HWSW Informatikai Kerekasztal: Tönkrement, nem működik jól - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (12 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Tönkrement, nem működik jól Ha valami elromlott-üljünk össze itt Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2005. 12. 08. 14:41

Gondoltam, elnézve fel-felbukkanó témákat ilyen-olyan problémákról, hogy legyen egy ilyen téma.
Kezdem én.

Vettem két hete egy Philips CD850-et. Próba során semmi baj nem volt, és én hülye azt sem vettem észre, hogy hátul az egyik torx csavar (az oldalsóak normális kereszthornyosak voltak) körül látható erőlködés nyomai voltak. Amúgy is bíztam az illetőben, egy eléggé ismert és szakmájában kellőképpen elismert (=honorált) emberről van szó, aki mellesleg gyűjtő is (vannak csoda dolgai).
Megvettem hát tőle a gépet, otthon belenéztem, nem volt látszólag semmi babrálásnak nyoma, cd-ket szépen ette. No de olykor ugrott. Sebaj, szétszed, pucol, összerak-nem ugrik. Aztán megint elkezdte, de úgy, hogy a lemez elején és ha ki-be raktam a lemezt, elmúlt. No, mondom szösz, szétszed, kipucol, lencse és fókusz motor leszed, kívül-belül kipucol, összerak, megy. Aztán lett egy CD. ami 8x-osan van megírva és a hiba reprodukálhatóvá vált. Ekkor kezdett gyanús lenni. És elővettem a Faithless CD-met, beraktam és rögtön ugrálni kezdett-de csak az elején. Na ekkor szedtem szét jobban és szedtem elő az MKII-höz való szervízkönyvet.
És alul a panelen, a tápegység körül megtaláltam a beavatkozást is, valami kontár végigtolta az egyik vezetősávot ónnal, elég alpári módon. Kicseréltem egy láthatóan melegtől kiszenvedett pufferkondit, de nem lett jobb a dolog. Mellesleg, az 5V-os stabIC piszok meleg a hűtőbordával együtt, de ez nem akkora baj talán.
És akkor jött a szervízkönyv és a két potméter. Az egyikük a fókusz ofszet, a másik a lézer erőssége, előbbi gyári lap szerint +400mV-ra, utóbbi 50mV-ra kell belőve legyen. Nos, a műszer szerint az előbbi -1,439V-on, utóbbi 121mV-on állt. A fókusz beállítását követően kicsit jobb lett a helyzet, de a lézer 50mV-os beállítás mellett már képtelen lemezt olvasni, a mechanika hangja alapján most 100mV körül produkál legjobban, de messze nem tökéletesen-ott is ugrik. Szóval úgy tűnik, hogy a hüe fejemmel és egy kontárjózsi segítségével sikerült bevásárolnom egy haldokló optikjú CD850-et.
Kérdéseim: CDM4-hez fejegységet mennyiért (hol) lehet beszerezni?
Illetve, akinek ilyen gépe van, az meg tudna erősíteni az általam tapasztalt, mért értékekben?
Tudtok szervizt, ahova végső esetben érdemes lenne elvinni?
Miért vagyok ilyen balfék, hogy nem nézem meg, mit veszek, mikor éppen én szoktam javítani ilyen kontárkodásokat?
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#2 Felhasználó inaktív   DDL 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.762
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 08. 17:20

Idézet: didyman - Dátum: 2005. dec. 8., csütörtök - 15:41

Gondoltam, elnézve fel-felbukkanó témákat ilyen-olyan problémákról, hogy legyen egy ilyen téma.
Kezdem én.

Vettem két hete egy Philips CD850-et. Próba során semmi baj nem volt, és én hülye azt sem vettem észre, hogy hátul az egyik torx csavar (az oldalsóak normális kereszthornyosak voltak) körül látható erőlködés nyomai voltak. Amúgy is bíztam az illetőben, egy eléggé ismert és szakmájában kellőképpen elismert (=honorált) emberről van szó, aki mellesleg gyűjtő is (vannak csoda dolgai).
Megvettem hát tőle a gépet, otthon belenéztem, nem volt látszólag semmi babrálásnak nyoma, cd-ket szépen ette. No de olykor ugrott. Sebaj, szétszed, pucol, összerak-nem ugrik. Aztán megint elkezdte, de úgy, hogy a lemez elején és ha ki-be raktam a lemezt, elmúlt. No, mondom szösz, szétszed, kipucol, lencse és fókusz motor leszed, kívül-belül kipucol, összerak, megy. Aztán lett egy CD. ami 8x-osan van megírva és a hiba reprodukálhatóvá vált. Ekkor kezdett gyanús lenni. És elővettem a Faithless CD-met, beraktam és rögtön ugrálni kezdett-de csak az elején. Na ekkor szedtem szét jobban és szedtem elő az MKII-höz való szervízkönyvet.
És alul a panelen, a tápegység körül megtaláltam a beavatkozást is, valami kontár végigtolta az egyik vezetősávot ónnal, elég alpári módon. Kicseréltem egy láthatóan melegtől kiszenvedett pufferkondit, de nem lett jobb a dolog. Mellesleg, az 5V-os stabIC piszok meleg a hűtőbordával együtt, de ez nem akkora baj talán.
És akkor jött a szervízkönyv és a két potméter. Az egyikük a fókusz ofszet, a másik a lézer erőssége, előbbi gyári lap szerint +400mV-ra, utóbbi 50mV-ra kell belőve legyen. Nos, a műszer szerint az előbbi -1,439V-on, utóbbi 121mV-on állt. A fókusz beállítását követően kicsit jobb lett a helyzet, de a lézer 50mV-os beállítás mellett már képtelen lemezt olvasni, a mechanika hangja alapján most 100mV körül produkál legjobban, de messze nem tökéletesen-ott is ugrik. Szóval úgy tűnik, hogy a hüe fejemmel és egy kontárjózsi segítségével sikerült bevásárolnom egy haldokló optikjú CD850-et.
Kérdéseim: CDM4-hez fejegységet mennyiért (hol) lehet beszerezni?
Illetve, akinek ilyen gépe van, az meg tudna erősíteni az általam tapasztalt, mért értékekben?
Tudtok szervizt, ahova végső esetben érdemes lenne elvinni?
Miért vagyok ilyen balfék, hogy nem nézem meg, mit veszek, mikor éppen én szoktam javítani ilyen kontárkodásokat?

Szkóp nélkül beke sem szabad fogni ilyenbe. :(

Alisca Orange. Talán komplett mechanikájuk van.

Üdv: DDL
Manticore Mantra/SME 3009 SII + ORTOFON MC20MKII + ORTOFON T20 Lp játszó, Sansui CD-X701 cd játszó, maszek csöves előfok, KT88 ULPP végfok, Townshend Sir David hangdoboz. CableTalk Reference1, Straight Wire Rhapsody-S, KIMBER 8TC, AN-L (hálózati) kábelek. SoundOrg készülékállvány.

#3 Felhasználó inaktív   S W 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 726
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 08. 17:23

Szervizt nem tudok / egyaltalan letezik meg ilyesmi ? / de elso lepesben megkerdeznem a Philips Magyarorszagot hogy hol lehetne rendelni potalkatreszt...
Masodszor probald utolerni a Takacs Jeno-t / o hiresen nagy Philips-CD buherator /...
Harmadszor Bese Attila vagy Viletel Istvan... / inkabb nem mondok semmit... /
:think:
SW

#4 Felhasználó inaktív   DDL 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.762
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 08. 17:38

Idézet: S W - Dátum: 2005. dec. 8., csütörtök - 18:23

Szervizt nem tudok / egyaltalan letezik meg ilyesmi ? / de elso lepesben megkerdeznem a Philips Magyarorszagot hogy hol lehetne rendelni potalkatreszt...
Masodszor probald utolerni a Takacs Jeno-t / o hiresen nagy Philips-CD buherator /...
Harmadszor Bese Attila vagy Viletel Istvan... / inkabb nem mondok semmit... /
:think:

Takács Jenő főleg az analóg résszel machinál. Viletel István főleg a digitálissal. Bese Attiláék (Alisca Orange) mind a kettővel. :)

A Philips M.O. sülthal receptet hamarabb ad, mint értékelhető infót...

Üdv: DDL
Manticore Mantra/SME 3009 SII + ORTOFON MC20MKII + ORTOFON T20 Lp játszó, Sansui CD-X701 cd játszó, maszek csöves előfok, KT88 ULPP végfok, Townshend Sir David hangdoboz. CableTalk Reference1, Straight Wire Rhapsody-S, KIMBER 8TC, AN-L (hálózati) kábelek. SoundOrg készülékállvány.

#5 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2005. 12. 08. 17:42

:D Köszönöm. Alisca-t megnézem Nedis-nél van mechanika, csak belépni nem tudok, nincs mivel :) .
Szkóp-jaja. Mondjuk azért nem lehet ördöngősség, mivel ez a két poti van összesen és mindketőre DC-szintet kell belőni, ennyi az össz dolog velük, se tesztlemez, sesemmi.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#6 Felhasználó inaktív   DDL 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.762
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 08. 19:15

Idézet: didyman - Dátum: 2005. dec. 8., csütörtök - 18:42

:D Köszönöm. Alisca-t megnézem Nedis-nél van mechanika, csak belépni nem tudok, nincs mivel :) .
Szkóp-jaja. Mondjuk azért nem lehet ördöngősség, mivel ez a két poti van összesen és mindketőre DC-szintet kell belőni, ennyi az össz dolog velük, se tesztlemez, sesemmi.

HQ-Videónál "kifutott tétel többé nem rendelhető" a státusza. Na most a cikkszáma kisírtetiesen ugyanaz mint a NEDIS-nél... Vajon miért? :)

Üdv: DDL

Szerkesztette: DDL 2005. 12. 08. 19:18 -kor

Manticore Mantra/SME 3009 SII + ORTOFON MC20MKII + ORTOFON T20 Lp játszó, Sansui CD-X701 cd játszó, maszek csöves előfok, KT88 ULPP végfok, Townshend Sir David hangdoboz. CableTalk Reference1, Straight Wire Rhapsody-S, KIMBER 8TC, AN-L (hálózati) kábelek. SoundOrg készülékállvány.

#7 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2005. 12. 08. 20:39

Ez elég lehangolóan hangzik. A bitstream-re nem mondasz semmit? :D
Most nézem, neked 880 van :) .
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#8 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2005. 12. 08. 21:52

Írtam Bese Attilának, hát remélem...
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#9 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2005. 12. 10. 16:52

Idézet: DDL - Dátum: 2005. dec. 8., csütörtök - 19:15

HQ-Videónál "kifutott tétel többé nem rendelhető" a státusza. Na most a cikkszáma kisírtetiesen ugyanaz mint a NEDIS-nél... Vajon miért? :)

Üdv: DDL

Idézek valakitől: ;)

"Ha mondjuk az NE két fillért ér, akkor az OPA négyet..."
(NE5534 és OPA132)
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#10 Felhasználó inaktív   gabyka 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 10. 18:14

Idézet: didyman - Dátum: 2005. dec. 8., csütörtök - 14:41

...Miért vagyok ilyen balfék, hogy nem nézem meg, mit veszek, mikor éppen én szoktam javítani ilyen kontárkodásokat?

Khm...hallottál már olyanról aki kiméri a tuttivadiújüberfatya alaplapi gombelemet csere után?  :Đ



:nevet:
"Az akarok lenni, ami akkor voltam, amikor az akartam lenni, ami most vagyok..."

A munkahely nem kocsma, hogy mindennap bejárj...

#11 Felhasználó inaktív   Pushy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 505
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 13. 08:12

Idézet: didyman - Dátum: 2005. dec. 8., csütörtök - 13:41

Kérdéseim: CDM4-hez fejegységet mennyiért (hol) lehet beszerezni?
Illetve, akinek ilyen gépe van, az meg tudna erősíteni az általam tapasztalt, mért értékekben?
Tudtok szervizt, ahova végső esetben érdemes lenne elvinni?
Miért vagyok ilyen balfék, hogy nem nézem meg, mit veszek, mikor éppen én szoktam javítani ilyen kontárkodásokat?

Üdv!

Nekem eddig a Hornos Kft jött be, de nagyon. Ha valamit be lehet szerezni, akkor ők megoldják. Lehet nem is kell komplett mechanikát venned. Én egy Sony CD lejátszóba vettem náluk annó egy pick-up egységet. Mondjuk az ára így is horror volt, meg sorállás volt érte, de Öcsem lejátszója a mai napig működik vele. Már szalagkábelt is kaptam náluk egy hordozható DVD lejátszóhoz. A márkaszervizben majd százért akartak komplett TFT-t cserélni egy szakadt kábel miatt, Hornoséknál meg 8k-ból megvolt az only kábel. Nem mindegy!

www.hornos.hu

Vácon vannak, de futárral bárhová kiküldik neked.

Pushy
"Mi neck vedelnis es't!"
Asterix (ford. Tímár György)

#12 Felhasználó inaktív   DDL 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.762
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 13. 08:50

Idézet: Pushy - Dátum: 2005. dec. 13., kedd - 9:12

Üdv!

Nekem eddig a Hornos Kft jött be, de nagyon. Ha valamit be lehet szerezni, akkor ők megoldják. Lehet nem is kell komplett mechanikát venned. Én egy Sony CD lejátszóba vettem náluk annó egy pick-up egységet. Mondjuk az ára így is horror volt, meg sorállás volt érte, de Öcsem lejátszója a mai napig működik vele. Már szalagkábelt is kaptam náluk egy hordozható DVD lejátszóhoz. A márkaszervizben majd százért akartak komplett TFT-t cserélni egy szakadt kábel miatt, Hornoséknál meg 8k-ból megvolt az only kábel. Nem mindegy!

www.hornos.hu

Vácon vannak, de futárral bárhová kiküldik neked.

Pushy

Sony CD mechanikákhoz kiolvasó egységet minden sarki fűszeresnél lehet kapni. Ugyanis még 1-2 éve gyártották. A CDM4-et meg már legalább 10 éve nem. :)


Üdv: DDL
Manticore Mantra/SME 3009 SII + ORTOFON MC20MKII + ORTOFON T20 Lp játszó, Sansui CD-X701 cd játszó, maszek csöves előfok, KT88 ULPP végfok, Townshend Sir David hangdoboz. CableTalk Reference1, Straight Wire Rhapsody-S, KIMBER 8TC, AN-L (hálózati) kábelek. SoundOrg készülékállvány.

#13 Felhasználó inaktív   Pushy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 505
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 14. 14:11

Idézet: DDL - Dátum: 2005. dec. 13., kedd - 7:50

Sony CD mechanikákhoz kiolvasó egységet minden sarki fűszeresnél lehet kapni. Ugyanis még 1-2 éve gyártották. A CDM4-et meg már legalább 10 éve nem. :)


Üdv: DDL

Próba, szekerce...  :p
"Mi neck vedelnis es't!"
Asterix (ford. Tímár György)

#14 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2005. 12. 15. 22:11

Pushy!

Cikkszám: #21081
Megnevezés:: CD MECHANIKA CDM-4/19
Nettó ár: 13,875.30 Ft

Rendelhető

:-) . Ha összejön, sok magnót megjavítok Neked :) .

van sokféle alvariáns, majd megnézem az enyémet, de esetleg infó, hogy a CDM4/19, 11, 18, 25, D36 körül melyik...?
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#15 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2005. 12. 18. 14:10

No. Nincs nekik, illetve a 4/19 van, 99k nettóért :nevet2: :(
Szétlegóztam a mechanikát, miután úgy tűnt, főleg a lemezek elején rendetlenkedik, utána már nem. A tengelyt tartó golyók pucolása, zsírozása és pár, a szervó és a lézer körül terjengő elektrolitkondi cseréjét követően a reprodukálható ugrabugra a Faithless cd-vel megszűnt a potméterek általam először mért állásába való tekerésével.
Egyelőre nem nyúlok bele jobban.
A 8x-osan megírt lemezek közül egyet-egyet így sem szeret, viszont a cd-rw-t zokszó nélkül beolvassa és lejhátsza :eek: :eek: :eek: .
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#16 Felhasználó inaktív   Pushy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 505
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 22. 08:34

Idézet: didyman - Dátum: 2005. dec. 15., csütörtök - 21:11


:-) . Ha összejön, sok magnót megjavítok Neked :) .


Üdv!

A félsikerre való tekintettel megelégszem, ha az 1szem R450-esemet beállítod.... :)

Aztán eladom...


Pushy
"Mi neck vedelnis es't!"
Asterix (ford. Tímár György)

#17 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2005. 12. 22. 21:47


Oké :) .
DDL, szerinted normális dolog, hogy a cd-rw-t így megeszi? A CDM12.0 sem volt képes erre...
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#18 Felhasználó inaktív   DDL 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.762
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 23. 07:32

Idézet: didyman - Dátum: 2005. dec. 22., csütörtök - 22:47


Oké :) .
DDL, szerinted normális dolog, hogy a cd-rw-t így megeszi? A CDM12.0 sem volt képes erre...

Viszont a CDM1 igen :)

Üdv: DDL
Manticore Mantra/SME 3009 SII + ORTOFON MC20MKII + ORTOFON T20 Lp játszó, Sansui CD-X701 cd játszó, maszek csöves előfok, KT88 ULPP végfok, Townshend Sir David hangdoboz. CableTalk Reference1, Straight Wire Rhapsody-S, KIMBER 8TC, AN-L (hálózati) kábelek. SoundOrg készülékállvány.

#19 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2005. 12. 23. 08:02

Ejjha. nem is létezett akkor még a cd-rw, mikor ezeket fejlesztették... :eek:
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#20 Felhasználó inaktív   Robi19 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 898
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 12. 25. 02:32

Ha a cdrw nincs agyonírva/ törölve és szabvány audió formátumban van megírva akkor egy erősebbre kalibrált lézerű cd játszó kis szerencsével beolvassa. Annak idején mikor még voltak a 12-16 szoros Cd- Romok azok sem igazán szerették de ha ügyes volt vki és állított a lézer erősségén akkor nagy valószínűséggel beolvasták az RW-CD-t.  Sőt a saját tapasztalatomból merítve: 98 ban vett F astránkban annak idején magnó volt de mikor mechanikás lett ki lett cserélve CD rádióra persze se az RW-t sem pedig az mp3 at nem támogatta. De mikor egyik havernak láttam hogy ugyanolyan magnója van  (szériára is ugyanaz volt ) és az olvasta az RW-t megkérdeztem tőle hogy mit csinált vele erre mondta hogy egy szaki lőtte be neki 5 ezerért. Nah erre én mondtam én nem fizetek érte majd unokatesóm megoldja. Hát meg is oldotta csak sajnos elég gyorsan megadta magát állítólag kiégett a laser dióda. De hála istennek lett egy végfok hibás  ugyanolyan CD-s rádió amit ingyen megkaptam abból át lett rakva a mechanika persze az már nem lett "megtuningolva"  hanem a hamarosan eladásra került autóval együtt elment.

Téma megosztása:


  • (12 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó