HWSW Informatikai Kerekasztal: Tönkrement, nem működik jól - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (12 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 10
  • 11
  • 12
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Tönkrement, nem működik jól Ha valami elromlott-üljünk össze itt Értékeld a témát: -----

#221 Felhasználó inaktív   FixY 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 700
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 05. 10:07

Van itt valaki, aki látott már öreg távirányítót szétszerelt/-esett ( :) ) állapotban?
Nem először látok olyat, hogy a gumibillentyűzetet és alatta a NYÁK-ot valami ragacsos, folyékony trutymó borítja be egyenletesen, amitől beragadnak a gombok, hol működik, hol nem a távirányító. Most pl. egy évekkel ezelőtt, még működőképes állapotban a szekrény mélyére hajított távirányítóban találkoztam vele.
Közben az is eszembe jutott, hogy a másfél éve üzemen kívül helyezett laptopom hangerőszabályozó gombjai is hasonlóan viselkednek, pedig amikor elraktam, még semmi baja nem volt.
Van valami ötletetek, mi lehet ez?
Annyit már sikerült megtudnom, hogy nem "tartozék" :)
De akkor mi a bánat? Ha leöntöm kólával vagy teával, az kiszárad belőle ennyi idő alatt, ráadásul biztos vagyok benne, hogy nem lett leöntve semmivel.
"They coming to take me away HA-HAAA..." (XIV  Napoleon)

#222 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2013. 03. 05. 17:40

Üzenet megtekintéseIdézet: FixY - Dátum: 2013. 03. 05. 10:07

Van itt valaki, aki látott már öreg távirányítót szétszerelt/-esett ( :) ) állapotban?
Nem először látok olyat, hogy a gumibillentyűzetet és alatta a NYÁK-ot valami ragacsos, folyékony trutymó borítja be egyenletesen, amitől beragadnak a gombok, hol működik, hol nem a távirányító. Most pl. egy évekkel ezelőtt, még működőképes állapotban a szekrény mélyére hajított távirányítóban találkoztam vele.
Közben az is eszembe jutott, hogy a másfél éve üzemen kívül helyezett laptopom hangerőszabályozó gombjai is hasonlóan viselkednek, pedig amikor elraktam, még semmi baja nem volt.
Van valami ötletetek, mi lehet ez?
Annyit már sikerült megtudnom, hogy nem "tartozék" :)
De akkor mi a bánat? Ha leöntöm kólával vagy teával, az kiszárad belőle ennyi idő alatt, ráadásul biztos vagyok benne, hogy nem lett leöntve semmivel.

Talán a gumi izzadja ki. Sose gondolkoztam rajta, mosás, szárítás, megy tovább.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#223 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2013. 03. 05. 18:10

Üzenet megtekintéseIdézet: FixY - Dátum: 2013. 03. 05. 10:07

De akkor mi a bánat? Ha leöntöm kólával vagy teával, az kiszárad belőle ennyi idő alatt, ráadásul biztos vagyok benne, hogy nem lett leöntve semmivel.


Jelen. Nekem is van egy csomó, aminél mintha a gumi alja trutymósodna így el.
Make love not Wor.

#224 Felhasználó inaktív   FixY 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 700
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 05. 19:44

Köszi, akkor megnyugodtam, hogy nem az én bűnöm a dolog. :)
Megkérdeztem valakit, akiről úgy gondoltam, hogy ért hozzá, ő azt állította és ragaszkodik is hozzá, hogy valami belefolyt.
Én meg tudom, hogy nem.
De úgy fest, típusfüggő a dolog. Csináltam egy kis felmérést:
Van huszonöt éves Panasonic VHS magnóm, annak a távirányítója még ma is tökéletes.
A nála egy évvel fiatalabb Technics rádióerősítőmnek már évekkel ezelőtt ragacsos volt a távirányítója.
(fiatalabbak kedvéért: a két márka egy gyártóé volt :) )
Thomson TV és DVD player távirányító 6-8 év alatt vált ragacsossá.
A tévével egyidős music centeré (ez is panasonic) problémamentes.
És kb. másfél év alatt a régi Thinkpad laptopom hangerőszabályozó és power gombjai is ragadóssá váltak (de csak azok, a többi gombnak semmi baja)
Szóval érdekes.
Azt már megszoktam, hogy a régi nylon szatyrokkal ellentétben a mostaniak úgy egy-másfél év alatt elporladnak, úgy látszik, a távirányítók egy része is lebomló anyagból készül.

Szerkesztette: FixY 2013. 03. 05. 19:45 -kor

"They coming to take me away HA-HAAA..." (XIV  Napoleon)

#225 Felhasználó inaktív   janika89 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 27
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 07. 17:38

Sziasztok, gondoltam itt megkérdezem, hátha tud valaki tanácsot adni:
Van egy thomson hifim, 6ohm 2*40w erősítő van benne. Gyárilag 2*80w hangfal van hozzá. De nekem van 3db 4ohmos hangfalam (3*75w), ha ezeket rákötném párhuzamosan, és mondjuk 14es hangerőnél nem nyomnám tovább (30 a max) akkor lehet gond?
A bekötést így gondoltam (nem egy mérnöki rajz:D:D) -> http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
üdv!

#226 Felhasználó inaktív   Samuraj 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.086
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 08. 19:08

Hát a 3 hangfal 2 helyére való bekötésére nem is tudom mit mondjak :nevet:
Maradjunk abba, hogy inkább NE!!!!!
Tönkremenni nem fog, bekötheted. Hangerőt addig tekered ameddig jól esik vagy ameddig nem zavar a torzítása, recsegése (maxon járatni meg általában sem érdemes mindenféle szempontból).
A vindóz nem program! Nem lehet memória igénye! Csak egy alaprendszer, amin a programok futhatnak, nekik lehet memória igényük! A vindóz igenis érje be 64Kilobyte-val! Kiváltképp a telepítője!

#227 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2013. 03. 08. 19:11

Üzenet megtekintéseIdézet: janika89 - Dátum: 2013. 03. 07. 17:38

Sziasztok, gondoltam itt megkérdezem, hátha tud valaki tanácsot adni:
Van egy thomson hifim, 6ohm 2*40w erősítő van benne. Gyárilag 2*80w hangfal van hozzá. De nekem van 3db 4ohmos hangfalam (3*75w), ha ezeket rákötném párhuzamosan, és mondjuk 14es hangerőnél nem nyomnám tovább (30 a max) akkor lehet gond?
A bekötést így gondoltam (nem egy mérnöki rajz:D:D) -> http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
üdv!

Semmiképpen sem. Eleve 6 Ohmos végfokra a 4 Ohm karcos, de a párhuzamosan kötött, eredőben 2 Ohm nagyon kevés. Félhangerőn SEM terhelünk így végfokot, a hangerőszabályzó állása soha sem egy adott maximumot jelent, hiszen az függ a jelforrástól. Meg a végfok félhangerőn sem terhelhető fele impedanciával, ez nem a hangerő miatt gond elsősorban.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#228 Felhasználó inaktív   Alex Menrich 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 09. 10:20

Egy fura hibajelenséget produkál a TV-m, tipusa LE52A856, 132 cm-es. Bekapcsolás után a képernyő közepén függőlegesen fura színes csíkok jelennek meg és láthatóak egészen addig, amíg be nem melegszik a szerkezet. Legalábbis gondolom, hogy összefüggésben van ezzel. Az elején egy sárga színű csík volt, most már több is van. Mi lehet a gond?

#229 Felhasználó inaktív   janika89 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 27
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 09. 19:58

okés, akkor maradok az eredeti hangfalaknál. Előtte ugyanezen a hifin így nyomattam 3 hangfalat, csak tesóm elkuncsizott kettőt. De akkor inkább nem kockáztatok

#230 Felhasználó inaktív   Samuraj 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.086
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 10. 22:00

Didy! Nademár mérne menne el a 2x4ohm-os hangfal az állítólag 6ohmos erőlködőn? Mégha pontosan tudnánk a végfok típusát. Megmost kiderült, hogy már korábban is kötött rá párhuzamban, az így 3-4 ohmra jött ki. Annyi csak, hogy kettő párhuzamosítása bénán fest (sztereo hangzás végett is). Én sem értettem, mért jobbak a 75W-s hangfalak, ha ott van a gyári 80-as, pláne, ha úgyse tud 40w-nál nagyobbat durranni (bár ez ugye impedanciától is függ).
Na de nem vitatkozok nagyon...
A vindóz nem program! Nem lehet memória igénye! Csak egy alaprendszer, amin a programok futhatnak, nekik lehet memória igényük! A vindóz igenis érje be 64Kilobyte-val! Kiváltképp a telepítője!

#231 Felhasználó inaktív   janika89 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 27
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 11. 15:27

A hifi thomson ms2000. 2 db grundig box 550-nel ment + egy grundig box m600. kb. így használtam 3 évig, brutál jól szóltak, a gyári hangfalak a nyomába sem értek.
a két db grundig box 550et kunyerálta el tesóm, így maradt egy grundig box m600. ehhez gondoltam hogy veszek még két db. m600-at, és úgy nyomatom, ahogy eddig a hármat.

#232 Felhasználó inaktív   hvuk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.857
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 07. 13. 20:30

Sziasztok!

Panasonic GT60-as plazmám van, amit rá szeretnék kötni egy erősítőre. Először az RCA kimeneten próbáltam, de semmi nem történt. Ok, ezután a fülhallgatókimeneten próbáltam, ott sem jön ki semmi hang. Kábelek jók, teszteltem utána más eszközzel. Van valami titkos beállítás a TV-n ahol engedélyeztetni kell? Én semmit nem találtam.
Athlon 64 939 2 GHz Winchester mag, GigaByte NF4 K8N Ultra-9 (passzív chipset), GigaByte X800 (passzív), 2x512 KingMax HC 500 MHz, Hitachi 160 Gb, NEC 3520, Coolink BAT01VS (1040 ford.), Chieftec 420W, Chieftec ház, Samsung 193P TFT monitor

#233 Felhasználó inaktív   chris77 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.255
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 07. 14. 09:18

A kérdésed itt túl offtopic, az autósba tuti, hogy előbb válaszolnak. ;)

#234 Felhasználó inaktív   hvuk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.857
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 07. 14. 10:37

Hogy Kádár elvtárs szép szavaival válaszoljak: "Értem én a viccet, csak nem szeretem". :D
Athlon 64 939 2 GHz Winchester mag, GigaByte NF4 K8N Ultra-9 (passzív chipset), GigaByte X800 (passzív), 2x512 KingMax HC 500 MHz, Hitachi 160 Gb, NEC 3520, Coolink BAT01VS (1040 ford.), Chieftec 420W, Chieftec ház, Samsung 193P TFT monitor

#235 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2016. 07. 14. 10:47

Üzenet megtekintéseIdézet: hvuk - Dátum: 2016. 07. 14. 11:37

Hogy Kádár elvtárs szép szavaival válaszoljak: "Értem én a viccet, csak nem szeretem". :D


Pegig igaza van:

Kép
Make love not Wor.

#236 Felhasználó inaktív   hvuk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.857
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 07. 14. 19:41

Ezzel adtál egy ötletet, megkérdezem az index fórumon is. Azt még nem tudom, hogy melyik topicban. :)
Athlon 64 939 2 GHz Winchester mag, GigaByte NF4 K8N Ultra-9 (passzív chipset), GigaByte X800 (passzív), 2x512 KingMax HC 500 MHz, Hitachi 160 Gb, NEC 3520, Coolink BAT01VS (1040 ford.), Chieftec 420W, Chieftec ház, Samsung 193P TFT monitor

#237 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2016. 07. 14. 21:34

Üzenet megtekintéseIdézet: hvuk - Dátum: 2016. 07. 14. 20:41

Ezzel adtál egy ötletet, megkérdezem az index fórumon is. Azt még nem tudom, hogy melyik topicban. :)


Autós jó lesz, ahogy mondta. Igaz az itt is :-p
Make love not Wor.

#238 Felhasználó inaktív   chris77 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.255
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 07. 15. 08:11

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2016. 07. 14. 22:34

Autós jó lesz, ahogy mondta. Igaz az itt is :-p

Már a kérdést sem értem.. Hát hol másutt?! :D

Téma megosztása:


  • (12 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 10
  • 11
  • 12
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó