HWSW Informatikai Kerekasztal: Audiofil DAC építése - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Audiofil DAC építése Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   mayky 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 256
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 22. 14:53

Tervezem egy jó minőségű DAC építésést. A neten olvasgattam de egy olyan komlett DIY projektet nem találtam ami nekem szimpatikus lenne.

Valami alábbira gondoltam:

bemeneti IC egy CS8412

a DAC ic pedig

TDA 1547

Dual top-performance bitstream DAC ez szerepel az ic pdf-jében. Gondolom nem csak reklámfogás a top performance megjelölés :), és nagyon sok Marantz CD-ben használják.

A lényeg az lenne, hogy zeneibb hangot tudjak kihozni belőle mint a most meglévő Technics slp-s670d-ből.

Tehát egy komplett project kellene kapcs. rajz., nyák stb.

Hozzászóásokat megköszönve
mayky

Ui, a neten láttam olyat hogy 2 db TDA1541-es IC volt "párhuzamosan" kötve, ez javít a hang minőségen? Vagy miért jó? Meg lehet csinálni a 1547-el is?

Szerkesztette: mayky 2006. 03. 22. 14:56 -kor


#2 Felhasználó inaktív   DDL 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.762
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 22. 17:31

Audiofil kritériumoknak nem felel meg a 1547. A 1541 pedig nagyon...


Üdv: DDL
Manticore Mantra/SME 3009 SII + ORTOFON MC20MKII + ORTOFON T20 Lp játszó, Sansui CD-X701 cd játszó, maszek csöves előfok, KT88 ULPP végfok, Townshend Sir David hangdoboz. CableTalk Reference1, Straight Wire Rhapsody-S, KIMBER 8TC, AN-L (hálózati) kábelek. SoundOrg készülékállvány.

#3 Felhasználó inaktív   mayky 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 256
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 22. 19:39

Idézet: DDL - Dátum: 2006. márc. 22., szerda - 16:31

Audiofil kritériumoknak nem felel meg a 1547. A 1541 pedig nagyon...


Üdv: DDL

Üdv. DDL !

Hát gondoltam, hogy ha más nem is, de te hozzászólsz ehhez a témához:)
Szóval Te azt mondod hogy a tda1541-es az az igazi audiofil dac? Tehát hogy a tda1547-es adatlapján kiemelik, hogy "top-performance" az mégiscsak reklámfogás? Bár mind a két IC Philips gyártja, vagy más is gyártja ha jól tudom. Igaz az Arcam alfa 5-ösben ez van, ha jól olvastam valahol, mármint a 1541-es.
Az diyaudio fórumon egy külön topic foglalkozik azzal, hogy a TDA1541-esek közül melyik az igazi, az "S1"-es az egy vagy két koronás.
Esetleg ha vannak ezzel tapasztalataid azt megosztanád velem és az ez irányba érdeklödőkkel?
Ja még egy kérdés, hogy hol lehet  CS8412-est 2500 Ft-ért venni? Valahol ezt írtad az egyik hozzástólásodban, igaz ott a DAC a TDA1543-as volt felsorolva.
Köszi

Csatolt fájl:


Szerkesztette: mayky 2006. 03. 22. 19:41 -kor


#4 Felhasználó inaktív   DDL 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.762
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 23. 08:10

Idézet: mayky - Dátum: 2006. márc. 22., szerda - 20:39

Üdv. DDL !

Hát gondoltam, hogy ha más nem is, de te hozzászólsz ehhez a témához:)
Szóval Te azt mondod hogy a tda1541-es az az igazi audiofil dac? Tehát hogy a tda1547-es adatlapján kiemelik, hogy "top-performance" az mégiscsak reklámfogás? Bár mind a két IC Philips gyártja, vagy más is gyártja ha jól tudom. Igaz az Arcam alfa 5-ösben ez van, ha jól olvastam valahol, mármint a 1541-es.
Az diyaudio fórumon egy külön topic foglalkozik azzal, hogy a TDA1541-esek közül melyik az igazi, az "S1"-es az egy vagy két koronás.
Esetleg ha vannak ezzel tapasztalataid azt megosztanád velem és az ez irányba érdeklödőkkel?
Ja még egy kérdés, hogy hol lehet  CS8412-est 2500 Ft-ért venni? Valahol ezt írtad az egyik hozzástólásodban, igaz ott a DAC a TDA1543-as volt felsorolva.
Köszi

A TDA1541 az egyik legjobb ami beszerezhető. A másik az AD1865N és az AD1862N. Csakhogy az AD-k nem sztereók ezért macerásabbak. A legjobb az a kerámiatokos TDA1540. De ezt nem lehet beszerezni.

A megkülönböztető jelzések között van különbség, de inkább a tápokra és az analóg részre fordítanék (fordítok) nagyobb figyelmet.

CS8412-t a ChipCad forgalmazta, amíg volt. De most már csak a CS8414-et vagy újabbakat lehet beszerezni.

Üdv: DDL
Manticore Mantra/SME 3009 SII + ORTOFON MC20MKII + ORTOFON T20 Lp játszó, Sansui CD-X701 cd játszó, maszek csöves előfok, KT88 ULPP végfok, Townshend Sir David hangdoboz. CableTalk Reference1, Straight Wire Rhapsody-S, KIMBER 8TC, AN-L (hálózati) kábelek. SoundOrg készülékállvány.

#5 Felhasználó inaktív   mayky 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 256
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 23. 09:39

Idézet: DDL - Dátum: 2006. márc. 23., csütörtök - 7:10

A TDA1541 az egyik legjobb ami beszerezhető. A másik az AD1865N és az AD1862N. Csakhogy az AD-k nem sztereók ezért macerásabbak. A legjobb az a kerámiatokos TDA1540. De ezt nem lehet beszerezni.

A megkülönböztető jelzések között van különbség, de inkább a tápokra és az analóg részre fordítanék (fordítok) nagyobb figyelmet.

CS8412-t a ChipCad forgalmazta, amíg volt. De most már csak a CS8414-et vagy újabbakat lehet beszerezni.

Üdv: DDL

A CS8412-t vagy a CS8414-et  (Cristal) nem lehet valamilyen más típussal kiváltani ? Valami TDA vagy SAA sorozatból, tehát valami Philips gyártánnyal ?
Ha jól tudom az spdif  a Sony Philips Digitál inferface - vagy valami ilyesminek a rövidítése, csak van valami ilyen bemeneti receiver IC-jük.

Még egy kérédés, ha van egy meghalt DVD-m amin van egy optikai kimenet,  az a kimenet egyben bemenetként is használható?

Szerkesztette: mayky 2006. 03. 23. 09:44 -kor


#6 Felhasználó inaktív   DDL 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.762
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 23. 12:17

Idézet: mayky - Dátum: 2006. márc. 23., csütörtök - 10:39

A CS8412-t vagy a CS8414-et  (Cristal) nem lehet valamilyen más típussal kiváltani ? Valami TDA vagy SAA sorozatból, tehát valami Philips gyártánnyal ?
Ha jól tudom az spdif  a Sony Philips Digitál inferface - vagy valami ilyesminek a rövidítése, csak van valami ilyen bemeneti receiver IC-jük.

Még egy kérédés, ha van egy meghalt DVD-m amin van egy optikai kimenet,  az a kimenet egyben bemenetként is használható?

Tudomásom szerint SPDIF-et fogadó IC-je nincs a fülöpnek. Nem igazán tudod kiváltani ma is beszerezhető IC-vel a CS8412/14-et. Legfeljebb másik Cristal-lal.

A kimenet az csak kimenet egy DVD/CD-n

Üdv: DDL
Manticore Mantra/SME 3009 SII + ORTOFON MC20MKII + ORTOFON T20 Lp játszó, Sansui CD-X701 cd játszó, maszek csöves előfok, KT88 ULPP végfok, Townshend Sir David hangdoboz. CableTalk Reference1, Straight Wire Rhapsody-S, KIMBER 8TC, AN-L (hálózati) kábelek. SoundOrg készülékállvány.

#7 Felhasználó inaktív   mayky 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 256
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 23. 13:13

Idézet: DDL - Dátum: 2006. márc. 23., csütörtök - 11:17

Tudomásom szerint SPDIF-et fogadó IC-je nincs a fülöpnek. Nem igazán tudod kiváltani ma is beszerezhető IC-vel a CS8412/14-et. Legfeljebb másik Cristal-lal.

A kimenet az csak kimenet egy DVD/CD-n

Üdv: DDL

Lehet, hogy félreértetted ezt a kimenet bemenet dolgot. Tehát nem a DVD-be akarok bevinni valamit,
hanem azt az optikai kis bigyót TOSLINK aljzat csatit akarom majdan a DAC bemenetére tenni.
Így is nem a válaszod  :)

#8 Felhasználó inaktív   DDL 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.762
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 23. 13:24

Idézet: mayky - Dátum: 2006. márc. 23., csütörtök - 14:13

Lehet, hogy félreértetted ezt a kimenet bemenet dolgot. Tehát nem a DVD-be akarok bevinni valamit,
hanem azt az optikai kis bigyót TOSLINK aljzat csatit akarom majdan a DAC bemenetére tenni.
Így is nem a válaszod  :)

A TOSLINK csatlakozó az azonos elméletileg. Gyakorlatilag nem. Próbát megér.

Üdv: DDL
Manticore Mantra/SME 3009 SII + ORTOFON MC20MKII + ORTOFON T20 Lp játszó, Sansui CD-X701 cd játszó, maszek csöves előfok, KT88 ULPP végfok, Townshend Sir David hangdoboz. CableTalk Reference1, Straight Wire Rhapsody-S, KIMBER 8TC, AN-L (hálózati) kábelek. SoundOrg készülékállvány.

#9 Felhasználó inaktív   mayky 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 256
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 28. 13:12

Hát itt nincs túl nagy érdeklődés ezen téma iránt. Nem is kellett volna itt ezt a témát megnyitni, csak az a baj, hogy csak most találtam rá erre az oldalra, ahol bővebben foglalkoznak a nagyobb tudású emberkék a DAC-kal:

http://audiodiy.atw.hu/

#10 Felhasználó inaktív   arn 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 28.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 28. 14:13

terminal.hu?

#11 Felhasználó inaktív   Dacos 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 48
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 05. 14. 16:06

Idézet: mayky - Dátum: 2006. márc. 28., kedd - 13:12

Hát itt nincs túl nagy érdeklődés ezen téma iránt. Nem is kellett volna itt ezt a témát megnyitni, csak az a baj, hogy csak most találtam rá erre az oldalra, ahol bővebben foglalkoznak a nagyobb tudású emberkék a DAC-kal:

http://audiodiy.atw.hu/

Én is ezt látom,hogy  nincs nagy igény jobb minőségű DAC-ra,pedig most én pont ezt keresek.

Szerkesztette: Dacos 2008. 05. 14. 16:07 -kor


Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó