HWSW Informatikai Kerekasztal: Registry takarítás (biztonságosan)! - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Registry takarítás (biztonságosan)!

#21 Felhasználó inaktív   Niceday 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.975
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 08. 22:03

idézet:
Ezt írta ledpapa:


Kérlek említs meg pár kerülendő szoftvert, nehogy valami rossz történjen a regisztrációs adatbázisommal.
[/quote]

:D :D :D
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta."

                                                                                                            /André Gide/

#22 Felhasználó inaktív   Niceday 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.975
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 08. 22:07

idézet:
Ezt írta Woody:

bla...bla...bla...
[/quote]

Hát erre inkább nem mondanék semmit, de remélem fogsz itt kapni hideget-meleget ezért a hozzáértő monológodért.
U.I.: ...és kérlek segíts ledpapának, mert fogalma sincs, 2507 hozzászólással, hogy mit ne használjon!

[ 2003. augusztus 08.: Niceday szerkesztette a hozzászólást ]
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta."

                                                                                                            /André Gide/

#23 Felhasználó inaktív   ledpapa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.837
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 08. 22:15

idézet:
Ezt írta Niceday:


Hát erre inkább nem mondanék semmit, de remélem fogsz itt kapni hideget-meleget ezért a hozzáértő monológodért.
U.I.: ...és kérlek segíts ledpapának, mert fogalma sincs,Informatikusként, 2507 hozzászólással, hogy mit ne használjon!

[ 2003. augusztus 08.: Niceday szerkesztette a hozzászólást ]
[/quote]

A hozzászólásaim nagyrésze a szigeten látható, és tényleg nem tudom mit használhatok biztonsággal. :confused: :D
Én mindig értékelem a segítőkész emberek építő jellegű hozzászólásait. :p :)

#24 Felhasználó inaktív   Niceday 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.975
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 08. 22:18

idézet:
Ezt írta ledpapa:


A hozzászólásaim nagyrésze a szigeten látható, és tényleg nem tudom mit használhatok biztonsággal. :confused: :D
Én mindig értékelem a segítőkész emberek építő jellegű hozzászólásait. :p :)
[/quote]

O.K. Akkor azért... :D
De legalább Te értetted...Ő nem fogja
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta."

                                                                                                            /André Gide/

#25 Felhasználó inaktív   ledpapa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.837
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 08. 22:33

idézet:
Ha kitakarítod a regisztrációs adatbázis, akkor nem fog működni a rendszer - viaszállítás.Ugyanis a regisztrációs adatbázis nem fog tartalmazni a korábbi állapotra vonatkozó bejegyzéseket. [/quote]

/on
A registry-t érdemes bizonyos rendszerességgel karbantartani, persze nem árt ha tudjuk mit törlünk.
Nekem kifejezetten kellemes tapasztalataim vannak.

#26 Felhasználó inaktív   Rx7 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.760
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 09. 11:43

idézet:
Ezt írta ledpapa:


/on
A registry-t érdemes bizonyos rendszerességgel karbantartani, persze nem árt ha tudjuk mit törlünk.
Nekem kifejezetten kellemes tapasztalataim vannak.
[/quote]

LEDPAPA: Mi a végzettséged? :p
New see one up road?

#27 Felhasználó inaktív   ledpapa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.837
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 09. 12:22

idézet:
Ezt írta M A S T E R:


LEDPAPA: Mi a végzettséged? :p
[/quote]

8 általános.

#28 Felhasználó inaktív   ThEvil 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 177
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 09. 12:32

Saját kézzel takarítani a legjobb(ha van rá időd), nekem eddig csak rossztapasztalatom van a Reg Cleanerekkel!
De akkor sincs semmi, ha nem takarítod, a legjobb rendszer-visszaállító pedig a Norton Ghost! :D
Life is short play more!

Join the HWSW UD-Team

#29 Felhasználó inaktív   ledpapa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.837
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 09. 12:37

idézet:
Ezt írta ThEvil:
Saját kézzel takarítani a legjobb(ha van rá időd), nekem eddig csak rossztapasztalatom van a Reg Cleanerekkel!
De akkor sincs semmi, ha nem takarítod, a legjobb rendszer-visszaállító pedig a Norton Ghost! :D
[/quote]

A második mondattal egyetértek. :)

#30 Felhasználó inaktív   ledpapa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.837
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 09. 12:45

idézet:
Ezt írta ledpapa:


8 általános.
[/quote]

Nem vagyok informatikus.

#31 Felhasználó inaktív   Rx7 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.760
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 10. 10:17

idézet:
Ezt írta ledpapa:


Nem vagyok informatikus.
[/quote]

Az adatoknál ott van. :)
FILOZÓFUS? :rolleyes: :eek:
New see one up road?

#32 Felhasználó inaktív   ledpapa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.837
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 10. 10:29

idézet:
Ezt írta M A S T E R:


Az adatoknál ott van. :)
FILOZÓFUS? :rolleyes: :eek:
[/quote]

:D
Miért érdekel ennyire?

#33 Felhasználó inaktív   Rx7 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.760
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 10. 10:37

idézet:
Ezt írta ledpapa:


:D
Miért érdekel ennyire?
[/quote]

nem érdekel :)
New see one up road?

#34 Felhasználó inaktív   Niceday 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.975
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 10. 15:50

Na jó...legyen...

idézet:
Ezt írta Woody:

Mi a probléma? Te eltudod olvasni, amit írtam?[/quote]

Igen el tudom olvasni amit írtál, de én azt kérdeztem, hogy Te elolvasod-e mielőtt a "SZÓLJ HOZZÁ"-ra kattintasz. :confused:

idézet:
Ezt írta Woody:
Akkor nem igazán értem minden értelmet nélkülöző, saját értelmi képességed másra kisugárzó és teljesen felesleges kérdésed lényegét! [/quote]

Nem baj... :D

idézet:
Ezt írta Woody:
Ha kitakarítod a regisztrációs adatbázis, akkor nem fog működni a rendszer - viaszállítás. Azaz nem lehetséges majd a korábbi helyesen működő rendszer helyreállítása, ugyanis a regisztrációs adatbázis nem fog tartalmazni a korábbi állapotra vonatkozó bejegyzéseket. [/quote]

Erről két dolgot:
1. hülyeséget írtál, mert pont erre(is) találták ki a helyreállítást
2. hogy ne kelljen állandóan "helyreállítgatnod", csak olyan módosításokat hajts végre a REGISTRY-ben ami tudod is, hogy mivel jár!

idézet:
Ezt írta Woody:
Ha nagyon okoska vagy nyugodtan kipróbálhatod, ráküldöd valamelyik programot a rendszerre, full kitakarítod. Majd a rendszer - visszaállítás után ilyen üzenetet kapsz: "A rendszer - viaszállítása megtörtén a yx időpontra, de nem változott semmi."[/quote]

Nem használok olyan progit, amelyik ellenőrizetlenül és kérdés nélkül turkál, írogat a REG.-be. Leginkább én végzem el a változtatásokat manuálisan! Ez telepítés után kb.: 10-15 perc. Az üzenetről meg annyit, hogy még nem kaptam ilyet a WINDOWS-tól: "de nem változott semmi."

idézet:
Ezt írta Woody:
Ami azt jelenti, ha nem tudnál olvasni, hogy megmaradt a helytelenül működő vacak rendszered. Ugyanis az XP nem tudja hogy mi a jól működő rendszer, csak egy korábbi állapotra tud utalni ha tartalmaz ilyet a regisztrációs adatbázis.[/quote]

Hát nem tudom Neked mi a jól működő rendszer, de én másfél éve használok XP-t és kék képernyőt még csak nem is láttam. (Persze ez lehet attól is hogy kifogyott a kék a moncsiból.) "...vacak rendszer..."hmmm... a CONFIG-omnál megnézheted, bár kétlem hogy elhinnéd - lévén Te ilyet nem hiszem, hogy láttál már - az XP-m UPTIME-ja pénteken volt 19 nap. Biztos van ennél jobb, stabilabb, rogyaszthatatlanabb rendszer, de nekem ez a [b]vacak
megteszi.

idézet:
Ezt írta Woody:
Csípem mikor a témában teljesen tudatlan emberke elkezd kioktatni, ráadásul értelmi képességeinek hiányát megpróbálja másra kivetíteni/átruházni.
brrr
[/quote]

Erre az aranyköpésedre csak annyit reagálnék, hogy v.minek a hiányát, csak pótólni lehet "kivetíteni/átruházni" nem.
...és végül, ha Te egy megjegyzést kioktatásnak veszel, akkor mit keresel itt...?

P.S.:
A teljesen tudatlant meg kikérem magamnak... :D

[ 2003. augusztus 10.: Niceday szerkesztette a hozzászólást ]
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta."

                                                                                                            /André Gide/

#35 Felhasználó inaktív   szabinar 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.925
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 10. 19:44

idézet:
Ezt írta Woody:
Hali!

Én pl nem ajánlanám Xp alatt a takarítást. Amit kell azt az XP elintézi, a többire meg szükséged lehet még.

Ott a rendszerhelyreállítás, ha kitakarod az adatbázist akkor nem fog működni, nem tudja mit és hova kellene tennie.

Nekem többször is sikerűlt jól hazavágni a rendszeremet, azokkal a tök biztonságos takarító progikkal. Azóta csak ha muszáj akkor turkálok bele és csak a regedit segítségével.
[/quote]

A registry gyomtalanitasat igenis celszeru elvegezni neha.
Ami leginkabb furcsa nekem az a kovetkezo mondatod:

"Nekem többször is sikerűlt jól hazavágni a rendszeremet, azokkal a tök biztonságos takarító progikkal."

:eek:

1. A registry takarito progik MINDIG megkerdezik, hogy akarsz-e backup-ot csinalni. Ha veletlenul megsem kerdez ra a progi erre (feltetelezven a userrol, hogy van ennyi tapasztalata es jozan paraszti esze ha mar registry-t akar szerkesztgetni) akkor is MINDIG kivalaszthato ez a funkcio.
2. Torles elott atnezheted a takarito progi altal szuksegtelennek kijelolt es torlesre kerulo registry bejegyzeseket.
Persze ha valaki csak klikkelget a tovabb gombra esz nelkul egy ilyen jellegu beavatkozasokat vegzo progi hasznalata soran, es kozben nem olvas el semmit, annak valoban lehetnek katasztrofalis kovetkezmenyei a Windows egeszsegi allapotara nezve. Am szereny -de jol megalapozott- velemenyem szerint ez a user hibaja nem a takarito progie. :cool:
Mellesleg a system restore hasznalatat csak munkavegzesre befogott gep eseteben javaslom, otthonra felesleges. Ezen utobbi nem altalanos tanacs persze, mindenki maga hozza meg ezt a nem keves felelossegel jaro dontest :D

A topic-nyito kerdesere valaszolva en a System Mechanic 3.7-et, javaslom, aminek 30 napos trial verzioja letoltheto innen: [url="http://"http://www.iolotechnologies.com/sm/download.cfm"]http://www.iolotechn...sm/download.cfm[/url]

[ 2003. augusztus 10.: nuclear_device szerkesztette a hozzászólást ]

#36 Felhasználó inaktív   Brokkoli 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.761
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 10. 20:35

Csak csendben ismétlem magam:

"Egyébként ez a registry takarítgatás tulajdonképpen csak egy agyi maszturbáció.
A rendszer fél óra alatt újra teleszórja, ha neki olyanja van.
Ha valaki valamit célirányosan keres, vagy valamit el akar tüntetni, vagy módosítani akar - az teljesen érthető, de egy mru lista törölgetése totál felesleges.
A windows registryben hihetetlen mennyiségű szemétnek minősíthető infó található, az ebből kitörölt tiz vagy száz bejegyzés csak néhány kanál víz az óceanból.
Ezenkívűl sok vizet nem zavarnak azok a bejegyzések, melyek az átlag user átlag cleanerének mersze van eltávolítani.
Sokkal valószínübb az, hogy a rendszer a "stabilitását" elveszti az átgondolatlan buherálás miatt, mint az, hogy a dagadtra hízott registry miatt infarktust kapjon."

#37 Felhasználó inaktív   szabinar 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.925
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 10. 22:46

Csak csendben ismetlem a topic nyito kerdeset:

"Tud valaki ajánlani valamilyen megbízható registry takarító,stb progit?"

Mindossze erre a kerdesre szerettunk volna valaszolni.
Gondolod jobb otlet lenne azt javasolni a topicnyitonak, hogy olvassa el Shrishail Rana: Mystery Behind Windows Registry -cimu szulemenyet? Nem tartom valoszinunek, hogy ennyire bele akarna melyedni a dologba. Mint helyesen celoztal is ra, ennek nincs is tul sok ertelme. ;)

#38 Felhasználó inaktív   Woody 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 280
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 10. 22:51

idézet:
Ezt írta Brokkoli:
Csak csendben ismétlem magam:

"Egyébként ez a registry takarítgatás tulajdonképpen csak egy agyi maszturbáció.
A rendszer fél óra alatt újra teleszórja, ha neki olyanja van.
Ha valaki valamit célirányosan keres, vagy valamit el akar tüntetni, vagy módosítani akar - az teljesen érthető, de egy mru lista törölgetése totál felesleges.
A windows registryben hihetetlen mennyiségű szemétnek minősíthető infó található, az ebből kitörölt tiz vagy száz bejegyzés csak néhány kanál víz az óceanból.
Ezenkívűl sok vizet nem zavarnak azok a bejegyzések, melyek az átlag user átlag cleanerének mersze van eltávolítani.
Sokkal valószínübb az, hogy a rendszer a "stabilitását" elveszti az átgondolatlan buherálás miatt, mint az, hogy a dagadtra hízott registry miatt infarktust kapjon."
[/quote]

Thx. Most azt hiszem, marha hálás vagyok :) Én is hasonlóképpen gondolom, de vannak ám nagy buherátorok.

Szerintem programozóknak, fejlesztőknek igen is lehet szükségűk takarító progira(fejlesztési, tesztelési időszakban), de home/office felhasználónak soha.
"az ember értékét az adja meg, hogy mennyit tud elvenni mástól, ne lesz az övé - nem lesz a másé, de legalább másnak se lesz jó" - Woody Allen
hát mer nehogy már

#39 Felhasználó inaktív   Niceday 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.975
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 10. 23:00

[ 2003. augusztus 11.: Niceday szerkesztette a hozzászólást ]
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta."

                                                                                                            /André Gide/

#40 Felhasználó inaktív   szabinar 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.925
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 10. 23:10

DOWN

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó