HWSW Informatikai Kerekasztal: Outlook problémák - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (28 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Outlook problémák Értékeld a témát: -----

#441 Felhasználó inaktív   Before 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 772
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 08. 10. 08:04

Sziasztok!
A következő a problémám. Egy (távoli) kolléga elment nyaralni, amíg nem volt itthon, néha használták a gépét, de nem külsősök, szóval az emberi beavatkozás esélye szinte teljesen kizárt. Amikor hazajött, megnyitotta az outlook expresszt és azt tapasztalta, hogy a leveleinek túlnyomó része egyszerűen eltűnt. Kb 25-30 alkönyvtárba rendezve tartotta a leveleket, sok (4-5) évre visszamenőleg. Van olyan alkönyvtár, ahonnan minden levél eltűnt, van, ahol maradt néhány, de olyan is, ahonnan egy se hiányzik. Nincs semmilyen rendezőelv, ami szerint eltűntek a levelek, tűnt el relatíve új és maradt meg 2005-ről is.
Lekaptam a .dbx fájlokat, töltöttem recovery alkalmazást, de semmi. A fura, mi miatt még reménykedek, hogy előkerülhetnek a levelek, hogy a fájlok mérete jelentős. Két tök üres folderhez tartozó .dbx például 4 és 9 megás, tehát elvileg csomó levél lehetne benne, de semmit nem tudok kezdeni velük.
Lenne bárkinek bármi ötlete, mivel próbálkozhatnék? Köszi előre is!

Ok, asszem tárgytalan... Belenéztem hex-editorral, és csak szép nagy kövér nullák vannak benne.
Van viszont egy óriási .bak fájlom, de nem folderenként, hanem csak egy, félő, hogy kizárólag az inboxra vonatkozik. Mármint a defaultra...

Szerkesztette: Before 2009. 08. 10. 08:07 -kor

Tuningőrült vagyok: monitor 17''@18,5''; vinyó 7200rpm@9546rpm; ház: 6 hely@7,4 hely; bill 101@142 gomb, egérről meg a többiről már nem is beszélek...

#442 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 08. 10. 10:23

Idézet: Before - Dátum: 2009. aug. 10., hétfő - 9:04

Sziasztok!
A következő a problémám.
...

Legközelebb valamelyik Outlook Express (pl.:az Outlook Express problémák) témába légyszíves, s ne ide az Outlook problémák témába.
Köszi! :respect:

Szerkesztette: scaurus 2009. 08. 10. 10:24 -kor

"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#443 Felhasználó inaktív   Dan(td) 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.906
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 08. 12. 07:30

Hali!

A köv. jelenséget nem tudom mire vélni és nem jöttem rá a megoldásra, hátha ti tudjátok. Nos nálunk a cégnél exchange 2007 szerver van és microsoft outlook 2003 és 2007. Az mitől van hogy az outlookban egyik felhasználónál magyarul vannak a megnevezések(beérkezett üzenetek, elküldött üzenetek stb.) a másiknál meg angolul(inbox, sent items, stb), az oprendszer win xp pro sp3. Én már próbáltam szinte mindent új profil, postafiók újboli létrehozása, nem változott, magyar outlookban inbox és sent items szerepel(+a többi is angol) de csak ott a mappalistában maga az outlook magyar. Teljesen új felhsználónál(új belépő) ilyen gond nincs, magyar lesz. De régi usert még ha ki is töröltem és létrehoztam újrra maradt angol. Annyira nem zavaró dolog mert meg lehet szokni, de amikor főnök unatkozik néha baszogat ezzel.

Üdv: Dan
Config.: NZXT.H440.V2.Matte+5xFractal.Design.Venturi.HF-14 ~ ASRock.Z170.OC.Formula ~ Corei7-6700k@4.4ghz ~ Scythe.Mugen.2.rev.b ~ Kingston.HyperX.Savage.Black.16GB@3000MHz.CL15 ~ XFX.RX480.BlackEdition.8GB ~ Samsung.SM961.NVMe.SSD.256GB@KryoM.2 ~ Samsung.PM951.NVMe.SSD.512GB@KryoM.2 ~ Intel.SSD.535.480GB ~ Asus.Cerberus.Keyb. ~ Logitech.G403.Prodigy ~ ENERMAX.625W.Modu82+ ~ Dell.P2414H.:.OnePlus 5T (8GB RAM/128GB ROM~Android 8.1_O).:.Moto.360.2ndGen(Android 7.1.1_N)
Kép

#444 Felhasználó inaktív   Neoka1 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 08. 26. 09:37

Sziasztok!

Outlook 2003-at használok már évek óta.
tegnap óta viszont nem tudja letölteni a leveleimet a UPC e-mail címemről.

ezt a hibát kapom:

A(z) 'pop3.upcmail.hu - Fogadás' feladat hibát jelzett (0x80042108): 'Az Outlook nem tud kapcsolatot teremteni a bejövő levelek (POP3) kiszolgálójával. Ha ez az üzenet a továbbiakban is megjelenik, forduljon internetszolgáltatójához vagy a kiszolgáló rendszergazdájához.'

pop3.upcmail.hu / smtp.upcmail.hu vannak beállítva.

Egyik napról a másikra mi történhetett vele??

van valakinek ötlete?

#445 Felhasználó inaktív   béna 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 81
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 04. 09:32

Üdvözlet!

Lenne egy olyan tiszteletteljes kérdésem, hogy ha adott egy több mint 4 gigás outlook.pst file, akkor vajon annak hogyan tudom a méretét csökkenteni...?  :confused: Már képtelen a gép kezelni ezt a méretet, belebetegszik.
ehe

#446 Felhasználó inaktív   Signal 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.599
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 04. 10:08

Idézet: béna - Dátum: 2009. szept. 4., péntek - 9:32

Üdvözlet!

Lenne egy olyan tiszteletteljes kérdésem, hogy ha adott egy több mint 4 gigás outlook.pst file, akkor vajon annak hogyan tudom a méretét csökkenteni...?  :confused: Már képtelen a gép kezelni ezt a méretet, belebetegszik.

Remélhetőleg nem FAT32-ből adódik a gond, amúgy a 2007-esben van például Eszközök, Beállítások, Egyéb, Archiválás.

#447 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 10. 14:28

Idézet: Signal - Dátum: 2009. szept. 4., péntek - 10:08

Remélhetőleg nem FAT32-ből adódik a gond, amúgy a 2007-esben van például Eszközök, Beállítások, Egyéb, Archiválás.

nemtudom milyen verziójú Outlook, de XP /2003 már attól is meghülyül, ha a PST közelít a 2 GB-hoz...

#448 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 09. 10. 14:31

Idézet: hkpk - Dátum: 2009. szept. 10., csütörtök - 15:28

nemtudom milyen verziójú Outlook, de XP /2003 már attól is meghülyül, ha a PST közelít a 2 GB-hoz...

Régebben 2 giga volt a korlát. Úgy sok éve, amúgy az SP-k azok gyógyítják, vagy tudja a fene, de életemben 2szer szívtam a 2 gigás limit miatt, több júzeremnek van 10+ gigás pstje, köszöni szépen jól van.
Make love not Wor.

#449 Felhasználó inaktív   Tiga 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.276
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 10. 14:39

Inkább 4gigához sztem :-) Nálunk a 10gigás 2003-as pst meghülyül.

Szerkesztette: Tiga 2009. 09. 10. 14:40 -kor


#450 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 09. 10. 14:42

Idézet: Tiga - Dátum: 2009. szept. 10., csütörtök - 15:39

Inkább 4gigához sztem :-)

2 giga, itt a hivatlos tool:

http://support.microsoft.com/kb/296088

Egyszer júzerét megreszeltem, külön pstbe toltam az 50+ megás leveleit, majd mondtam, hogy elküldöttből ami nem kell, azt mozgassuk át, ésvagy, mert ez ideiglenes megoldás, hogy pár nagyot kicsaptam. Erre 3 naponta elértük, oszt mindig ugyanazt eljátszottuk.
Make love not Wor.

#451 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 10. 14:44

Csináltam egy batch /CMD-ből, egyéb programból is meghívható levélgeneráló szkriptet, mert a cégnél a hülye O2003 nem akart parancssori kapcsolókkal működni, úgy mint az elődjei, hogy címzettet is meg lehessen adni, meg fájlt is csatolni.
Közzéteszem, hátha másvalaki is hasznát veszi:

'Filename MakeMail.VBS, to create an Outlook message
If Wscript.Arguments.Count = 0 Then
  msgbox "Használat:" & chr(10) & "MakeMail.VBS /Címzett /Tárgy /Csatolmány /Cc" & _
          chr(10) & chr(10) & "min. 1 paramétert meg kell adni",16, "MakeMail"
'For english users:
'  msgbox "Usage:" & chr(10) & "MakeMail.VBS /Email Adress /Subject /Attachment  /Cc" & _
'          chr(10) & chr(10) & "min. 1 parameter must be used",16, "MakeMail"
 
WScript.Quit
ElseIf Wscript.Arguments.Count = 1 then
  Recipient=right(Wscript.Arguments(0), len(Wscript.Arguments(0))-1)
ElseIf Wscript.Arguments.Count = 2 then
  Recipient=right(Wscript.Arguments(0),len(Wscript.Arguments(0))-1)
  Subject=right(Wscript.Arguments(1),len(Wscript.Arguments(1))-1)
ElseIf Wscript.Arguments.Count = 3 then
  Recipient=right(Wscript.Arguments(0),len(Wscript.Arguments(0))-1)
  Subject=right(Wscript.Arguments(1),len(Wscript.Arguments(1))-1)
  AddFile=right(Wscript.Arguments(2),len(Wscript.Arguments(2))-1)
ElseIf Wscript.Arguments.Count = 4 then
  Recipient=right(Wscript.Arguments(0),len(Wscript.Arguments(0))-1)
  Subject=right(Wscript.Arguments(1),len(Wscript.Arguments(1))-1)
  AddFile=right(Wscript.Arguments(2),len(Wscript.Arguments(2))-1)
  CcTo=right(Wscript.Arguments(3),len(Wscript.Arguments(3))-1)
End If

Set objOL = CreateObject("Outlook.Application")
Set objMail = objOL.CreateItem(0)
With objMail
  If Wscript.Arguments.Count = 1 then 
     .To = Recipient
  ElseIf Wscript.Arguments.Count = 2 then
     .To = Recipient
     .Subject = Subject
  ElseIf Wscript.Arguments.Count = 3 then 
     .To = Recipient
     .Subject = Subject
     .Attachments.Add AddFile
  ElseIf Wscript.Arguments.Count = 4 then 
     .To = Recipient
     .Subject = Subject
     .Attachments.Add AddFile
     .Cc = CcTo
  End if
.Display
End With
 WScript.Quit


A kódot el kell menteni mint MakeMail.VBS, és azt parancssorból meg lehet hívni 4 paraméterrel:
-Címzett e-mail címe
-Levél tárgya
-Csatolt fájl (teljes elérési úttal kell megadni)
-Másolatot kap

Ha Batch / CMD-ből van meghívva, a paramétereket 852-es kódlappal kell megadni.
A szkript létrehozza az üzenetet, de nem küldi el.

#452 Felhasználó inaktív   Mészike 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.217
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 09. 18. 08:06

Hogyan lehet újra működésre bírni az asztali értesítést? Mert nem akar menni :( Minden be van állítva, szabálí is létrehozva, de semmi...
Intel DP43TF - Intel C2Q Q6600@2.4GHz - 4x1 GB Kingston - 320 GB WD Raid Edition - Nvidia 9600GT - DELL 19" TFT
IBM/Lenovo T400
MSI Wind

#453 Felhasználó inaktív   zágoni M.K. 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 10. 10. 20:42

Useremnél (MS Exchange szerver, a kliensen Win XP SP2, MS Outlook 2003) következő a probléma: minden levéltestbe beillesztett képet/screenshotot (jpg, bmp) csak piros X-ekként lát az Inbox-ban, ha ő maga szúrja be, akkor fehér téglalapot kap. Sent Items alatt mindent lát rendesen.

Következőket teszteltem: uazon gépen saját Outlook profil alatt minden OK, létrehoztam a usernek egy tesztprofilt, probléma maradt. Töröltem minden fájlt a C:\Documents and Settings\<user>\Local Settings\Temporary Internet Files\OLKxxx alatt, de nem segített.
Viszont a Registryben a HKCU\Software\Microsoft\Office\11.0\Outlook\Security\OutlookSecureTempFolder kulcs nem létezik, ez lehet esetleg a baj?
Valami nagy ötlet kéne, a neten mást nem találtam.

#454 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2009. 10. 10. 21:09

Idézet: Jahno - Dátum: 2009. szept. 10., csütörtök - 15:42

2 giga, itt a hivatlos tool:

Szóval az úgy van,  hogy az Office 97-2002 formátum nem unicode, ennek méretkorlátja 2GB. Outlook Express, vagy más levelező importja során ez a formátum képződik a még nem létező PST fájl esetén automatikusan. Az Outlook 2003-féle PST már unicode, ennek 20GB a maximált mérete. Ha ezt hozunk létre PST alkotása során, és eztuán importálunk, akkor a PST marad uinkód és normálisan importál. Ennyi a titok.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#455 Felhasználó inaktív   Denniss 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 222
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 10. 20. 11:47

Sziasztok!

Kicsit kezd golyózni a szemem már, ezért lehet hogy elsikkadtam a lényeg felett.
Mindenesetre megkérdezném, hátha tudtok segíteni:

Office 2007-ben Outlook ban van jópár email fiókom beállítva.
Oprendszert kellene rajta újratelepíteni 2 év után, de valahogy ki kellene exportálni
a fiókokat, azok beállításait egy (vagy több) fájlba úgy hogy az új rendszerben tudjam
majd használni gond nélkül.
A .pst fájlok sajnos nem tartalmazzák ezen opciókat, de akkor hogyan lehet
megtalálni őket, vagy exportálni?

Köszi!
-Tessék mondani dán gomb van?
-Dán gom nincs.
-És finn gomb van?
-Fingom sincs.

#456 Felhasználó inaktív   Rodrigez07 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.986
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 10. 26. 12:15

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy szeretném a céges Outlook 2007-et az irodán kívül otthon is működésre bírni, hogy ne kelljen webmail-eznem és a leveleim egy helyen legyenek. Azt hittem, de Ti majd jól kijavítotok, hogy ha átírom a fiókbeállításban az smtp szerver nevét az otthoni szolgáltatóméra akkor már működni is fog a dolog. Irodában externet van otthon t-online. Miután átírtam az smtp-t a mail.t-online.hu-ra és elküldtem egy próbalevelet egy gmail-es címemre az outlook semmi hibát nem írt ki. A levél bekerült az elküldöttek közé, de a levél nem érkezett meg a gmail-re. Alapjában hamvába holt ez az elképzeés, vagy csak valamit rosszul gondolok vagy csinálok?

előre is köszi a segítséget!

Rodrigez
A barátnőm megjegyezte tegnap este az ágyban: Te egy perverz disznó vagy!
Mire én: Kemény szavak ezek egy kilenc évestől!

#457 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 10. 26. 12:28

Idézet: Rodrigez07 - Dátum: 2009. okt. 26., hétfő - 13:15

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy szeretném a céges Outlook 2007-et az irodán kívül otthon is működésre bírni, hogy ne kelljen webmail-eznem és a leveleim egy helyen legyenek. Azt hittem, de Ti majd jól kijavítotok, hogy ha átírom a fiókbeállításban az smtp szerver nevét az otthoni szolgáltatóméra akkor már működni is fog a dolog. Irodában externet van otthon t-online. Miután átírtam az smtp-t a mail.t-online.hu-ra és elküldtem egy próbalevelet egy gmail-es címemre az outlook semmi hibát nem írt ki. A levél bekerült az elküldöttek közé, de a levél nem érkezett meg a gmail-re. Alapjában hamvába holt ez az elképzeés, vagy csak valamit rosszul gondolok vagy csinálok?

előre is köszi a segítséget!

Rodrigez

A t-online -hoz smtp hitelesítés szükséges.  Ott meg egy/a t-online -os emil cimedet kell megadni és az ahhoz tartozó jelszót.

#458 Felhasználó inaktív   Rodrigez07 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.986
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 10. 26. 12:32

Idézet: pgyafi - Dátum: 2009. okt. 26., hétfő - 12:28

A t-online -hoz smtp hitelesítés szükséges.  Ott meg egy/a t-online -os emil cimedet kell megadni és az ahhoz tartozó jelszót.

Köszi a gyors válaszodat! Vagyis ha jól értem akkor nincs nagyon megoldás erre a problémára, ha T-Online is van a buliban.  :(
A barátnőm megjegyezte tegnap este az ágyban: Te egy perverz disznó vagy!
Mire én: Kemény szavak ezek egy kilenc évestől!

#459 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 10. 26. 13:33

Idézet: Rodrigez07 - Dátum: 2009. okt. 26., hétfő - 13:32

Köszi a gyors válaszodat! Vagyis ha jól értem akkor nincs nagyon megoldás erre a problémára, ha T-Online is van a buliban.  :(

:confused:

Miért ne lenne?
Ha t-online-os neted van, akkor ahhoz biztosan van legalább 1db t-online-os e-mail címed.  Ezt kell megadni az SMTP -nél a hitelesítés részben.  Ez független attól, hogy mi a tényleges e-mail címed. Csak arra kell, hogy a t-online smtp szerverére be tudjál jelentkezni.

#460 Felhasználó inaktív   Rodrigez07 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.986
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 10. 26. 15:33

Idézet: pgyafi - Dátum: 2009. okt. 26., hétfő - 13:33

:confused:

Miért ne lenne?
Ha t-online-os neted van, akkor ahhoz biztosan van legalább 1db t-online-os e-mail címed.  Ezt kell megadni az SMTP -nél a hitelesítés részben.  Ez független attól, hogy mi a tényleges e-mail címed. Csak arra kell, hogy a t-online smtp szerverére be tudjál jelentkezni.

váááá hülye vagyok, csak rohanásban voltam és nem olvastam el figyelmesen az írásod!!! :)

Köszi szépen, amint hazaérek kipróbálom!
A barátnőm megjegyezte tegnap este az ágyban: Te egy perverz disznó vagy!
Mire én: Kemény szavak ezek egy kilenc évestől!

Téma megosztása:


  • (28 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó