HWSW Informatikai Kerekasztal: Webkamera - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (17 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Webkamera Milyet érdemes? Értékeld a témát: -----

#191 Felhasználó inaktív   Primary 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.396
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 18. 16:50

Mitnekem kis webkamerák!
Én nékem egy Panasonic NV-GS500-am van!
3 CCD

:typing:


Jó, persze csak ideiglenesen :typing:

#192 Felhasználó inaktív   byr 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 980
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 18. 17:51

A probléma megoldódott...

Volt egy exposure nevű beállítás, amit ha nem automatikusan hagytam és lejjebb húztam a csúszkán, akkor ugyan kicsit sötétebb lett a kép, viszont jóval gyorsabb :)

Üdv: byr
I am Sorry! What's your name?

Konfig:
AMD Athlon 64 3200+, ASUS A8N-SLI Deluxe, 2x512MB DDR 400Mhz (PQI), 2x WD 74Gb SATA HDD RAID0, ASUS NV6600GT 128Mb

#193 Felhasználó inaktív   Socket 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.663
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 24. 02:28

Van a Logitech-nek egy csúcs webcamje, a QuickCam Sphere, ilyenje nincs véletlenül valakinek? :)
Nagyon jó képet ad, a pár oldallal ezelőtt belinkelt Cowboy-os oldalon is fent van, csak ott Orbit néven, és csak sima monitorfénynél is közel tiszta képet ad, csak az ára húzós, én ezzel szemezek, remélem nem olyan sokára megtudom venni. :)
http://tet-halo.ning.com/
TeT háló-Tanulást segítő technológiák.
Pedagógus mentor rendszer.

#194 Felhasználó inaktív   TomiFiu 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 86
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 28. 07:22

Sziasztok!
Vettem egy Advent ADE-300N típusu webkamerát.
Ez egy mikrofonnal egybeépített notebook-ra szerelhető /én a TFT-mre csíptettem/  valós 640x480 és 30fps képrögzítéssel rendelkező kis kamera.
A szoftvere tud olyat is, hogy az arcomra rázummol automatikusan és követi is ha kimozdúlnék a képből, valamint mindenféle efekteket tud.
Ezen felül ha a TFT-m van csak bekapcsólva este a sötét szobába, akkor látható vagyok, tehát ezzel sincs gond!

Viszont ha gyorsan mozgok akkor elúszik a kép.  Mitől lehet ez? A kamera tud ennyit vagy esetleg szoftveresen ki lehetne javítani a képhibát?

A kütyü ára 6000.-HUF volt az elektroword-ben.

#195 Felhasználó inaktív   TomiFiu 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 86
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 28. 07:47

Idézet: Öcsipók - Dátum: 2007. jan. 1., hétfő - 19:48

Hahó!

Végigolvasva a fórumot nehéz volt döntenem. Szívem egy Logitech QuickCam Fusion-hoz húzott, de az 21e körül mozog. Most vettem egy 1,3 megapixeles Conceptronic FlexCam-et, és abszolút meg vagyok vele elégedve. Az Extreme Digitalban 7 900 -ért adták.

Hamarosan rakok fel róla képeket, videót...

Szasz Öcsipók!
Nekem ill. az Advent nevü cumómnak is ilyen progijai vannak, mint amit te is a képeken mutattál!
Neked nem úszik el a kép ha gyorsan mozogsz?

#196 Felhasználó inaktív   TomiFiu 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 86
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 28. 09:20

Itt van néhány kép a kütyüről:

Kép
Kép

Ha netátnán valaki ki  szeretné próbálni milyen képet ad akkor itt az elérhetőségem:
MSN: minieger@hotmail.com
Skype: tomiboy001

#197 Felhasználó inaktív   Öcsipók 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 35
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 01. 28. 17:40

Idézet: TomiFiu - Dátum: 2007. jan. 28., vasárnap - 6:47

Szasz Öcsipók!
Nekem ill. az Advent nevü cumómnak is ilyen progijai vannak, mint amit te is a képeken mutattál!
Neked nem úszik el a kép ha gyorsan mozogsz?

De, elúszik. A megoldás: Az Exposure csúszkát a gyári 80-ról vedd le 30 körüli értékre. Sötétebb lesz a kép, de még látszani fog, viszont gyorsabb lesz.
See ya: Öcsipók

#198 Felhasználó inaktív   minas 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 30
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 02. 05. 08:08

Helló!

Vettem egy webkamerát (Logitech), de csatlakoztatás után serceg a monitor (vagy ha külső hangszórót használok akkor az)  hangszórója. Mindez csak akkor, ha csatlakoztatva van a számítógép indulásakor. Ha a bekapcsolás után csatlakoztatom, akkor nem.
Mi lehet az oka?

Tud valaki ötletet? (nem akarom állandóan csatlakoztatgatni)

#199 Felhasználó inaktív   minas 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 30
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 02. 05. 08:15

Idézet: Csokis - Dátum: 2007. jan. 5., péntek - 23:30

Én a régi webcam-et eladtam a francba, mert nagyon gagyi volt 6eHUF-ért! :D Most szemezek a Logitech QuickCam Communicate STX webcammal, mert viszonylag jó minőséget produkál monitorfénynél! :) Ára picit húzós (14eHUF), de ezt még valahogy lenyelem. :Đ Valakinek tapasztalat van vele? A tesztet olvastam róla (ezt), azért esett a választásom pont rá.

Én pont ezt vettem (11 eFt) Logitech Quickcam Communicate STX:) Az újabb változatot, ami a Logitech weblapján is látható. Ezzel összefüggésben van az előbbi probléma, amit nem tudom, hogy melyik hw/sw okozhat.

#200 Felhasználó inaktív   SMC-karosult 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 12
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 02. 12. 11:36

Sziasztok!

Genius VideoCAM Look 300K Pixels névre hallgató webkamerám van.
A kamera saját programjában szép folyamatos a video képe, de a Skype-ban baromira szaggat.
Már a kameratesztben is, de élőben is. Igazából úgy néz ki ez a szaggatás, hogy 1-2 másodpercig műxik, aztán 1-2 másodperc kimaradás (szaggatás), aztán megint műxik. Tehát inkább vmi szoftveres nyavalyának tűnik, de nem találtam hozzá 2005 dec.-nél frissebb drivert...  Mit lehetne tenni vele?

#201 Felhasználó inaktív   UnConnecteD 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.667
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 02. 12. 22:53

kollegano egy ilyen kamerat hasznal : http://www.hqnedis.h...MP-WEBCAM21.php

annyi baj van vele, hogy veletlenul osszetort a cd-je. ha valakinek van ilyen, legyen szives elkuldeni mail-ban, vagy linket kernek. koszi  :respect:

#202 Felhasználó inaktív   masina 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 13
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 02. 15. 12:35

Idézet: UnConnecteD - Dátum: 2007. febr. 12., hétfő - 22:53

kollegano egy ilyen kamerat hasznal : http://www.hqnedis.h...MP-WEBCAM21.php

annyi baj van vele, hogy veletlenul osszetort a cd-je. ha valakinek van ilyen, legyen szives elkuldeni mail-ban, vagy linket kernek. koszi  :respect:


Ha még aktuális itt találhatsz hozzá drivert: http://195.70.45.217/

Tudnál (vagy valaki) véleményt írni erről a König CMP-WEBCAM21-ről, mert lehet én is veszek egyet :)

#203 Felhasználó inaktív   masina 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 13
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 02. 16. 13:45

Illetve létezik 5-6eFt-os kategóriában olyan webkamera amely 25-30 fps-t tud VGA felbontásban?

#204 Felhasználó inaktív   Silco 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 222
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 02. 16. 22:08

Ha esetleg valaki olyat tapasztal, hogy Logitech webkamera install-álása után néha boot közben lefagy az XP-je, akkor update-elje a Daemon Tools-át olyanra, amiben az SPTD verziója 1.39 vagy tegye fel az 1.42-es verziót belőle.

#205 Felhasználó inaktív   zsolt74 

  • Újonc
  • Pipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 02. 26. 11:32

Hahó!
Segítsetek, van egy Mustek Wcam300A típusú web kamerám, de nem találok, hozzá drivert a saját weboldalán nem engedi letölteni hiába, adom meg a seriál számot

#206 Felhasználó inaktív   KBoti 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.419
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 13. 15:56

Hirtelen felindulásból vettem egy Genius Slim 320-at. Túlságosan nagy összehasonlítási alapom nincs, de aki olcsó és "jó" webcamot akar annak csak ajánlani tudom. Nagy elvárásaim nem is voltak webcammal kacsolatosan, így azokat maximálisan kielégítette. Nappali fénynél, izzónál és monitor fénynél is egyaránt "jól" működik. Mondjuk a 30fps-től kicsit messze van, de a célnak tökéletesen megfelelő.
A jó, jól szavakat azért tettem idézőjelbe, mert ez mindenkinek mást jelent és a topicot végigolvasva úgy vettem észre, hogy egyesek a webcam-től handycam tudást várják (ha tévedtem elnézést).


Viszont érdekesség szintjén érdekelne a netes meg egyéb megfigyelő kamerás beállítások. Valaki használ valami progit amivel követi a webcam-jét mondjuk nete vagy ilyesmi? Legfőképp olyan infó érdekel amit már próbáltatok és müxik, mert a néhány oldallal viszább írt pár oldal közül kettőt megnéztem. Az egyik megszünt, a másiknál pedig 10 perc vacakolás után sem jöttem rá hogy müxik.

#207 Felhasználó inaktív   Dextrose 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 09. 09:43

Szerintetek hány forint lehet 10 méter hosszú USB kábel?
Intel Core i7-8700K | 64GB Kingston HyperX Predator DDR4 3000MHz | 500GB PCIe SSD + 3000GB 7200RPM | ASUS MAXIMUS X CODE Z370 | nVidia GTX Ti 1080 8GB GDDR5X | NZXT S340 | Seasonic Platinum Prime 650W 80+ Platinum

paranormal.hu

#208 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2007. 08. 09. 10:20

Idézet: Dextrose - Dátum: 2007. aug. 9., csütörtök - 10:43

Szerintetek hány forint lehet 10 méter hosszú USB kábel?

Szerintem akkora nincs is, de 5 méteresnél is ilyen aktív erősítős bigyók lógnak a végén. Nézzé már meg valami árlistát, oszt jóvan  :D
Make love not Wor.

#209 Felhasználó inaktív   Dextrose 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.385
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 09. 11:15

Idézet: Jahno - Dátum: 2007. aug. 9., csütörtök - 11:20

Szerintem akkora nincs is, de 5 méteresnél is ilyen aktív erősítős bigyók lógnak a végén. Nézzé már meg valami árlistát, oszt jóvan  :D

Csak mert ki akarnám vezetni a webkamerát az utcára. Hogy aztán figyelni lehessen, ki csenget.
Elvetemült ötlet, de tetszik :)
Intel Core i7-8700K | 64GB Kingston HyperX Predator DDR4 3000MHz | 500GB PCIe SSD + 3000GB 7200RPM | ASUS MAXIMUS X CODE Z370 | nVidia GTX Ti 1080 8GB GDDR5X | NZXT S340 | Seasonic Platinum Prime 650W 80+ Platinum

paranormal.hu

#210 Felhasználó inaktív   RaidX 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 707
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 08. 18. 16:42

CANYON CN-WCAM313 tipusú webkameráról van e valakinek tapasztalata?
Ajándékba szándékozom venni és ezt nézték ki, de nemsok mindent találtam a neten róla.
Esetleg javaslat 6-7 ezer fotintos kategóriába.
RaidX

Téma megosztása:


  • (17 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó