HWSW Informatikai Kerekasztal: http://www.intelecom.hu/ - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

http://www.intelecom.hu/ errol tud valaki valamit? Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   -Vitya- 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 773
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 25. 12:15

Erdekelne, mert agresszivan ezek kotik be egy baratomnal a mindenfelet, es jo lenne tudni, hogy jo netkapcsolatot adnak-e..

megjegyzem gts datanettol van a netjuk.

Valaki???

#2 Felhasználó inaktív   Cheese 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 876
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 25. 13:09

Nempublikus IP-t kapnak , tüzfal mögött vannak. Portot csak külön kérésre lehet nyittatni. Az intelecom adja általában a kábeltévét és a telefont is.
A munka eddigi jelképei megváltoztak. A sarlót és a kalapácsot felváltotta a fagyi és  a galamb.
Aki nem nyal az repül!

#3 Felhasználó inaktív   nagy1 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 514
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 19. 00:30

Sziasztok!

A háztömb, ahol az albim (Tűzoltó út) van, állítólag 10 évre kizárólagos szerződést kötött a netszolgáltatásra (+ kábel gondolom) ezzel a céggel. A gond csak annyi, szeptemberre kellene nekem valami forgalmi- és percdíjmentes net, és 1 hete hiába próbáljuk őket elérni, nincs tisztességes ügyfélszolgálatuk, csak visszahívást lehet kérni (persze, hogy nem hívnak). A ház közös képviselőjétől aztán kaptunk egy különbejáratú mobilszámot, hogy hívjuk őket azon, természetesen nem veszi fel senki, és még itt sem hívnak vissza.

Azt hallottam, a UPC pereli őket, és meg akarja szerezni a szolgáltatás jogát... A helyzet az, hogy sem a t-onlány, se a UPC, se semmi más nem köt oda szélessávú netet :s. A közös képviselő ígérte, hogy hétfőig utánajár, miért elérhetetlenek, de ha egyszerűen betojt a cég, viszont más meg jogi okok miatt nem szolgáltathat, akkor a 21. században BP belsejében előfordul, hogy nincs semmiféle internetelérés? :( Körben mindenhol van minden, ez a legidegesítőbb.
Egyébként egy kis faluban lakom, de itthon mégis van ADSL-re, meg kétféle rádiós netre lehetőség. :rolleyes:

Mi a véleményetek? Esetleg tud valaki valamit, mi ez a sunyiskodás?

#4 Felhasználó inaktív   csucsregop 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 475
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 19. 06:20

Idézet: nagy1 - Dátum: 2006. aug. 19., szombat - 0:30

Sziasztok!

A háztömb, ahol az albim (Tűzoltó út) van, állítólag 10 évre kizárólagos szerződést kötött a netszolgáltatásra (+ kábel gondolom) ezzel a céggel. A gond csak annyi, szeptemberre kellene nekem valami forgalmi- és percdíjmentes net, és 1 hete hiába próbáljuk őket elérni, nincs tisztességes ügyfélszolgálatuk, csak visszahívást lehet kérni (persze, hogy nem hívnak). A ház közös képviselőjétől aztán kaptunk egy különbejáratú mobilszámot, hogy hívjuk őket azon, természetesen nem veszi fel senki, és még itt sem hívnak vissza.

Azt hallottam, a UPC pereli őket, és meg akarja szerezni a szolgáltatás jogát... A helyzet az, hogy sem a t-onlány, se a UPC, se semmi más nem köt oda szélessávú netet :s. A közös képviselő ígérte, hogy hétfőig utánajár, miért elérhetetlenek, de ha egyszerűen betojt a cég, viszont más meg jogi okok miatt nem szolgáltathat, akkor a 21. században BP belsejében előfordul, hogy nincs semmiféle internetelérés? :( Körben mindenhol van minden, ez a legidegesítőbb.
Egyébként egy kis faluban lakom, de itthon mégis van ADSL-re, meg kétféle rádiós netre lehetőség. :rolleyes:

Mi a véleményetek? Esetleg tud valaki valamit, mi ez a sunyiskodás?

Megsúgom, hogy a Centrál Parkban (13 ker) ugyanez a helyzet, bár itt a Comunique szolgáltat.
Őket el lehet érni telefonon, de én jobban örülnék egy ADSL-nek, mint ennek a helyi LAN hálózatnak, mivel marhára instabil az egész.

Szerkesztette: csucsregop 2006. 08. 19. 06:20 -kor


#5 Felhasználó inaktív   shabba 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.433
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 19. 13:41

Ez a legtöbb lakóparkban így megy. Az építettő cég vagy a leányvállalatának adja ki a tv-telefon-net üzemeltetést vagy van egy bejáratott cég akivel szerződést ki. A lakóparkban lakók csak ezzel a céggel köthetnek szerződést netre,telefonra,tv-re. Az pedig hogy ez a cég kitől veszi nagykereskedelmileg a tv-t,netet, telefont azt már az ő magánügye.

Mivel ezek a kis cégek a törvény szerint nem minősülnek Jelentős Piaci Erejű(JPE) cégnek mint pl. a Tíkom, Invitel, Hungarotel, Emitel, Monortel ezért nem köteleset megnyitni a hálózatukat a több konkurens cég számára. Így viszont a lakópark teljesen elszigetelődik a környezetében fellelhető IT lehetőségektől.

Anno tavaly az NHH vizsgálódott valamit ezen visszáságok okán(amiből azért nem kevés van hisz elég sok lakópark épült az elmúlt években) de azóta sem hallottam róla hogy ez bármilyen eredményt hozott volna. Esetleg kérdezd meg NHH-t jelenleg mi a hozzáállásuk a hasonló esetekhez.

#6 Felhasználó inaktív   Dr. Evil 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.338
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 20. 15:12

Egy rokonnak öregekotthonában (lakóparkban? mittomén) ilyenje van.
Nem volt egyszerű bekötni :(

Szóval adtak egy ADSL modem/izébigyó akármit, aminek okosan elb@szták a konfigurálását, viszont az user/pass-t nem voltak hajlandók megmondani (biztos a 80 éves öreg meghekkeli, he?), úgyhogy jópár napig kellett üvölteni velük mire kijöttek és kicserélték. Csak az ő eszközükkel lehet netezni, mert csak. A legjobb, hogy akinek nem felel meg az ő szolgáltatásuk, az mehet a levesbe, mert ennél az épületnél csak velük lehet szerződni.
Nem tudom, ez monopólium-e vagy sem, de nem bízom az ilyen bandában.

... a net maga megyen, de ilyen zugmaffiózó céget maximum az ellenségemnek kívánok.

#7 Felhasználó inaktív   legrosszabb 

  • Újonc
  • Pipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 24. 12:58

Helló!

Intelecomos vagyok. Olyan ez mint egy súlyos betegség.  :( Nálunk is az Intelecom szolgáltat (Datanet leányvállalata, IP-m is datanetes) és pontosan ugyan azok a problémáim vannak mint a többieknek:
Lehal a kapcsolat, nincs net napokig-hetekig. A szerencsétlenek hónapokra is net nélkül maradnak; persze a számlákat ettől függetlenül fizetni kell. - Ilyen a szerződés.

Nekem ki lett cserélve a modemem Huawei MT800u-T tipusra abban reménykedvede, hogy megbízhatóbb lesz a szolgáltatás. Hát nem lett. Azon kívül, hogy ez a modem sokkal jobban melegszik semilyen válzozás nem történt.
Az intelecom ügyfélszolgálatának segítőkészségét csak így tudom jellemezni:  :reklamacio:

Jelenleg úgy áll a helyzet, hogy majdnem két hete nincs netem! Mondanom se kell, hogy nem vagyok túlságosan megelégedve az általuk nyújtott szolgáltatással. Készítettem egy honlapot, forummal hogy a hozzám hasonló gondokkal bajlódó emberek meg tudják osztani egymással a tapasztalataikat. http://legrosszabb.mzplanet.com (megkérem a moderátort, hogy ne törölje ki a linket -közhasznú célok vezérelnek)

#8 Felhasználó inaktív   csucsregop 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 475
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 24. 16:55

Idézet: legrosszabb - Dátum: 2006. aug. 24., csütörtök - 12:58

Helló!

Intelecomos vagyok. Olyan ez mint egy súlyos betegség.  :( Nálunk is az Intelecom szolgáltat (Datanet leányvállalata, IP-m is datanetes) és pontosan ugyan azok a problémáim vannak mint a többieknek:
Lehal a kapcsolat, nincs net napokig-hetekig. A szerencsétlenek hónapokra is net nélkül maradnak; persze a számlákat ettől függetlenül fizetni kell. - Ilyen a szerződés.

Nekem ki lett cserélve a modemem Huawei MT800u-T tipusra abban reménykedvede, hogy megbízhatóbb lesz a szolgáltatás. Hát nem lett. Azon kívül, hogy ez a modem sokkal jobban melegszik semilyen válzozás nem történt.
Az intelecom ügyfélszolgálatának segítőkészségét csak így tudom jellemezni:  :reklamacio:  

Jelenleg úgy áll a helyzet, hogy majdnem két hete nincs netem!   Mondanom se kell, hogy nem vagyok túlságosan megelégedve az általuk nyújtott szolgáltatással. Készítettem egy honlapot, forummal hogy a hozzám hasonló gondokkal bajlódó emberek meg tudják osztani egymással a tapasztalataikat. http://legrosszabb.mzplanet.com (megkérem a moderátort, hogy ne törölje ki a linket -közhasznú célok vezérelnek)

Már rég benyújtottam volna a kötbérigényem. Ha pedig nem fizetnek, irány az NHH.
A sírás ebben az esetben nagyon kevés.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó