HWSW Informatikai Kerekasztal: Írásvédett pendrive - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Írásvédett pendrive Írásvédett pendrive Értékeld a témát: -----

#21 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 12. 08. 19:24

Üzenet megtekintéseIdézet: Birkuc - Dátum: 2010. 12. 07. 23:30

No és olyankor mi van amikor csak néhány fájl (méret stb is mind véletlenszerű, látszólag nincs közös pont) esetében jön elő ez a hiba, de akkor az minden Pen Drive -nál?


Ez érdekes, de a hibaüzenet lehet olvasási dolog is, van mikor így kapod. Lehet az etc, avgy passwd filét nem enged írni, 2 gigánál nagyobbat FATra, satöbbi. Ezt azért látni kellene, de elég érdekes.
Make love not Wor.

#22 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 08. 20:17

Ha minden pendrive-nál, akkor csak nem a pendrive-val lesz gond.
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#23 Felhasználó inaktív   lumosnina 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 486
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 06. 17:35

Sziasztok! Az én penemen tuti, hogy vírus van és nem enged formázni sem...akkor ez is kuka?

#24 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 06. 20:07

Üzenet megtekintéseIdézet: lumosnina - Dátum: 2011. 04. 06. 18:35

Sziasztok! Az én penemen tuti, hogy vírus van és nem enged formázni sem...akkor ez is kuka?

Már miért lenne kuka? Formázd meg valamelyik linux liveCD segítségével vagy valami más tiszta rendszer alól másik gépen. Ha tényleg mégis kuka, az nem vírus miatt lesz.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#25 Felhasználó inaktív   Kory 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.198
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 09. 22:44

Üdv!

Olyan problémám lenne, hogy bármilyen pendrive-ot rakok bele egy adott HP notebookba, egyiket sem tudja megnyitni. Másik gépen tökéletes az összes.

Lemezkezelőben RAW formátumnak látszik, formázni nem lehet, mert a Windows nem tudja formázni. Format parancscsal le tudom formázni, de a windows akkor sem látja.

Partíció kezelő programmal is próbáltam többet, de látszólag végigmegy a folyamat, de nem jó. Nem lehet megnyitni.


Ami még érdekesebb, hogy a notebook DVD lejátszóját sem engedi megnyitni a gép, nem lát rajta semmit, pedig nincs semmi baja a dvd-nek. Berakom és kiírja hogy nincs lemez. Viszont simán bootolni tudok dvd-ről, tehát jó a dvd.


A gépen Windows Vista fut (sp2). Kerestem mindenféle férget, trójait, rootkitet nem találtam. A gépen 4 usb port van, egyikbe se jó, de usb-s egér, usb-s tv tuner jó.

Bevetettem RAW-formátum elhárító praktikákat, nem vált be. Ami még érdekes, hogy a lemezkezelőben sokszor hiába kattintok a RAW formátumú pendrive, hogy formázás, vagy tulajdonságok, semmi nem történik.

reinstall?

Szerkesztette: Kory 2011. 06. 09. 22:47 -kor


#26 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 09. 23:47

Üzenet megtekintéseIdézet: Kory - Dátum: 2011. 06. 09. 23:44

reinstall?

Ha bootol a dvd, de a Windows nem látja a lemzt...
Gondolom, a pendriveról is tudnál bootolni, akár Hirenről, akár UBCD-ről.
Valami ott megzakkant az oprendszerben.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#27 Felhasználó inaktív   Kory 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.198
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 10. 07:29

Üzenet megtekintéseIdézet: csozsi - Dátum: 2011. 06. 10. 00:47

Ha bootol a dvd, de a Windows nem látja a lemzt...
Gondolom, a pendriveról is tudnál bootolni, akár Hirenről, akár UBCD-ről.
Valami ott megzakkant az oprendszerben.

Bootol a DVD, semmi baja. Mivel legális Vista, rá akartam frissíteni egy legális Win7 Home-ot. Erre ott a frissítési lehetőség a boot után, de a majomja boot-ról nem enged frissíteni, mert mikor rákattintok kiírja, hogy indítsam el a Vistát, és onnét, Vista alól frissítsek (ez biztos valami Microsoft fícsör). Na persze, ha felismerné a lemezt Windows alól. :) Igaz 32 bites Vistát próbáltam 64 bites Win7-re frissíteni, majd keresek egy 32 bites 7-et is.


Ha nem megy ez a frissítés Win7 32 bitre boot-ról, akkor kénytelen vagyok teljes reinstallt csinálni, még tiszta szerencse, hogy az anyagot így max LAN-on tudom áthúzni mentésre, mert az USB-s külső tárolók nem mennek. Vagy linux CD alól mentsek? Ott valószínű menne az USB-s külső vinyó pl. De fájlnevekkel nem lesz gond (ékezetek, stb?)
Viszont akkor visszarakom a gyári Vistát, van rajta valami HP Recovery partíció, ahonnan a biosból lehet indítani egy funkciót.

Még most az jutott eszembe, hogy van valami usbstor.sys fájl, ami talán ezért is felel, megpróbálom kézzel felülírni egy gyári lemezről a mostanit (vagy egyáltalán megvan-e), hátha ott van valami gubanc.

http://www.vistax64....ve-problem.html

Szerkesztette: Kory 2011. 06. 10. 07:33 -kor


#28 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 10. 07:50

Üzenet megtekintéseIdézet: Kory - Dátum: 2011. 06. 10. 08:29

Bootol a DVD, semmi baja. Mivel legális Vista, rá akartam frissíteni egy legális Win7 Home-ot. Erre ott a frissítési lehetőség a boot után, de a majomja boot-ról nem enged frissíteni, mert mikor rákattintok kiírja, hogy indítsam el a Vistát, és onnét, Vista alól frissítsek (ez biztos valami Microsoft fícsör). Na persze, ha felismerné a lemezt Windows alól. :) Igaz 32 bites Vistát próbáltam 64 bites Win7-re frissíteni, majd keresek egy 32 bites 7-et is.


Ha nem megy ez a frissítés Win7 32 bitre boot-ról, akkor kénytelen vagyok teljes reinstallt csinálni, még tiszta szerencse, hogy az anyagot így max LAN-on tudom áthúzni mentésre, mert az USB-s külső tárolók nem mennek. Vagy linux CD alól mentsek? Ott valószínű menne az USB-s külső vinyó pl. De fájlnevekkel nem lesz gond (ékezetek, stb?)
Viszont akkor visszarakom a gyári Vistát, van rajta valami HP Recovery partíció, ahonnan a biosból lehet indítani egy funkciót.

Még most az jutott eszembe, hogy van valami usbstor.sys fájl, ami talán ezért is felel, megpróbálom kézzel felülírni egy gyári lemezről a mostanit (vagy egyáltalán megvan-e), hátha ott van valami gubanc.

http://www.vistax64....ve-problem.html

Akkor javallott először menteni, mert a Recovery partíciót a vinyón hozza létre, tehát formázással fog indítani, ha nem az a rendszer van a gépen.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#29 Felhasználó inaktív   Atti 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.674
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 10. 08:02

Üzenet megtekintéseIdézet: Kory - Dátum: 2011. 06. 09. 23:44

Üdv!

Olyan problémám lenne, hogy bármilyen pendrive-ot rakok bele egy adott HP notebookba, egyiket sem tudja megnyitni. Másik gépen tökéletes az összes.


Próbáld meg eltávolítani az eszközkelezelőben az usb vezérlőket, aztán újra felismertetni
WoT nick: Atti77

#30 Felhasználó inaktív   Kory 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.198
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 10. 08:14

Üzenet megtekintéseIdézet: Atti - Dátum: 2011. 06. 10. 09:02

Próbáld meg eltávolítani az eszközkelezelőben az usb vezérlőket, aztán újra felismertetni

Nem írtam, ezt is próbáltam már, de mihelyst eltávolítok 1-et vagy max. 2-őt, a hülye Vista egyből felismeri és elkezdi újból visszatelepíteni :) Az USB fül alatt meg van vagy 10 usb port, meg gyökérhub. Tehát esélytelennek tartom, hogy mindent egyszerre kitöröljek. :unsure:
Most nincs nálam a notebook, még megnézem ezt az "usbstor"-dolgot is délelőtt.

Szerkesztette: Kory 2011. 06. 10. 08:15 -kor


#31 Felhasználó inaktív   Kory 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.198
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 11. 08:21

Na, nem jött be az usbstor.sys-inf-es móka sem. Így nem maradt más hátra,mint a teljes mentés és HP Recovery. Egyébként szerintem valami a registry-vel lehetett. Kösz a tippeket.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó