HWSW Informatikai Kerekasztal: NAS szerver - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (76 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

NAS szerver ki mit tud róla

#801 Felhasználó inaktív   Yany 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.718
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 06. 13:23

Srácok,

Értetlen pislogással csücsülök a gép előtt, ha erről a témáról van szó. Nem csak nem értek annyira hozzá, de én összeraktam az Iponon magamnak egy egyszerű kis MiniITX konfigot, ami szőröstül bőröstül sem kerül többe egy komolyabb NAS-nál, viszont gigabites, akár Raid 5-ös hardveresen (vagyis tárkapacitás/árban mégjobb tud lenni, mint egy dupla NAS), halk, stb. és nem értem, hogy miért nem látok másokat ebbe az irányba mozdulni. Legalábbis a gyors utánajárásommal (valószínűleg nem voltam elég alapos) a PH-n azt derítettem fel, hogy ilyen, vagy olyan NAS cuccban gondolkodnak az emberek, senki nem vetette fel egy miniitx-es cucc összerakását.

Én ezeket raktam egybe:


Mindez összesen ~71e Ft, aminél lehetne olcsóbb is, de a leggagyibb dolgokat sem akartam választani. Nyilván a szoftver így házilag megoldandó és azzal sem vagyok képben, hogy ez esetben mi a követelménye annak, hogy DLNA-s legyen a tartalom. Ebben tudtok segíteni? Illetve a hozzáértők véleményére is kíváncsi lennék, hogy a fenti konfig mennyire állja meg a helyét egy hasonló árú nas-sal szemben. Fogyasztás, zaj, biztonság, méret, ár, teljesítmény... minden szempontot figyelembe véve. Ha túl gyors és túl sokat eszik, szerintem visszafogható mind a ram, mind a proci, sőt talán a chipset és az integrált GPU is. A kapacitás pedig egy 3. vinyóval drasztikusan (kétszeresére) növelhető, hiszen egy újabb egy terás darab Raid 5-képessé teszi az egészet, ahol a 3-ból csak egy vinyó kapacitása esne ki.
Asrock Z68 Extreme3 Gen3 | Intel Core i5 2500K @ 4.5GHz | 2x4 GB Kingston HyperX DDR3-1600/CL9 | ThermalRight Archon 140mm | Cooler Master Real Power M620 | Cooler Master RC-690 KWN1 | 128 GB Samsung 830 / 500 GB Western Digital SE16 | Pioneer 212D DVD | Sapphire Radeon HD7870 @ 1150/5400 | 24" Dell U2412M | Windows 7 Pro x64

Logout.hu blog

#802 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 06. 13:56

Yany itt többször volt ilyesmiről szó, én is saját összerakott konfigot használok nas-nak.

viszont ne felejtsd el, hogy ebbe software árát nem számoltad. persze van freenas, linux és társai.
software-t valakinek fel kell telepítenie, konfigolni, esetleg felügyelni.

fogyasztásban a nas lesz a nyerő, bár mire behozza az árkülönbséget...

amit kinéztél az raid5-öt nem fog tudni, csak valami software-es megoldást, és nem tudom hogy 2 külön vezérlővel ez mennyire biztosan tudna működni.
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#803 Felhasználó inaktív   Yany 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.718
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 06. 14:13

Üzenet megtekintéseIdézet: WiZARD - Dátum: 2010. 10. 06. 14:56

Yany itt többször volt ilyesmiről szó, én is saját összerakott konfigot használok nas-nak.

viszont ne felejtsd el, hogy ebbe software árát nem számoltad. persze van freenas, linux és társai.
software-t valakinek fel kell telepítenie, konfigolni, esetleg felügyelni.

fogyasztásban a nas lesz a nyerő, bár mire behozza az árkülönbséget...

amit kinéztél az raid5-öt nem fog tudni, csak valami software-es megoldást, és nem tudom hogy 2 külön vezérlővel ez mennyire biztosan tudna működni.


Mit értesz szoftveres megoldás alatt? Az az iponon említett "RAID vezérlő" az nem képes rá? Közben utána jártam, hogy érdemes-e az 5-ös RAID-et használni és azt hiszem, hogy a mirror talán még jobb is lenne nekem. Azt nem tudom még, hogy jár-e bármilyen gyakorlati előnnyel a 2e Ft-tal drágább 525-ös alaplapon található proci extra magja a 425-ös egymagosával szemben... DLNA-ra van valakinek 5lete, hogy mit igényel tőlem, ha felrakok valami oprendszert? (egyelőre XP és Linux között vacilálok, de alternatívákra is hajlandó vagyok, ha ésszerű).

szerk.: megnéztem, a raid vezérlője tényleg nem ismeri az 5-öst. Ezt a bakit és a szoftveres vonzatokat leszámítva milyennek tűnik a konfig? Ésszerű?

szerk.2.: a DLNA interfész nem jár azzal, hogy a server (ez esetben a NAS konfig) realtime kicsomagolja (kvázi lejátssza) a tartalmat és a kibontott anyagot küldi át a hálón? Csak azért kérdezem, mert ez elég erőforrás-igényes dolog... egy jellemzően hálózati forgalomhoz is gyér NAS processzor hogy birkózik meg ezzel?

Szerkesztette: Yany 2010. 10. 06. 14:40 -kor

Asrock Z68 Extreme3 Gen3 | Intel Core i5 2500K @ 4.5GHz | 2x4 GB Kingston HyperX DDR3-1600/CL9 | ThermalRight Archon 140mm | Cooler Master Real Power M620 | Cooler Master RC-690 KWN1 | 128 GB Samsung 830 / 500 GB Western Digital SE16 | Pioneer 212D DVD | Sapphire Radeon HD7870 @ 1150/5400 | 24" Dell U2412M | Windows 7 Pro x64

Logout.hu blog

#804 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 06. 22:29

szerintem jó kis konfignak tűnik, ha mindenképp miniitx kell.
ha nagyobb méret (több lehetőség bővítésre, picit erősebb hw) nem gond, akkor meg valami olyasmit ajánlok, mint ami aláírásomban is van. árban nem sokkal több, ha egyáltalán több. (2-3 vinyóhoz nem is kell a külön raid controller, ami van nekem)

mirror helypazarlóbb, de ha 1-2 Tera hely elég, akkor jó az is. (meg itt vannak a küszöbön a 3Terás vinyók is)

DLNA kérdést passzolom.
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#805 Felhasználó inaktív   Satriani 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 22.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 07. 08:36

Üzenet megtekintéseIdézet: WiZARD - Dátum: 2010. 10. 06. 14:56

fogyasztásban a nas lesz a nyerő, bár mire behozza az árkülönbséget...


...és egy használt NAS? Négyszámjegyű összegből itthon van, kell bele egy HDD, és kész. Vettem egyet, már úton van. Elvileg mindent tud, ami nekem kell: FTP, torrent, squeezecenter, DLNA-kompatibilis médiaszerver, webes hozzáférés, mi maradt ki? Igaz, csak egy lemez fér bele.

#806 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 07. 08:57

Üzenet megtekintéseIdézet: Satriani - Dátum: 2010. 10. 07. 09:36

mi maradt ki? Igaz, csak egy lemez fér bele.


pont ez :)
bővíthetőség, raid.
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#807 Felhasználó inaktív   Satriani 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 22.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 07. 10:11

Valamit valamiért. :) Ebbe veszek egy 1T-s lemezt, és 30e alatt megállt a NAS. (Vagy beleteszem a már itthon meglévő 1T-s WD Greent, akkor 10e alatt áll meg.)

Több lemezes sem sokkal drágább:
http://cgi.ebay.com/...=item2eae671cc0 (ez tud tükrözést)
Itt van még: http://stores.ebay.com/NAS-Central
(Ugyanettől az eladótól vettem az egylemezest, majd beszámolok, milyen állapotban küldte a szajrét.)

Szerkesztette: Satriani 2010. 10. 07. 10:13 -kor


#808 Felhasználó inaktív   eszgye 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 07. 15:00

Üzenet megtekintéseIdézet: eszgye - Dátum: 2010. 10. 05. 13:31

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Vettem egy DNS313 NAS szervert, amibe egy Samsung 1 TB HDD-t tettem, majd a saját kezelőfelületén formatáltam! Amióta átpakoltam rá a file-okat, különös dolgok történnek! Egyes excel fájlokra azt írja megnyitáskor, hogy sérült és nem sikerült helyreállítani, majd a javításra kattintva bejön a táblázat, cellaformázások nélkül, egyes adatok is hiányoznak, meg képletek is. Olyan fájlok is járnak így, amik már az átköltöztetés óta meg voltak nyitva, szerkesztve, módosítva, egyszercsak beüt a krahhh.
Azért gondolom, hogy a NAS-sal van összefüggésben, mert korábban ilyen problémát még hírből sem ismertem.
Volt olyan is már egyszer, hogy a NAS-on lévő mappák egyszercsak "eltűntek". Sehonnan sem látszottak. Teljes pánik volt, mert fontos adatok voltak benn! Végül végső elkeseredettségemben újraindítottam a NAS-t és csodák-csodájára minden visszajött!
A NAS-ban egyébként felhasználók és jogosultságok nincsenek beállítva mindenki (5-6 felhasználós iroda) szabadon hozzáfér mindenhez.

Van valami ötletetek, hogy mi okozhatja a bajt, vagy találkozott már valaki ilyennel?

A segítséget előre is köszi!


Továbbra is fennáll a probléma. Ha a NAS adminisztrációs felületén lefuttatom a scan disc-et, akkor ezt írja ki: "Disk scan complete. Alert: NTFS is inconsistent. Click 'Repair' button to repair disk." Ha rányomok a repair-ra, dolgozik valamit, majd egy újabb scan disk után újra ugyan azt a hibaüzenetet kapom. :-(

#809 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 07. 17:35

Üzenet megtekintéseIdézet: Satriani - Dátum: 2010. 10. 07. 11:11

Valamit valamiért. :) Ebbe veszek egy 1T-s lemezt, és 30e alatt megállt a NAS. (Vagy beleteszem a már itthon meglévő 1T-s WD Greent, akkor 10e alatt áll meg.)

Több lemezes sem sokkal drágább:
http://cgi.ebay.com/...=item2eae671cc0 (ez tud tükrözést)


igényfüggő.
én meg 80ból összeraktam a hw-t, tettem bele már 4 db 2 terás vinyót, raid5ben vannak, és még 8 vinyót tolhatok bele, ha kevés a tárhely :)
aztán ha az is elfogy, akkor 20ért veszek még 1 raidvezérlőt és megint 12 szabad portom van :Đ igaz itt már gondjaim lennének, hogy fizikailag hová tegyem a vinyókat. sőt jelenlegi konfiggal se lenne elég a ház, de még 5-6 vinyó elfér simán :p

persze akinek elég 1 vinyós megoldás, annak valószínűleg megfelel valami olyan is, amit te vettél.
de ez amit linkeltél nem is hálózati cucc, csak usb/firewire...
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#810 Felhasználó inaktív   Satriani 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 22.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 07. 21:55

Üzenet megtekintéseIdézet: WiZARD - Dátum: 2010. 10. 07. 18:35

de ez amit linkeltél nem is hálózati cucc, csak usb/firewire...


Jogos, a Pro verzióra gondoltam, képről kb. ugyanúgy néznek ki:
http://cgi.ebay.com/...=item2eb05bd185

#811 Felhasználó inaktív   Satriani 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 22.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 08. 12:01

Megjött a NAS, amit az ebayről vettem. 30-án adták fel, Vietnámból 8 nap alatt ért ide. Ha beüzemeltem, írok róla pár sort.

#812 Felhasználó inaktív   Satriani 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 22.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 09. 18:09

Némi (... :D) szopás után sikerült beüzemelni a NAS-t. Nem túl gyors: wifin keresztül 3,5-4MB/sec, vezetékes eléréssel 10-11MB/sec sebességgel lehet rá írni. Olvasásra bőven elég lesz, amit tud: a rámásolt HD videókat és veszteségmentes zenéket akadás nélkül lejátssza a lejátszó. Egyelőre ennyi elég.

#813 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 09. 20:40

én a NASomról 100 mega/seccel tudok olvasni :)
itt már lehet hogy a hálózat limitál, mindkét oldalon csak a dzsunka alaplapi hálókártya van...
írás az lassú (15-18 mega/sec), de elviselhető.
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#814 Felhasználó inaktív   tommyx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 215
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 12. 13:52

Üzenet megtekintéseIdézet: Satriani - Dátum: 2010. 10. 09. 19:09

Némi (... :D) szopás után sikerült beüzemelni a NAS-t. Nem túl gyors: wifin keresztül 3,5-4MB/sec, vezetékes eléréssel 10-11MB/sec sebességgel lehet rá írni. Olvasásra bőven elég lesz, amit tud: a rámásolt HD videókat és veszteségmentes zenéket akadás nélkül lejátssza a lejátszó. Egyelőre ennyi elég.


Hi!

Tudnál pár mondatot írni az eddigi tapasztalataidról? Mivel volt szopás? Torrent klienst tettél rá? Wifit nehéz rá varázsolni? A vinyó a házba megy? (bár gondolom igen)

Köszi: Tamás

Szerkesztette: tommyx 2010. 10. 12. 13:54 -kor


#815 Felhasználó inaktív   Satriani 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 22.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 12. 16:46

Hali!

Még nem nagyon volt időm foglalkozni vele. Torrentet nem tettem rá, gyárilag nincs benne. A linkelt darab _nem_ az LS-CHL, hanem a régebbi LS-CL kód alatt fut, így keress rá. Wifivel nem foglalkoztam, eszembe sem jutott, kábellel dugtam rá a routerre, eleve így terveztem. Gyárilag csak vezetékes csatlakozást tud. HDD simán belemegy a házba, nem kell kábel, roppant egyszerű összelegózni. Bár egy fület letörtem szétszedéskor, így is masszív, ezzel nincs gond. Ami jobban zavar, az az, hogy a squeezecenter erre nem biztos, hogy felmegy, szóval ha beszerzek egy Squeezeboxot, akkor veszek egy LS-XHL-t ugyanattól az eladótól, amire mindent fel lehet tenni.

Szopás mivel volt? Háát... :Đ Nem tudom. Az eladó úgy küldi a szajrét, hogy neked kell feltenni rá a legfrissebb firmware-t, leformázni a HDD-t, ilyenek. Nincs ezzel gond, ad a tag egy letöltési linket, elvileg 10 perc az egész, simán belefér. Node az nem, hogy a frissítés során folyamatosan ugyanazt a hibaüzenetet kapom, bármi történik. Kipróbáltam két gépen, amin win7 futott, újra meg újra ugyanaz a hiba. Aztán gondoltam egyet, bementem vasárnap a munkahelyemre egy régi céges laptopért, amin egy csupasz winxp van, azzal pikk-pakk lefutott a frissítés. Hogy a win7 volt-e a ludas, vagy a két 7-es gépre egyformán feltelepített szoftverek valamelyike (logitech setpoint, samsung kies, nod32 [kikapcsoltam...]), azt meg nem mondom. Hogy őszinte legyek, már nem is érdekel: működik, ez a lényeg.

Ja, most mással szopok. Vettem bele egy 1T-s Samsung vinyót; zenét és filmeket szeretnék rámásolni. Ez hálón keresztül vezeték nélkül ~4, vezetékkel ~10MB/sec sebességgel menne. Gondoltam, bedobom a NAS által XFS-re formázott vinyót a PC-be, felteszek vmware-re egy linuxot, az látja a gépemben eredetileg lévő NTFS, és az XFS fájlrendszereket is, és áttolom a szajrét 40-50-60-akármennyi MB/másodperccel. Ez így is lenne, csak valamiért nem hajlandó a vmware-en futó ubuntu foglalkozni az NTFS vinyóval, hogy rohadna meg. Szóval marad a vezetékes helyi háló, egész éjszaka másolni fog a gép. :rabbit:

#816 Felhasználó inaktív   Bitrider 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 30
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 12. 19:46

Üzenet megtekintéseIdézet: Schwarzmueller - Dátum: 2010. 09. 20. 21:25

Elhataroztam, beruhazok ey Synology 209-be. Sajna itthon a pixmanian kivul senki nem forgalamazza mar/meg. :-( Vmi tipp? kulfold nem szivesen jonne szoba, se dombornyomasos kartyam, se paypalt meg nem akarok hasznalni.

Úgy tudom lesz még egyszer a Lejátszó.hu-nál pár darab, jó áron. Ha minden igaz, holnapról rendelhető. Amúgy megszűnő modell, többet nem lesz már ez.
De érdemes használni a magyar hivatalos Synology képviselet fórumát, az azért autentikusabb minden másnál.

Szerkesztette: Bitrider 2010. 10. 12. 19:54 -kor


#817 Felhasználó inaktív   tommyx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 215
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 12. 22:21

Üzenet megtekintéseIdézet: Satriani - Dátum: 2010. 10. 12. 17:46

Hali!

Még nem nagyon volt időm foglalkozni vele. Torrentet nem tettem rá, gyárilag nincs benne. A linkelt darab _nem_ az LS-CHL, hanem a régebbi LS-CL kód alatt fut, így keress rá. Wifivel nem foglalkoztam, eszembe sem jutott, kábellel dugtam rá a routerre, eleve így terveztem. Gyárilag csak vezetékes csatlakozást tud. HDD simán belemegy a házba, nem kell kábel, roppant egyszerű összelegózni. Bár egy fület letörtem szétszedéskor, így is masszív, ezzel nincs gond. Ami jobban zavar, az az, hogy a squeezecenter erre nem biztos, hogy felmegy, szóval ha beszerzek egy Squeezeboxot, akkor veszek egy LS-XHL-t ugyanattól az eladótól, amire mindent fel lehet tenni.

Szopás mivel volt? Háát... :Đ Nem tudom. Az eladó úgy küldi a szajrét, hogy neked kell feltenni rá a legfrissebb firmware-t, leformázni a HDD-t, ilyenek. Nincs ezzel gond, ad a tag egy letöltési linket, elvileg 10 perc az egész, simán belefér. Node az nem, hogy a frissítés során folyamatosan ugyanazt a hibaüzenetet kapom, bármi történik. Kipróbáltam két gépen, amin win7 futott, újra meg újra ugyanaz a hiba. Aztán gondoltam egyet, bementem vasárnap a munkahelyemre egy régi céges laptopért, amin egy csupasz winxp van, azzal pikk-pakk lefutott a frissítés. Hogy a win7 volt-e a ludas, vagy a két 7-es gépre egyformán feltelepített szoftverek valamelyike (logitech setpoint, samsung kies, nod32 [kikapcsoltam...]), azt meg nem mondom. Hogy őszinte legyek, már nem is érdekel: működik, ez a lényeg.

Ja, most mással szopok. Vettem bele egy 1T-s Samsung vinyót; zenét és filmeket szeretnék rámásolni. Ez hálón keresztül vezeték nélkül ~4, vezetékkel ~10MB/sec sebességgel menne. Gondoltam, bedobom a NAS által XFS-re formázott vinyót a PC-be, felteszek vmware-re egy linuxot, az látja a gépemben eredetileg lévő NTFS, és az XFS fájlrendszereket is, és áttolom a szajrét 40-50-60-akármennyi MB/másodperccel. Ez így is lenne, csak valamiért nem hajlandó a vmware-en futó ubuntu foglalkozni az NTFS vinyóval, hogy rohadna meg. Szóval marad a vezetékes helyi háló, egész éjszaka másolni fog a gép. :rabbit:



Hi!

Köszi a gyors választ! :) Így még alszok rá egyet-kettőt :)

Üdv: Tamás

#818 Felhasználó inaktív   Claude Leon 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 193
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 15. 21:06

Üzenet megtekintéseIdézet: Satriani - Dátum: 2010. 10. 12. 18:46

Hali!

Ja, most mással szopok. Vettem bele egy 1T-s Samsung vinyót; zenét és filmeket szeretnék rámásolni. Ez hálón keresztül vezeték nélkül ~4, vezetékkel ~10MB/sec sebességgel menne. Gondoltam, bedobom a NAS által XFS-re formázott vinyót a PC-be, felteszek vmware-re egy linuxot, az látja a gépemben eredetileg lévő NTFS, és az XFS fájlrendszereket is, és áttolom a szajrét 40-50-60-akármennyi MB/másodperccel. Ez így is lenne, csak valamiért nem hajlandó a vmware-en futó ubuntu foglalkozni az NTFS vinyóval, hogy rohadna meg. Szóval marad a vezetékes helyi háló, egész éjszaka másolni fog a gép. :rabbit:


Ne az ubuntut!
Próbáld ki a puppyt-t
Kicsi, pendrájvos, és nincsenek hülye ubuntus korlátai. Más korlátai vannak.

#819 Felhasználó inaktív   Satriani 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 22.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 16. 15:56

Köszönöm, már nézem is, mi ez.

#820 Felhasználó inaktív   FőDudu 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.705
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 17. 11:49

Sziasztok!

Én is gondolkodom egy NAS készítésén/vásárlásán.

Elsődleges szempont a sebesség és a megbízhatóság (tükrözés lesz).
Mimimum 2TB és minimum 50MB/s ÍRÁS a kritérium.

Gigabites Cisco cuccaim vannak, a notim is tud 40-60MByte/s sebességet a lanon (2 noti egymás között).
Most van egy nem használt Shuttle XPC (3200+, 4GB ram, gigabit lan) amit kipróbálok (előre tudom, hogy Sata 150 a max, mivel VT8237 chipset) 2db raptorral (meglátjuk mit muzsikálnak Openfiler/Freenas alatt RAID-ben).

Mit javasolnátok NAS-ként (2-4 diszk, kurvagyors és megbízható)?
Gigabiten gyors legyen és lehetőleg Esata vagy egyéb csatiról lehessen rá másolni (USB lassú, firewire nincs itthon).
A rámásolást file kezelővel értem, nem jó ha mindent gombnyomásra másol.

Köszi!

Szerkesztette: FőDudu 2010. 10. 17. 12:00 -kor


Téma megosztása:


  • (76 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó