HWSW Informatikai Kerekasztal: Webkamera - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (17 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Webkamera Milyet érdemes? Értékeld a témát: -----

#171 Felhasználó inaktív   nímó333 

  • Újonc
  • Pipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 31. 16:31

ki tud 10000 alatt (vagy akár felett, meglátjuk belefér-e  :confused: )  logitech  :up:  CCDs  :up:  webkamerát ajánlani ? (tapasztalatokat is szivesen várom)
a segítséget előre is köszönöm  :respect:

#172 Felhasználó inaktív   ksanyo 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 07. 19:55

Ha valaki használ digitális (miniDV) kamerát webkamerának, szívesen venném mindennemű tapasztalatait!

#173 Felhasználó inaktív   mitvisz 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 48
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 08. 06:20

Van egy Logitech Sphere webkamerám és sehogyan nem sikerül beüzemelni a Video Effects programot.
10.0 -ás driver van fenn- Logitech QuickCam PTZ - nek látja a kamerát a driver.
Letölthetők - installálhatók a képmások, szemüvegek stb, de nem tudom alkalmazni őket.
Nem tud valaki valami trükköt használni is lehessen ezeket a vicces dolgokat ?

#174 Felhasználó inaktív   Penny 

  • Újonc
  • Pipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 09. 16:44

helló ! Vettem egy Nortek  NX vega kamerát. Az a gondom , hogy feltelepítés közben valami hiba van és nem telepíthető. A kamera és a telepítő lemez is jó mert egy ismerősömnél semmi gond nem volt. Állítólag a gépemen lévő valami programmal ütik egymást. Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném. :think: 

#175 Felhasználó inaktív   nímó333 

  • Újonc
  • Pipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 11. 12:43

kinek mi a véleménye erről?
quickcam ........

#176 Felhasználó inaktív   Anteris 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.327
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 11. 20:23

Idézet: milla74 - Dátum: 2006. aug. 7., hétfő - 20:24

Logitech® QuickCam® Messenger™ webcamera
A csomag tartalma:
- mikrofonos webkamera talppal
- Installációs magyar nyelvű kézikönyv
- Installációs CD programokkal

MOST CSAK 4000.-Ft. !!! AMÍG A KÉSZLET TART!FIGYELEM! A Postaköltséget átutalásnál elengedjük!Utánvéttel 750.-Ft.

Webkamera adatai:
Felbontás: 640*480
File formátum: jpeg/avi
Csatoló: USB
Video Frame rate: 30fps
Szoftver: ImageStudio, Messenger,
Támogatott OP. rendszerek: Windows 98/2000/ME/XP, Mac OS
Egyéb: Mikrofon

Megjegyzés: a termék új, bontatlan.

10 db renedlése esetén 3000ft/db!

e-mail: kamilagal@gmail.com
mobil: 06306280202

ezzel a "hsz-sal" f@szt se érünk ebben a topikban...

#177 Felhasználó inaktív   Blackdeath 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 840
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 09. 15. 18:15

Üdv!

a tesóm venni szeretne 1 webkamerát, max. 5k-t hajlandó rászánni.

ti melyiket ajánljátok? melyik az amelyik normális és nem túl zizis képet ad?
gigabyte ga-p55-us3l, intel core i5-750 + ac freezer 7 pro rev.2, apacer 4096mb (2*2gb) ddr3 golden cover 1333mhz kit, wdc blue 320 + 640gb, powercolor hd5850 1gb gddr5, sb audigy2 zs, tp-link tl-wn651g, nec ad-7203a, aerocool s9 pro + ac af12025l fan + corsair cx400w, 17" samsung syncmaster 730bf, win7 ultimate x64

#178 Felhasználó inaktív   Charles 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.005
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 20. 19:58

Idézet: moncsy55 - Dátum: 2006. aug. 22., kedd - 7:45

Charles: megkerdezhetem hogy - az alabbiak kozul - melyik tipusod van, es mennyiert vetted?

Csak most láttam... az első van... mivel nem olyan széles a láb, inkább tényleg notikra ajánlott, nekem alig fér rá a TFT-re keresztben... Meg hát sajnos kicsit lefele néz így nem szemből látszik a képe... :(

Amúgy jó a minősége viszonylag.

Üdv!
"Azt szeretném ha az én gépem... Penge képek, élethű hang és tökéletesen gyors 3-D. AMD Nekem is!" :D

#179 Felhasználó inaktív   Charles 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.005
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 20. 20:01

Idézet: Blackdeath - Dátum: 2006. szept. 15., péntek - 19:15

Üdv!

a tesóm venni szeretne 1 webkamerát, max. 5k-t hajlandó rászánni.

ti melyiket ajánljátok? melyik az amelyik normális és nem túl zizis képet ad?

640*480-as Geniusnak annyira nem gáz asszem a képe.

Üdv!
"Azt szeretném ha az én gépem... Penge képek, élethű hang és tökéletesen gyors 3-D. AMD Nekem is!" :D

#180 Felhasználó inaktív   Blackdeath 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 840
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 20. 22:31

Idézet: Charles - Dátum: 2006. okt. 20., péntek - 21:01

640*480-as Geniusnak annyira nem gáz asszem a képe.

Üdv!

köhöm, már vettünk neki és nekem is logitech quickcam messengert. de azért thnx. :)
gigabyte ga-p55-us3l, intel core i5-750 + ac freezer 7 pro rev.2, apacer 4096mb (2*2gb) ddr3 golden cover 1333mhz kit, wdc blue 320 + 640gb, powercolor hd5850 1gb gddr5, sb audigy2 zs, tp-link tl-wn651g, nec ad-7203a, aerocool s9 pro + ac af12025l fan + corsair cx400w, 17" samsung syncmaster 730bf, win7 ultimate x64

#181 Felhasználó inaktív   Öcsipók 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 35
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 01. 18:48

Hahó!

Végigolvasva a fórumot nehéz volt döntenem. Szívem egy Logitech QuickCam Fusion-hoz húzott, de az 21e körül mozog. Most vettem egy 1,3 megapixeles Conceptronic FlexCam-et, és abszolút meg vagyok vele elégedve. Az Extreme Digitalban 7 900 -ért adták.

Hamarosan rakok fel róla képeket, videót...
See ya: Öcsipók

#182 Felhasználó inaktív   gaboca0422 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 04. 10:23

Öcsipók!

Várom a további véleményed..képekkel..:) Ilyet gondoltam, hogy veszek, de kíváncsi lennék rá, milyen minőségű?

#183 Felhasználó inaktív   darerik 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 416
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 04. 10:51

Idézet: ATM_automata - Dátum: 2006. jan. 19., csütörtök - 8:23

A logitech kamerák szépek, meg minden, de elég borsos az áruk. Más márkában hasonló tudásút kb fele annyiért kapsz. Az tény, hogy a külsejük tök szép, de a kép minősége már nem feltétlen jobb, mint más márkáké.

Nekem most egy Genius van, előtte egy Logitech QuickCam messengerem volt. A Geniusnak szebb a képe sokkal. Igaz nem a legújabb messenger ami nekem van. Most vettünk amúgy 1 kamerát és a nagykerben a szervízes haverom tanácsára A4Tech-et vettünk. (Árulnak logitech-et is) 4eft volt :-) És a képe tökéletes.

Egy ügyfelem pl.  Logitech QuickCam Communicate STX-et vett. Kár volt  :-( 13eft és szar. Mondtam neki, hogy ne vegyen beépített mikrofonos kamerát, de nem hallgatott rám. A beépített mikrofon valamivel akad, és a beszélgetés kezdete után 10mp-el égtelen zúgásba kezd. Vissza vitte oda, ahol vette. Kipróbáltak még 3at és mind ilyen. Úgyhogy most van egy csiptetős mikrofonja meg egy 13eft-os félig működő kamerája.

Érdemes körülnézni mielőtt belevégsz. Én valószínűleg megint Geniust vennék ha vennék. Most jött ki valami infrás kamerájuk ami sötét szobában igen jól teljesít. Ebben spec van mikrofon, de hátha ez nem akad össze semmivel.

http://prohardver.hu...mod=10&id=17414

Szerintem ha kamerát veszel akkor olyat vegyél ami tudja a 640x480 as felbontást és a  30 képkocka/másodpercet. Nekem eddig még csak logitech kamerával volt összeakadásos problémám meg ahogy olvasom itt, másoknak is.......ha már a logitech egérrel is összeakad a logitech kamera mire számíthatunk ezek után?

Érdekes a Logitech-ekben ez a zúgás. Nem csak Nálad, nálam is megy, élvezhetetlenné teszi a csevegést.

Egy tesztben is olvastam róla, de ott átléptek felette, mondván, hogy ez valami egyedi hiba lehet.

Ráadásul, ha felkerül, mint mikrofon, akkor időnként megkeveri a hangkártyás mikit is. Szóval nem tudom. Nekem ugyan ez van, a képe nem rossz, de hát méreg, hogy headsettel kell használni.

Szerintem egyébként valami akusztikus gerjedés, mert, ha letakarod a mikrofonját, akkor megszűnik.
Nem szeretem az uborkát, de jó, hogy nem szeretem, mert ha szeretném, akkor megenném. PEDIG UTÁLOM!!!

#184 Felhasználó inaktív   Öcsipók 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 35
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 05. 22:11

Idézet: gaboca0422 - Dátum: 2007. jan. 4., csütörtök - 9:23

Öcsipók!

Várom a további véleményed..képekkel..:) Ilyet gondoltam, hogy veszek, de kíváncsi lennék rá, milyen minőségű?

Hahó,

feltöltöttem pár képernyőmentést, amint éppen a kamera 3 beállítólapját pisztergálom. A szobában 3 db. 11W-os kompakt fénycső szolgáltatta a fényt. A 4. képen pedig 1280*960-ban vagyok látható. Be van kapcsolva a Low Light kapcsoló, a háttérfény mindössze egy tőlem balra, ablakba helyezett karácsonyi "fényháló".

Kép 1
Kép 2
Kép 3
Kép 4

Jelenleg 640*480-ban használom, de ugyanilyen gyors 1280*960-as felbontásban is. A kisebb felbontás használatának az az előnye, hogy ilyenkor be tudod kapcsolni az arckövetést, és az 1,3 mpixeles felbontásában mindig rázoomol arra a 300 kpixelre, ahol az arcod van. Az az érzésem, csak papíron 30 fps-es. Ahogy leveszem az Exposure-t, begyorsul, de egyre több fény kell neki.

EGYÉBKÉNT ABSZOLÚT MEG VAGYOK VELE ELÉGEDVE, FŐLEG ENNYI PÉNZÉRT! MIndenkinek ajánlani tudom csak:
-szerintem tök jól néz ki, jó az anyag és színválasztás, nagyon ötletes a lába...
-tetején van egy gomb állóképek gyors rögzítésére
-az optika könnyen beállítható, közel tökéletes éles képet ad (én egy újságot raktam oda, ahol általában a fejem lenni szokott, és arra fókuszáltam ki)
-optika alatt kis piros LED-el jelzi, hogy a big brother éppen lát
-telepítése pofon egyszerűen és zökkenőmentesen lezajlott, semmivel sem akadt össze (nálam az alaplapi USB1.1 mellett van egy PCI USB2.0 bővítőkártya, ennek egyik portja hajtja)
-a hozzá adott szoftver rém egyszerű, de nagyon funkcionális
-sok extra körítést tud, a Logitech Fusion egyedül az arc mimikával mozgatott fejekkel tud többet
-hangját még nem próbáltam, de ami késik, nem múlik (egyébként a kamerából egy kábel jön ki, ami a másik végén kettéoszlik egy kisjack-re és egy USB-re, vagyis a hang nem az USB-n jön ki, azt egy hangkártya bemenetére kell kötni)
See ya: Öcsipók

#185 Felhasználó inaktív   Csokis 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.581
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 05. 23:30

Én a régi webcam-et eladtam a francba, mert nagyon gagyi volt 6eHUF-ért! :D Most szemezek a Logitech QuickCam Communicate STX webcammal, mert viszonylag jó minőséget produkál monitorfénynél! :) Ára picit húzós (14eHUF), de ezt még valahogy lenyelem. :Đ Valakinek tapasztalat van vele? A tesztet olvastam róla (ezt), azért esett a választásom pont rá.
Desktop: Intel i7-3770, 16GB RAM, GeForce GTX 1050 Ti, Xubuntu 18.04 Linux - Linux User #586716
Laptop: Lenovo IdeaPad G500 (Intel Pentium 2020M, 4GB RAM, 1TB HDD) --- Synology DS213j NAS
Music1: ncmpcpp ⇨ Supra USB ⇨ TEAC UD-301 DAC ⇨ Sommer Cable Aqua Blue XLR ⇨ Focal Alpha 65 + IsoAcoustics ISO-L8R155
Music2: ncmpcpp ⇨ Klotz USB ⇨ Acoustic Research AR-UA1 DAC/HeadphoneAmp
Headphone: HiFiMAN HE400S (FocusPad-A earpads + Forza AudioWorks HPC cable), Takstar TS-671, Sennheiser HD 451

#186 Felhasználó inaktív   Öcsipók 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 35
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 06. 00:38

Nah, forgattam egy gyors kisfilmet, de valamiért nem sikerült rendesen bekódolnom, így a felétől ismétlődik a történet. 25MB.

Remélem sikerül ezzel segíteni a döntéseteket...

Conceptronic Look'n'Lounge FlexCam videó
See ya: Öcsipók

#187 Felhasználó inaktív   Öcsipók 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 35
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 07. 09:27

Ja, azt elfelejtettem mondani, hogy a videónál a háttérfényt a monitor mellett egy indirekt sugárzó állólámpa szolgáltatta a maga 11w-os kompakt fénycsövével...
See ya: Öcsipók

#188 Felhasználó inaktív   balu1 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 13. 16:30

Van egy webkamera ami nem csak a jó csajok után fordul hanem bárkinek az arcát követi.
>>Ide kattintva<< eljutsz az oldalra.
Kép
Élességet és színegyensúlyt is állít ..talán világítása is van.
A fenti címről minden kiderül.

Tiszta Mikrrrrobi!  :)

Szerkesztette: balu1 2007. 01. 13. 16:34 -kor


#189 Felhasználó inaktív   lori00 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 14. 00:30

Sziasztok!

Webkamera vásárlás előtt állok, a lehető legjobbat szeretném 15-20k körül.

A Logitech Quickcam Fusiont, illetve a Pro 5000-t találtam jónak.

A Pro 5000 mintha ujabb lenne. A kettő közötti különbségként azt találtam, hogy Logitech RightLight™ 2 technológát használ.

A cowboy csavo honlapjan is a Pro 5000 tűnt jobbnak. De mégis gyanús, hogy a Fusion 5k-val drágább.

Egyik sem ccd-s ha jol tudom...

Tudnatok segiteni?

#190 Felhasználó inaktív   byr 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 980
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 18. 16:43

Hi!

Van egy Logitech QuickCam Connect névre hallgató jószágom...
Kérdésem, hogy hogyan lehet ebből 30fps-t kicsiholni?
Próbáltam Windows és Linux alatt is (Linux alatt talán kicsit gyorsabb volt), de szerintem max 15fps-el mehetett, holott 320x240-ben azért illene tudnia a 30fps-t, legalábbis a honlapon ez van.

Linux alatt megnéztem, és bármelyik portra dugom csak USB 1.1-el megy, 2.0-t nem használja, bár azért 12mbps-en el kell mennie egy 320x240-es videónak 30fps-el ugye...

Ötlet?

Üdv: byr
I am Sorry! What's your name?

Konfig:
AMD Athlon 64 3200+, ASUS A8N-SLI Deluxe, 2x512MB DDR 400Mhz (PQI), 2x WD 74Gb SATA HDD RAID0, ASUS NV6600GT 128Mb

Téma megosztása:


  • (17 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó