HWSW Informatikai Kerekasztal: NAS szerver - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (76 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

NAS szerver ki mit tud róla

#821 Felhasználó inaktív   eszgye 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 18. 14:01

Elbeszélgetek magamban! A NAS-ban lévő vinyót leellenőriztük, nem szektorhibás! A hiba még mindig fennáll és egyre idegesítőbb! Valaki azt mondta, hogy a Linux (állítólag az fut ebben a szarban) nem komálja az ékezetes fájlneveket! Ha ez tényleg így van, akkor van egy eladó NAS-om! :(

#822 Felhasználó inaktív   Mindenes 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 20. 06:31

Szia!

Gyári FW van rajta? Mivel én azért adtam el a készülékemet, mert hasonló gondok voltak. Egyébként érdemes felrakni a magyar FW-t ahol már ext-re megy a fájlrendszer formázása.
http://dns-313.blogspot.com/

Üdv

#823 Felhasználó inaktív   eszgye 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 20. 10:12

Üzenet megtekintéseIdézet: Mindenes - Dátum: 2010. 10. 20. 07:31

Szia!

Gyári FW van rajta? Mivel én azért adtam el a készülékemet, mert hasonló gondok voltak. Egyébként érdemes felrakni a magyar FW-t ahol már ext-re megy a fájlrendszer formázása.
http://dns-313.blogspot.com/

Üdv


B1 HW és 2.00 gyári FW! Ahogyan olvasgattam a neten, erre a HW verzióra nem megy a magyar FW.
Beszéltem a frogalmazóval, azt mondta, hogy küldjem vissza és megnézik!

#824 Felhasználó inaktív   rettegett 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 25. 14:41

Sziasztok!

Nekem Van egy Mrt NAS Duo E készülékem, nagyon jó, otthoni hálóba szépen tudok rá másolni meg vagyok vele elégedve. A kérdésem hogyan tudnám ezt elérni távolról Xp alatt, mi ennek a menete valaki le tudná nekem írni, mert olvastam port foward-ról routeren stb. De nekem mint egyszerű halandónak valaki le tudná-e írni hogy kell csinálni az egészet. Ha nem vagyok otthon munkahelyről bárhonnan el tudjam érni a háttértáram.
Köszönettel!

#825 Felhasználó inaktív   Schwarzmueller 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.710
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 08. 23:35

Penteken beszereztem egy DS209-est. 3. nap utan meg a masolasnal tartok. :omg: :Đ Azert az hihetetlen, hogy 1,7-2,5Mbittel masol wifin keresztul, de usb-s vinyorol torteno masolas sem sokkal gyorsabb.. :unsure: Lehetne ezen vmit gyorsitani? A 209es madzaggal log a routeren, az asztali gep meg wifivel csatlakozik. Lehet, hogy nem volt jo otlet 5400rpm-es vinyot venni? :think: :mellow:
Régebben csak úgy futottak utánam a nők, de ma már nem lopok retikült.....

#826 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 09. 09:58

dugd be hálókábellel az asztali gépet.
ugy gigabites a router kábeles része?

én nyomtam kis regtweak-et a serveremen, most már 28 mega/sec körül tudok másolni rá, és ATTO alatt is egész barátian néz ki.
van még 1 5let ami gyorsíthat, de nem mertem még meglépni, félek hogy szétesik a tömb...
Csatolt fájl  atto2.png (32K)
Letöltések:: 29
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#827 Felhasználó inaktív   SmoothHD 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 09. 20:09

Sziasztok!

Olvasgattam a fórumot de csak pár oldalnyit olvastam vissza, mert ezen a piacon is gyors a fejlődés és nem szeretnék már elavult eszközt vásárolni/építeni!
Gyártók NAS megoldásai, melyek mostanság kezdtek elterjedni otthoni felhasználásra sajnos igényeimet nem elégítik ki -> kevés HDD támogatás vagy éppen arany árban van!
Gondolkoztam építésen is csak hát a RAID kártyák árai is igen magasak, így még nem találtam, megfelelőt!

Olvastam egy két aktív user adatlapját de sajnos az ott megjelölt alkatrészek nem mindegyikére találtam árakat!
Amire szükségem lenne:
alacsony fogyasztás, RAID 5 támogatás, kb 8-9 HDD támogatása

Előre is köszönöm a tippeket, választokat!

Üdv SmoothHD

#828 Felhasználó inaktív   SmoothHD 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 09. 21:57

Sziasztok!

Olvasgattam a fórumot de csak pár oldalnyit olvastam vissza, mert ezen a piacon is gyors a fejlődés és nem szeretnék már elavult eszközt vásárolni/építeni!
Gyártók NAS megoldásai, melyek mostanság kezdtek elterjedni otthoni felhasználásra sajnos igényeimet nem elégítik ki -> kevés HDD támogatás vagy éppen arany árban van!
Gondolkoztam építésen is csak hát a RAID kártyák árai is igen magasak, így még nem találtam, megfelelőt!

Olvastam egy két aktív user adatlapját de sajnos az ott megjelölt alkatrészek nem mindegyikére találtam árakat!
Amire szükségem lenne:
alacsony fogyasztás, RAID 5 támogatás, kb 8-9 HDD támogatása

Előre is köszönöm a tippeket, választokat!

Üdv SmoothHD

#829 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 09. 23:13

én a raid vezérlőm 100$ körül vettem, szóval nem nagy tétel.
kis fogyasztáshoz kell vmi kis fogyasztású alaplap+proci (atomos megoldás a legjobb fogyasztás miatt. következő lépcső az ami nekem van), érdemes vmi jó hatásfokú táp.
többi a vinyókon múlik, szóval valami 5400 rpm, green vinyókat érdemes venni. kb ennyi
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#830 Felhasználó inaktív   Schwarzmueller 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.710
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 11. 20:52

Kozel 3. napja megy a konvertalas a DS209-esen... :blink:
Régebben csak úgy futottak utánam a nők, de ma már nem lopok retikült.....

#831 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 11. 21:37

mit konvertálsz?
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#832 Felhasználó inaktív   Schwarzmueller 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.710
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 11. 21:58

Üzenet megtekintéseIdézet: WiZARD - Dátum: 2010. 11. 11. 21:37

mit konvertálsz?


En ugyan semmit, magatol megy ez a dolog. A proci 100%on fut.
Régebben csak úgy futottak utánam a nők, de ma már nem lopok retikült.....

#833 Felhasználó inaktív   rettegett 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 15. 11:17

Sziasztok!

Van egy MRT Dual NAS E háttértáram, már szépen jól beállítgattam, de van egy kis problémám a külső eléréssel. A routeren a 445-os portot kinyitottam win7 alól szépen elérem bárhonnan a dyndns segítségével, de xp alól sehogy se akar összejönni ebben tud e valaki segiteni Xp-n mit kell változtatni hálózati beállításoknál:?
Előre is köszönet:Rett

#834 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 15. 12:27

Az nem is fog menni, szolgáltatók tiltják.

Távolról ftp, vagy scp.
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#835 Felhasználó inaktív   Doky586 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 331
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 15. 13:52

Üzenet megtekintéseIdézet: rettegett - Dátum: 2010. 11. 15. 11:17

A routeren a 445-os portot kinyitottam win7 alól szépen elérem bárhonnan a dyndns segítségével, de xp alól sehogy se akar összejönni

Nálam tökéletesen megy XP-ről https-el, más tipusú NAS-on. T-Home adsl-en lóg. https://sajatmagam.dyndns.org/ portszámot nem kell írnom, tudja hogy 443.. Tehát nálad van a bibi.: csak az alapértelmezett 443-at tudja https-nél szerintem, a 445-t nem.

#836 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 16. 10:29

Üzenet megtekintéseIdézet: Doky586 - Dátum: 2010. 11. 15. 13:52

Nálam tökéletesen megy XP-ről https-el, más tipusú NAS-on. T-Home adsl-en lóg. https://sajatmagam.dyndns.org/ portszámot nem kell írnom, tudja hogy 443.. Tehát nálad van a bibi.: csak az alapértelmezett 443-at tudja https-nél szerintem, a 445-t nem.

A 445-ös port az SMB portja, nincs köze a webes szolgáltatásokhoz. Azaz " windows-os megosztásokhoz" használt. Ezt kidobják a rendes ISP-k. A Blaster óta tutira. :) De van még portja a megosztásoknak, valami 139 asszem.

Szerkesztette: Warrior 2010. 11. 16. 10:32 -kor

"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#837 Felhasználó inaktív   rettegett 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 16. 10:45

Üzenet megtekintéseIdézet: Warrior - Dátum: 2010. 11. 16. 10:29

A 445-ös port az SMB portja, nincs köze a webes szolgáltatásokhoz. Azaz " windows-os megosztásokhoz" használt. Ezt kidobják a rendes ISP-k. A Blaster óta tutira. :) De van még portja a megosztásoknak, valami 139 asszem.

köszönet a válaszokért!

Igenpróbáltam úgy is hogy a 139-es port is nyitva van, de semmi változást nem értemel:( a nas-t port scannerrel is levizsgáltam és a wikipédiáról átbújtam a portlistát:)



megnézem majd akkor a https-t. Amúgy néztem win7 és xp hálózati protokolljai között akülönbség a két LLTD protokoll ami win 7 be benne van Xp nincs. Azegyiket le is lehet tölteni Ms honlapról, így a kapcsolati réteg topologiaiválaszadót az fel is tettem, de a kapcsolati réteg topologiai feltérképezőjéneki/o illesztőjét nem találom Xp alá.

De win 7 alól gyönyörűen gyorsan megy dolog csak örülnék ha xp alól is menne.

Szerkesztette: rettegett 2010. 11. 16. 10:55 -kor


#838 Felhasználó inaktív   Schwarzmueller 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.710
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 22. 08:25

Üzenet megtekintéseIdézet: Schwarzmueller - Dátum: 2010. 11. 11. 21:58

En ugyan semmit, magatol megy ez a dolog. A proci 100%on fut.


Fenykepeket konvertalt tegnap estig. Elonezeti kepeket csinalt mindegyik keprol, osszesen 30 gigarol van szo.
Régebben csak úgy futottak utánam a nők, de ma már nem lopok retikült.....

#839 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 22. 18:48

Üzenet megtekintéseIdézet: SmoothHD - Dátum: 2010. 11. 09. 21:57

Gyártók NAS megoldásai, melyek mostanság kezdtek elterjedni otthoni felhasználásra sajnos igényeimet nem elégítik ki -> kevés HDD támogatás vagy éppen arany árban van!

Hát igen, ez a szopó.
Illetve van még az Atom-os HTPC, de az sokat eszik (relatív) és drága (relatív), illetve a SoC alapú cuccok, azok meg keveset tudnak és/vagy drágák

Idézet

Gondolkoztam építésen is csak hát a RAID kártyák árai is igen magasak, így még nem találtam, megfelelőt!
alacsony fogyasztás, RAID 5 támogatás, kb 8-9 HDD támogatása

Még mindig az építés a legjobb megoldás, de ez a követelményrendszer azért elég meleg.
RAID5-öt csak a következő esetekben ajánlom (igazából akkor se ajánlom, inkább 0+1):
- normális áramellátás (ups, és ha merül az akku akkor szabályosan leáll a doboz)
- legyen mellette minimum egy spare drive
- "komoly" kártya, tehát onboard XOR engine (előny a bbwc) - viszont ilyeneket jellemzően szerverbe valót találsz
Egyébként lassú (procit öli az xor-olással) és/vagy nem biztonságos.

Ha most sok pénzem lenne valami pc+linux/bsd alapú cuccot raknék össze, a fontos adatoknak mirror softraid-del, a többi adatnak meg csak simán vinyókkal (esetleg lvm-et csinálnék), sima sata vezérlőkkel. De ez a veszély nem fenyeget, nem én nyertem meg a lottót...

#840 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 26. 09:25

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2010. 11. 22. 18:48

Még mindig az építés a legjobb megoldás, de ez a követelményrendszer azért elég meleg.
RAID5-öt csak a következő esetekben ajánlom (igazából akkor se ajánlom, inkább 0+1):
- normális áramellátás (ups, és ha merül az akku akkor szabályosan leáll a doboz)
- legyen mellette minimum egy spare drive
- "komoly" kártya, tehát onboard XOR engine (előny a bbwc) - viszont ilyeneket jellemzően szerverbe valót találsz
Egyébként lassú (procit öli az xor-olással) és/vagy nem biztonságos.


szerintem ha valakinek komolyabb nast kell összerakni, akkor 20-30k körül annyira nem drága egy ups.
spare drive nem árt, bár talán meg lehet lenni (én anélkül használom, ha gáz van jön email, és lelövöm vagy veszek vinyót gyorsan)
12 portos rendes hw raid kártyát ebayről 100$ körül lehet kapni, nem tétel.
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Téma megosztása:


  • (76 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó