HWSW Informatikai Kerekasztal: Nem megy az internet az asztali gépemen, mit tegyek? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Nem megy az internet az asztali gépemen, mit tegyek?

#1 Felhasználó inaktív   Bozak 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Facebook tag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 03. 12:53

Lehet, hogy rossz helyre írok, ha ez így van, akkor bocsánat, tudjátok be annak, hogy nagyon kétségbe vagyok esve :(((
Az a helyzet, hogy tegnapról mára virradóra nem működik az internet az asztali gépemen. Semmi nem változott, reggel mikor elindítottam, nem ment.
A helyzet a következő: a gép kap IP címet a wi-fis routertől, de nem tudom elérni a routert ha beírom a címet. Ha rákattintok a hálózati ikonra jobb oldalt lent (XP-m van) akkor pár ezer kb forgalmat ír, de mást nem. A böngészők (Opera, Firefox, IE) nem hoznak be semmilyen oldalt, viszont ha pingelem az oldal címét, válaszol.
Próbálkoztam a Malwarebytes Anti-malware-rel (ismerős ajánlotta), hátha valami vírus vagy hasonló kártevő, de nem talál semmit, igaz vasárnapi a dátuma.
Ha kiveszem a routert a körből, és a modemből egyből rádugom a gépre a kábelt, akkor is hasonló a helyzet.
Ezzel szemben a laptopomon megy a net wifin keresztül.
Rendszervisszaállítást is nyomtam, egy héttel ezelőttit hoztam be, de nem segített.

Előre is köszönöm a válaszotokat!

#2 Felhasználó inaktív   Coppermine 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.166
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 30. 19:19

Üzenet megtekintéseIdézet: Bozak - Dátum: 2013. 04. 03. 13:53

Lehet, hogy rossz helyre írok, ha ez így van, akkor bocsánat, tudjátok be annak, hogy nagyon kétségbe vagyok esve :(((
Az a helyzet, hogy tegnapról mára virradóra nem működik az internet az asztali gépemen. Semmi nem változott, reggel mikor elindítottam, nem ment.
A helyzet a következő: a gép kap IP címet a wi-fis routertől, de nem tudom elérni a routert ha beírom a címet. Ha rákattintok a hálózati ikonra jobb oldalt lent (XP-m van) akkor pár ezer kb forgalmat ír, de mást nem. A böngészők (Opera, Firefox, IE) nem hoznak be semmilyen oldalt, viszont ha pingelem az oldal címét, válaszol.
Próbálkoztam a Malwarebytes Anti-malware-rel (ismerős ajánlotta), hátha valami vírus vagy hasonló kártevő, de nem talál semmit, igaz vasárnapi a dátuma.
Ha kiveszem a routert a körből, és a modemből egyből rádugom a gépre a kábelt, akkor is hasonló a helyzet.
Ezzel szemben a laptopomon megy a net wifin keresztül.
Rendszervisszaállítást is nyomtam, egy héttel ezelőttit hoztam be, de nem segített.

Előre is köszönöm a válaszotokat!


próbálj hálózati kapcsolatnál egy javítás -t (törli a netbios gyorsítótárat, arp cache-t ürít, dns cache-t is, stb).

ha pingelni tudod az oldal címét, akkor névfeloldási problémád lesz valszeg. ha beírod a böngészőbe az oldal ip címét, és bejön, akkor dns-el van bibi.
esetleg tesztnek beállíthatod a dns-nek a google publikus dns-ét, ez 8.8.8.8 és 8.8.4.4 (hálózati tulajdonságoknál).

-C0pp3rM!n3-

#3 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 01. 19:37

Előttem jól írják. Csak annyit tennék hozzá, hogy ha lehet, ránézhetsz egy linuxos CD-vel (USB-re is rátehető), mondjuk Ubuntuval, hogy ott van-e hálózat, bejönnek-e a weboldalak, a gépedhez nem nyúl, memóriából fog futni. Csak hogy ne kelljen Malwarebytesozni, meg feleslegesen XP-t újratelepíteni.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#4 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2013. 05. 02. 06:13

Átjáró, DNS is van (router címével egyező)? Ha igen, lehet, hogy rootkit lakik az NDIS.SYS fájlban, az tud ilyet művelni például.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó