HWSW Informatikai Kerekasztal: Outlook problémák - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (28 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Outlook problémák Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   An-Dee 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 506
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 03. 07:43

Sziasztok, a következő a problémám. Adott egy 'A' gép ahol outlook express és outlook van, és egy 'B' gép, ahol outlook. A cég A gép OE-ből B gép O-ba átrakni egy mappát. A gépen OE-ből átraktam O-ba, és a pst file-t átmásoltam B gépre, ahol levél törölgetés és mappa másolás utána megvoltak a megfelelő levelek. Ez idági jó, DE:

Két 'személyes mappák' látható a jobb oldalon, de az egyik klón, a kettő teljesen egyforma, és minden levél látható mindkettőben, vagyis 100% klón. Hogy tudnám az egyiket eltüntetni?

Másik problémám, hogy a címjegyzékbe nem tudok irni. A munkahelyi gépemen is próbáltam 1-2 dolgot, és ha kitörlöm az outlook mappa tartalmát, pst file-lal együtt, akkor minden egyes alkalommal egy új címjegyzék adódik hozzá a rendszerhez. Ezek szerint ez máshol tárolódik.

Megoldások?
Intel Core2Duo E8400@3GHZ, Asus Barebone, 2 GB DDR 800, Ati HD4670, Samsung 400GB Sata, LG Sata DVDRW, Gigabit Lan
AMD Athlon 1000, Epox 8kha+, 512MB DDR 266 MHZ, Ati 9600, Gigabit Lan, Sb live, LG DVDRW
Netgear ReadyNas Duo 2x1TB,  Buffalo MiniStation 120
Netgear FVS318 ProSafe router, Netgear GS105  Gigabit Switch
MSI PR210 Notebook, Popcorn Hour NMT C200
MySite

#2 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 03. 08:46

Az importálás után feleslegessé váló személyes mappát így tudod lecsatolni, a másik kérdést meg nem igazán értem, lehet egy hogy kéne mégegy kv... :)

Csatolt fájl:


"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#3 Felhasználó inaktív   An-Dee 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 506
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 03. 09:46

Hát sajnos ilyen nincs, illetve szürke. Ha megnézed nem egyformák az ikonok se a két fajta 'személyes mappánál'. Az eredeti, ami nálad az első az másmilyen mint a többi.

Cimjegyzék, ugye eszközök, cimjegyzék, 'megjelenítendő nevek forrása', na itt van vagy 5 'névjegyalbum', amiből az első 4 nem jó, csak az 5. Ha kitörlöm az aktuális outlook.pst.t akkor 6 darab névjegyalbum lesz és csak a 6.-ba lehet irni. Hogy tudom azokat a 'névjegyalbum' hivatkozásokat kitörölni, amelyek nem létezi outlook.pst-hez vannak rendelve?

Remélem igy már érthető.
Intel Core2Duo E8400@3GHZ, Asus Barebone, 2 GB DDR 800, Ati HD4670, Samsung 400GB Sata, LG Sata DVDRW, Gigabit Lan
AMD Athlon 1000, Epox 8kha+, 512MB DDR 266 MHZ, Ati 9600, Gigabit Lan, Sb live, LG DVDRW
Netgear ReadyNas Duo 2x1TB,  Buffalo MiniStation 120
Netgear FVS318 ProSafe router, Netgear GS105  Gigabit Switch
MSI PR210 Notebook, Popcorn Hour NMT C200
MySite

#4 Felhasználó inaktív   mezga1983 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 12
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 03. 10:13

Sziasztok!
A következőt szeretném megoldani:
Outlook 2003 ba beállítok egy egyszerű rule-t: x címről érkező levelek továbbítódjanak egy másik címre. Ebben ugyebár semmi különleges nincs, de hogyan tudom azt beállítani, hogy minden nap este 6-tól másnap reggel 8 ig legyen csak aktív a rule? Az okés, hogy kézzel minden egyes alkalommal be/ki kapcsolhatom, nade hogy lehet ezt automatizálni? Olyan opció van, hogy 2 dátum között működjön csak, de sajna az nem jó...
Valaki ismeri ilyen mélyen a dolgot, vagy tudtok rá bármiféle megoldást? az se lenne rossz megoldás, ha csak az Out of office aktiválódna a megadott időpontban automatikusan!
Már egy másik topikban szó esett a feladat ütemezőről, de azzal nem tudom hogyan lehetne az outlook valamely funkciójára hivatkozni (van valami kapcsolója az outlook.exe -nek???). Bármilyen ötlet/megoldás érdekel!
Köszi a segítséget előre is!

#5 Felhasználó inaktív   An-Dee 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 506
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 03. 11:36

pedig jó az említett ötlet, feltétel ha berérkezett időpont >= 18.00 VAGY beérkezett időpont  <= 8.00 akkor továbbítsa a leveleket.
Intel Core2Duo E8400@3GHZ, Asus Barebone, 2 GB DDR 800, Ati HD4670, Samsung 400GB Sata, LG Sata DVDRW, Gigabit Lan
AMD Athlon 1000, Epox 8kha+, 512MB DDR 266 MHZ, Ati 9600, Gigabit Lan, Sb live, LG DVDRW
Netgear ReadyNas Duo 2x1TB,  Buffalo MiniStation 120
Netgear FVS318 ProSafe router, Netgear GS105  Gigabit Switch
MSI PR210 Notebook, Popcorn Hour NMT C200
MySite

#6 Felhasználó inaktív   mezga1983 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 12
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 03. 11:48

Idézet: An-Dee - Dátum: 2006. máj. 3., szerda - 11:36

pedig jó az említett ötlet, feltétel ha berérkezett időpont >= 18.00 VAGY beérkezett időpont  <= 8.00 akkor továbbítsa a leveleket.

és te tudod, hogy ezt konkrétan hogy kell megadni??

#7 Felhasználó inaktív   An-Dee 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 506
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 03. 11:55

Outlookban sehogy The Bat! tudja :)

Ezért nem használok Outlook-ot de sajnos más igen, és a névjegyalbumot még mindig nem tudom törölni.
Intel Core2Duo E8400@3GHZ, Asus Barebone, 2 GB DDR 800, Ati HD4670, Samsung 400GB Sata, LG Sata DVDRW, Gigabit Lan
AMD Athlon 1000, Epox 8kha+, 512MB DDR 266 MHZ, Ati 9600, Gigabit Lan, Sb live, LG DVDRW
Netgear ReadyNas Duo 2x1TB,  Buffalo MiniStation 120
Netgear FVS318 ProSafe router, Netgear GS105  Gigabit Switch
MSI PR210 Notebook, Popcorn Hour NMT C200
MySite

#8 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 03. 12:32

Idézet: mezga1983 - Dátum: 2006. máj. 3., szerda - 11:13

Sziasztok!
A következőt szeretném megoldani:
Outlook 2003 ba beállítok egy egyszerű rule-t: x címről érkező levelek továbbítódjanak egy másik címre. Ebben ugyebár semmi különleges nincs, de hogyan tudom azt beállítani, hogy minden nap este 6-tól másnap reggel 8 ig legyen csak aktív a rule? Az okés, hogy kézzel minden egyes alkalommal be/ki kapcsolhatom, nade hogy lehet ezt automatizálni? Olyan opció van, hogy 2 dátum között működjön csak, de sajna az nem jó...
Valaki ismeri ilyen mélyen a dolgot, vagy tudtok rá bármiféle megoldást? az se lenne rossz megoldás, ha csak az Out of office aktiválódna a megadott időpontban automatikusan!
Már egy másik topikban szó esett a feladat ütemezőről, de azzal nem tudom hogyan lehetne az outlook valamely funkciójára hivatkozni (van valami kapcsolója az outlook.exe -nek???). Bármilyen ötlet/megoldás érdekel!
Köszi a segítséget előre is!

Az out of office rule szerintem jó erre, ha a naptárban csinálsz egy hétköznapokon ismétlődő eseményt/találkozót (18-24, ill 0-8 óráig) és a foglaltság tipusát "Házon kívül"-re állítod akkor (csak) ezen intervallumban érvényes lesz az out of office rule.
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#9 Felhasználó inaktív   mezga1983 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 12
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 03. 14:29

Idézet: Szabcsi - Dátum: 2006. máj. 3., szerda - 12:32

Az out of office rule szerintem jó erre, ha a naptárban csinálsz egy hétköznapokon ismétlődő eseményt/találkozót (18-24, ill 0-8 óráig) és a foglaltság tipusát "Házon kívül"-re állítod akkor (csak) ezen intervallumban érvényes lesz az out of office rule.

megpróbáltam, de ha beállítom a naptárban az elfoglaltság típusát ettől még nem lesz aktív az out of office...

#10 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 03. 15:10

Idézet: mezga1983 - Dátum: 2006. máj. 3., szerda - 15:29

megpróbáltam, de ha beállítom a naptárban az elfoglaltság típusát ettől még nem lesz aktív az out of office...

Hogy használod az outlookot? Exchange szerverrel vagy magában?
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#11 Felhasználó inaktív   mezga1983 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 12
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 03. 15:19

Idézet: Szabcsi - Dátum: 2006. máj. 3., szerda - 15:10

Hogy használod az outlookot? Exchange szerverrel vagy magában?

exchange -el

#12 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2006. 05. 03. 15:22

Idézet: mezga1983 - Dátum: 2006. máj. 3., szerda - 16:19

exchange -el

Ha a levelek is ott jönnek, akkor azt megint külön menüpontban lehet állítgatni. Szeretem, mikor kötelező jelleggel 3 nyelven beállítják itt nekem, szerencsétlen szerver meg szórja vissza az out of üzeneteket mindenféle hírlevelekre.
Make love not Wor.

#13 Felhasználó inaktív   mezga1983 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 12
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 03. 15:28

Idézet: Jahno - Dátum: 2006. máj. 3., szerda - 15:22

Ha a levelek is ott jönnek, akkor azt megint külön menüpontban lehet állítgatni. Szeretem, mikor kötelező jelleggel 3 nyelven beállítják itt nekem, szerencsétlen szerver meg szórja vissza az out of üzeneteket mindenféle hírlevelekre.

hogy érted azt, hogy külön menüpontban lehet beállítani? mármint magát az Out of office reply-t??

#14 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 03. 15:34

Idézet: mezga1983 - Dátum: 2006. máj. 3., szerda - 16:19

exchange -el

Hát pedig (elvileg) ennyi kellene neki hogy működjön...
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#15 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 03. 15:38

Idézet: Szabcsi - Dátum: 2006. máj. 3., szerda - 16:34

Hát pedig (elvileg) ennyi kellene neki hogy működjön...

Kipróbáltam és tényleg nem billenti át, nem hiszem el hogy ezt is kézzel kell bekapcsolni, hát így eléggé béna... :(
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#16 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 03. 15:42

És télleg kézzel kell bekapcsolni...

"The OOA works only with an Microsoft Exchange Server account — the OOA is not available for other types of mail accounts, such as one you might have with your Internet service provider. In addition, you must remember to turn on the OOA before you leave — that's one more thing to remember when you're in a rush to get out of the office. So you might find yourself calling a coworker to turn on the OOA for you or trying to access your computer remotely to turn it on."

http://office.microsoft.com/en-us/assistan...0662351033.aspx
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#17 Felhasználó inaktív   mezga1983 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 12
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 03. 15:47

Idézet: Szabcsi - Dátum: 2006. máj. 3., szerda - 15:42

És télleg kézzel kell bekapcsolni...

"The OOA works only with an Microsoft Exchange Server account — the OOA is not available for other types of mail accounts, such as one you might have with your Internet service provider. In addition, you must remember to turn on the OOA before you leave — that's one more thing to remember when you're in a rush to get out of the office. So you might find yourself calling a coworker to turn on the OOA for you or trying to access your computer remotely to turn it on."

http://office.microsoft.com/en-us/assistan...0662351033.aspx

áááá... degáz...
azért nagyon köszönöm az utánajárást!!!

#18 Felhasználó inaktív   mezga1983 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 12
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 03. 16:06

és arra ötlet, hogy a szóban forgó időpontok között forwardolódjanak az e-mailek?

#19 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 03. 17:04

Itt is érdemes körülnézni, a használható dolgok sajna szinte mind fizetősek: http://www.slipstick...addins/auto.htm
És nem árt óvatosan bánni velük, mert könnyen össze lehet kócolni a mailbox tartalmát, tehát előtte egy backup javallott... :)
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#20 Felhasználó inaktív   zsity 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 20
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 15. 09:23

Sziasztok!
A kérdés: ki lehet-e valahogy kapcsolni az outlook-ban, outlook express-ben, hogy ha egy külső program akar e-mailt küldeni akkor rákérdezzen, hogy elküdheti-e?
Webkamerát akarok beállítani térfigyelőnek úgy, hogy ha mozgást érzékel küldje el a képeket e-mailben. Egy Honestech Camera Plus nevű progt használok, de falba ütközik a mail küldés, mert mindenképpen emberi interakció kell hozzá, mert máskülönben nem küld levelet az outlook.
Van valakinek valami ötlete?
Esetleg egy olyan mail program, amiben ilyen biztonsági cucc nincsen és külsö program tud rajta keresztül mailt küldeni? Operát próbáltam, de azzal ez nem működik.
Köszi minden infót! ;)

Téma megosztása:


  • (28 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó