintre, de majd kicsit még szétnézek, hogy áramot stb-t, hogy lehet odavezetni. Olyan boltot tudnátok mondani ahol ilyen antennákat lehet venni, és nem webshop jelleggel működik?

Ha dobozba teszem mennyire kell kilógnia az antennának?

Köszi!

Hát mivel nem kültéri antenna inkább ne lógjon ki a műanyag doboz úgysem árnyékol.
De teheted padlásra is, nem tom hogy végül is mit is akarsz vele pontosan, azaz hogy hogy is nézne ki az egész hálózatod.  Az egész házban kell egy kintről jövő jelet erősíteni vagy bent van egy jelforrás és azt akarod kintre szétszórni.

mert ha kint van egy jelforrás aminek a jelét akarod az egész házban fogni akkor van egy olcsóbb jobb megoldás PL: a ház végébe azaz ellentétes oldalra mint ahonnan jön a jel be teszel egy irányított antennát mondjuk quadot vagy circle antennát. így az egész házban nagy jelszint lesz és a jelforrásis elég nagy jelszintet kap visszafelé.
msn: sopronizoli@hotmail.com
skype: sopronizoli
Saját antennák: http://data.hu/get/1091598/Antenak.zip

#1568 Felhasználó inaktív   dudasg 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 23
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 26. 10:32

A hálózat kb így néz ki:
NET---ROUTER1......AP1...CLIENT

ROUTER1 az az egyik lakásban van, AP1 pedig a másikban, a kettőnek az erkélye majdnem egymással szemben van. AP1 Universal repeater modeban megy, és ahhoz csatlakozik CLIENT

az egész házat nem akarnám nettel ellátni csak ROUTER1-ből AP1-et és a CLIENTet. :)

#1569 Felhasználó inaktív   haxy27 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 258
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 27. 13:51

Idézet: dudasg - Dátum: 2007. nov. 26., hétfő - 10:32

A hálózat kb így néz ki:
NET---ROUTER1......AP1...CLIENT

ROUTER1 az az egyik lakásban van, AP1 pedig a másikban, a kettőnek az erkélye majdnem egymással szemben van. AP1 Universal repeater modeban megy, és ahhoz csatlakozik CLIENT

az egész házat nem akarnám nettel ellátni csak ROUTER1-ből AP1-et és a CLIENTet. :)

Na akkor nem értem. Ezek szerint a AP1 repeater az csak jel ismétlőként megy.
De ha az AP1 az mondjuk kliensként(Infrastruktura) menne mert tudja azt is akkor nem kéne több eszköz hozzá, és UTP kábellel vinnéd a hálózatot az AP1 -töl a gépig. A tápot az AP1 nek szintén az UTP kebelén meg lehet oldani.
msn: sopronizoli@hotmail.com
skype: sopronizoli
Saját antennák: http://data.hu/get/1091598/Antenak.zip

#1570 Felhasználó inaktív   dudasg 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 23
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 28. 07:53

Idézet: haxy27 - Dátum: 2007. nov. 27., kedd - 13:51

Na akkor nem értem. Ezek szerint a AP1 repeater az csak jel ismétlőként megy.
De ha az AP1 az mondjuk kliensként(Infrastruktura) menne mert tudja azt is akkor nem kéne több eszköz hozzá, és UTP kábellel vinnéd a hálózatot az AP1 -töl a gépig. A tápot az AP1 nek szintén az UTP kebelén meg lehet oldani.

Igen gondoltam erre a megoldásra is, de akinél van a cucc nem akar kábelezni, sőt kifejezetten mászkálni akar a laptopjával. Volt olyan gondolatom is hogy mögé rakni még egy AP-t ami csak a lakást szórná be, de szerintem ez kivitelezhető egy eszközzel is ezért nem szórakoztam eddig ezzel.

#1571 Felhasználó inaktív   instantwater 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 15
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2007. 11. 28. 22:32

Hello.
Egy olyan kérdéssel fordulok házzátok; hogy mi van akkor hogyha én kábelen csatizok (UTP>LAN) egy hálózathoz, és WLAN on egy másikhoz.
A sebességük összeadódik?
Illetve még annyi; hogy tudok-e egyidőben több WIFI hálózathoz csatlakozni?

#1572 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 28. 22:37

Nem adódik össze a sebesség. Egy eszközzel egyidőben 1 hálózathoz tudsz kapcsolódni.
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#1573 Felhasználó inaktív   dnyl 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 884
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 29. 06:00

Idézet: instantwater - Dátum: 2007. nov. 28., szerda - 23:32

Hello.
Egy olyan kérdéssel fordulok házzátok; hogy mi van akkor hogyha én kábelen csatizok (UTP>LAN) egy hálózathoz, és WLAN on egy másikhoz.
A sebességük összeadódik?
Illetve még annyi; hogy tudok-e egyidőben több WIFI hálózathoz csatlakozni?

1 Rádióval sem tudsz egyszerre több csatornát hallgatni.

#1574 Felhasználó inaktív   bean 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.291
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 29. 07:50

Aha, es mi lesz a bridge/repeater wifi eszkozokkel, urak? Szoval, egy wifis eszkozzel tudsz egynel tobb halozathoz kapcsolodni de meg senki nem irta meg hogy ettol gyorsabb legyel... erdekes kiegeszites lenne dd-wrt-hez es nem biztos hogy lehetseges.

#1575 Felhasználó inaktív   haxy27 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 258
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 29. 14:30

Idézet: bean - Dátum: 2007. nov. 29., csütörtök - 7:50

Aha, es mi lesz a bridge/repeater wifi eszkozokkel, urak? Szoval, egy wifis eszkozzel tudsz egynel tobb halozathoz kapcsolodni de meg senki nem irta meg hogy ettol gyorsabb legyel... erdekes kiegeszites lenne dd-wrt-hez es nem biztos hogy lehetseges.

Bridge módban azaz híd módban egy készülékhez csatlakozik. AP1 - AP2. Van multi bridge itt az egyik készülékhez csatlakozik a többi  AP1 - AP2, AP1 - AP3, AP1 - AP4.

Repeater mód: azaz Jelismétlő mód. szerepe a wifi jel erősítése tulajdonképp (hatótávolság megnagyobbítása) több készülék is csatlakozhat hozzá.

Amit te keresel az Ad-Hoc mod (Háló mod): Na itt ha jól tudom de nem próbáltam ki itt minden hálózati elem csatlakozik a másikhoz de max 7 másik hálózati eszközhöz, és bármeik lehet csomópont.
De hiába osztja meg mindenki a nettet a sebeség nem adódik össze. És csak egyszerre az egyik net kapcsolatot tudod használni.


(Szoval, egy wifis eszkozzel tudsz egynel tobb halozathoz kapcsolodni) - nem tudsz csak egyszerre egy hálózathoz lehet.

Csatolt fájl:


Szerkesztette: haxy27 2007. 11. 29. 14:36 -kor

msn: sopronizoli@hotmail.com
skype: sopronizoli
Saját antennák: http://data.hu/get/1091598/Antenak.zip

#1576 Felhasználó inaktív   tareszka 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 37
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 29. 21:09

Ma játszadoztam 1 kicsit.

Felszereltem 2 hete egy 4 emeletes ház tetejére egy TP-Link TL-W543G-t netmegosztás céljából.
A routertől 1,4km-re (teljes rálátás) fogtam egy ASUS167G usb-s wifi kulcsot és kerestem a saját hálózatomat.
Nem bíztam nagyon benne, hogy megtalálja, de láss csodát ment. A jel ugyan gyenge, de használható volt.
Ezután ezt az usb-s kütyüt beleraktam 1 UPC-s parabolába és megnéztem így is.
A parabola meghozta az eredményt. A jel közepes és jó lett. (windows szerint)
A következő versenyző az USB wifi helyett egy Linksys WET54G AP volt amin a legjobb eredmény 78%-volt.
A Linksys levett egy jelet ami 10emeletes névre volt megnevezve. A legközelebbi 10 emeletes 3500 méterre van.

A routeren és az AP-n is a saját antennái voltak.

Nem biztos, hogy bárkit is érdekel, de leírtam mint tapasztalatot.

Szerkesztette: tareszka 2007. 11. 29. 21:11 -kor


#1577 Felhasználó inaktív   Gyula2222 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.315
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 29. 22:04

Idézet: tareszka - Dátum: 2007. nov. 29., csütörtök - 21:09

Ma játszadoztam 1 kicsit.

Köszönjük :)

#1578 Felhasználó inaktív   tareszka 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 37
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2007. 11. 29. 22:25

Idézet: Gyula2222 - Dátum: 2007. nov. 29., csütörtök - 22:04

Köszönjük :)

Jól van na! :)

#1579 Felhasználó inaktív   whg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 777
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 30. 07:36

Idézet: tareszka - Dátum: 2007. nov. 29., csütörtök - 22:09

Ma játszadoztam 1 kicsit.

Felszereltem 2 hete egy 4 emeletes ház tetejére egy TP-Link TL-W543G-t netmegosztás céljából.
A routertől 1,4km-re (teljes rálátás) fogtam egy ASUS167G usb-s wifi kulcsot és kerestem a saját hálózatomat.
Nem bíztam nagyon benne, hogy megtalálja, de láss csodát ment. A jel ugyan gyenge, de használható volt.
Ezután ezt az usb-s kütyüt beleraktam 1 UPC-s parabolába és megnéztem így is.
A parabola meghozta az eredményt. A jel közepes és jó lett. (windows szerint)
A következő versenyző az USB wifi helyett egy Linksys WET54G AP volt amin a legjobb eredmény 78%-volt.
A Linksys levett egy jelet ami 10emeletes névre volt megnevezve. A legközelebbi 10 emeletes 3500 méterre van.

A routeren és az AP-n is a saját antennái voltak.

Nem biztos, hogy bárkit is érdekel, de leírtam mint tapasztalatot.

Engem érdekel. AZ USB kütyüt gondolom fazékba is belehet kötni. De akkor az USB wlan adaptert gondolom szét kell szedni.  És valahogy a fazékkal összedrótozni?

#1580 Felhasználó inaktív   tareszka 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 37
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 11. 30. 08:04

Idézet: whg - Dátum: 2007. nov. 30., péntek - 7:36

Engem érdekel. AZ USB kütyüt gondolom fazékba is belehet kötni. De akkor az USB wlan adaptert gondolom szét kell szedni.  És valahogy a fazékkal összedrótozni?

Nem szedtem szét. Simán kábelkötegelővel beraktam a parabolába USB hosszabítóval.
Mint írtam egy ASUS usb kütyü volt az alany.
Próbáltam mostanában több usb-s kütyüt, de ez messze a legjobb volt az összes közül.
A UPC.s parabolát meg 1500Ft-ért vettem egy UPC telepítő ismerőstől.
Egy jó fazék többe kerül.:)

Szerkesztette: tareszka 2007. 11. 30. 08:06 -kor


Téma megosztása:


  • (122 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó