HWSW Informatikai Kerekasztal: Monortel ADSL II. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (151 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Monortel ADSL II. UPC Telekom ADSL Értékeld a témát: -----

#901 Felhasználó inaktív   HavocS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.749
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 17. 15:34

zhone 6211-i3 modem configjának mi az ip-je? valakinek sikerült behozni? a gépem ipje 192.168.1.3, a modemére valahol azt írták, hogy 192.168.1.1, de nem jön be semmi. Azzal a kábellel van összekötve, amit adtak hozzá.
|Asus P5B|C2D E6300@7x430|2x1GB DDR2|Asus ATi HD3870|

#902 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 17. 15:42

Idézet: HavocS - Dátum: 2007. ápr. 17., kedd - 16:34

zhone 6211-i3 modem configjának mi az ip-je? valakinek sikerült behozni? a gépem ipje 192.168.1.3, a modemére valahol azt írták, hogy 192.168.1.1, de nem jön be semmi. Azzal a kábellel van összekötve, amit adtak hozzá.

Itt a user's guide hozza, talan segit (pdf)

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#903 Felhasználó inaktív   Lewes 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 17. 16:17

Idézet: Samott - Dátum: 2007. ápr. 17., kedd - 14:42


Vannak benne érdekes dolgok, pl hogy felesleges splitter, mert van benne.. próbálta valaki így?

Szerk: de csak azoknál a modemeknél, ahol van telefon kimenet...

Szerkesztette: Lewes 2007. 04. 17. 16:19 -kor


#904 Felhasználó inaktív   rainman35 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 753
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 17. 16:22

Idézet: Lewes - Dátum: 2007. ápr. 17., kedd - 17:17

Vannak benne érdekes dolgok, pl hogy felesleges splitter, mert van benne.. próbálta valaki így?

Szerk: de csak azoknál a modemeknél, ahol van telefon kimenet...

Nekem spliter nélkül megy. Mikor a régi modememet kicserélték el is vitték a splittert.
Tegnap áttértünk alternativ energiaforrás használatára, a szomszédtól lopjuk az áramot. :)
Router beállitása:http://www.sokoldal.hu/lap.php?azonosito=r...oldal=sM3Qjry3x

#905 Felhasználó inaktív   Kenderice 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 371
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 17. 17:39

Idézet: rainman35 - Dátum: 2007. ápr. 17., kedd - 16:22

Nekem spliter nélkül megy. Mikor a régi modememet kicserélték el is vitték a splittert.

Nekem is.

#906 Felhasználó inaktív   Killer_Instict 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 14
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2007. 04. 17. 18:22

hali, nekem sikerül belemenni, a p_ a r adyne, bár a régi kék dodoz conexant router be sem volt nagy szám, igaz ez a P_ ara dyne kicsit furfangos de sokat tud.akit érdkel,vagy nem igazodik el szoljon. csácsá

Csatolt fájl:



#907 Felhasználó inaktív   vzsolo 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 16
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 17. 19:36

Idézet: Killer_Instict - Dátum: 2007. ápr. 17., kedd - 18:22

hali, nekem sikerül belemenni, a p_ a r adyne, bár a régi kék dodoz conexant router be sem volt nagy szám, igaz ez a P_ ara dyne kicsit furfangos de sokat tud.akit érdkel,vagy nem igazodik el szoljon. csácsá

És hogyan lehet belemenni?

#908 Felhasználó inaktív   Killer_Instict 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 14
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 17. 20:09

ha nem látod a router ip cimét akkor bevan rajta állitva az acces controll, aztán lehet töbféleképpen,  megoldani a szitut. szenvedsz  vele, ugysem fogd látni csak az isp , vagy ha érdekel hogyan akarod irányitani a modemed,,, emailban ''routerkiller,,  gmail címen tudsz érdeklődni. Ott több okoságot tudnak adni , m_ tt adsl2+ ugyben. legyen az modem, sávszél, bejel, ppp v br v vpi vci, akrámi. sok okosság van.

#909 Felhasználó inaktív   vzsolo 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 16
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 17. 23:13

Idézet: Killer_Instict - Dátum: 2007. ápr. 17., kedd - 20:09

ha nem látod a router ip cimét akkor bevan rajta állitva az acces controll, aztán lehet töbféleképpen,  megoldani a szitut. szenvedsz  vele, ugysem fogd látni csak az isp , vagy ha érdekel hogyan akarod irányitani a modemed,,, emailban ''routerkiller,,  gmail címen tudsz érdeklődni. Ott több okoságot tudnak adni , m_ tt adsl2+ ugyben. legyen az modem, sávszél, bejel, ppp v br v vpi vci, akrámi. sok okosság van.

Őőőőő... Csak egyszerűen meg szeretném nézni a modemet "belülről"! Tehát hogyan juthatok bele? Miylen IP címet kell beírnom, mi a jelszó, és mi a felhasználónév? Nincs routerem!

#910 Felhasználó inaktív   Killer_Instict 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 14
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2007. 04. 18. 09:49

:think: routerkiller KUKAC gmail PONT com címen tudod ezt megkérdezni....  :cool:  :cool:

#911 Felhasználó inaktív   hunfanatic 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 38
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 19. 07:50

Telefonáltam a hibabejelentőnek a lassú p2p letöltés miatt. Válasz a szokásos, nincs korlát, nem tudnak mit tenni, várjam meg a bővítés végét, kapcsolja a kollégát. A kollégának elmondtam, hogy bizonyos IP címeknél nem megy feljebb a letöltés 70-150 kB-nál, bediktáltam neki a kiosztott TCP/IP server és client IP-ket (mivel folyamatosan logolom mindet már vagy két hete).
Akinek hasonló gondja van, az jelezze légyszi, mert azt mondta a srác, hogy én vagyok az első, akinek ilyen jellegű problémája volt, hogy más-más IP-nél más a letöltési sebesség!

Az hibabejelentő support előtt le a kalappal (utánanéznek, visszahívnak, stb...), ha a net is ilyen megbízható lenne, az már olyan lenne, mint az álom.

Mellesleg másfél órás le-felcsatlakozás után sem éri el a sebesség a 140 kB-ot az 5 megás vonalon...
Ha június végén, a bővítések befejezése után sem javul meg, akkor elbúcsúzom a monornettől és máshogy oldom meg a letöltést (szerencsére van rá módom), bár őszintén szólva nem ezt szeretném, hanem azt, ha megjavulna.

#912 Felhasználó inaktív   Killer_Instict 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 14
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 19. 11:47

én tok neked segiteni....

#913 Felhasználó inaktív   HavocS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.749
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 19. 14:50

A leírás szerint 192.168.1.1 a modem ip-je, ez magával vonzza, hogy a gépednek is ebben a tartományban kell lennie (nálam 192.168.1.3), nálam mégse adja az igazat. Sima link kábellel van összekötve (amit adtak hozzá), mi lehet a gond?

Ja, Samott, köszi a manualt :respect:
|Asus P5B|C2D E6300@7x430|2x1GB DDR2|Asus ATi HD3870|

#914 Felhasználó inaktív   HavocS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.749
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 19. 15:04

Amúgy nekem már rég nem megy az ipcím váltogatós móka, egyedül az maradt, hogy p2p szempontjából külföld egy kalap szar, belföld viszont jön jól. Bár az is max 5 megabittel...
|Asus P5B|C2D E6300@7x430|2x1GB DDR2|Asus ATi HD3870|

#915 Felhasználó inaktív   hunfanatic 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 38
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 19. 16:36

Killer_Instict: nekem? hogyan? Mert megköszönném :)

#916 Felhasználó inaktív   twollah 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 494
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 19. 16:44

Idézet: hunfanatic - Dátum: 2007. ápr. 19., csütörtök - 8:50

Telefonáltam a hibabejelentőnek a lassú p2p letöltés miatt. Válasz a szokásos, nincs korlát, nem tudnak mit tenni, várjam meg a bővítés végét, kapcsolja a kollégát. A kollégának elmondtam, hogy bizonyos IP címeknél nem megy feljebb a letöltés 70-150 kB-nál, bediktáltam neki a kiosztott TCP/IP server és client IP-ket (mivel folyamatosan logolom mindet már vagy két hete).
Akinek hasonló gondja van, az jelezze légyszi, mert azt mondta a srác, hogy én vagyok az első, akinek ilyen jellegű problémája volt, hogy más-más IP-nél más a letöltési sebesség!

Az hibabejelentő support előtt le a kalappal (utánanéznek, visszahívnak, stb...), ha a net is ilyen megbízható lenne, az már olyan lenne, mint az álom.

Mellesleg másfél órás le-felcsatlakozás után sem éri el a sebesség a 140 kB-ot az 5 megás vonalon...
Ha június végén, a bővítések befejezése után sem javul meg, akkor elbúcsúzom a monornettől és máshogy oldom meg a letöltést (szerencsére van rá módom), bár őszintén szólva nem ezt szeretném, hanem azt, ha megjavulna.

Most mar az altalad kivalogatott IP cimek is korlatozva lesznek, vagy soha tobbet nem fogjak kiadni azokat.

Nekunk meg IJ.
twollah / bRoKEn hOPe, sUppLeX
<a href='http://www.supplex.com' target='_blank'>http://www.supplex.com</a>

HoW aBOuT a nIcE bIg CuP oF sHuT tHe fUCk uP?

Ingyen software minden nap. Miért fizetnél ha ingyen is megkaphatod?

Blogom

DeFeNDeR oF THe HaTe

#917 Felhasználó inaktív   SnipeR72 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 31
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 19. 19:43

Hi!

Nálam is marha lassú a torrent, 10-50 közöttt szüttyög, ha a seedelők között akad chellos, vagy tcom-os akkor felpörög kicsit. A melóhelyemen datanet van ott jön szépen 150-200-is ha kell.

#918 Felhasználó inaktív   kzsolthy 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 16
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 19. 19:47

szaisztok.... nah megosztok egy problémát.. hátha kapkk vmi értelmes választ:) szóval..... torrentezek... mint sokan mások.... és bithuról pl ha van 10 - több seedel akkor ált mindig 190 kval azaz maxal zuzok le mindent... pretoriansról meg makiról.... alig jön most negyedik connect és reconneckt után 10 -140 k val.. ingadozik is.... pedig itt van 250 seddelés és 240 leech.... szóval.....nálam meg döcög.. ez gáz.. igy .. igy télleg nem ér semmit se ez a sebességduplázás mikor még az alap 1,5 mbiztes netemet se tom kihasználni.. egy nagyon friss kapoos cuccnál se...(:( vmi tipp.. miért jön bithuról maxal máshonnan meg nagy nehezen.. jön talán maxal csak....... amugy nálam nem dupláztak.. elvileg... én csak bérelem a vonalat.. vagy szoval.. nem teljes értékü ügyfél vok a monornetnél... szóval.. oylan leeht hogy beszolok és közlik hogy magának nem is másfél jár hanem egy és leveszik...???

#919 Felhasználó inaktív   twollah 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 494
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 19. 19:55

Idézet: kzsolthy - Dátum: 2007. ápr. 19., csütörtök - 20:47

szaisztok.... nah megosztok egy problémát.. hátha kapkk vmi értelmes választ:) szóval..... torrentezek... mint sokan mások.... és bithuról pl ha van 10 - több seedel akkor ált mindig 190 kval azaz maxal zuzok le mindent... pretoriansról meg makiról.... alig jön most negyedik connect és reconneckt után 10 -140 k val.. ingadozik is.... pedig itt van 250 seddelés és 240 leech.... szóval.....nálam meg döcög.. ez gáz.. igy .. igy télleg nem ér semmit se ez a sebességduplázás mikor még az alap 1,5 mbiztes netemet se tom kihasználni.. egy nagyon friss kapoos cuccnál se...(:( vmi tipp.. miért jön bithuról maxal máshonnan meg nagy nehezen.. jön talán maxal csak....... amugy nálam nem dupláztak.. elvileg... én csak bérelem a vonalat.. vagy szoval.. nem teljes értékü ügyfél vok a monornetnél... szóval.. oylan leeht hogy beszolok és közlik hogy magának nem is másfél jár hanem egy és leveszik...???

Ha kicsit visszaolvastal volna akkor nem kene most ezt a hozzaszolast irnom.

Egyenlore nagyon ugy nez ki, hogy a UPC vagy a Nyomortel esetleg mind a ketto egyszerre, de korlatozza a torrent(ek) sebesseget.
Ha chellorol toltesz le, vagy toltesz fel akkor meg van a savszel, de ha mashonnan akkor bizony a kedves szolgaltato azzal bunteti a felhasznalot (nem egeszen jogosan), hogy korlatozza a torrent(ek) sebesseget.
twollah / bRoKEn hOPe, sUppLeX
<a href='http://www.supplex.com' target='_blank'>http://www.supplex.com</a>

HoW aBOuT a nIcE bIg CuP oF sHuT tHe fUCk uP?

Ingyen software minden nap. Miért fizetnél ha ingyen is megkaphatod?

Blogom

DeFeNDeR oF THe HaTe

#920 Felhasználó inaktív   kzsolthy 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 16
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 04. 19. 20:02

tom.. olvasom folyamatosan a forumot... szoval okés hogy korlátozzák... de hogy.. mégis?? szóval.. mi lehet a háttér.. hogy tudják elérni hogy más netezőhöz ne tudjunk kapocsolodni,? tahát... a technikai háttérre lennék kiváncsi...... vagy igy akkkor megszivtuk... mert a nagy többség azt ugye t online.. meg stb stbs felhasználó... és csak kevés hányada a netezőknek a monoros..... szóval.. akkor igy kész vége?? nem lehet ellene semmit se tenni,?? amugy ez nem ütközik törvénybe.. vagy megtévesztésbe... vagy mittudomén....... csak dühit..... bocsi......

Téma megosztása:


  • (151 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó