HWSW Informatikai Kerekasztal: Írásvédett pendrive - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Írásvédett pendrive Írásvédett pendrive Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   Phali 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 05. 22:01

Sziasztok.
Egy pendrive-al lenne gondom. Bármit próbálok vele csinálni (másolás, törlés) azt írja a windows, hogy a lemez írásvédett. Viszont a lemez nem írásvédett, és csak egy ideje csinálja ezt.
(a pendrive-on nincs írásvédett kapcsoló, mert ezt a választ más kaptam, de ha ez lenne a megoldás akkor nem tenném föl itt)
A helyzet ráadásul az, hogy végrehajtja a műveletet a windows, bármire is megyek (mégse, újra, vagy tovább), de azért kicsit idegesítő, hogy minden egyes fájlnál szól.
Remélem nem krepált be a pendrive.  :confused:
Üdv

#2 Felhasználó inaktív   Tomi Filth 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.493
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 06. 10:19

Idézet: Phali - Dátum: 2006. jan. 5., csütörtök - 22:01

Sziasztok.
Egy pendrive-al lenne gondom. Bármit próbálok vele csinálni (másolás, törlés) azt írja a windows, hogy a lemez írásvédett. Viszont a lemez nem írásvédett, és csak egy ideje csinálja ezt.
(a pendrive-on nincs írásvédett kapcsoló, mert ezt a választ más kaptam, de ha ez lenne a megoldás akkor nem tenném föl itt)
A helyzet ráadásul az, hogy végrehajtja a műveletet a windows, bármire is megyek (mégse, újra, vagy tovább), de azért kicsit idegesítő, hogy minden egyes fájlnál szól.
Remélem nem krepált be a pendrive.  :confused:
Üdv

formázd meg  :)

amugy a zsír új PenDrive-okon szokott lenni valami pár megányi cucc, ami sztem pont ezt teszi... Nézd meg a rejtett fájlokat, aztán ha találsz valamit, mentsd el, vagy csinálj image-t belőle, aztán formatáld  :)

Há nemtom mi a megoldás, de el kell kezdeni valahol a próbálgatásokat  ;)

#3 Felhasználó inaktív   Phali 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 06. 19:07

:think:

már próbáltam formázni.
ugyanaz a helyzet. üzenet, hogy írásvédett.
nem új pendrive már, volt formázva már párszor.
(egyébként meg a próbálgatások után szoktam kérdezni, és nem tartom magamat lolnak)

#4 Felhasználó inaktív   Macska 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.933
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 06. 19:34

Aproneten vettem 1GB-os Pendrive-ot 3 nap probagarival. Teszteltem, 1 nap elment a Total Commander lassú másolásával. 200-300kb/sec. No ez lassú. Kérdeztem a fórumon, segítettek a srácok, Total Commander beállítás változás után 7MB/sec lett. Nagyon örültem. Minden ok. Ekkor próbáltam teleírni próbaképp, és kb 500MB-nyi helyfoglalás után, a pen drive írásvédett hiba. Visszaadtam a pen drive-ot, mert nem tudtam megoldani a problémát, visszakaptam a pénzt. Máig sem tudom mi ez az írásvédettség hiba a pendrive-nál. Olvasgattam a fórumon, de egyértelmű választ azóta sem leltem. Rossz a pendrive??? Meghalt?? :think:
Windows intézővel is megnéztem, ott a sebesség egyből okés volt, csak ezzel nem néztem meg elöször, mert nem használom egyáltalán.
Ki írt valami olyasmit is, hogy "késleltetett írás hiba", vagy valami ilyesmi, már nem emlékszem pontosan.
Érdekes volt, hogy egyszer sikerült felmásolnom rá egy 700MB-os ISO-t próbaképp, de gép ki-be kapcsolás után nem tudott a file-hoz hozzéférni a pen drive-on, a Total Commander. Formázni a pen drive  saját programjával is többször csak akkor tudtam, ha újraindítottam a gépet, ha nem, akkor formázáskor is kiírta, hogy "nem lehet formázni, mert írásvédett."

(A Total Commander-es lassú másolás is úgy vetődött fel, hogy egy Note Book-ba tettem rá a 1GB-os pendrive-ot, és ott 7MB/sec volt a másolás. Ekkor vetődött fel, hogy rákérdezek itt a fórumon. Megkaptam a segítséget, beállítottam a Másolás opcióban a kompatibilitást  a H egységre. Így okés lett nálam is a sebesség. Azonban ezt követően megnéztük az adott Note Book-ot, ahol élből 7MB/sec volt a másolás, és ott a Total Commanderben nem volt beállítva ez a kompatibilitás a Másolás opción belül, mégis ok volt a sebesség 7MB/sec. Ez is érdekes. Sajna, a kb 500MB adat  utánni írásvédettség hiba a Note Book-on is jelentkezett.)

Azért írtam eme kisregényt, mert kíváncsi lennék rá, hogy ez az írásvédettség hiba a pendrive halála, vagy sem??? A környezetemben sokan használnak pendrive-ot, és azok működnek, nincs ilyen hiba. Szerintem a pen drive ezen hiba esetén nagy valószínűleggel  meghibásodott... , szerintem.

SZERKESZTVE

Szerkesztette: Macska 2006. 01. 06. 19:58 -kor

P3 Versus K7 ; p4 Versus K8 :) :)
Rögös a macskaköves út....

#5 Felhasználó inaktív   Phali 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 06. 19:38

:confused:
köszi

valószínüleg nálam is ez lehet a helyzet.
akkor ennyit erről a pendriveról

#6 Felhasználó inaktív   Macska 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.933
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 06. 19:46

Idézet: Phali - Dátum: 2006. jan. 6., péntek - 19:38

:confused:
köszi

valószínüleg nálam is ez lehet a helyzet.
akkor ennyit erről a pendriveról

Azért írtam eme kisregényt, mert kíváncsi lennék rá, hogy ez az írásvédettség hiba a pendrive halála, vagy sem??? A környezetemben sokan használnak pendrive-ot, és azok működnek, nincs ilyen hiba. Szerintem a pen drive ezen hiba esetén nagy valószínűleggel  meghibásodott... , szerintem.
P3 Versus K7 ; p4 Versus K8 :) :)
Rögös a macskaköves út....

#7 Felhasználó inaktív   Macska 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.933
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 06. 19:51

Azért lehet, hogy nálunk tapasztaltabb tagtársaknak van valami ötletük, nekem anno nem volt időm xarakodni, a 3 nap próbagari lejárta miatt. ;)

(Borzasztóan mérges voltam anno, mert a másolási sebesség okés lett, tök jó, erre jött az írásvédettség hiba. :( Pedig, ma is meglenne az 1GB-os pendrive-om, mert 7MB/sec másolással már kellett volna, 200-300kb/sec-kel nem. )

Szerkesztette: Macska 2006. 01. 06. 19:55 -kor

P3 Versus K7 ; p4 Versus K8 :) :)
Rögös a macskaköves út....

#8 Felhasználó inaktív   kisködmön 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 716
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 11. 00:47

Idézet: Phali - Dátum: 2006. jan. 6., péntek - 19:07

:think:

már próbáltam formázni.
ugyanaz a helyzet. üzenet, hogy írásvédett.
nem új pendrive már, volt formázva már párszor.
(egyébként meg a próbálgatások után szoktam kérdezni, és nem tartom magamat lolnak)

Idézet

Microsoft has introduced some changes into Windows XP Service Pack 2 that allow an administrator slightly more granular control over how USB removable drives are handled. A new storage device policy named WriteProtect makes it possible to prevent all removable USB drives from being written to. They will still act as readable devices, but they cannot be written to.

The new policy is set in the Registry in

HKEY_LOCAL_MACHINE\System Current\ControlSet\Control\StorageDevice\Policies, as a DWORD named WriteProtect.

When set to 1, all USB removable drives are write-protected. When set to 0 (or when the DWORD entry is removed entirely), USB drives can once again be written to. This is a machine-level setting and not a user-level setting.


Mindenki, aki írásvédettnek találja eddig nem olyan USB eszközét, nézze meg, nincs-e beállítva a registryben ez az érték.
A szakemberek jogos keserve, hogy nem szabad figyelmen kívül hagyniok a haszontalan dolgokat.

#9 Felhasználó inaktív   NearSeer 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 27
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 21. 14:40

Hello, mindenkinek

habár nekem nem pendrive-om van, hanem memóriakártyám, én is tapasztaltam
"hasonló" dolgot.

Ha memóriakártyára mp3-akat másolgatok , és sok a hosszú(pl. hoszabb 13 karakternél)
file-nevű mp3 akkor nem tudom telerakni a kártyát (valamilyen íráshiba problémát ír ki).

Ha a file-neveket rövidebbre veszem, akkor gond nélkül tele tudom írni a kártyát.
(256-os kárty fölött vettem eddig ezt észre)

Lehet hogy ennek semmi köze a pendrive-os dologhoz, de gondoltam leírom hátha
tud valami okosságot ez ellen.
Msi Wind U100

#10 Felhasználó inaktív   kisködmön 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 716
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 21. 16:49

Idézet: NearSeer - Dátum: 2006. jan. 21., szombat - 14:40

Hello, mindenkinek

habár nekem nem pendrive-om van, hanem memóriakártyám, én is tapasztaltam
"hasonló" dolgot.

Ha memóriakártyára mp3-akat másolgatok , és sok a hosszú(pl. hoszabb 13 karakternél)
file-nevű mp3 akkor nem tudom telerakni a kártyát (valamilyen íráshiba problémát ír ki).

Ha a file-neveket rövidebbre veszem, akkor gond nélkül tele tudom írni a kártyát.
(256-os kárty fölött vettem eddig ezt észre)

Lehet hogy ennek semmi köze a pendrive-os dologhoz, de gondoltam leírom hátha
tud valami okosságot ez ellen.

Nézd meg, milyen fájlrendszerre van formázva.
A szakemberek jogos keserve, hogy nem szabad figyelmen kívül hagyniok a haszontalan dolgokat.

#11 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 21. 16:55

Idézet: kisködmön - Dátum: 2006. jan. 21., szombat - 16:49

Nézd meg, milyen fájlrendszerre van formázva.

ez nemhinném, hogy fájlrendszer, ugyanis vfatnál 255, fat16-nál pedi 8.3..
ezeken meg más nem szokot lenni (meg mást nem is támogat a windows.. ntfs meg nem megy ilynre.)
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#12 Felhasználó inaktív   kisködmön 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 716
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 21. 17:00

Hinni a temlomban, mélyen behajolva.

A FAT12 és FAT16 gyökérkönyvtára nem ugyanolyan kapacitású.
A szakemberek jogos keserve, hogy nem szabad figyelmen kívül hagyniok a haszontalan dolgokat.

#13 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 21. 17:04

Idézet: kisködmön - Dátum: 2006. jan. 21., szombat - 17:00

Hinni a temlomban, mélyen behajolva.

A FAT12 és FAT16 gyökérkönyvtára nem ugyanolyan kapacitású.

FAT12-t nem hinném, hogy raknak pendrivre, mivel ez csak floppikon működik (Windowsban mást nem is lehet igy formázni)
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#14 Felhasználó inaktív   kisködmön 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 716
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 01. 21. 17:15

> Then it works fine in both Windoze and Linux.

/sbin/mkfs.vfat -c -F 32 -I /dev/sdc
(or whatever your memory stick [pendrive] connects as).

=======================================================
Options:

-c Check the device for bad blocks before creating the file system.

-F FAT-size
    Specifies the type of file allocation tables used (12, 16 or 32
    bit). If nothing is specified, mkdosfs will automatically
    select between 12 and 16 bit, whatever fits better for the
    filesystem size. 32 bit FAT (FAT32 format) must (still) be
    selected explicitly if you want it.
A szakemberek jogos keserve, hogy nem szabad figyelmen kívül hagyniok a haszontalan dolgokat.

#15 Felhasználó inaktív   _hoho_ 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 01. 10:08

Sziasztok!

Nem tudok a Pendrive-ra sem írni, sem törölni róla. Azt írja ki, hogy írásvédett. Formázni sem hagyja magát... Van rajta kapcsoló, de azzal nincs írásvédetté téve. Egyébként másolás közben "keletkezett" a hiba: egy 64 megás mp3-at másoltam volna rá, aztán 1,5 mega után kiírta, hogy írásvédett. Azt a másfél megányit le is tudom róla játszani, de azóta se másolás, se törlés, se átnevezés, se formázás...
Több számítógépen próbáltam, az eredmény ugyanaz.

Valakinek van valami ötlete? (Garancia már nincs..)

Esetleg ha valakinek hasonló típusú lenne (SEITEC USB BAR 128 MB (ALCOR MICRO AU9381)) és van hozzá CD-je, megköszönném, ha elküldené róla a segédprogramot, amivel meg lehetne próbálni a low level format-ot.

Előre is Köszi!

#16 Felhasználó inaktív   pesta79 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 13. 20:52

Sziasztok.Ma én is bele futottam ebbe a jelenségbe!Olvasgatás után sem tudtam mit kezdeni a kütyüvel,de jött a saját elgondolás és láss csodát,SIKER!
Csak annyi a dolgod,hogy CSÖKKENTET módban indítod újra a PC-t és úgy már engedi.
Legalábbis nálam ez volt a helyzet.
Remélem tudtam segíteni mindenkinek.

#17 Felhasználó inaktív   des 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.619
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 13. 21:01

Üzenet megtekintéseIdézet: pesta79 - Dátum: 2010. 11. 13. 20:52

Sziasztok.Ma én is bele futottam ebbe a jelenségbe!Olvasgatás után sem tudtam mit kezdeni a kütyüvel,de jött a saját elgondolás és láss csodát,SIKER!
Csak annyi a dolgod,hogy CSÖKKENTET módban indítod újra a PC-t és úgy már engedi.
Legalábbis nálam ez volt a helyzet.
Remélem tudtam segíteni mindenkinek.

Azért jobb ha már nem veszel rá több fontos dolgot, mert bármikor elromolhat megint, és akkor lehet már nem segít az sem.
A gépemről küldve billentyűzettel | Egy bringás blogja: http://deviantrider.co.nf

#18 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2010. 11. 16. 06:50

Üzenet megtekintéseIdézet: des - Dátum: 2010. 11. 13. 21:01

Azért jobb ha már nem veszel rá több fontos dolgot, mert bármikor elromolhat megint, és akkor lehet már nem segít az sem.

Vagy féreg van a gépen.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#19 Felhasználó inaktív   borgyosb 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 30. 22:14

Hali mindenkinek!
Ugyanez a probléma volt nálam is.Kaptam kölcsönbe egy pendrive-ot és nem tudtam rámásolni semmit se.Az itt leírt dolgok mindegyikét megpróbáltam nem jött össze :s...aztán sikerült.nembiztos hogy ez tuti megoldás,mindenesetre nekem bevált.
Mindössze annyi a teendő hogy jobb klikk (a fájlra amit rá akarsz tenni :)) tulajdonságok--->speciális---->és pipáljátok be hogy a fájl archiválásra kész.nekem mindent megoldott tudok rámásolni ...remélem nektek is beválik.

#20 Felhasználó inaktív   Birkuc 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 259
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 07. 23:30

No és olyankor mi van amikor csak néhány fájl (méret stb is mind véletlenszerű, látszólag nincs közös pont) esetében jön elő ez a hiba, de akkor az minden Pen Drive -nál?

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó