HWSW Informatikai Kerekasztal: Outlook problémák - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (28 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 26
  • 27
  • 28
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Outlook problémák Értékeld a témát: -----

#541 Felhasználó inaktív   stifi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 16
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 02. 14:15

Üzenet megtekintéseIdézet: stifi - Dátum: 2011. 03. 02. 14:05

akkor olyan nincs, hogy én beállítom a saját felületemen, az jelzi a szervernek, és az megoldja?
vagyis van, ha exchanget használnék (vagy a szolgáltatónál találnék ilyen opciót), de nekem sima 2010 pro plus van, itt nincs ilyen opció..

felhívom a rendszergazdát... (úgy tűnik az összes ismerősömnek van erre megoldása, mert mindenki azt mondja hogy "OTT VAN BAZZEG KATTINTS RÁ ÉS ANNYI TÖK EGYSZERŰ", közben meg nem én vagyok a tök hülye, csak nincs meg a gomb :)


oké megoldottam!
a weben kellett beállítani, de kellett hozzá a fullos adminisztrátori hozzáférés, nem volt elég a saját mailem loginja, ezzel meg akár teljes fiókot is lehet törölni... (mondjuk a főnökömét :) )

Szerkesztette: stifi 2011. 03. 02. 14:18 -kor


#542 Felhasználó inaktív   leleati 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 28. 20:45

Helló!
A problémám a következő lenne:
Azt meg lehet oldani hogy amikor a címzett nevét (vagy címét) elkezdjük gépelni a címzett rovatba, akkor automatikusan megjelenik legördülőlistán az egyezések?
Ismerősöm sokat Outlook-ozik, de most történt egy újratelepítés a gépén és ezt a funkciót nem tudja használni.
Állítólag régen működött, most viszont külön keresésben kell a neveket kell beírni.
A segítségeteket előre is köszönöm!

#543 Felhasználó inaktív   havri1 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.249
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 29. 17:31

A lista akkor fog előjönni, ha ugyanannak a címzettnek küldesz levelet. Értsd: Ha küldesz 1x vkinek egy mailt, legközelebb már előjön , ha elkezded beütni a kezdőbetűjét.
Első alkalomra vagy be kell gépelni teljesen, vagy a listából kiválasztani.
Enermax 525W Pro82+, Gigabyte GA-EP35C-DS3R, Core™2 Quad CPU Q9400, Zalman CNPS9500 AT, 2x 4GB Kingmax DDR3-1333 , Gigabyte GTX460OC 768mb, ADATA 64gb SSD, 2x 500GB SATA2 Hitachi (R0),HITACHI 1500GB 7K3000 SATA3, Pioneer 212D, Toshiba SD-M1802, 22"W Asus, Logitec MOMO Racing, APC CS500, Windows 7 / 64, Net : 25/5 DSL Extra by thome

#544 Felhasználó inaktív   noleszk 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 05. 20:14

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. MS Office 2010 Proffesional Plust használok. Gmail fiókom van, amit be is állítottam az outlookon. A 2007-es változatból elmentettem a pst kiterjesztésű fájlt. Majd alapértelmezettként beállítottam. Na mármost, ha kapok egy új e-mailt, az mégsem az utólagosan hozzáadott régi adatfájlba menti el, hanem abba, amit újjonan létrehozott magának felhasználó@gmail.com néven. Szeretném, ha a régi adatfájlt tudnám használni, ugyan úgy, mint 2007-esbe. Érdekesség, hogy ott újratelepítés után simán betudtam tölteni a mentettet, és az eredetit törölni, itt meg nem lehet beállítani az email ehhez az adatfájlhoz.
Ha valakinek van megoldása, az kérem segítsen.

Üdv: noleszk

#545 Felhasználó inaktív   noleszk 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 04. 05. 22:38

Bocsi, de ismét én! Asszem megoldottam. Pop3 protokolt használva simán megy minden úgy, mint rég. KÖSZI!


Üzenet megtekintéseIdézet: noleszk - Dátum: 2011. 04. 05. 20:14

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. MS Office 2010 Proffesional Plust használok. Gmail fiókom van, amit be is állítottam az outlookon. A 2007-es változatból elmentettem a pst kiterjesztésű fájlt. Majd alapértelmezettként beállítottam. Na mármost, ha kapok egy új e-mailt, az mégsem az utólagosan hozzáadott régi adatfájlba menti el, hanem abba, amit újjonan létrehozott magának felhasználó@gmail.com néven. Szeretném, ha a régi adatfájlt tudnám használni, ugyan úgy, mint 2007-esbe. Érdekesség, hogy ott újratelepítés után simán betudtam tölteni a mentettet, és az eredetit törölni, itt meg nem lehet beállítani az email ehhez az adatfájlhoz.
Ha valakinek van megoldása, az kérem segítsen.

Üdv: noleszk


#546 Felhasználó inaktív   fontoslenne 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 22. 22:45

Helló!!



Olyan gondom van.., hogy a felebarátomtól két levelet is kaptam amihez látszólag csatolmány /a listán gémkapcsot mutat / is tartozik, de valójában nincs melléklet.

mire gondoljak? Rejtett címzett? esetleg valami durvább ?

Ha tu vki segítsen pls.




szilakft@t-online.hu

Előre is kösz!!

#547 Felhasználó inaktív   Dr_Hengelhoffer 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 77
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 09. 06. 14:58

Sziasztok!

2010-es outlookban a címjegyzék alatt nem hoz be semmit, pedig a névjegyalbum tele van- Hogyan lehet megoldani? Mert pl. az előre meghatározható "send to gibszjakab" címét a címjegyzékből lehet csak kiválasztani.
"Az igazság nem más, mint a képzelőerő hiánya." Garak
Üdv, Dr.H.

#548 Felhasználó inaktív   PetruZ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.294
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 10. 07. 10:13

Üzenet megtekintéseIdézet: PetruZ - Dátum: 2010. 08. 09. 13:34

Outlook 2007 SP2, Exchange szerver, szabályok kezelése. Van egy figyelőszoftverünk szerverekre telepítve, ami log-okat, stb. néz és mail-t küld, ha valami gondot lát. A mail formázott, tehát szabályok írhatók a leválogatásra almappákba, ami megkönnyíti a napi több száz, esetenként több ezer mail fontosságának szétválasztását. A gond az, hogy úgy tűnik, a szabályok nem működnek azon levelekre, amelyek azonos időpontban érkeznek, de ugyanazon szabály kellene, hogy érvényesüljön rájuk.
Alapvetően minden szabály úgy épül fel, hogy "feladója Z" (ez mindig ugyanaz ezeknél az értesítéseknél) és "tartalmazza az A/B/C/stb." szöveget (ezzel válogatok a host-ok között), akkor "mozgasd át az A1/B1/C1/stb." almappába. Van még egy általános szabály is a lista végén, ami csak a feladót tartalmazza (azaz, ha olyan mail érkezik, ami sehová sem tartozik, de a feladója Z, azokat mozgassa át egy "X" almappába). Bármilyen más mail marad az Inbox-ban, amíg nem foglalkozom vele.
Ha több levél érkezik ugyanarról a host-ról (mondjuk "A") és időpontjuk ugyanaz (header-t néztem, másodpercre ugyanaz), akkor az első bepottyan a helyére az "A1"-be, de a többi már nem, hanem csak az utolsó szabály aktiválódik rájuk és ők az "X"-be kerülnek. Ha a szabályokat kézzel újrafuttatom az "X"-en, akkor rendesen működik, és az ottani katyvaszból kiszedegeti a más helyre tartozó mail-eket.
Kérdés: miért nem kapja el a többi beérkező mail-t is, ill. ha ez nem kivédhető, hogyan lehetne rávenni, hogy időnként egy meghatározott szabálykészletet futtasson le az "X" mappán (utólagos szétválogatásra)?

Válaszolok magamnak, ez ugyanis megoldódott. A probléma forrása az volt, hogy azt hittem, azonos időpontban érkeznek levelek. De ez nem igaz, az Outlook szabálykezelése tévesztett meg. Csak egy példányban érkeznek, de *minden* szábályon átfutnak, ezért lett belőlük több az egyes almappákban. Ennek elkerülésére minden szabályhoz hozzá kell adni az "...és ne fussanak le a további szabályok" kiegészítést, és így már jól működik.
Az mondjuk fura, hogy ha a szabály egyértelműen kimondja, hogy "legyen áthelyezve", az az Outlook-nál miért jelent mégis másolást több illeszkedő szabály esetén, hiszen így akkor nincs sok értelme a sorrendi rendezésnek, mert úgyis végigfut a többi szabályon is.
/ Gigabyte H67M-UDH2-B3, Core2 i5-2300@2.8, 2x2GB A-Data DDR3/PC1333 Gaming, Asus HD6870/1GB, Samsung 1TB/SATA2 + HD200HJ, LG SATA dvd-rw, Asus TA-B71 + FSP Saga II 500W, Samsung 215TW, Sweex optikai/USB, noname bill.

#549 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 10. 07. 15:02

Üzenet megtekintéseIdézet: PetruZ - Dátum: 2011. 10. 07. 11:13

...Csak egy példányban érkeznek, de *minden* szábályon átfutnak, ezért lett belőlük több az egyes almappákban. Ennek elkerülésére minden szabályhoz hozzá kell adni az "...és ne fussanak le a további szabályok" kiegészítést, és így már jól működik.
Az mondjuk fura, hogy ha a szabály egyértelműen kimondja, hogy "legyen áthelyezve", az az Outlook-nál miért jelent mégis másolást több illeszkedő szabály esetén, hiszen így akkor nincs sok értelme a sorrendi rendezésnek, mert úgyis végigfut a többi szabályon is.

Örök hála.
Nálam is jelentkezett, hogy egyes levelek két példányban jöttek meg.
:beer: :respect:
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#550 Felhasználó inaktív   Mighty 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 591
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 09. 12:49

Sziasztok!

Kérdésem volna, de előbb a körülmények:
Van egy szabályom, ami akkor lép életbe, ha egy bizonyos címzett van és üres a tárgy mező. Ekkor át kell helyeznie egy külön mappába és kell írnia egy választ egy sablon alapján.
Csatolt fájl  rule.jpg (44,92K)
Letöltések:: 10
A probléma az, hogy egy feladónak csak egyszer válaszol, ha több üres tárgyú levelet küld. Ha újraindítom az outlookot, akkor az első ilyen levélre válaszol, de a többire nem.

Van erre valamilyen megoldás?

#551 Felhasználó inaktív   delawar 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 812
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 26. 15:56

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy az outlook emlékeztetők nem jelennek meg(2007es Office).
Nem lett semmi átállítva, de egyik reggel nem jelentek meg és azóta sem.
Valakinek esetleg valami ötlet/javaslat?

kösz
Aki azt mondja képtelenség, ne zavarja azt, aki képes rá...
pléjgomb volt valamikor...

#552 Felhasználó inaktív   PoHoS 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 85
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 26. 17:40

Üzenet megtekintéseIdézet: delawar - Dátum: 2012. 03. 26. 16:56

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy az outlook emlékeztetők nem jelennek meg(2007es Office).
Nem lett semmi átállítva, de egyik reggel nem jelentek meg és azóta sem.
Valakinek esetleg valami ötlet/javaslat?

kösz


Kevés emlékeztető esetén egyesével vissza lehet állítani:
http://noob.hu/2012/...emlekezteto.PNG

Meg lehet még próbálni az Eszközök\Beállítások\Feladat beállításai... részt is módosítani.
Vállalati környezetben most nem tudom megnézni, hogy van-e bővebb beállítási lehetőség.

Szerkesztette: PoHoS 2012. 03. 26. 17:40 -kor

A jó kolléga nem csak ígér, hanem be is tart.
D3 Battle Tag: PoHoS#2375

#553 Felhasználó inaktív   kuk@c 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 537
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 03. 10:10

Sziasztok!

Adott több gép, Windows XP és Win7 op. rendszerekkel.
Több kapott emailben a magyar ékezetes karakterek helyett vmi hasonló jelenik meg: Kép

Ha ki van nyomtatva az email, akkor is ilyen karakterek nyomtatódnak.

Megnéztem a kódolást, az UTF-8. Leginkább német nyelvű leveleknél fordul elő, de nem minden esetben. Sőt, ha a Win7-es Live Mail-ből írnak új levelet és elküldik másik magyar címre, akkor is sokszor hibásan jelenik meg a címzettnél...


Ha tudna valaki segíteni azt előre is megköszönném!


Üdv.:

@
"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot...

#554 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 03. 10:58

Próbáld meg a kódolást átállítani UTF8-ról valami másra, latin2-re vagy egyébre, míg nem lesz jó. Attól, hogy a levél fejlécében UTF8 van megadva, attól még nem biztos, hogy a levél is UTF8-as kódolású.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#555 Felhasználó inaktív   pleti 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 23. 08:11

Sziasztok! Cégünknél volt egy meghirdetett állás amire rengeteg önéletrajz érkezett. Kollégám ezeket a 2010-es Outlookjában külön mappába érkeztette. Most, hogy felvették az új kollégát szeretne az összes többi jelentkezőnek visszajelezni. Megoldható az, hogy az ebben a mappában lévő összes levélre egy levélben válaszoljon? (titkos másolatot használva) Üdv, Pleti

#556 Felhasználó inaktív   giommie 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 03. 10:48

Sziasztok! Egy dolog régóta böki a szemem, és eddig nem találtam választ rá. Az Outlook küldésről van szó. Példa: van egy küldendő levelem, de a küldés-fogadás gombra bökve azt látom, hogy akár 5..6 üzenet is küldés alatt van, nem csak az az egy, ami a Postázandó Üzenetek mappában van. Mit küld ilyenkor az outlook ténylegesen? Ez kideríthető valahogy?

Téma megosztása:


  • (28 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 26
  • 27
  • 28
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó