HWSW Informatikai Kerekasztal: Rossz pendrive helyreállítása - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Rossz pendrive helyreállítása Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   attilav 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.692
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 13. 09:08

Sziasztok
Egy olyan live cd-s linuxot keresek ami az usb portokat automatikusan felismeri, nem kell hozzá semmi hókusz pókusz, legyen benne paranccsor, grafikus felület és ami nagyon fontos grafikus lemezdiagnosztizáló eszközök, pl gparted, cfdisk stb. Adott egy pendrive amit windows alól sehogyan sem lehet formázni, a rajta levő fájlrendszer sérült, ha formázni próbálom akkor a végtelenségig elidőzik és nem történik semmi. A windowsos wipe-oló programok sem tudnak vele mit kezdeni mert kiírják hogy nem tudják olvasni. Wipe olással akarom megoldani a gondot, és a linuxra gondoltam mert a dd parancs gondolom nem szarozik azzal hogy először olvassa a kinullázandó eszközt, tehát simán kinullázná, utána újraformáznám, és ha utána is sérült marad a pendrive fájlrendszere akkor hardveres hiba és biztosan mehet a kukába. Kutakodtam a neten és azt a parancsot kell kiadnom a pendrivera vontakoztatva: dd if=/dev/zero of=/dev/hda3 (a hda3 helyére jön a pendrive eszköz).

Hogyan tudom megállapítani hogy a pendrive-hoz mely eszközfájl tartozik? (sajnos nincs rajta led így olvasás írás esetén nem jelez semmi).

A pendrive felcsatolt vagy lecsatolt állapotában kell futtatni a dd parancsot?

Ha nincs felcsatolva a pendrive akkor cfdisk-ben, gparted-ben megjelenik ? (Ezzel meg tudnám állapítani melyik eszközfájl a pendrive).

A dd parancson kívül van e még valami más linuxos módszer ami kinulláz egy pendrive-ot, és esetleg hatékonyabb mint a dd?
Abit IC7, Kingmax MPXD42F-D8KT4B 400Mhz 2x1GB,
Pioneer 112D, Prescott 2.8, Leadtek A6200TD,
Samsung 160GB 8MB HD160JJ S-ATA NIDEC motor,
WD5002ABYS-01B1B0 S-ATA 500 GB, Hannsg HI221DP 22" LCD,
Intel Pro/100S

#2 Felhasználó inaktív   DGabor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 9.859
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 13. 16:40

pl. Hiren's Boot CD. gparted és sok egyéb van benne, én is ezzel csinálok minden hasonló dolgot.

Szerkesztette: DGabor 2012. 08. 13. 16:41 -kor

Close the world. Open the nExt.

Megtudtam, hogy "Köcsög pösti" vagyok. Ujjé!

#3 Felhasználó inaktív   attilav 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.692
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 13. 21:45

Na azthiszem kuka, próbáltam a dd-t mindenhogyan, zero-val urandom-mal, a dmesg-ben szépen látszott hogy szinte minden szektorra hibát dobott, gparted nem bírja törölni a rajta levő partíciót IO hiba miatt.
Abit IC7, Kingmax MPXD42F-D8KT4B 400Mhz 2x1GB,
Pioneer 112D, Prescott 2.8, Leadtek A6200TD,
Samsung 160GB 8MB HD160JJ S-ATA NIDEC motor,
WD5002ABYS-01B1B0 S-ATA 500 GB, Hannsg HI221DP 22" LCD,
Intel Pro/100S

#4 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 18. 08:35

Üzenet megtekintéseIdézet: attilav - Dátum: 2012. 08. 13. 10:08

Sziasztok
Egy olyan live cd-s linuxot keresek ami az usb portokat automatikusan felismeri, nem kell hozzá semmi hókusz pókusz, legyen benne paranccsor, grafikus felület és ami nagyon fontos grafikus lemezdiagnosztizáló eszközök, pl gparted, cfdisk stb. Adott egy pendrive amit windows alól sehogyan sem lehet formázni, a rajta levő fájlrendszer sérült, ha formázni próbálom akkor a végtelenségig elidőzik és nem történik semmi. A windowsos wipe-oló programok sem tudnak vele mit kezdeni mert kiírják hogy nem tudják olvasni. Wipe olással akarom megoldani a gondot, és a linuxra gondoltam mert a dd parancs gondolom nem szarozik azzal hogy először olvassa a kinullázandó eszközt, tehát simán kinullázná, utána újraformáznám, és ha utána is sérült marad a pendrive fájlrendszere akkor hardveres hiba és biztosan mehet a kukába. Kutakodtam a neten és azt a parancsot kell kiadnom a pendrivera vontakoztatva: dd if=/dev/zero of=/dev/hda3 (a hda3 helyére jön a pendrive eszköz).

A cfdisk az nem grafikus ...
De valszeg nem az a baj, hogy a windows-os programok nem tudják olvasni, hanem valszeg írni sem tudják. Akkor Linuxszal sem fog menni.
A pendrive mindenképpen sd? nevű eszköz lesz, és partíció szám sem kell, különben csak egyik partíciójára hivatkozol. Az IDE (ATA) HDD-k voltak régebben hd? eszköznévvel, de már azok is sd?-k lettek egy jó ideje.
dd if=/dev/zero of=/dev/sdb
De vigyázz, mert ha egyik HDD-det adod meg a pendrive helyett, akkor vesznek az adataid!

Üzenet megtekintéseIdézet: attilav - Dátum: 2012. 08. 13. 10:08

Hogyan tudom megállapítani hogy a pendrive-hoz mely eszközfájl tartozik? (sajnos nincs rajta led így olvasás írás esetén nem jelez semmi).

A legegyszerűbb, ha utólag csatlakoztatod a pendrive-ot, amikor a rendszer már elindult, akkor az utolsó sd? device lesz.
Például ha van 2 diszked, akkor azok lesznek sda és sdb, a pendrive sdc.
Ha boot közben is be rá van csatlakoztatva, akkor lehet előbb kerül felismerésre, mint a HDD-k, és a pendrive lesz az sda.

Általában a pendrive-okon fat filerendszer szokott lenni, a többi partíciódon meg --gondolom-- NTFS.
file -s /dev/sd*
És amelyik partícióra vagy eszközre vfat-ot ír, annak az eszköze a pendrive.

Üzenet megtekintéseIdézet: attilav - Dátum: 2012. 08. 13. 10:08

A pendrive felcsatolt vagy lecsatolt állapotában kell futtatni a dd parancsot?

Lecsatolt állapotban.

Üzenet megtekintéseIdézet: attilav - Dátum: 2012. 08. 13. 10:08

Ha nincs felcsatolva a pendrive akkor cfdisk-ben, gparted-ben megjelenik ? (Ezzel meg tudnám állapítani melyik eszközfájl a pendrive).

Persze.
Sőt, csak így lesz a jó, mert ha fel van csatolva, akkor a cfdisk szól érte, hogy használatban van, és nem akarja szerkeszteni a partíciós táblát.
De ha valami grafikus live CD-t használsz, ott automatikusan csatolódik a pendrive, előtte umountolnod kell.

Üzenet megtekintéseIdézet: attilav - Dátum: 2012. 08. 13. 10:08

A dd parancson kívül van e még valami más linuxos módszer ami kinulláz egy pendrive-ot, és esetleg hatékonyabb mint a dd?

Ez nem elég?
Ennél hatékonyabb nincs, direktben ír az eszközre.

#5 Felhasználó inaktív   Dr. Szöszi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.910
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 19. 10:53

Üzenet megtekintéseIdézet: Sparow2 - Dátum: 2012. 08. 18. 09:35

A legegyszerűbb, ha utólag csatlakoztatod a pendrive-ot, amikor a rendszer már elindult, akkor az utolsó sd? device lesz.
Például ha van 2 diszked, akkor azok lesznek sda és sdb, a pendrive sdc.
Ha boot közben is be rá van csatlakoztatva, akkor lehet előbb kerül felismerésre, mint a HDD-k, és a pendrive lesz az sda.


fdisk -l
v.
cat /proc/partitions

De a rossz pen nem fog megjelenni.

Bedugás után: dmesg | tail
És igen, mivel a fórum nem hoz pénzt, így nem csoportosítunk át kellő erőforrást ahhoz, hogy az itt felmerült igényeket, bugokat miazmást megfelelően kezelni tudjuk.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó