HWSW Informatikai Kerekasztal: A halott hálókártyák esete - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

A halott hálókártyák esete Egyik hálókártyám sem működik, segítség!

#1 Felhasználó inaktív   S@ti 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 114
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 05. 07:54

Belevágok a közepébe, de előrebocsátom, hogy a történetben valószínűleg szerepel egy jó adag butaság is részemről, ugyanis nem értek a hálózatokhoz, hálókártyákhoz egyáltalán...

ASUS A7N8X-E Deluxe alaplappal rendelkezem, amelyen van két integrált hálókártya is, és június 20 óta ADSL hozzáféréssel is. Amikor beszerelték, a netet USB-n keresztül oldottuk meg, mert a szerelő anno a másik hálókártyába dugta az ethernet kábelt, amelyikhez nem volt feltéve a driver, ezért nem reagált semmit. Ezért aztán USB-vel kötöttük össze a modemet és a gépet, ami eleintejó is volt. Azonban nemsokára (talán egy hét után) ki tudja miért, az a helyi kapcsolat, ami az USB-modemhez volt definiálva, elkezdte leszakítani a netemet teljesen véletlenszerűen, mondván: "Egy hálózati kábel nincs bedugva". Ez villant fel egy rövid időre a képernyőn, majd a net megszakadt. Ekkor úgydöntöttem, hogy akkor költözünk az Ethernet kábelre, és bedugtam a másik hálókártyába a kábelt. És láss csodát, zöld fény, helyi kapcsolat megalakul, mindenki boldog. Egy darabig.

Nem sokkal ezelőtt ugyanis elkezdett szerencsétlenkedni a 120 GB-s Samsung vinyóm, aminek eredményeképpen formáznom kellett, és fel kellett raknom újra a rendszert. És itt jön a probléma: fogalmam sincs, hogy régen hogy csináltam azt, hogy legalább az egyik hálókártya működött. Most ugyanis egyik sem működik, akármelyikbe is dugom az Ethernet kábelt, mindkettőnél sárga fény gyullad ki és az istennek nem tudok egy bitet átküldeni rajta. A netem USB-n keresztül megy, de a be nem dugott hálózati kábel miatt teljesen véletlenszerűen mindig megszakad, csakúgy, mint rég. A hálókártyák drivereit feltettem az alaplapi CD-ről, mindkettőt szépen felismeri, mindkettőnek kiírja a nevét, viszont az eszközkezelőben sárga kérdőjelet látok a "Hálózati vezérlő"-nél. Ehhez próbáltam már minden elképzelhető módon feltelepíteni a drivert, de se az alaplapi CD-n, se a neten, se a Windowsban nem találtam hozzá megfelelőt. És emlékszem rá, hogy amikor még a formázás előtti rendszer volt fenn, akkor ilyennel valahogy nem kellett törődni... De ez lényegtelen.

Aki ért a hálózatokhoz vagy ehhez az alaplaphoz, az vagy azt mondja meg, hogy mit csináljak, hogy legalább az egyik hálókártya működjön és reagáljon, vagy azt, hogy hogy tudom az USB-modemhez definiált helyi kapcsolatot leszoktatni arról, hogy reklamáljon a be nem dugott hálózati kábel miatt AMIKOR KÖZBEN FOLYAMATOS AZ ADATÁTVITEL... Röviden és tömören tehát: folyamatos és meg nem szakadó internetkapcsolatot szeretnék használni, ha már azért fizetek...

Mindennemű segítséget előre is köszönök!
"Gondolkodom, tehát vagyok." (Descartes)

#2 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2005. 10. 05. 11:26

Első körben töröld ki a felkiáltójeles eszközt, és ezzel próbálkozzál:

http://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/lan/marve...arvell_v628.zip

Hátha bejön. Oszt mehetünk tovább, SP2 meg ilyesmik gondolom vannak, nem?
Make love not Wor.

#3 Felhasználó inaktív   S@ti 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 114
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 05. 12:17

Idézet: Jahno - Dátum: 2005. okt. 5., szerda - 11:26

Első körben töröld ki a felkiáltójeles eszközt, és ezzel próbálkozzál:

http://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/lan/marve...arvell_v628.zip

Hátha bejön. Oszt mehetünk tovább, SP2 meg ilyesmik gondolom vannak, nem?

Egyelőre még a fősuliról vagyok, éfél körül érek haza, de feltétlenül megpróbálom, köszi!
"Gondolkodom, tehát vagyok." (Descartes)

#4 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 05. 13:49

Olvasnivaló
ADSL beállítása
ADSL Telepítés
Windows 2000 - WinDSL-kapcsolat telepítése és konfigurációja
Rövid leírás az ADSL MTU gondjairól
Megosztás lehetséges hardver struktúrái
Windows Internet Sharing
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#5 Felhasználó inaktív   S@ti 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 114
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 05. 23:01

Idézet: Jahno - Dátum: 2005. okt. 5., szerda - 11:26

Első körben töröld ki a felkiáltójeles eszközt, és ezzel próbálkozzál:

http://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/lan/marve...arvell_v628.zip

Hátha bejön. Oszt mehetünk tovább, SP2 meg ilyesmik gondolom vannak, nem?

Kipróbálva. A helyzet az, hogy a következő hibaüzenetet kapom, amikor telepíteni próbálom a drivert:

"A név szolgáltatásként vagy szolgáltatás megjelenítendő neveként már használatban van."

Egyébként emlékszem, hogy volt olyan, hogy még nem csinálta ezt, és felismerte ezt a Marvellt, de akkor is vak és süket maradt mind a két hálókártya, mert a Hálózati vezérlő nevű új hardverhez továbbra sem találtam drivert. Ez a link sem tartalmazott hozzá, mert arra is kipróbáltam...

Egyéb ötlet...?
"Gondolkodom, tehát vagyok." (Descartes)

#6 Felhasználó inaktív   Robi19 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 898
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 05. 23:39

Két hálókártya egy lapon integrált??? Ez hogy van ráadásul két féle gyártójú valami itt nem ok?? Én még ilyennel nem találkoztam bár az AMD-s lapokat meg CPU kat messzire kerüljük itt a cégnél mert sok a szívás velük. Próbálj meg biost frissíteni meg az USB drivert feltelepíteni. Bár én inkább az ethernetes oldalra gyúrnék mert az USB-s ADSL nekem a telindus modem korszakából sok kerserű tapasztalatot hoz fel emlékeimben. Ha telindus modemed van akkor semiképp se használd az USB-t mert a matáv is nagy betűkkel feltünteti hogy az USB 100 % os működésére garanciát nem vállalnak. Szerintem a bios körül lesz a baj ha nem akar feltelepülni a hálókártya. Olyan nincs hogy az egyik percről a másikra főleg formázás után meghal a hálókártya ha normálisan van használva.

#7 Felhasználó inaktív   Lazarevics 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 527
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 05. 23:57

Idézet: Robi19 - Dátum: 2005. okt. 6., csütörtök - 0:39

Két hálókártya egy lapon integrált??? Ez hogy van ráadásul két féle gyártójú valami itt nem ok?? Én még ilyennel nem találkoztam bár az AMD-s lapokat meg CPU kat messzire kerüljük itt a cégnél mert sok a szívás velük. Próbálj meg biost frissíteni meg az USB drivert feltelepíteni. Bár én inkább az ethernetes oldalra gyúrnék mert az USB-s ADSL nekem a telindus modem korszakából sok kerserű tapasztalatot hoz fel emlékeimben. Ha telindus modemed van akkor semiképp se használd az USB-t mert a matáv is nagy betűkkel feltünteti hogy az USB 100 % os működésére garanciát nem vállalnak. Szerintem a bios körül lesz a baj ha nem akar feltelepülni a hálókártya. Olyan nincs hogy az egyik percről a másikra főleg formázás után meghal a hálókártya ha normálisan van használva.

Na ezt nagyon kár volt beírni......


Igen, 2 hálókártya van integrálva, amiből az egyik gigabites

#8 Felhasználó inaktív   Taranis 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.263
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 06. 03:13

Az egyik hálókártya úgy lehetett feltelepítve korábban, hogy feltetted az nForce Chipsethez tartozó 5.10-es drivert, ami tartalmazza az egyik integrált hálózati kártya driverét is. A másik NIC driverét meg itt linkelte valaki fentebb.

#9 Felhasználó inaktív   S@ti 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 114
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 06. 07:50

Idézet: Taranis - Dátum: 2005. okt. 6., csütörtök - 3:13

Az egyik hálókártya úgy lehetett feltelepítve korábban, hogy feltetted az nForce Chipsethez tartozó 5.10-es drivert, ami tartalmazza az egyik integrált hálózati kártya driverét is. A másik NIC driverét meg itt linkelte valaki fentebb.

Igen, az 5.10-es driverrel kezdtem most újratelepítés után rögtön, a másiknak a drivere pedig fent van az alaplapi CD-n, a "Hálózati vezérlő" nevű elemhez azonban nincs driverem, és szerintem azért halott még mindig mindkét hálókártya...

A Marvellnél pedig mindig az említett hibaüzenetet kapom, akkor is, ha előtte eltávolítom. A másik hálókártyát simán kiírja, rendben lévőnek jelzi, mégis, ha ethernet kábelt dugok bele, a fény sárga  :reklamacio: ... Mit szúrok el folyamatosan? Én még mindig a "Hálózati vezérlő"-re gyanakszom  :think: . Csak azt nem tudom még mindig, hogy régen, mikor működött, akkor hogy működhetett, mert nekem ahhoz akkor se volt driverem, ez 100...

Arra is szeretnék választ kapni valakitől, hogy milyen alapon bontja le az USB netet a be nem dugott hálózati kábelre hivatkozva a windows állandó jelleggel :confused: ? Akkor ezek szerint USB-n keresztül nincs folyamatos net, csak ez a szakadozós, vagy megintcsak én vagyok a béna, és valami triviális dolgot nem állítok be? Egyébként Alcatel SpeedTouch modemem van, ha ez valakinek mond valamit...

Nekem az is jó, ha USB-n keresztül fog menni a net, csak legyen folyamatos, és ne szakadozzon nekem itt véletlenszerűen...  :(
"Gondolkodom, tehát vagyok." (Descartes)

#10 Felhasználó inaktív   S@ti 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 114
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 06. 07:58

Idézet: Robi19 - Dátum: 2005. okt. 5., szerda - 23:39

Próbálj meg biost frissíteni meg az USB drivert feltelepíteni....

A BIOS-ra nem gyanakodnék, mert akkor megint előjön a "régen hogyhogy működött, most meg nem?" probléma. Az USB-driver meg... akár lehet az is hibás, de nem valószínű. Gyanakszom én itt már a modemet a géppel összekötő kábelre is (már folyamatban van egy másik szerzése, elvileg ma ki tudom próbálni egy újjal is), gyanakszom én itt már a Windows XP-re is, mivelhogy hallottam olyat is, hogy lehet, hogy azért van a szakadás egy pillanatra, mert a Windows egyszerűen elveszi az energiát az USB-ről egy pillanatra, hiába van beállítva az, hogy nem kapcsolhatja ki az eszközt energiatakarékosság céljából.  :omg:

Mindent összevetve: fogalmam sincs. Esetleg ha valaki tud még más elvi magyarázatot, azt nagyon megköszönném!
"Gondolkodom, tehát vagyok." (Descartes)

#11 Felhasználó inaktív   S@ti 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 114
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 06. 18:43

Senkinek semmi ötlete?  :(
"Gondolkodom, tehát vagyok." (Descartes)

#12 Felhasználó inaktív   S@ti 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 114
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 08. 09:59

Idézet: S@ti - Dátum: 2005. okt. 6., csütörtök - 18:43

Senkinek semmi ötlete?  :(

Felhozom, hátha jön valaki...
"Gondolkodom, tehát vagyok." (Descartes)

#13 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 08. 11:00

cmos törlés?
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#14 Felhasználó inaktív   Atti 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.674
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 08. 11:00

Kábelcsere volt?
Nekem egy Realtekes Genius kártyánál a csatlakozó volt rossz, nem érintkezett rendesen
WoT nick: Atti77

#15 Felhasználó inaktív   S@ti 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 114
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 08. 12:00

Idézet: Atti - Dátum: 2005. okt. 8., szombat - 11:00

Kábelcsere volt?
Nekem egy Realtekes Genius kártyánál a csatlakozó volt rossz, nem érintkezett rendesen

Még nem volt, majd lesz, csak az a gyanús, hogy nem reklamál a kihúzott hálózati kábel miatt.
Márpedig mikor régen működött, amikor feloldottam a tiltást a kártyáról, egyből elkezdett reklamálni. Most ugyanaz a kártya fel van oldva és nem reklamál. A fény pedig sárga. Szerintem ez nem a kábel hibája, én az USB-kábelre gyanakszom a megszakadások miatt. Abból még nem tudtam másikat szerezni, de szerintem ez megint valami beállítási probléma lesz...
"Gondolkodom, tehát vagyok." (Descartes)

#16 Felhasználó inaktív   S@ti 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 114
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 08. 12:02

Idézet: charlie - Dátum: 2005. okt. 8., szombat - 11:00

cmos törlés?

Végső esetben megpróbálom majd azt is. Csak hátha valami apró kis beállítási dologról van szó, vagy valami más megoldás még akad a Windowson belül...
"Gondolkodom, tehát vagyok." (Descartes)

#17 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 08. 12:11

ipconfig /all mit mutat? bemásolnád?
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#18 Felhasználó inaktív   Atti 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.674
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 08. 12:11

Idézet: S@ti - Dátum: 2005. okt. 8., szombat - 13:00

A fény pedig sárga.

Az nem azt jelenti hogy 10Mbit-es a kapcsolat? Mert az az adsl modem és a számítógép között teljesen jó.
WoT nick: Atti77

#19 Felhasználó inaktív   S@ti 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 114
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 08. 12:35

Idézet: charlie - Dátum: 2005. okt. 8., szombat - 12:11

ipconfig /all mit mutat? bemásolnád?

Egy pillanatra felvillan egy fekete, DOS-os képernyő, majd azon nyomban el is tűnik... Így nem tudom bemásolni, mit mutat...  :(
"Gondolkodom, tehát vagyok." (Descartes)

#20 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 10. 08. 12:40

Idézet: S@ti - Dátum: 2005. okt. 8., szombat - 13:35

Egy pillanatra felvillan egy fekete, DOS-os képernyő, majd azon nyomban el is tűnik... Így nem tudom bemásolni, mit mutat...  :(

start futtatás > cmd >ipconfig /all >c:\ipconfig.txt
ezután a c-n megtalálhatóaz ipconfig.txt..
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó