HWSW Informatikai Kerekasztal: NAS szerver - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (76 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

NAS szerver ki mit tud róla

#861 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 30. 14:04

Üzenet megtekintéseIdézet: adam.k - Dátum: 2010. 12. 30. 01:36

Udv, tanacsot es segitseget keresek, NAS beruhazas elott, nem szokvanyos igenyekkel.


Szerintem vegyél egy atom-os cuccot, vagy ha keveset használod egy használt sff gép, ha sokat akkor egy használt noti.
Tolsz rá valami linux-ot és hadd szóljon. Ezt a feladatot szerintem pc-vel csinálni triviális, ha pedig nem valami egybe box-ot akarsz akkor előbb-utóbb belefutsz valamibe, amit nem tud a doboz, ha pedig nem akkor a gatyádat ráköltöd.

#862 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 12. 30. 17:09

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2010. 12. 30. 13:52

Az indiaiak nagyon kemények. Volt olyan, hogy egy form-on egy beviteli mezőben indiai hősünknek egy ip-címet át kellett írnia, itthonról meg 3 mérnök figyelte, hogy mit csinál meg mikorra lesz már kész. Kellett 1 óra hozzá...


És mégis meg lehet magyarázni, hogy ez az olcsóbb. Elhúzódik, 2szer dolgozunk utánuk, kell a +szakértés. De papíron itt van, hogy az indiai support olcsóbb, mint bárhol máshol.
Make love not Wor.

#863 Felhasználó inaktív   Coppermine 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.166
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 31. 01:31

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2010. 12. 30. 17:09

És mégis meg lehet magyarázni, hogy ez az olcsóbb. Elhúzódik, 2szer dolgozunk utánuk, kell a +szakértés. De papíron itt van, hogy az indiai support olcsóbb, mint bárhol máshol.


aham. csak aztán dolgozhatsz utánuk, mert amilyen kódot képesek összegányolni, az valami félelmetes. sajnos lehet hogy tömegével ontják az indiai "egyetemek" a mérnököket, de hogy ott a képzés szintje nem éri el a mi középiskolai képzésünket, abban biztos vagyok. volt szerencsém hozzájuk, nem egy team kollégám indus volt, és nagyon nem szerettük sem az elvégzett munkájukat, sem a munkamoráljukat. Az amikkal vegyesek a tapasztalatok - volt olyan, aki az időeltolódást félretéve élesbe álláskor ott lógott a bekonferenciázott telóvonalon, és minden rezdülését leste a műveletnek. valaki meg szimplán leszarja - emberfüggő.

-C0pp3rM!n3-

#864 Felhasználó inaktív   adam.k 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 779
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 31. 08:39

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2010. 12. 30. 14:04

Szerintem vegyél egy atom-os cuccot, vagy ha keveset használod egy használt sff gép, ha sokat akkor egy használt noti.
Tolsz rá valami linux-ot és hadd szóljon. Ezt a feladatot szerintem pc-vel csinálni triviális, ha pedig nem valami egybe box-ot akarsz akkor előbb-utóbb belefutsz valamibe, amit nem tud a doboz, ha pedig nem akkor a gatyádat ráköltöd.


Koszi, gondoltam ra, a kovetkezok miatt nem tettem ezt meg meg:

- +1 menedzselendo dolog, ami elromolhat (linuxban a hdd, ami megosztja a tobbit)
- olyan megoldast keresek amiben az usb-s vinyokat leszamitva nincs mozgo alkatresz
- 5-12V feszultseggel kell uzemeljen, sima pc nem jo, mert nem akarok a lakasban 230V-rol mukodo eszkozt felugyelet nelkul hagyni, ha nem kifejezetten indokolt (a huto az indokolt - egy pc az nem).

a noti sajnos az elso kettonek nem felel meg. az atomos 'cucc' ra gondoltam amikor megkerdeztem, hogy konkretan milyen lehetosegek vannak.

#865 Felhasználó inaktív   Dr. Szöszi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.910
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 31. 09:15

Üzenet megtekintéseIdézet: adam.k - Dátum: 2010. 12. 30. 01:36

A szempontok, amik alapjan valasztani szeretnek a kovetkezok:

- csak adattarolas, heti - ketheti egy bekapcsolassal



Üzenet megtekintéseIdézet: adam.k - Dátum: 2010. 12. 31. 08:39

- 5-12V feszultseggel kell uzemeljen, sima pc nem jo, mert nem akarok a lakasban 230V-rol mukodo eszkozt felugyelet nelkul hagyni, ha nem kifejezetten indokolt (a huto az indokolt - egy pc az nem).


Hogy jön képbe a "heti - kétheti bekapcsolás" és a "felügyelet nélkül hagyás"?
És igen, mivel a fórum nem hoz pénzt, így nem csoportosítunk át kellő erőforrást ahhoz, hogy az itt felmerült igényeket, bugokat miazmást megfelelően kezelni tudjuk.

#866 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 31. 09:32

Üzenet megtekintéseIdézet: adam.k - Dátum: 2010. 12. 31. 08:39

- 5-12V feszultseggel kell uzemeljen, sima pc nem jo, mert nem akarok a lakasban 230V-rol mukodo eszkozt felugyelet nelkul hagyni, ha nem kifejezetten indokolt (a huto az indokolt - egy pc az nem).

Vajon az 5-12v-t (laptop 19v) miből állítod elő?
Egy Nas, vagy egy WD külső vinyó, sőt a router, és az adsl/kábel-modem is igényli az átalakított 230-at.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#867 Felhasználó inaktív   MisterY 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.979
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 31. 11:09

Üzenet megtekintéseIdézet: adam.k - Dátum: 2010. 12. 31. 08:39

Koszi, gondoltam ra, a kovetkezok miatt nem tettem ezt meg meg:

- +1 menedzselendo dolog, ami elromolhat (linuxban a hdd, ami megosztja a tobbit)
- olyan megoldast keresek amiben az usb-s vinyokat leszamitva nincs mozgo alkatresz
- 5-12V feszultseggel kell uzemeljen, sima pc nem jo, mert nem akarok a lakasban 230V-rol mukodo eszkozt felugyelet nelkul hagyni, ha nem kifejezetten indokolt (a huto az indokolt - egy pc az nem).

a noti sajnos az elso kettonek nem felel meg. az atomos 'cucc' ra gondoltam amikor megkerdeztem, hogy konkretan milyen lehetosegek vannak.


1: egy megfelelően felkonfigurált live linux megoldás lehet arra, hogy véletlen OS problémába ne futhass bele. de lehet pl. kapni olyan kártyát is pc-be, ami minden reload-nál az eredeti konfigurációt állítja vissza, így ez a probléma akár windows alatt is elkerülhető.
2: ha nem akarsz mozgó alkatrészt, használj ssd-t vagy pl. CF-IDE adaptert
3: léteznek mini-itx megoldások külső táppal, de a nettopok jó része is külső táppal megy. A másik oldalról nézve viszont minden eszköz 230V-ról megy, ami nem akkumlátoros.

#868 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 31. 14:15

Üzenet megtekintéseIdézet: adam.k - Dátum: 2010. 12. 31. 08:39

- +1 menedzselendo dolog, ami elromolhat (linuxban a hdd, ami megosztja a tobbit)

minden elromolhat.
a hdd-s résznél pedig nem értem, hogy mire gondolsz. HDD helyett használhatsz SSD-t, vagy vmi kártyát, pendrive-ot amiről butulsz.

Idézet

- olyan megoldast keresek amiben az usb-s vinyokat leszamitva nincs mozgo alkatresz

passzív atomos lap pl. ez
tápnak meg picopsu
Nem reklám nem is annak szánom, csak van ilyen.

Idézet

- 5-12V feszultseggel kell uzemeljen, sima pc nem jo, mert nem akarok a lakasban 230V-rol mukodo eszkozt felugyelet nelkul hagyni, ha nem kifejezetten indokolt (a huto az indokolt - egy pc az nem).

Vagy böszme nagy akksifarmot csinálsz, vagy 220-ról megy valahogy.

#869 Felhasználó inaktív   adam.k 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 779
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 31. 15:19

koszi a konkret javaslatot, reklam vagy sem, nem erdekel, megnezem es ha jo akkor azt veszem.

egyeb valaszok:

- Hogy jön képbe a "heti - kétheti bekapcsolás" és a "felügyelet nélkül hagyás"?

nem latom, hogy a ketto kozott milyen osszefuggest velsz felfedezni. amikor bekapcsolom, nem akarok foglalkozni vele (crontab kapcsolja be tavolrol), sem ott ulni mellette.

- Vajon az 5-12v-t (laptop 19v) miből állítod elő?

nyilvan mindent a konnektorbol allitok elo, amit irtam arra vonatkozott, hogy a zart, szellozes nelkuli tapon kivul semmilyen hagyomanyos pc-s (kapcsolouzemu?) tapegyseget nem akarok. semmit amiben venti van, ami leeghet, zarlatos lehet majd a dobozban kivulrol lathatatlanul azt csinal amit akar. pc-s tapok naponta doglenek meg, magukkal rantva ezt-azt, a sima mezei kulso atalakitokkal meg nem volt ilyen problemam ezert olyat akarok.

- egy megfelelően felkonfigurált live linux megoldás lehet arra, hogy véletlen OS problémába ne futhass bele. de lehet pl. kapni olyan kártyát is pc-be, ami minden reload-nál az eredeti konfigurációt állítja vissza, így ez a probléma akár windows alatt is elkerülhető.

nem az a celom, hogy OS-t heggesszek, beallitasokkal vacakoljak, en menteni akarok. nem erdekelnek kartyak sem amik valami alapjan beavatkoznak vagy nem avatkoznak be, nem ilyen kartyat akarok venni, hanem nas jellegu megoldast.

- pendrive-ot amiről butulsz

nem ezen van a lenyeg. olyan dobozt akarok amiben nem heggesztheto OS van, igy nulla munkaval lehet cserelni. egy felepitett, bekonfigolt pendrive nem ilyen (lehet tartalek, aztan ha azon modositok akkor a tartalekon is). nem ketlem, hogy a linux kepes a feladatra, pusztan nem ezt a megoldast keresem.

a javaslatokat koszonom, megnezem. egyelore a sima NAS - USB atalakito tunik befutonak, titkositasrol lemondva de ha talalok jobbat, akkor mast fogok vegul beuzemelni.

#870 Felhasználó inaktív   adam.k 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 779
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 31. 15:23

http://www.crunchgea...sb-nas-adapter/

egyebkent most epp ezt nezegetem, ami megoldasnak tunik. Tobb portos valtozatot meg nem lattam konkretan ennel a gyartonal, de egyebkent letezik 4 usb portos is.

#871 Felhasználó inaktív   thommi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 01. 19:09

Valaki le tudja írni nekem, hogy egy Dlink DNS 323-ban hogy tudom beállítani , hogy az internetről bárhonnan el tudjam érni a filjaimat, valamint a dns programjait (1.09-es FW van fenn és van egy TP-link WR 941 N Routerem amire rá van kötve a nas)!
Előre is köszönöm!

#872 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 02. 12:03

Üzenet megtekintéseIdézet: adam.k - Dátum: 2010. 12. 31. 15:19

nyilvan mindent a konnektorbol allitok elo, amit irtam arra vonatkozott, hogy a zart, szellozes nelkuli tapon kivul semmilyen hagyomanyos pc-s (kapcsolouzemu?) tapegyseget nem akarok. semmit amiben venti van, ami leeghet, zarlatos lehet majd a dobozban kivulrol lathatatlanul azt csinal amit akar. pc-s tapok naponta doglenek meg, magukkal rantva ezt-azt, a sima mezei kulso atalakitokkal meg nem volt ilyen problemam ezert olyat akarok.

Ez a kis műanyagdoboz tápok is kapcsolóüzeműek, és normális pc táp se visz magával semmit.

Idézet

olyan dobozt akarok amiben nem heggesztheto OS van, igy nulla munkaval lehet cserelni

Ez szerintem nem fog beleférni az általad adott 20-25k-ba, még a duplájába se.

#873 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 02. 12:05

Üzenet megtekintéseIdézet: adam.k - Dátum: 2010. 12. 31. 15:23

http://www.crunchgea...sb-nas-adapter/

egyebkent most epp ezt nezegetem, ami megoldasnak tunik. Tobb portos valtozatot meg nem lattam konkretan ennel a gyartonal, de egyebkent letezik 4 usb portos is.

Néztem ilyet én is, de engem az zavar, hogy borzalmasan lassúak. A linken is a csávó másolt kemény 1,3 MB/s-al? 2010-ben ez egy vicc.

#874 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 02. 12:21

Üzenet megtekintéseIdézet: thommi - Dátum: 2011. 01. 01. 19:09

Valaki le tudja írni nekem, hogy egy Dlink DNS 323-ban hogy tudom beállítani , hogy az internetről bárhonnan el tudjam érni a filjaimat, valamint a dns programjait (1.09-es FW van fenn és van egy TP-link WR 941 N Routerem amire rá van kötve a nas)!
Előre is köszönöm!

Konkrét lépésről lépésre howto-t nem tudok adni, a lényegét leírom.
A nas-ok tartalmát alapvetően 2 módon lehet elérni: ftp és smb (ez a windows-os megosztás). Az smb-t minden épeszű szolgáltató tiltja, mert erősen terjedtek rajta vírusok, tehát marad az ftp.
FTP-vel annyi a probléma, hogy 2 kapcsolatot használ. Van a vezérlés, ez él az egész kapcsolat alatt: a kliens nyit a szerver 21-es portjára egy tcp kapcsolatot. A másik kapcsolaton mennek az adatok, itt 2 megoldás van. Van az aktív mód, amikor a szerver nyit a kliens 20-as portjára egy tcp kapcsolatot, ehhez nyilván az kell, hogy a kliens 20-as portja elérhető legyen a szerver felől, de ez nat és egyéb esetekben nem szokott működni. Mivel ez gyakran nem megy, ezért célszerű a másik megoldás, a passzív mód: ilyenkor lebeszélnek egy magas portot, és a kliens nyit a szerver megbeszélt portjára adatkapcsolatot.

És a konkrét problémád: itt a router a kulcs. Valszeg NAT-ot használsz otthon, tehát nat mögött van a nas-od. Épp ezért kell port forward-dal kitenni a nas ftp portját a router külső interface-ére, és ha tud a doboz mindenféle ftp nat helper-eket azokat be kell kapcsolni.

Töltsd le a router manual-ját és keress rá az ftp szóra. A port forward / dmz / virtual server kategóriában meg fogod találni, hogy hol és mit kell csinálni, ha tudja a doboz. Szerintem tudja.

szerk.: nem árt, ha a nas ip-je mindig ugyanaz, ezért ha a router-ben állandóra össze tudod rendelni a nas ip-jét a mac address-szel, az előnyös. Ha pedig nem megy, akkor a dhcp ip tartományt kell ésszerűen szűkíteni és a nas-nak fix ip-t adni a dhcp-s tartományon kívül, de a belső ip tartományon belül.

Szerkesztette: xclusiv 2011. 01. 02. 12:23 -kor


#875 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 01. 02. 12:21

Üzenet megtekintéseIdézet: adam.k - Dátum: 2010. 12. 31. 08:39

- 5-12V feszultseggel kell uzemeljen, sima pc nem jo, mert nem akarok a lakasban 230V-rol mukodo eszkozt felugyelet nelkul hagyni


Ha az 5-12-t nem 230ból csinálod, akkor van 12 voltos PC is, az újabb HTPC-k külső táposak, kvázi laptop az egész cucc.
Make love not Wor.

#876 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 01. 02. 12:30

Üzenet megtekintéseIdézet: adam.k - Dátum: 2010. 12. 31. 15:19

tapon kivul semmilyen hagyomanyos pc-s (kapcsolouzemu?) tapegyseget nem akarok. semmit amiben venti van, ami leeghet, zarlatos lehet majd a dobozban kivulrol lathatatlanul azt csinal amit akar. pc-s tapok naponta doglenek meg, magukkal rantva ezt-azt, a sima mezei kulso atalakitokkal meg nem volt ilyen problemam ezert olyat akarok.


Nekünk meg azzal is volt, miközben csak pár 100 van a kezem alatt, miközben PC tápból elmúlt 4 évben több ezerből 3 darab döglött meg, az is szép csendben, aztán kész. Ezek már kicsit normálisabbak, nem használt Vargányát kell venni, aztán kész. Ezen feleslegesen aggódsz.
Make love not Wor.

#877 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 01. 02. 12:34

Üzenet megtekintéseIdézet: MisterY - Dátum: 2010. 12. 31. 11:09

viszont minden eszköz 230V-ról megy, ami nem akkumlátoros.


Látom ez azért mindnekinek eszébe jutott.
Make love not Wor.

#878 Felhasználó inaktív   adam.k 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 779
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 03. 14:07

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2011. 01. 02. 12:05

Néztem ilyet én is, de engem az zavar, hogy borzalmasan lassúak. A linken is a csávó másolt kemény 1,3 MB/s-al? 2010-ben ez egy vicc.


Azzal kezdtem, hogy az atviteli sebesseg nem erdekel.

A masikra ("Ez szerintem nem fog beleférni az általad adott 20-25k-ba, még a duplájába se.") a belinkelt doboz 55 USD, van azota 2.0 verzioja, ami magyarorszagon 19k HUF aron kaphato.

Igy tehat nemhogy a duplajaba, de az eredeti arba is kenyelmesen belefer.

#879 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 12. 19:55

Üzenet megtekintéseIdézet: scaurus - Dátum: 2010. 12. 24. 08:26

...
Adott egy D-Link DNS-323 NAS...
A merevlemezek lecserélésre kerülnének, mondjuk 2*1TB-osokra.

Kérdés:
- konkrétan ez a NAS ténylegesen tud-e kezelni ekkor merevlemezeket
...
- ha a merevlemezek formázására kerülnek, majd a korábbiakon lévő könyvtárrendszer is létrehozásra kerül, akkor az érinti-e a NAS működését
...


Válasz a kérdéseimre:
- simán kezeli az 1TB merevlemezeket
- a kliensek szempontjából, mintha mi sem történt volna: a NAS újbóli üzembe helyezése (új merevlemezek behelyezése, raid beállítása, könyvtárak létrehozása) után minden működik, ahogy előtte.

Üdv:
scaurus

"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#880 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 13. 15:59

Üzenet megtekintéseIdézet: adam.k - Dátum: 2010. 12. 31. 15:23

http://www.crunchgea...sb-nas-adapter/

egyebkent most epp ezt nezegetem, ami megoldasnak tunik. Tobb portos valtozatot meg nem lattam konkretan ennel a gyartonal, de egyebkent letezik 4 usb portos is.


megvetted? használható valamire?
létezik 2x usb2 és gb lan verziója is

Téma megosztása:


  • (76 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó