HWSW Informatikai Kerekasztal: Uj iMac, Mac mini, Macbook Pro vs Windows - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Uj iMac, Mac mini, Macbook Pro vs Windows

#1 Felhasználó inaktív   SATAN 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.786
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 15. 22:04

Hali

Nem talaltam nagyon ilyen jellegu topicot ezert gondoltam nyitok egyet, hatha valakinek tudok segiteni a mai napi tapasztalatommal.
ma kb du 1 oratol este 9 ig szenvedtem azzal hogy hogy kell felrakni egy windowst az uj iMacre, de vegul fentvan.
Hogy valami hasznosat is irjak leirom hogy kell: alapbol le kell tolteni az OSX frissiteset, ami kb 200MB, ezutan frissiteni kellett a firmwarejet az iMacnek mert ami alapbol volt rajta azzal nem akart elindulni a Boot Camp nevezetu progi. Nah ezzel benaztam kb este 7 ig hogy miert nem akar elindulni a Boot Camp, pedig ugy gondoltam hogy frissitettem a firmwaret(es hibanak azt irta hogy frissitsek firmwaret). mivel nem olvastam el hogy sokaig kell a bekapcsologombot nyomvatartani miutan le Shutdownol, ezert nem csinalta meg a firmwarefrissitest. szal mindenkeppen olvassatok el hogy mit ir ki a firmwarefrissitesnel es ne legyetek olyan lamak mint en.
ezutan mar felbent a Boot Camp ami ugyancsak kb 90 MB amit netrol toltogethetunk. Ebben be lehet allitani hogy hany GB ot szeretnel a Windowsnak. ajanlatos nem egyenloen szetosztani hogy amikor telepiten a windowst akkor meret alapjan meg tudd kulomboztetni egymastol a 2 particiot, mivel unknownak(ismeretlennek) ismeri telepitesnel a windows az osszes particiot(es nem csak 2 particiot latott hanem vagy 3-4 et). Ezenkivul a Boot Camp el ki lehet irni egy drivercdt a windowshoz.
ezutan szepen felment a windowsxp nekem, csak voltam olyan lama hogy egy service pack nelkuli wint vittem be es hat persze hogy nem akartak felmenni a driverek igy aztan meg egy pendriveot sem tudtam radugni a iMacre. szal egyenlore itt hagytam felbe a dolgot majd holnap viszek be melohelyre cdn egy service packot es gondolom rendesen fel fognak menni a driverek.

estere benthagytam letolteni munkahelyen a 3dmark 05 es 06 ot hogy leteszteljem mit nyom egy Core Duo egy X1600 al. mar nagyon varom. kirpobalok egy kis heroes 5 ot is rajta, meg szerintem valami 3d akciot is. majd beszamolok a tapasztalatokrol holnap, mennyire ereztem utosnek a lenti konfigomhoz kepest. azt sajnalom hogy csak 512MB ram van az iMacbe es nem tudok belerakni tobbet :(

Kerdesem lenne hozzatok: egy Mac minivel vajon mennyire lehet jaccani? felek attol az intel videokartyatol amit beleraktak. vajon egy heroes 5 elmenne rajta turheto sebesseggel?erosen gondolkozom hogy azt is kiprobalom de felek hogy jatekra teljesen alkalmatlan. :(
kellene egy supermini x1600 al es szerintem vinnek mint a cukrot.nem tudom miert nem csinal ilyet az apple.

Szivesen varok mindenfele tapasztalatot az uj inteles Macekkel kapcsolatban hogy mennyire erzi jonak a regi normal gepehez kepest.

Esetleg ha valaki probalta a Vistat hogy azzal hogy megy az se fogja vissza magat. egyik tavoli kollega emlitette a kozeli kollegamnak hogy o feltette a Vistat az iMacre es tok jol megy csak egy kicsit szivott a driverekkel. szerintem megkerdezem tole holnap hogy milyen driverekkel szivott.

Szerkesztette: SATAN 2006. 06. 15. 22:12 -kor

ASUS P5K, C2D E4300 1800@2700MHz, 2X1GB/800 Kingmax ram,Gainward GTX 460 1GB,1db 200GB Maxtor+1db 400GB WD Sata+1db 500GB Sata WD+1db 500GB Sata Samsung,1500GB Sata Samsung, 500W Chieftech táp, Benq FP222Wa TFT , Logitech mouseman Dual Optical mouse, Delux slim billentyuzet

#2 Felhasználó inaktív   SATAN 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.786
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 15. 22:25

Nem akarok venni mert joval dragabb mint amennyit en gepre szanok :(
de attol fuggetlenul a Mac mini az annyira tetszik hogy olyan kicsi, es "bivalyeros" proci van benne, es irital hogy csak egy rendes VGA hianyzik belole hogy a legujjabb jatekokkal is el lehessen jaccogatni rajta. ha jol tudom akkor a Mac minikben levo intel vga az nem DX9 es igy el sem indul sok jatek. es ugy hallottam hogy a regi mac minikben levo 9200 as radeon is jobb volt ennel az intelnel. szal nem tudom miert volt jo ennyire lebutitani. most beleraktak volna egy x1300 at mondjuk akkor mar legalabb elindul minden rajta csak legfeljebb nem a 3dgamerek veszik, csak az alkalmi jatekosok akik neha jaccanak valami ujjabb strategiat. vagy nem annyira igenyesek a sok FPS re a 3d akcio jatekokban.

szerk: mintha meg az elobb lett volna itt egy olyan hozzaszolas hogy miert akarok en jatekra mac ot venni de mire megirtam a hszt addigra eltunt :(. vagy azt mashol olvastam volna... :think:

Szerkesztette: SATAN 2006. 06. 15. 22:27 -kor

ASUS P5K, C2D E4300 1800@2700MHz, 2X1GB/800 Kingmax ram,Gainward GTX 460 1GB,1db 200GB Maxtor+1db 400GB WD Sata+1db 500GB Sata WD+1db 500GB Sata Samsung,1500GB Sata Samsung, 500W Chieftech táp, Benq FP222Wa TFT , Logitech mouseman Dual Optical mouse, Delux slim billentyuzet

#3 Felhasználó inaktív   SATAN 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.786
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 16. 13:18

Nah sikerult felrakni az sp2 es windowst ami mukoduk rendesen. a service pack nelkulire nem tudtam felrakni a service packot. azt irta ki hogy nincs neki eleg hely. szal elorol felraktam az sp2 es windowst.

elso benyomasra jo. egesz gyors altalanos hasznalatban.
lefuttattam egy 3dmark 05 ot. az eredmeny:
2784 pont
gt1 12,8fps
gt2 7,8 fps
gt3 13,8 fps
cpu1 2,7 fps
cpu2 4,1 fps

hat az alairasomban levo gep 2400mhz es athlon 64 sima x800 al  4571 pontot hozott szal nem mondhatom hogy csucs teljesitmeny de azert el lehet vele lenni.

3dmark 06:1156pont
sm2 330 pont
sm3 hdr:493 pont
cpu 1545

az viszont teccik hogy a proci az gyorsabb volt mindenhol az imacben levo mint az otthonim.
jah amugy egy 17" os Imacot tesztelem amibe a lassabb vga van es csak 1,8 as proci.

szerk:
Aquamark3:
gfx 3981
cpu 8918
osszesitett:32559

Szerkesztette: SATAN 2006. 06. 16. 13:27 -kor

ASUS P5K, C2D E4300 1800@2700MHz, 2X1GB/800 Kingmax ram,Gainward GTX 460 1GB,1db 200GB Maxtor+1db 400GB WD Sata+1db 500GB Sata WD+1db 500GB Sata Samsung,1500GB Sata Samsung, 500W Chieftech táp, Benq FP222Wa TFT , Logitech mouseman Dual Optical mouse, Delux slim billentyuzet

#4 Felhasználó inaktív   SATAN 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.786
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 16. 22:23

latom nem tul sok hozzafuznivalotok van:(
kiprobaltam a heroes 5 ot is, es meglepoen jol ment. miutan maxra huztam az AAt es AF et is. amikor megakadt az azert volt leginkabb mert keves volt szerintem a fel giga ram. szetszedni meg nem tudtuk, mert az a csillag alaku csavarhuzonk nem volt(nem tudom hogy hivjak azt a kb 6 agu csillagosat).

Pehhunkre miert is ne ma jojjon be a fonok a 2 hetente esedekes ellenorzesere es kerdezte hogy miert vannak nekunk itt Mac ek? kuldjuk oket vissza a kozpontunkba! :( szal hamarosan vissza kell kuldeni a mac minieinket is, meg imacunket is. de szerintem meg elotte kiprobalom a legkissebb mac minit. csak furdalja az oldalam a kivancsisag hogy mennyire lehet jaccani egy mac minivel. ugyhogy hetfon szerintem kiprobalom az 1 magos mac minit. legalabb kepet kapok rola hogy a leggyengebb mac hogy boldogul a jatekokkal.nagyon kivancsi vagyok ra.

amugy csak hogy komplett hulyenek nezzetek elmondom hogy azert akartam letesztelni az iMacot mert kivancsi voltam hogy egy ketmagos proci milyen erovel bir. es mivel nem volt 2 magos procink hogy kiprobaljam ezert azt valasztottam amit talaltam :D

ha lehet meg egy elvetemult kerdesem: akinek van imacje az probalta tuningolni a VGA kartyat? mert ha jol tudom a 20 colosba ugyanilyen vga van csak nagyobb az orajele.csak nem neztem utana hogy pontosan mennyi. es hogy vajon meddig birjak a tuningot. felraktam egy ati toolst de vegul nem mertem nekialni tuningolni mert azert csak egy kis zart hazban van meg csak mobility radeon van benne.es nem tudom hogy ezek mennyire birjak meg szeretik a tuningot. nameg nem akartam tonkretenni egy kozel 400 rugos gepet:D

szerk: kicsit utananezve latom hogy a 20 colosnak az 400MHz en megy az x1600 a es nekem ugy remlik hogy a 17" osnak 310Mhz korul volt az orajele. es mas forumon azt olvastam hogy a 20"osat kb 460-470 ig tudtak huzni. kivancsi vagyok hogy vajon a kis 17 colost is lehet e kb ennyire de mar nem fogom azt megnezni biztos mert mar leszedtem rola a wint es harmadszorra nem szenvedem vegig megint csak ezert :D
mindenesetre ha kozel ilyen orajelig felhuzhato akkor azert biztos szepen megdobja a sebesseget. ha valakinek van es hajlando kiprobalni akkor szivesen latom az eredmenyt. mondjuk egy 3dmark 05 ben :D

Szerkesztette: SATAN 2006. 06. 16. 22:47 -kor

ASUS P5K, C2D E4300 1800@2700MHz, 2X1GB/800 Kingmax ram,Gainward GTX 460 1GB,1db 200GB Maxtor+1db 400GB WD Sata+1db 500GB Sata WD+1db 500GB Sata Samsung,1500GB Sata Samsung, 500W Chieftech táp, Benq FP222Wa TFT , Logitech mouseman Dual Optical mouse, Delux slim billentyuzet

#5 Felhasználó inaktív   evone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.368
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 16. 22:45

satan's blog
macbook air 2014

#6 Felhasználó inaktív   SATAN 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.786
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 16. 23:01

:D
ASUS P5K, C2D E4300 1800@2700MHz, 2X1GB/800 Kingmax ram,Gainward GTX 460 1GB,1db 200GB Maxtor+1db 400GB WD Sata+1db 500GB Sata WD+1db 500GB Sata Samsung,1500GB Sata Samsung, 500W Chieftech táp, Benq FP222Wa TFT , Logitech mouseman Dual Optical mouse, Delux slim billentyuzet

#7 Felhasználó inaktív   Basic 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 1.881
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 17. 07:34

Hali!  :)
Engem érdekel a dolog. A főnököm tervezi hogy kéne még venni van 2 iMac-et, és sztem. is az praktikus hogy az XP-t tudjuk rajta futtatni, mert sok olyan anyagot kapunk.
Nekem amiket leírtál tapasztalatokat nagyon hasznosnak bizonyultak. Egy csomó szívástól kíméltél meg, bár mi nem veszünk minit, grafikázni ő egy picit gyenge, meg hát nekünk alapból kell a legnagyobb widescrenes iMac hogy minél nagyobb területet át lehessen látni. Gondolom az eljárás ua. az iMacnél is.  :think:
:up:

Szerkesztette: Basic 2006. 06. 17. 07:36 -kor


#8 Felhasználó inaktív   Boba 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 17. 08:02

Idézet: Basic - Dátum: 2006. jún. 17., szombat - 8:34

Hali!  :)
Engem érdekel a dolog. A főnököm tervezi hogy kéne még venni van 2 iMac-et, és sztem. is az praktikus hogy az XP-t tudjuk rajta futtatni, mert sok olyan anyagot kapunk.
Nekem amiket leírtál tapasztalatokat nagyon hasznosnak bizonyultak. Egy csomó szívástól kíméltél meg, bár mi nem veszünk minit, grafikázni ő egy picit gyenge, meg hát nekünk alapból kell a legnagyobb widescrenes iMac hogy minél nagyobb területet át lehessen látni. Gondolom az eljárás ua. az iMacnél is.  :think:
:up:

Ezt nem ertem... miert is gyenge a mini? Szinten CoreDuo proci van benne mint az Imac-ben es max 2 giga rammot pakolhatsz bele, mint az Imac-be. Ugy veszem ki DTP melot vegeztek... arra meg tok eleg a GMA950. A nagyobb monitor meg... macmini-hez is lehet nagy moncsit kotni. 220ert van 21"os TFT vagy 240  kornyekeert mar 24"os wide Dell pl.
Ő lesz az adott idő alatt a legtöbb japán kutya!

#9 Felhasználó inaktív   SATAN 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.786
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 17. 11:07

bobanak olyan szemponthol igaza van hogyha amit hasznalnal programot az inkabb a procit hasznalja mint a videokartyat akkor eleg lehet egy dore duo mac mini is es kb feleannyiba kerul. igaz kicsit kissebb orajelen megy a proci mint az imacben. rammal meg tudod tomni vegulis meg egy kulso vinyot radughatsz hogy legyen sok hely.es akkor akkora moncsit kotsz ra amekkora tetszik.amugy mindenki dicseri a iman monitoranak kepet, amit en is meg tudok erositeni hogy nagyon szep kepe van.

amugy a minire is gondolom ugyanez lesz a telepites menete, de meg ha lesz ra lehetosegem akkor hetfon azt is letesztelem.csak elore faj hogy le kell toltenimegint kozel 300 MB ot:D

apropo nem tudja valaki hogy hogy kell a felhasznalonevet kitorolni a macosxben? csak mert ne ugy kulduk mar vissza az imacot hogy a kepem ott virit amit a webcam csinalt rolam:D
ASUS P5K, C2D E4300 1800@2700MHz, 2X1GB/800 Kingmax ram,Gainward GTX 460 1GB,1db 200GB Maxtor+1db 400GB WD Sata+1db 500GB Sata WD+1db 500GB Sata Samsung,1500GB Sata Samsung, 500W Chieftech táp, Benq FP222Wa TFT , Logitech mouseman Dual Optical mouse, Delux slim billentyuzet

#10 Felhasználó inaktív   Basic 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 1.881
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 17. 20:34

Idézet: Boba - Dátum: 2006. jún. 17., szombat - 8:02

Ezt nem ertem... miert is gyenge a mini? Szinten CoreDuo proci van benne mint az Imac-ben es max 2 giga rammot pakolhatsz bele, mint az Imac-be. Ugy veszem ki DTP melot vegeztek... arra meg tok eleg a GMA950. A nagyobb monitor meg... macmini-hez is lehet nagy moncsit kotni. 220ert van 21"os TFT vagy 240  kornyekeert mar 24"os wide Dell pl.

hát nem is tudom. szimpibb az imac, kompaktabb is, meg megszoktuk. ha még plussz egy jó tft kellene + a mac mini szerintebb több pénzbe kerül, mint 1 iMac. mer ha tft, akkor már Apple. azok meg ilyen nagyba drágák, de akkor mindenképp apple, mert qrvára szinhelyesek. nekünk ez nagyon fontos. a legfontosabb, csak uttánna jön a stabilitás, meg a többi. régebben ilyen marha nagy eizo moncsikat használtunk, mondanom se kell vagyonokba kerültek még akkoriba, de ezek nagyon színhelyesek voltak...  :respect:

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó