HWSW Informatikai Kerekasztal: Set max HPA - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Set max HPA Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   viktor621 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 20. 15:05

Üdvözlök mindenkit!

Van egy Seagate 80 gigás vinyóm. Minden rendben volt, egyszer csak gondolt egyet és a bios 2,7Gigásnak látja. Ebből az is következik, hogy olyan mintha csak 2,7 gigás vinyó lenne a gépben. Itt hozzáteszem, hogy KB 2.7 giga volt szabadon rajta.
Hiren's Boot cd-vel elinditottam a Hdat2 nevű programot. Ott irta hogy "SETMAX HPA IS ACTIVE".
Oké eljutottam odáig, ahol lehet módosítani. Itt irja is,hogy 77 Giga a diferencia. Ha nyomok egy "S" gombot, akkor be kell állitania az eredeti beállitásokat, igenám csak ott meg is akad Command aborted üzenettel.
Kép
Baj nem lenne, menne a levesbe a vinyó, CSAK. van rajta kb 25 gigányi videó nyersanyag, ami még feldolgozásra vár. Kép És persze már nem is lehet beszerezni azt a nyersanyagot.

Én arra gondoltam, hogy hátha tudtok valami megoldást a problémára. Pl egy jobb progit mondani, mint a HDAT

Köszi Előre is a válaszokat!

Szerkesztette: viktor621 2011. 03. 20. 15:06 -kor


#2 Felhasználó inaktív   Eleanor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.620
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 20. 17:15

Netán valamelyik szabadhasználatú partícionáló programmal visszaállítani a második partíciót aktívra és nem-rejtettre és használni?
 
 
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
 

#3 Felhasználó inaktív   viktor621 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 20. 17:26

Üzenet megtekintéseIdézet: Eleanor - Dátum: 2011. 03. 20. 17:15

Netán valamelyik szabadhasználatú partícionáló programmal visszaállítani a második partíciót aktívra és nem-rejtettre és használni?


köszi az ötletet, de ez sajna nem segít. Mint írtam már, a bios is 2.7 gigásnak látja :(

#4 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 20. 18:35

Üzenet megtekintéseIdézet: Eleanor - Dátum: 2011. 03. 20. 17:15

Netán valamelyik szabadhasználatú partícionáló programmal visszaállítani a második partíciót aktívra és nem-rejtettre és használni?

Ilyenkor ez a módszer nem működik, mert a diszk firmware-je csak a beállított max. méretig engedi használni a diszket.

Ui: itt egy rövid leírás hozzá: katt

Szerkesztette: Sparow2 2011. 03. 20. 18:36 -kor


#5 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 20. 18:38

Üzenet megtekintéseIdézet: viktor621 - Dátum: 2011. 03. 20. 15:05

Üdvözlök mindenkit!

Van egy Seagate 80 gigás vinyóm. Minden rendben volt, egyszer csak gondolt egyet és a bios 2,7Gigásnak látja. Ebből az is következik, hogy olyan mintha csak 2,7 gigás vinyó lenne a gépben. Itt hozzáteszem, hogy KB 2.7 giga volt szabadon rajta.
Hiren's Boot cd-vel elinditottam a Hdat2 nevű programot. Ott irta hogy "SETMAX HPA IS ACTIVE".
Oké eljutottam odáig, ahol lehet módosítani. Itt irja is,hogy 77 Giga a diferencia. Ha nyomok egy "S" gombot, akkor be kell állitania az eredeti beállitásokat, igenám csak ott meg is akad Command aborted üzenettel.
Kép
Baj nem lenne, menne a levesbe a vinyó, CSAK. van rajta kb 25 gigányi videó nyersanyag, ami még feldolgozásra vár. Kép És persze már nem is lehet beszerezni azt a nyersanyagot.

Én arra gondoltam, hogy hátha tudtok valami megoldást a problémára. Pl egy jobb progit mondani, mint a HDAT

Köszi Előre is a válaszokat!

UI: Próbáld ki, hogy előtte kikapcsolod a számítógépet, hogy a diszk megálljon és utána próbálod ki a HDAT2-t.
A hdparm leírásában itt lejjebb az áll, hogy permanens módon csak egy alkalommal állítható át egy bekapcsolási ciklusban.
Lehet, hogy csak az volt a gond, hogy nem kapcsoltad ki.


Én először a gyártó oldalán néznék körül, hátha akad saját programjuk.

Vagy egy Linux Live CD-ről vagy linux-os gépbe helyezve a hdparm-mal:
A man szerint a -N kapcsolója erre való.

Idézet

-N Get/set max visible number of sectors, also known as the Host Protected Area setting. Without a parameter, -N displays the current set‐
ting, which is reported as two values: the first gives the current max sectors setting, and the second shows the native (real) hardware
limit for the disk. The difference between these two values indicates how many sectors of the disk are currently hidden from the operating
system, in the form of a Host Protected Area (HPA). This area is often used by computer makers to hold diagnostic software, and/or a copy
of the originally provided operating system for recovery purposes. Another possible use is to hide the true capacity of a very large disk
from a BIOS/system that cannot normally cope with drives of that size (eg. most current {2010} BIOSs cannot deal with drives larger than
2TB, so an HPA could be used to cause a 3TB drive to report itself as a 2TB drive). To change the current max (VERY DANGEROUS, DATA LOSS
IS EXTREMELY LIKELY), a new value should be provided (in base10) immediately following the -N option. This value is specified as a count
of sectors, rather than the "max sector address" of the drive. Drives have the concept of a temporary (volatile) setting which is lost on
the next hardware reset, as well as a more permanent (non-volatile) value which survives resets and power cycles. By default, -N affects
only the temporary (volatile) setting. To change the permanent (non-volatile) value, prepend a leading p character immediately before the
first digit of the value. Drives are supposed to allow only a single permanent change per session. A hardware reset (or power cycle) is
required before another permanent -N operation can succeed. Note that any attempt to set this value may fail if the disk is being accessed
by other software at the same time. This is because setting the value requires a pair of back-to-back drive commands, but there is no way
to prevent some other command from being inserted between them by the kernel. So if it fails initially, just try again. Kernel support
for -N is buggy for many adapter types across many kernel versions, in that an incorrect (too small) max size value is sometimes reported.
As of the 2.6.27 kernel, this does finally seem to be working on most hardware.



A kiírást kipróbáltam, nálam működik, de elállítgatni nem akartam:
root@dog:/home/gabci# hdparm -N /dev/sda

/dev/sda:
 max sectors   = 78165360/78165360, HPA is disabled

Szerkesztette: Sparow2 2011. 03. 20. 18:48 -kor


#6 Felhasználó inaktív   Eleanor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.620
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 20. 19:44

Üzenet megtekintéseIdézet: Sparow2 - Dátum: 2011. 03. 20. 18:35

Ilyenkor ez a módszer nem működik, mert a diszk firmware-je csak a beállított max. méretig engedi használni a diszket.



Ezek szerint a HDD firmware átíródott?
 
 
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
 

#7 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 20. 20:00

Üzenet megtekintéseIdézet: Eleanor - Dátum: 2011. 03. 20. 19:44

Ezek szerint a HDD firmware átíródott?

Nem.
Röviden: meg lehet adni a diszknek, hogy adott méretet mutasson csak, a többit rejtse el. Utána az összes olvasás, írás, és egyéb parancs úgy működik, mintha a diszk kisebb volna.
(Hosszan: nézd meg a wikipedia-s cikket, amit linkeltem.)

Szerkesztette: Sparow2 2011. 03. 20. 20:02 -kor


#8 Felhasználó inaktív   viktor621 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 20. 20:27

Üzenet megtekintéseIdézet: Sparow2 - Dátum: 2011. 03. 20. 20:00

Nem.
Röviden: meg lehet adni a diszknek, hogy adott méretet mutasson csak, a többit rejtse el. Utána az összes olvasás, írás, és egyéb parancs úgy működik, mintha a diszk kisebb volna.
(Hosszan: nézd meg a wikipedia-s cikket, amit linkeltem.)


ubuntu@ubuntu:~$ sudo hdparm -N /dev/sda

/dev/sda:
max sectors = 5294144/156301488, HPA is enabled
ubuntu@ubuntu:~$ sudo hdparm -N p1563014885 /dev/sda

/dev/sda:
setting max visible sectors to 1563014885 (permanent)
SET_MAX_ADDRESS failed: Input/output error
max sectors = 5294144/156301488, HPA is enabled
ubuntu@ubuntu:~$

#9 Felhasználó inaktív   Eleanor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.620
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 20. 20:50

Üzenet megtekintéseIdézet: Sparow2 - Dátum: 2011. 03. 20. 20:00

Nem.
Röviden: meg lehet adni a diszknek, hogy adott méretet mutasson csak, a többit rejtse el. Utána az összes olvasás, írás, és egyéb parancs úgy működik, mintha a diszk kisebb volna.
(Hosszan: nézd meg a wikipedia-s cikket, amit linkeltem.)



Köszönöm.
 
 
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
 

#10 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 20. 20:59

Üzenet megtekintéseIdézet: viktor621 - Dátum: 2011. 03. 20. 20:27

ubuntu@ubuntu:~$ sudo hdparm -N /dev/sda

/dev/sda:
max sectors = 5294144/156301488, HPA is enabled
ubuntu@ubuntu:~$ sudo hdparm -N p1563014885 /dev/sda

/dev/sda:
setting max visible sectors to 1563014885 (permanent)
SET_MAX_ADDRESS failed: Input/output error
max sectors = 5294144/156301488, HPA is enabled
ubuntu@ubuntu:~$

Kikapcsoltad a számítógépet?
Csak egyszer lehet állítani, utána harware reset vagy kikapcs-bekapcs kell.

Idézet

... Note that any attempt to set this value may fail if the disk is being accessed
by other software at the same time. This is because setting the value requires a pair of back-to-back drive commands, but there is no way
to prevent some other command from being inserted between them by the kernel. So if it fails initially, just try again. Kernel support
for -N is buggy for many adapter types across many kernel versions, in that an incorrect (too small) max size value is sometimes reported.
As of the 2.6.27 kernel, this does finally seem to be working on most hardware.

Single módban indítsd el az Ubuntu-t (vagy recovery mód, vagy hogy hívják ubi-ban, amikor csak text módban megy egy terminál).
Nézd meg milyen kernel van benne és/vagy hogy a megjelent max- sectros érték jó-e (ez egy 80GB-os diszknek felel meg kb., tehát valószínű jó).
És ha nem sikerül elsőre, próbáld meg még néhányszor. Hátha néhány alkalom után sikerül.

#11 Felhasználó inaktív   viktor621 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 20. 21:04

Üzenet megtekintéseIdézet: Sparow2 - Dátum: 2011. 03. 20. 20:59

Kikapcsoltad a számítógépet?
Csak egyszer lehet állítani, utána harware reset vagy kikapcs-bekapcs kell.


Single módban indítsd el az Ubuntu-t (vagy recovery mód, vagy hogy hívják ubi-ban, amikor csak text módban megy egy terminál).
Nézd meg milyen kernel van benne és/vagy hogy a megjelent max- sectros érték jó-e (ez egy 80GB-os diszknek felel meg kb., tehát valószínű jó).
És ha nem sikerül elsőre, próbáld meg még néhányszor. Hátha néhány alkalom után sikerül.


Oké köszönöm a választ, de majd csak holnap lesz már időm. majd még jelentkezek.

Köszi még egyszer

#12 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 20. 21:05

Üzenet megtekintéseIdézet: viktor621 - Dátum: 2011. 03. 20. 20:27

ubuntu@ubuntu:~$ sudo hdparm -N /dev/sda

/dev/sda:
max sectors = 5294144/156301488, HPA is enabled
ubuntu@ubuntu:~$ sudo hdparm -N p1563014885 /dev/sda

/dev/sda:
setting max visible sectors to 1563014885 (permanent)
SET_MAX_ADDRESS failed: Input/output error
max sectors = 5294144/156301488, HPA is enabled
ubuntu@ubuntu:~$

Ja, meg elírtad a számot:
156301488 helyett 1563014885 sikerült odaírnod.

10-szer akkorára nem fogja beállítani :)

Szerkesztette: Sparow2 2011. 03. 20. 21:09 -kor


#13 Felhasználó inaktív   viktor621 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 21. 14:56

Üzenet megtekintéseIdézet: Sparow2 - Dátum: 2011. 03. 20. 21:05

Ja, meg elírtad a számot:
156301488 helyett 1563014885 sikerült odaírnod.

10-szer akkorára nem fogja beállítani :)


:))
JAJA tényleg elcsesztem.
De megpróbáltam újra:
ubuntu@ubuntu:~$ sudo hdparm -N /dev/sda

/dev/sda:
max sectors = 5294144/156301488, HPA is enabled
ubuntu@ubuntu:~$ sudo hdparm -N p156301488 /dev/sda

/dev/sda:
setting max visible sectors to 156301488 (permanent)
SET_MAX_ADDRESS failed: Input/output error
max sectors = 5294144/156301488, HPA is enabled


Sparow2

Ezt nemnagyon értem, annyira nem vagyok otthon a linuxban. :)
Az mit jelent, hogy csak egyszer lehet állitani?

"
Kikapcsoltad a számítógépet?
Csak egyszer lehet állítani, utána harware reset vagy kikapcs-bekapcs kell.

Single módban indítsd el az Ubuntu-t (vagy recovery mód, vagy hogy hívják ubi-ban, amikor csak text módban megy egy terminál).
"

#14 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 21. 16:10

Üzenet megtekintéseIdézet: viktor621 - Dátum: 2011. 03. 21. 14:56

:))
JAJA tényleg elcsesztem.
De megpróbáltam újra:
ubuntu@ubuntu:~$ sudo hdparm -N /dev/sda

/dev/sda:
max sectors = 5294144/156301488, HPA is enabled
ubuntu@ubuntu:~$ sudo hdparm -N p156301488 /dev/sda

/dev/sda:
setting max visible sectors to 156301488 (permanent)
SET_MAX_ADDRESS failed: Input/output error
max sectors = 5294144/156301488, HPA is enabled


Sparow2

Ezt nemnagyon értem, annyira nem vagyok otthon a linuxban. :)
Az mit jelent, hogy csak egyszer lehet állitani?

"
Kikapcsoltad a számítógépet?
Csak egyszer lehet állítani, utána harware reset vagy kikapcs-bekapcs kell.

Azt jelenti, hogy ha egyszer beállítottad, akkor a következő állítás előtt kell egy hard reset vagy egy kikapcsolás (és bekapcsolás).
Nem a linuxtól függ, hanem a diszktől.

Üzenet megtekintéseIdézet: viktor621 - Dátum: 2011. 03. 21. 14:56


Single módban indítsd el az Ubuntu-t (vagy recovery mód, vagy hogy hívják ubi-ban, amikor csak text módban megy egy terminál).
"

Indításkor nincs egy menü, ahol lehet választani két mód közül?
Egyikben bejön a grafikus felület, a másikban meg nem. Ez utóbbi kellene. Általában ilyesmi neve szokott lenni, hogy "single user mode" vagy "recovery mode".

A hdparm leírása szerint a HPA beállításához több ATA parancs kell, amiket közvetlenül egymás után kell lefuttatni.
Azaz, amikor azt mondod hogy hdparm -N plalala /dev/lala, akkor a hdparm több ATA parancsot ad a diszknek egymás után.
Ha más program is használja a diszket, akkor nem biztos, hogy ezek a parancsok közvetlenül egymás után lesznek (mert a Linux kernelben ezt nem lehet beállítani), és nem biztos hogy sikerülni fog.

Ezért érdemes minél kevesebb programot elindítani.
És ha nem sikerül, akkor még néhányszor megpróbálni. Hátha sikerül elcsípni egy olyan időszakot, amikor más program nem használja a diszket.

#15 Felhasználó inaktív   viktor621 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 21. 16:50

Üzenet megtekintéseIdézet: Sparow2 - Dátum: 2011. 03. 21. 16:10

Azt jelenti, hogy ha egyszer beállítottad, akkor a következő állítás előtt kell egy hard reset vagy egy kikapcsolás (és bekapcsolás).
Nem a linuxtól függ, hanem a diszktől.


Indításkor nincs egy menü, ahol lehet választani két mód közül?
Egyikben bejön a grafikus felület, a másikban meg nem. Ez utóbbi kellene. Általában ilyesmi neve szokott lenni, hogy "single user mode" vagy "recovery mode".

A hdparm leírása szerint a HPA beállításához több ATA parancs kell, amiket közvetlenül egymás után kell lefuttatni.
Azaz, amikor azt mondod hogy hdparm -N plalala /dev/lala, akkor a hdparm több ATA parancsot ad a diszknek egymás után.
Ha más program is használja a diszket, akkor nem biztos, hogy ezek a parancsok közvetlenül egymás után lesznek (mert a Linux kernelben ezt nem lehet beállítani), és nem biztos hogy sikerülni fog.

Ezért érdemes minél kevesebb programot elindítani.
És ha nem sikerül, akkor még néhányszor megpróbálni. Hátha sikerül elcsípni egy olyan időszakot, amikor más program nem használja a diszket.




ja akkor ezért irtad, hogy graf felület nélkül futtassam. hogy semmiképp ne használja semmi a vinyót.
tehát amikor beirtam "hdparm -N plalala /dev/lala," -t akkor reseteljem a gépet? és ha nem jó akkor ismételjem az egészet?




#16 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 21. 22:12

Üzenet megtekintéseIdézet: viktor621 - Dátum: 2011. 03. 21. 16:50

ja akkor ezért irtad, hogy graf felület nélkül futtassam. hogy semmiképp ne használja semmi a vinyót.

Igen.
De beelgondova, ha nem erről megy a rendszer (hiszen ez teljesen nem működik, olyan kicsi a használható mérete), akkor mindegy.
(De ha naplózó filerendszer van rajta, akkor mindenképp megy rá néha-néha írás, ha fel van mountolva. Csak mégis kevesebb processz fut, mint egy teljesen elindított rendszernél.)

Üzenet megtekintéseIdézet: viktor621 - Dátum: 2011. 03. 21. 16:50

tehát amikor beirtam "hdparm -N plalala /dev/lala," -t akkor reseteljem a gépet? és ha nem jó akkor ismételjem az egészet?

Ha sikerül beállítani és újra akarod beállítani, akkor kell kikapcsolni vagy resetelni.
(Ha a rossz elállítás óta nem volt kikapcsolva, akkor azért nem tudod letiltani. De ennyi nap óta biztos volt már kikapcsolva.)

Még ezt nézd meg, mit ír ki, hány szektor van rajta:
hdparm --dco-identify /dev/hda

És ezt:
hdparm -I /dev/hda

hogy a security mode negedélyezve van-e. Ha a security enabled, akkor azért nem lehet kikapcsolni a HPA-t.

Szerkesztette: Sparow2 2011. 03. 21. 22:14 -kor


#17 Felhasználó inaktív   viktor621 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 22. 18:31

Üzenet megtekintéseIdézet: Sparow2 - Dátum: 2011. 03. 21. 22:12

Igen.
De beelgondova, ha nem erről megy a rendszer (hiszen ez teljesen nem működik, olyan kicsi a használható mérete), akkor mindegy.
(De ha naplózó filerendszer van rajta, akkor mindenképp megy rá néha-néha írás, ha fel van mountolva. Csak mégis kevesebb processz fut, mint egy teljesen elindított rendszernél.)


Ha sikerül beállítani és újra akarod beállítani, akkor kell kikapcsolni vagy resetelni.
(Ha a rossz elállítás óta nem volt kikapcsolva, akkor azért nem tudod letiltani. De ennyi nap óta biztos volt már kikapcsolva.)

Még ezt nézd meg, mit ír ki, hány szektor van rajta:
hdparm --dco-identify /dev/hda

És ezt:
hdparm -I /dev/hda

hogy a security mode negedélyezve van-e. Ha a security enabled, akkor azért nem lehet kikapcsolni a HPA-t.



Ezt irja:

ubuntu@ubuntu:~$ sudo hdparm --dco-identify /dev/sda

/dev/sda:
DCO Revision: 0x0001
The following features can be selectively disabled via DCO:
Transfer modes:
mdma0 mdma1 mdma2
udma0 udma1 udma2 udma3 udma4 udma5
Real max sectors: 156301488
ATA command/feature sets:
SMART self_test error_log security HPA 48_bit
ubuntu@ubuntu:~$ sudo hdparm -I /dev/sda

/dev/sda:

ATA device, with non-removable media
Model Number: ST380011A
Serial Number: 5JV96JQC
Firmware Revision: 3.06
Standards:
Used: ATA/ATAPI-6 T13 1410D revision 2
Supported: 6 5 4
Configuration:
Logical max current
cylinders 5252 5252
heads 16 16
sectors/track 63 63
--
CHS current addressable sectors: 5294016
LBA user addressable sectors: 5294144
LBA48 user addressable sectors: 5294144
Logical/Physical Sector size: 512 bytes
device size with M = 1024*1024: 2585 MBytes
device size with M = 1000*1000: 2710 MBytes (2 GB)
cache/buffer size = 2048 KBytes
Capabilities:
LBA, IORDY(can be disabled)
Standby timer values: spec'd by Standard
R/W multiple sector transfer: Max = 16 Current = 16
Recommended acoustic management value: 128, current value: 0
DMA: mdma0 mdma1 mdma2 udma0 udma1 udma2 udma3 udma4 *udma5
Cycle time: min=120ns recommended=120ns
PIO: pio0 pio1 pio2 pio3 pio4
Cycle time: no flow control=240ns IORDY flow control=120ns
Commands/features:
Enabled Supported:
* SMART feature set
Security Mode feature set
* Power Management feature set
* Write cache
* Look-ahead
* Host Protected Area feature set
* WRITE_BUFFER command
* READ_BUFFER command
* DOWNLOAD_MICROCODE
SET_MAX security extension
* 48-bit Address feature set
* Device Configuration Overlay feature set
* Mandatory FLUSH_CACHE
* FLUSH_CACHE_EXT
* SMART error logging
* SMART self-test
Security:
supported
not enabled
not locked
not frozen
not expired: security count
not supported: enhanced erase
HW reset results:
CBLID- above Vih
Device num = 1 determined by CSEL
Checksum: correct

#18 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 22. 18:45

Üzenet megtekintéseIdézet: viktor621 - Dátum: 2011. 03. 22. 18:31

Ezt irja:
...

A security nics bekapcsolva, a max. szektorok száma a DCO szerit is ugyanannyi.
Nem tudom, itt megáll a tudomány.

#19 Felhasználó inaktív   viktor621 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 22. 18:50

Üzenet megtekintéseIdézet: Sparow2 - Dátum: 2011. 03. 22. 18:45

A security nics bekapcsolva, a max. szektorok száma a DCO szerit is ugyanannyi.
Nem tudom, itt megáll a tudomány.


:(((

Köszönök mindent!

#20 Felhasználó inaktív   viktor621 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 22. 20:18

lesz még egy megoldás

munkatársam ajánlott egy ugyanilyen vinyót, de annak is volt valami baja, reménykedem benne hogy bad szektoros, mert akkor kicserélem rajtuk az elektronikát.

Szerintetek fog érni valamit?

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó